Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειμαι ερωτευμενος?


Recommended Posts

Είμαι 15 την ξέρω απο το νηπιαγωγείο, στο δημοτικό συμμαθητες και τώρα στο γυμνασιο χωριστά! Της τα ζήτησα δυόμιση, άντε πες τρεις φορες (ναι 3 και δεν έχω ακόμα χορτάσει απο χυλοπιτα) στο δημοτικό και πολλές φορες σκέφτομαι πως αν και μπορουσε και την βόλευε να ερθει στο γυμνάσιο μου επέλεξε να παει σε ενα άλλο αλλά δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή αν το έκανε για μένα ή αν είναι μια μιξη ολων...το θέμα είναι πως στο λύκειο του χρονου (πάω γ' γυμνασίου) θα ξανασυναντηθουμε, κατά πάσα πιθανότητα! Ταυτόχρονα είμαι και μπερδεμένος, την μια εκνευριζομαι μαζί της δεν παιρνει ενα τηλεφωνο ή έστω ενα μήνυμα στο Facebook αλλά απο την αλλη την αγαπώ τόσο πολύ που οτιδήποτε κι αν κάνει έχει αυτοματως συγχώρεση εκ μέρους μου ενω την έχω παντα ως κορυφη και χτιζω όλα μου τα όνειρα και σκέψεις με αυτήν! Φοβάμαι, αν τελικά δεν υπαρχουν πλεον συναισθήματα αλλά απλή περιέργεια ή οτιδήποτε άλλο μήπως οι φλόγες των συναισθημάτων αναζωπυρωθουν όταν ξανασυναντηθουμε;;;

Επισης, δεν ξερω τι να κανω...να της ξαναμιλησω? Να της στειλω μηνυμα? 😓

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μην κανεις τιποτα. προφανως για να διαλεξει αλλο γυμνασιο, θελει να σε αποφυγει. δεν αγαπαμε παντα αυτους που μας αγαπουν. και οταν βλεπουμε καποιον που μας "ενοχλει" με την προσκολληση του, ειναι δυσαρεστο.

οταν θα ξανασυναντηθειτε, μην της μιλησεις. μονο αν σου μιλησει αυτη και αν μπορεις, να το παιξεις ανετος.

υπαρχουν τοσα κοριτσια να κανεις παρεα, πρεπει να ξεκολλησεις καποια στιγμη, και στο λυκειο να διαβασεις και κανενα μαθημα. την κοπελα μπορει να μην την κερδισεις ποτε, το λυκειο ομως ειναι σημαντικο για την μετεπειτα ζωη σου. μην την χαραμισεις για καποια που δεν σου δινει σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Αν κάποιος μας θέλει φαίνεται...

Δεν γίνονται με το ζόρι αυτά τα πράγματα, εσύ μπορεί να την αγαπάς και να κανεις όνειρα, μπορεί η κοπελα να ειναι εντελώς αλλου. Επικεντρώσου στο διάβασμα και όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν όπως και όταν πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
μην κανεις τιποτα. προφανως για να διαλεξει αλλο γυμνασιο, θελει να σε αποφυγει. δεν αγαπαμε παντα αυτους που μας αγαπουν. και οταν βλεπουμε καποιον που μας "ενοχλει" με την προσκολληση του, ειναι δυσαρεστο.

οταν θα ξανασυναντηθειτε, μην της μιλησεις. μονο αν σου μιλησει αυτη και αν μπορεις, να το παιξεις ανετος.

υπαρχουν τοσα κοριτσια να κανεις παρεα, πρεπει να ξεκολλησεις καποια στιγμη, και στο λυκειο να διαβασεις και κανενα μαθημα. την κοπελα μπορει να μην την κερδισεις ποτε, το λυκειο ομως ειναι σημαντικο για την μετεπειτα ζωη σου. μην την χαραμισεις για καποια που δεν σου δινει σημασια.

 

Όχι.. ευτυχώς δεν εχω κανενα θεμα με το σχολειο, ουτε με τους βαθμους μου...οποτε την συναντω στον δρομο μου μιλαει, με αγκαλιαζει και με φιλαει... αλλωστε ειμαστε πολυ καλοι φιλοι αλλα δεν βλεπομαστε συχνα. Το μονο που με απασχολει ειναι μηπως αλλαξει στο μελλον γνωμη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Πείτε μου, σας παρακαλώ! Τι θα κάνατε στην θέση μου;

 

Να πας παρακατω αυτο να κανεις.Θα μεινεις εκει δλδ κολλημενος σε αυτη μη τυχον και αλλαξει γνωμη και σε θελει στο μελλον?Βαλε κατω τη λογικη σου λιγο.Βρες μια αλλη κοπελα και περνα καλα.Οσο καθεσαι και σκεφτεσαι αυτην και δε κανεις κατι αλλο δενπροκειται και να ξεκολλησει το μυαλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Να πας παρακατω αυτο να κανεις.Θα μεινεις εκει δλδ κολλημενος σε αυτη μη τυχον και αλλαξει γνωμη και σε θελει στο μελλον?Βαλε κατω τη λογικη σου λιγο.Βρες μια αλλη κοπελα και περνα καλα.Οσο καθεσαι και σκεφτεσαι αυτην και δε κανεις κατι αλλο δενπροκειται και να ξεκολλησει το μυαλο σου.

Συμφωνώ μαζί σας, αλλά δεν ξέρω.. δεν μου φαίνεται ευκολο. Όσο παράλογο κι αν ακούγεται, είχα καποιες ελπίδες, κάποια όνειρα. Κι απ την αλλη, δεν ξέρω αν έχω νευριασει που δεν μου δίνει σημασία ή αν όντως συνεχίζω και την αγαπάω, αυτό πως θα το καταλάβω;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...