Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας με το να μου πείτε τις δικές σας προσωπικές εμπειρίες σχετικά με τις συσπάσεις!! Βρίσκομαι στην 25+3 και εδώ κ 2εβδομαδεσ πετρώνει πολύ η κοιλιά μου από τη μία μεριά κ χαλαρώνει μέσα σε δευτερόλεπτα,αυτό γίνεται 10φορεσ σίγουρα την ημέρα!! Ο γυναικολόγος μου έλεγε πως δεν είναι κάτι θα περάσει ξεκούραση κ αύξηση μαγνησίου!! Αλλά πάλι τα ίδια καμία βελτίωση ...Πήγα στην κλινική όπου με κράτησαν μία μέρα κ μου χορήγησαν όρο όπου κ ηρέμησα !!! Βγαίνοντας από κει πάλι τα ίδια!!! Έχει συμβεί σε καμία σας?? Τι κάνατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπερα !!

 

Και στις δυο εγκυμοσύνες μου ειχα συσπασεις από πολύ νωρις, από την 17η εβδομαδα περιπου. Και τις δυο φορες νοσηλευτηκα και επαιρνα αγωγη με μαγνησιο, ουτρογκεσταν και adalat. Eιχα συνεχεια συσπασεις αλλα ευτυχως ο τράχηλος δεν ανοιξε και γεννησα κανονικα. Μονο οταν ημουν στο νοσοκομειο με τον ορο ηταν χαλαρη η κοιλια μου. Στη δευτερη εγκυμοσυνη τρυπησε και ο σακος την 28η εβδομαδα. Νομιζω ότι 10 συσπασεις μεσα στη  ημερα δεν είναι τοσο ανησυχητικες. Εσυ θα ξαπλώνεις μολις καταλαβαίνεις ότι αρχιζουν και αν πυκνωνουν θα παιρνεις τον γιατρο αμεσως τηλ και εννοείται ότι θα ξεκουραζεσαι οσο μπορεις

 

 

Επεξεργάστηκαν by iouliana

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ..... Μου δίνεις κουράγιο!!!Είχες ζορικες καταστάσεις εσύ...Ευτυχώς που είναι όλα καλά!!! Είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη δεν κάνω τίποτα κ όλο τσουπ πετάγεται κ δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!!! Τουλάχιστον κάνουμε ότι καλύτερο γίνεται για τα μωράκια μας !!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Α.Μαρια είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου ..... Μου δίνεις κουράγιο!!!Είχες ζορικες καταστάσεις εσύ...Ευτυχώς που είναι όλα καλά!!! Είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη δεν κάνω τίποτα κ όλο τσουπ πετάγεται κ δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!!! Τουλάχιστον κάνουμε ότι καλύτερο γίνεται για τα μωράκια μας !!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!!

Ευχαριστω!!Και εσυ με το καλο!!

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...