Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανωμαλία στην περίοδο;


Recommended Posts

Καλημέρα. Περιμένω κανονικά περίοδο σε 2-3 μέρες. Χθες είχα πόνους περιόδου και όλα τα συναφή συμπτώματα. Ξάπλωσα λίγο για να ηρεμήσω και όταν πήγα στο μπάνιο συνειδητοποίησα πως ήρθε. Ροζ και λίγο πιο έντονο. Από χθες το μεσημέρι μέχρι τώρα που γράφω, δεν έχω τίποτα. Σταμάτησε. Είμαι 36, έχω ένα παιδί και μια αποβολη στο πρώτο τρίμηνο πριν 14 μήνες. Αυτό που περιγράφω τώρα, δε μου έχει συμβεί ποτέ ξανά. Επειδή δεν το θεωρώ και τόσο σημαντικό για να καλέσω το γιατρό μου, έχει συμβεί σε καμία άλλη; πιθανά σενάρια, ανωμαλία του κύκλου μάλλον. Αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης πόσο καλό μπορεί να είναι αυτό που συνέβη; δεν ξέρω, είμαι μπερδεμένη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 7/3/2019 at 12:23 ΜΜ, Agatte είπε:

Καλημέρα. Περιμένω κανονικά περίοδο σε 2-3 μέρες. Χθες είχα πόνους περιόδου και όλα τα συναφή συμπτώματα. Ξάπλωσα λίγο για να ηρεμήσω και όταν πήγα στο μπάνιο συνειδητοποίησα πως ήρθε. Ροζ και λίγο πιο έντονο. Από χθες το μεσημέρι μέχρι τώρα που γράφω, δεν έχω τίποτα. Σταμάτησε. Είμαι 36, έχω ένα παιδί και μια αποβολη στο πρώτο τρίμηνο πριν 14 μήνες. Αυτό που περιγράφω τώρα, δε μου έχει συμβεί ποτέ ξανά. Επειδή δεν το θεωρώ και τόσο σημαντικό για να καλέσω το γιατρό μου, έχει συμβεί σε καμία άλλη; πιθανά σενάρια, ανωμαλία του κύκλου μάλλον. Αν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης πόσο καλό μπορεί να είναι αυτό που συνέβη; δεν ξέρω, είμαι μπερδεμένη...

Mπορεί να είναι εγκυμοσύνη, μπορεί να μην είναι και τίποτα. Αν έχεις αγωνία κάνε ένα τεστ άμεσα, αλλιώς περίμενε 2-3 μέρες, και αν το τεστ βγει αρνητικό καλό είναι να μιλήσεις με το γιατρό σου. Δεν σημαίνει κάτι κακό αν είσαι έγκυος, είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

@ΑΡΓΚ έχω την αίσθηση πως και κάπου αλλού έχουμε ξανασυναντηθεί. Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα περιμένω και πλέον ελπίζω να μην έρθει πια ... Θεωρητικά είμαι στην 2η μέρα καθυστέρησης μιας και μετά τα ροζ υγρά, δεν είχα τίποτα. Θα περιμένω λίγο ακόμα και αν συνεχίσει να μην έρχεται, θα κάνω τεστ. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2019 at 5:21 ΜΜ, Agatte είπε:

@ΑΡΓΚ έχω την αίσθηση πως και κάπου αλλού έχουμε ξανασυναντηθεί. Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα περιμένω και πλέον ελπίζω να μην έρθει πια ... Θεωρητικά είμαι στην 2η μέρα καθυστέρησης μιας και μετά τα ροζ υγρά, δεν είχα τίποτα. Θα περιμένω λίγο ακόμα και αν συνεχίσει να μην έρχεται, θα κάνω τεστ. 

Σου ευχομαι να πανε ολα οπωσ τα θεσ...

Να καταχραστω την δημοσιευση κ να ρωτησω κατι...

χτεσ,στην ημσρομηνια που περιμενα περιοδο , μου ρθε λιγο αιμα καφε..απο χτεσ μεχρι σημερα τα ιδια..στην πραγματικοτητα εχει μειωθει κ η ποσοτητα..

Μου μπαινουν ιδεεσ οπωσ καταλαβαινεται..αυριο εννοειται πωσ θα παρω τηλ τον γυναικολογο μου..αλλα εχει καμμοα ιδεα καμμια σασ τι να συμβαινει???

Να πω πωσ αποθηλασα πριν 2 βδομαδεσ( δεν ξερω αν σχετιζεται).κ επισησ ημουν πολυ  στρεσαρισμενη χτεσ το βραδυ( μηπωσ γι αυτο δεν μου ρθε κανονικα μετa;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...