Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σακος χαμηλα στη μητρα η οχι


Recommended Posts

Μολις γυρισα απο το γιατρο πολυ αγχωμενη.το πρωτο επισημο ραντεβου με το γιατρο μου.μου ειπε οτι ο σακος ειναι χαμηλα στη μητρα, συγκεκριμενα γραφει σακος κυησεως κατα το μεσο προς κατω 3μοριο.πριν φυγω απο το ιατρειο του μου ειπε οτι ειναι χαμηλα στην μητρα και ετοιμο για αποβολη.τρελαθηκα.δεν μου ειπε ομως να καθομαι ξαπλωμενη ολη μερα.εν τω μεταξυ εχω και εντονους πονους που μου ειπε οτι οφειλονται εκει.το παραδοξο ειναι οτι την δευτερα ειχα παει σε εναν αλλο γιατρο να κανω υπερηχο,γιατι ο δικος μου ελειπε,και μου ειπε οτι ειναι σε πολυ καλη θεση στη μητρα.τι να πω;υπαρχει περιπτωση απο την δευτερα να επεσε ο σακος μεσα στη μητρα;μετακινειται γενικα;καποια κοπελα που να ειχε το σακο χαμηλα στη μητρα;εχω πανικοβληθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ειχα τον σακο χαμηλα στην πρωτη εγκυμοσυνη.ειχα δει κ δυο φορες καφε υγρα.κ πονουσα πολυ,πονους περιοδου,αλλα δ μπορουσα να σταθω ορθια

η γιατρος που με ειδε μου ειπε ξεκουραση,αν δουλευα θα μου εγραφε αδεια,κ 4ουτρο την ημερα

ολα εξελιχθηκαν καλα κ εχω την κορη μου

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

εγω ειχα τον σακο χαμηλα στην πρωτη εγκυμοσυνη.ειχα δει κ δυο φορες καφε υγρα.κ πονουσα πολυ,πονους περιοδου,αλλα δ μπορουσα να σταθω ορθια

η γιατρος που με ειδε μου ειπε ξεκουραση,αν δουλευα θα μου εγραφε αδεια,κ 4ουτρο την ημερα

ολα εξελιχθηκαν καλα κ εχω την κορη μου

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.την δευτερα θα παω σε τριτο γιατρο.εχω αδεια απο την δουλεια και δεν με βλεπω να πηγαινω ολο το πρωτο τριμηνο ετσι οπως εξελιχθηκαν τα πραγματα.πονους ειχα και γω εντονους,σημερα ειμαι καπως καλυτερα.εμενα μου ειπε ο γιατρος μπορει να ανεβει ο σακος.εσενα σου ειχε πει κατι τετοιο;ανεβηκε καθολου;γενικα την εβγαλες ξαπλα μεχρι να γεννησεις;τι πρεπει να προσεχουμε πιο πολυ εμεις με το σακο χαμηλα;συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, maria_tweety είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.την δευτερα θα παω σε τριτο γιατρο.εχω αδεια απο την δουλεια και δεν με βλεπω να πηγαινω ολο το πρωτο τριμηνο ετσι οπως εξελιχθηκαν τα πραγματα.πονους ειχα και γω εντονους,σημερα ειμαι καπως καλυτερα.εμενα μου ειπε ο γιατρος μπορει να ανεβει ο σακος.εσενα σου ειχε πει κατι τετοιο;ανεβηκε καθολου;γενικα την εβγαλες ξαπλα μεχρι να γεννησεις;τι πρεπει να προσεχουμε πιο πολυ εμεις με το σακο χαμηλα;συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις.

εχουν περασει 4-5χρ κ δ θυαμαμαι πως ακριβως μου το ειχε πει.δλδ δ θυμαμαι αν αλλαξε θεση το μωρο,γτ γενικα πιαστηκε χαμηλα,κ το στηριζαμε κ με τα ουτρο.αλλα αφου ακουσαμε καρδια κατα την 8η εβδ πηραμε μια ανασα οτι δ παλινδρομει.μεχρι την αυχενικη τα πραγματα καλυτερευσαν.νομιζω οτι μετα ο πλακουντας αναπτυχθηκε προς τα πανω οποτε πηρε μια λιγο καλυτερη θεση

σε ολο το πρωτο τριμηνο επαιρνα τα ουτρο κ ημουν ξαπλα γτ πονουσα πολυ.στο δευτερο ημουν λιγο καλυτερα,επαιρνα μαγνησιο,τυπου να παω μια βολτα,οχι πολυ περπατημα

(στο τριτο τριμηνο επισης ξαπλα,αλλα για αλλο λογο)

γενικα θελει ξεκουραση,οχι σκυψιμο,οχι βαρη,οχι πολλα χαδια στην κοιλια,τα ποδια λιγο ψηλα.γενικα να προτιμας ξαπλα στο αριστερο πλευρο για καλυτεη αιματωση,οχι σχετικο με τη θεση στη μητρα

αν εξαιρεσουμε τους πονους κ την ξαπλα τη θεση δ την πολυσκεφτομουν αφου ακουσαμε κ την καρδια,ημουν αισιοδοξη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...