Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

απουσια ωορηξιας???


Recommended Posts

Γεια σας. Σε αυτόν τον κύκλο δεν είχα ούτε κολπικά υγρά ούτε πόνους ωορηξιας ιδιαίτερους. Συνήθως έχω ένα πολλή έντονο τράβηγμα αλλά μέχρι τώρα μόνο κάποια φορά αναιπεσθητα τσιμπήματα. Μόνο που ένιωθα κάνα δυο μέρες μία πίεση στο αιδιο(που συνήθως νιώθω πριν έρθει ή περίοδος) Μήπως δεν έκανα ωορηξια αυτό το μήνα? Επίσης να σημιωσω ότι ή διατροφή μου αυτό το μήνα είναι χαλιά μες στους υδατάνθρακες και έχω πάρει κανά 2 κιλα οπότε μπορεί να μην έγινε ωορηξια.. Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντα υπάρχουν ανωρρηκτικοί κύκλοι. Αλλά το γεγονός ότι δεν είχες πόνους ωορρηξίας δεν σημαίνει και ότι δεν έγινε ωορρηξία. Εγώ παλιά καταλάβαινα πάντα την ωορρηξία, είχα τρελό πόνο, υγρά κλπ. Τώρα τίποτα. Αν δεν έκανα τα τεστ ωορρηξίας για να βεβαιωθώ, θα νόμιζα ότι δεν κάνω ωορρηξία..σαν αν μη συμβαίνει τίποτα ένα πράγμα! Οπότε ηρέμησε και αν σε βοηθάει, πάρε τεστάκια για να είσαι 100% σίγουρη!

sLvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα ειμαι 19η μερα του κυκλου πιστευω ειναι αργα για να παρω τεστακια ωορηξιας.επαφη ειχα 9η,14η και 18η μερα του κυκλου.Αλλα ετρωγα χαλια πολλοι υδαταδρακες και μη υγιεινα πραγματα οποτε μπορει να μην εκανα αυτο το μηνα.περιοδο περιμενω 15 του μηνος.Αλλα ειλικρινα οπως ειπα κανε συμπτωμα ωορηξιας..

Link to comment
Share on other sites

ο καλυτερος τροπος να εντοπισεις την ωορηξια σου ειναι τα τεστ.. εγω στο δευτερο παιδι με αυτα τα τεστ εμεινα εγκυος. ειναι πολυ οικονομικα, παρα πολλα στικ ,οι ανθρωποι στην εξυπηρετηση ειναι εξαιρετικοι . hometest.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θερμοκρασια επεσε στους 36.3(απο 36.8 χτες) σπυρακι περιοδου εμφανιστικε. Δυο μερες πριν την περιοδο ημερολογιακα αλλα το πιθανοτερο να ερθει αυριο...παμε για τον επομενο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασια επεσε στους 36.3(απο 36.8 χτες) σπυρακι περιοδου εμφανιστικε. Δυο μερες πριν την περιοδο ημερολογιακα αλλα το πιθανοτερο να ερθει αυριο...παμε για τον επομενο μηνα.

 

Καλημέρα,μην απογοητεύεσαι, αν έρθει πάρε τεστάκια ωορηξίας που έχουν γράψει και τα άλλα κορίτσια και έτσι θα πας στοχευμένα!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χτες μου ρθε περιοδος 27η μερα του κυκλου. Τους τελευταίους 3 κυκλους η μερες ειναι πολλη σταθερες δεν εχω παραπονο. Αλλα την μερα δεν την πετυχαμε τον προηγουμενο μηνα. Ειχαμε επαφη 9η και 14η ενω ωορηξια εκανα 12η,13η. Ουφφφ παω για τον επομενο. Επαφη καθε δυο μερες που μου ειπε ο γιατρος(και ετσι επιασε και τον πριγκηπα μου) ζοριζομαι να εχω λογω του οτι δουλευουμε και οι δυο. Τα τεστ ωορηξιας της hometest δε τα καταλαβα ποτε και δεν τα θελω. Αν μπορει καμια να μου πει για τα clearblue πως δουλευουν και αν ειναι καλα?????

Link to comment
Share on other sites

Χτες μου ρθε περιοδος 27η μερα του κυκλου. Τους τελευταίους 3 κυκλους η μερες ειναι πολλη σταθερες δεν εχω παραπονο. Αλλα την μερα δεν την πετυχαμε τον προηγουμενο μηνα. Ειχαμε επαφη 9η και 14η ενω ωορηξια εκανα 12η,13η. Ουφφφ παω για τον επομενο. Επαφη καθε δυο μερες που μου ειπε ο γιατρος(και ετσι επιασε και τον πριγκηπα μου) ζοριζομαι να εχω λογω του οτι δουλευουμε και οι δυο. Τα τεστ ωορηξιας της hometest δε τα καταλαβα ποτε και δεν τα θελω. Αν μπορει καμια να μου πει για τα clearblue πως δουλευουν και αν ειναι καλα?????

 

Καλημέρα λιλίκα...

Δεν πειράζει αυτόν τον μήνα θα έρθει!!!

Εγώ είχα πάρει clearblue κ με αυτά κατάλαβα πως έκανα άλλη μέρα ωορηξία απο αυτήν που υπολόγιζα/νόμιζα.

Έμεινα πολύ ευχαριστημενή.

Είναι εύκολα στην χρήση λόγω της εφαρμογής δηλαδή χαμόγελο έχεις ,απλό κύκλο δεν έχεις.

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θα τα πάρω ακόμα και αν μη μπορέσω να έχω επαφή εκείνες τις μέρες έστω από περιέργεια να δω ποτέ ακριβώς έχω ωορηξια. Έχω κύκλο 27 ημερών ποια μέρα ξεκιναω? Επίσης με τα πρωινά ουρά τα κάνω? Και όταν δω χαμογελακι έχει γίνει η ωορηξια η θα γίνει? Υπάρχει περίπτωση να δω χαμογελακι μόνο μία μερα και όχι δύο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα τα πάρω ακόμα και αν μη μπορέσω να έχω επαφή εκείνες τις μέρες έστω από περιέργεια να δω ποτέ ακριβώς έχω ωορηξια. Έχω κύκλο 27 ημερών ποια μέρα ξεκιναω? Επίσης με τα πρωινά ουρά τα κάνω? Και όταν δω χαμογελακι έχει γίνει η ωορηξια η θα γίνει? Υπάρχει περίπτωση να δω χαμογελακι μόνο μία μερα και όχι δύο?

 

Δν θυμάμαι πόσα τμχ έχει μέσα...

Απο την 7-8η ίσως να είναι ιδανικά.

Δεν τα κάνεις με τα πρωινά θέλει μετά τις 11:00 αν θυμάμαι σωστά.

Απο τις 11:00-19:00 σου δίνει περιθώριο να το κάνεις.

Αν δείς χαμογελάκι σημαίνει πως η ορμόνη είναι φούλ κ ξεκινάς κ εκείνη κ την επόμενη.

Εγώ όταν έβλεπα το χαμόγελο σταματούσα.

Δεν το δοκίμασα ποτέ. Δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι κ τηνεπομένη θα στο βγάλει.

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμεινες έγκυος με αυτά?

 

Όχι γλυκιά μου,εγώ με αυτά ανακάλυψα πώς η ωορηξία μου γίνεται νωρίτερα αλλά δυστυχώς εγώ δν κατάφερα εγκυμοςύνη γιατί ανακαλύψαμε το πρόβλημα

μας αυτόν τον μήνα και πρέπει να προχωρήσω μονάχα με εξωσωματική.

Αλλά πολλά κορίτσια με τέτοια τέστ τα κατάφεραν!!!!

rhIYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...