Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποιο μαγνησιο να παρω;;;


Recommended Posts

Κοριτσια τα φωτα σας..θελω γνωμες για μαγνησιο που δεν προκαλει πονο στο στομαχι.ξερω οτι ειναι υποκειμενικο αλλα εχω δοκιμασει το mag2 και orbimag και κανω εμετο.το trofocard max μου προκαλει στομαχοπονο.τι να δοκιμασω;;;;το θεμα ειναι οτι εχω πονους οποτε πρεπει να παιρνω μαγνησιο.τον σιδηρο τον εκοψα απο μονη μου γιατι μου προκαλουσε το ιδιο προβλημα και στις τελευταιες εξετασεις ο αιματοκριτης μου ηταν 43.αλλα το μαγνησιο με ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 11/10/2018 at 11:09 ΜΜ, maria_tweety είπε:

Κοριτσια τα φωτα σας..θελω γνωμες για μαγνησιο που δεν προκαλει πονο στο στομαχι.ξερω οτι ειναι υποκειμενικο αλλα εχω δοκιμασει το mag2 και orbimag και κανω εμετο.το trofocard max μου προκαλει στομαχοπονο.τι να δοκιμασω;;;;το θεμα ειναι οτι εχω πονους οποτε πρεπει να παιρνω μαγνησιο.τον σιδηρο τον εκοψα απο μονη μου γιατι μου προκαλουσε το ιδιο προβλημα και στις τελευταιες εξετασεις ο αιματοκριτης μου ηταν 43.αλλα το μαγνησιο με ενδιαφερει

Και εγώ τροφοκαρντ παίρνω αλλά το στομάχι επειδή με πονούσε δεν ήταν από αυτό απλά με πειράζουνε οι όξινες τροφές όπως το ξύδι και το λεμόνι

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Sunshine8 είπε:

Εγω έπαιρνα το solumag πόσιμο χωρις κανένα πρόβλημα. Αν επιτρέπεται για ποιο λογο παίρνεις μαγνήσιο?  

Μου το έδωσε ο γιατρός από την αρχή της εγκυμοσύνης..είχα πόνους πολλούς αλλά πέρα απ αυτό κατάλαβα ότι το δίνει σε όλες τις εγκύους γιατί το έγραφε στο χαρτί με τις οδηγίες που δίνει σε όλες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 hours ago, maria_tweety said:

Μου το έδωσε ο γιατρός από την αρχή της εγκυμοσύνης..είχα πόνους πολλούς αλλά πέρα απ αυτό κατάλαβα ότι το δίνει σε όλες τις εγκύους γιατί το έγραφε στο χαρτί με τις οδηγίες που δίνει σε όλες 

Εγώ το έπαιρνα μετά τον 7ο προλητπικά γαι συσπασεις. Εχω ακουσει -περιπτωσεις που το δινουν απο την αρχη. Το συγκεριμένο σκευασμα παντως που επαιρνα εγω δεν ειχε καμια παρενεργεια.

Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2018 at 8:18 ΜΜ, Sunshine8 είπε:

Εγώ το έπαιρνα μετά τον 7ο προλητπικά γαι συσπασεις. Εχω ακουσει -περιπτωσεις που το δινουν απο την αρχη. Το συγκεριμένο σκευασμα παντως που επαιρνα εγω δεν ειχε καμια παρενεργεια.

και εγώ το έπαιρνα. περίπου από τον 4ο μήνα? 

είχα πάει στην γυναικολόγο και μου λέει έτσι είναι πάντα η κοιλιά σου ? (της είχε φανεί σκληρη) λέω ναι, 

"α, τότε πάρε solumag"   στο μπουκαλάκι ήταν - πόσιμο,   το οποιο σταματήσαμε μόνο στο μήνα που ήταν να γεννήσω. Δεν είχα καμία παρενέργεια από αυτό. 

Αυτό που μου φαινόταν εμένα ότι είναι  μύς της κοιλιάς  ήταν μια ψιλο μόνιμη σύσπαση - που δε με ενοχλούσε κιόλας αλλά φαίνεται δεν άρεσε στη γιατρό   :D 

 

Γεννησα στην 38 εβδομάδα (με πρόκληση εξαιτίας μειωμένου αμνιακού υγρού/κακών παλμών του εμβρύου)  και δεν είχα άλλες επιπλοκές κατά τα άλλα. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, belleblue είπε:

και εγώ το έπαιρνα. περίπου από τον 4ο μήνα? 

είχα πάει στην γυναικολόγο και μου λέει έτσι είναι πάντα η κοιλιά σου ? (της είχε φανεί σκληρη) λέω ναι, 

"α, τότε πάρε solumag"   στο μπουκαλάκι ήταν - πόσιμο,   το οποιο σταματήσαμε μόνο στο μήνα που ήταν να γεννήσω. Δεν είχα καμία παρενέργεια από αυτό. 

Αυτό που μου φαινόταν εμένα ότι είναι  μύς της κοιλιάς  ήταν μια ψιλο μόνιμη σύσπαση - που δε με ενοχλούσε κιόλας αλλά φαίνεται δεν άρεσε στη γιατρό   :D 

 

Γεννησα στην 38 εβδομάδα (με πρόκληση εξαιτίας μειωμένου αμνιακού υγρού/κακών παλμών του εμβρύου)  και δεν είχα άλλες επιπλοκές κατά τα άλλα. 

 

Τι γευση εχει το solumag κοριτσια;το mag2 που ειναι ποσιμο μου φαινεται οτι εχει χαλια γευση.

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα τότε, λυπάμαι αλλα εχει περάσει και καιρός. δεν ήταν άσχημη η γεύση του. είναι πολύ μικρή η ποσότητα, είναι ένα μπουκαλάκι μικρό μόνο, το ανοίγεις και το πινεις, τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...