Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Θα ήθελα τη βοήθειά σας

Recommended Posts

Γεια σας! Είμαι 23 χρονών και καινούρια στο forum, σας διαβάζω καιρό. Έχω σχέση εδώ και 1,5 χρόνο και το πάμε σοβαρά αλλά εν καιρώ...

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα τώρα και θα ήθελα τη γνώμη σας γιατί μου συμβαίνει για πρώτη φορά - και τελευταία.

Έχω σταθερό κύκλο κάθε 28 ημέρες. Ενδεικτικά να σας αναφέρω τις ημερομηνίες των τελευταίων κύκλων μου:

9/1/16 , 6/2/16 , 4/3/16

και αυτόν το μηνα στις 2/4/16 (όπου και παραξενεύτηκα διότι διήρκησε μόνο 2-3 μερες από τις 5-6 που διαρκεί συνήθως)

Ο φίλος μου είχε κάποιο πρόβλημα τις δύο τελευταίες φορές κι ενώ ερχόταν σε στύση μετά από λίγο εξαφανιζόταν με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ολοκληρωθεί η πράξη κι αυτό να τον αγχώνει. Στις 9 του μήνα, ημέρα Σάββατο, ήταν μια τέτοια προσπάθεια αλλά την Κυριακή (10/4) που βρεθήκαμε και προφανώς του έφυγε το άγχος έγιναν όλα κανονικά αλλά με μικρή διάρκεια.

Το πρόβλημα είναι πως δεν χρησιμοποιήσαμε προφυλακτικό (η όλη πράξη δεν κράτησε πάνω από 3-4 λεπτά) γιατί κατάλαβε πως θα εκσπερματιζε γρηγορα και δεν προλάβαμε να βαλουμε προφυλακτικό :cry::shock: Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής, πριν εκσπερματίσει τραβήχτηκε έξω και μετά από περίπου 15 δεύτερα εκσπερμάτισε εκτός, υπάρχει πρόβλημα;;;;

Να πάρω το χάπι της επόμενης μέρας; Δεν το έχω πάρει ποτέ. Ούτε που κατάλαβα πως έγινε αυτό σήμερα γιατί πάντα είμαι προσεκτική κι έχω αγχωθεί πολύ αλλά αν δεν συντρέχει κίνδυνος δε θέλω να επιβαρύνω τον οργανισμό μου

*Σημειωτέον πως αν τα υπολογίζω σωστά εφόσον αδιαθέτησα 2 Απριλίου ( τις πρωτες σταγόνες τις είδα 1 Απριλίου απλώς η ροή ήρθε την επόμενη ημέρα) και όταν συνέβη αυτό είχαμε 10 τότε ήμουν στην 9η μέρα του κύκλου και οι γόνιμές μου ξεκινούν από σήμερα αύριο στις 12-13 του μηνα, άρα το κάνει πιο επικίνδυνο αυτό;;;; Με τα προσπερματικά κλπ

Ο φίλος μου επιμένει πως δεν του ξέφυγε ούτε σταγόνα!

Ξέχασα να προσθέσω πως στις 8 του μηνα ένιωσα έναν πόνο σαν κοψιματάκι κάτω δεξιά στην κοιλιά, ίσως δε σχετίζεται αλλά μήπως ήταν σημάδι ωορρηξίας νωρίτερα;;; Δεν το έχω νιώσει ξανά αυτές τις μέρες που διανύουμε και τα υγρά του κόλπου μου τις προήγουμενες ημέρες ήταν απλώς λευκά, όχι τα κολλώδη που έχω όταν είμαι στις γόνιμες, χθες το πρωί όμως είδα ότι ήταν ελάχιστα κολλώδη σαν τζελ που εκτεινόταν για μισό με ένα εκατοστό περίπου. Προσωπικά έχω υγρά σε όλη τη διάρκεια του κύκλου και με μπερδεύει αυτό.

Φοβάμαι πάρα πολύ δεν ξέρω τι να κάνω και ενώ δύο γιατροί μου είπαν να μην πάρω τίποτα εμένα κάτι με τρώει και φοβάμαι γιατί σε περίπτωση εγκυμοσύνης δε μπορώ να ρίξω μωρό. Σας παρακαλώ τι πιστεύετε εσείς;

Διαφημίσεις

• Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Να προσθέσω πως τα υγρά ήταν ελάχιστα κολλώδη μόνο για χθες το πρωί, από χθες το απόγευμα ως και τώρα που μιλάμε δεν έχω τίποτα τίποτα..

Καλησπέρα,

Σόφι μου για να σου είπαν δύο γιατροί οτί δεν έχεις πρόβλημα τότε μην το πάρεις απο μόνη σου.

Τώρα επειδή υπάρχει πάντα κίνδυνος με τα προσπερματικά καλύτερα να προσέχετε περισσότερο,δεν είναι λύση να τραβιέται και να σου λέει πως δεν του ξέφυγε σταγόνα. Στα λέω με φιλική διάθεση για να μην παρεξηγηθώ.

Να ξέρεις πάντως πως και η ωορηξία μας δεν είναι σταθερή σε κάθε κύκλο.

rhIYp3.png

Καλησπέρα,

Σόφι μου για να σου είπαν δύο γιατροί οτί δεν έχεις πρόβλημα τότε μην το πάρεις απο μόνη σου.

Τώρα επειδή υπάρχει πάντα κίνδυνος με τα προσπερματικά καλύτερα να προσέχετε περισσότερο,δεν είναι λύση να τραβιέται και να σου λέει πως δεν του ξέφυγε σταγόνα. Στα λέω με φιλική διάθεση για να μην παρεξηγηθώ.

Να ξέρεις πάντως πως και η ωορηξία μας δεν είναι σταθερή σε κάθε κύκλο.

Νατάσα, ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Το γνωρίζω πως δεν είναι λύση και είμαι τόσο φοβισμένη επειδή δεν έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο και να σου πω και την αλήθεια ούτε που κατάλαβα πως έγιναν όλα σε μια στιγμή :?:???::(:-( Ο προβληματισμός μου είναι το τι πραγματικά συμβαίνει με την ωορρηξία μου αυτόν τον μήνα; Eίναι πιθανό να ήμουν γόνιμη την 9η ημέρα του κύκλου; και οι δύο γιατροί που μου το είπαν απλώς μίλησα μαζί τους γιατί βρίσκομαι μακριά και δε μπορούσα να τους επισκεφτώ.

Νατάσα, ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Το γνωρίζω πως δεν είναι λύση και είμαι τόσο φοβισμένη επειδή δεν έχει ξανασυμβεί κάτι τέτοιο και να σου πω και την αλήθεια ούτε που κατάλαβα πως έγιναν όλα σε μια στιγμή :?:???::(:-( Ο προβληματισμός μου είναι το τι πραγματικά συμβαίνει με την ωορρηξία μου αυτόν τον μήνα; Eίναι πιθανό να ήμουν γόνιμη την 9η ημέρα του κύκλου; και οι δύο γιατροί που μου το είπαν απλώς μίλησα μαζί τους γιατί βρίσκομαι μακριά και δε μπορούσα να τους επισκεφτώ.

Δυστυχώς κορίτσι είναι μια μεγάλη αλήθεια,θα σου έλεγα να παρακολουθήσεις την ωορηξία σου με τεστάκια αλλά είσαι μικρή μωρέ, απλά θα σε βοηθούσε να έχεις ένα μπούσουλα.

Το ιδανικό φαντάζομαι θα ήταν να έκανες εναν υπέρηχο να δείς αν έχει σπάσει το ωοθηλάκιο για να βεβαιωθείς πως είχες ή οχι ωορηξία εκείνη την ημέρα.

Να ηρεμήσεις πάντως,ο πανικός κ ο φόβος δεν είναι καλός σύμβουλος.

rhIYp3.png

Διαφημίσεις

Δυστυχώς κορίτσι είναι μια μεγάλη αλήθεια,θα σου έλεγα να παρακολουθήσεις την ωορηξία σου με τεστάκια αλλά είσαι μικρή μωρέ, απλά θα σε βοηθούσε να έχεις ένα μπούσουλα.

Το ιδανικό φαντάζομαι θα ήταν να έκανες εναν υπέρηχο να δείς αν έχει σπάσει το ωοθηλάκιο για να βεβαιωθείς πως είχες ή οχι ωορηξία εκείνη την ημέρα.

Να ηρεμήσεις πάντως,ο πανικός κ ο φόβος δεν είναι καλός σύμβουλος.

Είμαι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.. και πρέπει το αργότερο ως αύριο το πρωί να έχω πάρει το καταραμένο το χάπι, αν είναι...για τον υπέρηχο το σκέφτηκα σήμερα κι εγώ και θα το προσπαθήσω το απόγευμα σε όποιον γυναικολόγο βρω εύκαιρο. Είμαι βλέπεις σε επαρχία και κλείνουν όλοι με ραντεβού. Εσύ όπως είδες την κατάσταση τι θα έκανες στη θέση μου; εντελώς υποθετικά σαν μια γνώμη..

ειμαι και άνθρωπος που ούτε παιδί μπορώ να σκοτώσω γιατί τα λατρεύω αλλά ούτε και να γίνω μάνα... ω Θεέ μου μια κακή στιγμή και να τα τώρα :(

Είμαι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.. και πρέπει το αργότερο ως αύριο το πρωί να έχω πάρει το καταραμένο το χάπι, αν είναι...για τον υπέρηχο το σκέφτηκα σήμερα κι εγώ και θα το προσπαθήσω το απόγευμα σε όποιον γυναικολόγο βρω εύκαιρο. Είμαι βλέπεις σε επαρχία και κλείνουν όλοι με ραντεβού. Εσύ όπως είδες την κατάσταση τι θα έκανες στη θέση μου; εντελώς υποθετικά σαν μια γνώμη..

ειμαι και άνθρωπος που ούτε παιδί μπορώ να σκοτώσω γιατί τα λατρεύω αλλά ούτε και να γίνω μάνα... ω Θεέ μου μια κακή στιγμή και να τα τώρα :(

Ελά βρε κορίτσι μου μην πελαγώνεις..για όλα υπάρχει λύση!!!

Αν πας σε νοσοκομείο;;;εκεί φαντάζομαι θα σου κάνουν χωρίς ραντεβού!!

Καταλαβαίνω χωρίς να μου πείς οτί δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος γιατί θα είχες πάρει το χάπι αλλιώς και δεν θα σε απασχολούσε..

Υποθετικά και κανονικά θα σου έλεγα πως εγώ σαν νατάσα θα το κρατούσα,εφόσον κ με τον άνθρωπο μου είχα αποφασίσει πως στο μέλλον θα είμαστε έτσι κ αλλιώς μαζί.Στο κάτω κάτω τι τώρα τι αργότερα...αυτά είναι τυχερά!!

Δεν μπορώ όμως να σου πώ εσένα τι είναι σωστο...για εσένα ...αυτό το γνωρίζεις μονάχα εσύ!!!!

rhIYp3.png

Επιπλέον επειδή έχω σταθερό κύκλο πάντοτε καταλάβαινα τις γόνιμες ημερες μου και πρόσεχα, ένιωθα πάντα όπως πριν έρθει η περίοδος, ευαισθησία, ζαλάδες, πόνους χαμηλά στην κοιλιά συνήθως από τη δεξιά πλευρά.. μόνον αυτό το μήνα ήρθαν όλα τούμπα και δεν ξέρω τι να κάνω

Ελά βρε κορίτσι μου μην πελαγώνεις..για όλα υπάρχει λύση!!!

Αν πας σε νοσοκομείο;;;εκεί φαντάζομαι θα σου κάνουν χωρίς ραντεβού!!

Καταλαβαίνω χωρίς να μου πείς οτί δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος γιατί θα είχες πάρει το χάπι αλλιώς και δεν θα σε απασχολούσε..

Υποθετικά και κανονικά θα σου έλεγα πως εγώ σαν νατάσα θα το κρατούσα,εφόσον κ με τον άνθρωπο μου είχα αποφασίσει πως στο μέλλον θα είμαστε έτσι κ αλλιώς μαζί.Στο κάτω κάτω τι τώρα τι αργότερα...αυτά είναι τυχερά!!

Δεν μπορώ όμως να σου πώ εσένα τι είναι σωστο...για εσένα ...αυτό το γνωρίζεις μονάχα εσύ!!!!

Ναι καταλαβαίνω... αν πάρω το χάπι άδικα θα έχω φορτώσει τον οργανισμό μου με μια βόμβα ουσιαστικά που θα μου ήταν και αχρείαστη, από την άλλη αν έγινε το μοιραίο και δεν το πάρω όσο έχω ακόμη περιθώριο και εξελιχθεί σε εγκυμοσύνη πως θα κρατήσουν ένα παιδί δυο ''παιδιά''; Είναι οι εποχές που δεν το επιτρέπουν ακόμη :-(:sad::-(:sad::-(:sad:

Ναι καταλαβαίνω... αν πάρω το χάπι άδικα θα έχω φορτώσει τον οργανισμό μου με μια βόμβα ουσιαστικά που θα μου ήταν και αχρείαστη, από την άλλη αν έγινε το μοιραίο και δεν το πάρω όσο έχω ακόμη περιθώριο και εξελιχθεί σε εγκυμοσύνη πως θα κρατήσουν ένα παιδί δυο ''παιδιά''; Είναι οι εποχές που δεν το επιτρέπουν ακόμη :-(:sad::-(:sad::-(:sad:

Σε καταλαβαίνω...

Είναι απόλυτα λογικά αυτά που λές...

Πήγαινε βρε κορίτσι μου να σε δούν στο νοσοκομείο ή σε κάποιον γιατρό ιδιωτικά να μιλήσεις κ να σε δεί.Θα σου φύγει το άγχος αμέσως γιατί όπως κ να το κάνουμε εμείς εδώ γιατροί δεν είμαστε!!!!

Αντέ και εμείς εδώ είμαστε να μας πείς τι σου είπαν!!!!

Όλα καλά θα πάνε!!!!

rhIYp3.png

Διαφημίσεις

Σε καταλαβαίνω...

Είναι απόλυτα λογικά αυτά που λές...

Πήγαινε βρε κορίτσι μου να σε δούν στο νοσοκομείο ή σε κάποιον γιατρό ιδιωτικά να μιλήσεις κ να σε δεί.Θα σου φύγει το άγχος αμέσως γιατί όπως κ να το κάνουμε εμείς εδώ γιατροί δεν είμαστε!!!!

Αντέ και εμείς εδώ είμαστε να μας πείς τι σου είπαν!!!!

Όλα καλά θα πάνε!!!!

Θα πάω το απόγευμα σε όποιον βρω. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι πυρηνική φυσική να σου πει κάποιος αν έγινε ωορρηξία ή όχι. Το λέω αυτο γιατί φαντάζομαι δεν είναι όλοι οι γιατροί το ίδιο καλοί...

Αχ μακάρι να μην έχει γίνει η ωορρηξία μου. Άλλωστε δεν έχω και καθόλου υγρά, εγώ συνήθως όταν αρχίζουν οι γόνιμες είμαι...ποταμός. Πφ.. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου/σας :)

Θα πάω το απόγευμα σε όποιον βρω. Έτσι κι αλλιώς δεν είναι πυρηνική φυσική να σου πει κάποιος αν έγινε ωορρηξία ή όχι. Το λέω αυτο γιατί φαντάζομαι δεν είναι όλοι οι γιατροί το ίδιο καλοί...

Αχ μακάρι να μην έχει γίνει η ωορρηξία μου. Άλλωστε δεν έχω και καθόλου υγρά, εγώ συνήθως όταν αρχίζουν οι γόνιμες είμαι...ποταμός. Πφ.. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου/σας :)

Ναι βρέ σοφάκι,αν έχει γίνει είναι ζαρωμένο..το είδα και εγώ στον δικό μου υπέρηχο που έκανα την περασμένη εβδομάδα.μεγάλη διαφορά το πρίν με το μετά!!!

Οπότε πήγαινε για να σου φύγει το άγχος,αμαρτία να παιδεύεις το κεφαλάκι σου έτσι!

Τίποταααα χαίρομαι όσο μπόρεσα να σε βοηθήσω...χαχα ο πληθυντικός μου άρεσε...

rhIYp3.png

Ναι βρέ σοφάκι,αν έχει γίνει είναι ζαρωμένο..το είδα και εγώ στον δικό μου υπέρηχο που έκανα την περασμένη εβδομάδα.μεγάλη διαφορά το πρίν με το μετά!!!

Οπότε πήγαινε για να σου φύγει το άγχος,αμαρτία να παιδεύεις το κεφαλάκι σου έτσι!

Τίποταααα χαίρομαι όσο μπόρεσα να σε βοηθήσω...χαχα ο πληθυντικός μου άρεσε...

Ε μα τι! είμεθα τουλάχιστον ευγενικά πλάσματα, έτσι πρέπει!:)

Τεστ παπ είχα κάνει τον Νοέμβριο μαζί με υπέρηχο στον γιατρό μου στην Αθήνα και μου πήρε 60 ευρώ μαζί και τα δύο, ήταν όλα καλά και στον υπέρηχο είχε φανεί ότι τότε είχα κάνει ωορρηξία εκείνο το πρωί ενώ είχα αισθανθεί τα συμπτώματα περίπου 5 ημέρες πριν. Αυτό θυμάμαι ήταν το πιο περίεργο που μου έχει συμβεί μαζί με το τωρινό που άμα με πιάσεις από τη μύτη δεν κάνω απλώς μπαμ! :roll::roll:

Να φανταστώ πως πρέπει να πω αναλυτικά το συμβάν στο γιατρό σήμερα;

Ε μα τι! είμεθα τουλάχιστον ευγενικά πλάσματα, έτσι πρέπει!:)

Τεστ παπ είχα κάνει τον Νοέμβριο μαζί με υπέρηχο στον γιατρό μου στην Αθήνα και μου πήρε 60 ευρώ μαζί και τα δύο, ήταν όλα καλά και στον υπέρηχο είχε φανεί ότι τότε είχα κάνει ωορρηξία εκείνο το πρωί ενώ είχα αισθανθεί τα συμπτώματα περίπου 5 ημέρες πριν. Αυτό θυμάμαι ήταν το πιο περίεργο που μου έχει συμβεί μαζί με το τωρινό που άμα με πιάσεις από τη μύτη δεν κάνω απλώς μπαμ! :roll::roll:

Να φανταστώ πως πρέπει να πω αναλυτικά το συμβάν στο γιατρό σήμερα;

Έτσι έτσι...ευγένεια πάνω απο όλα...😀😀😀😀

Η ωορηξία τελικά είναι άτιμο πράγμα,εγώ αυτό ανακάλυψα φέτος στα 35 μου...

Αλλού την υπολόγιζα κ αλλού έπεφτε!!!

Νομίζω καλύτερα να του πείς τα πάντα για να ξέρει καλύτερα πως να κινηθεί.

rhIYp3.png

Έτσι έτσι...ευγένεια πάνω απο όλα...😀😀😀😀

Η ωορηξία τελικά είναι άτιμο πράγμα,εγώ αυτό ανακάλυψα φέτος στα 35 μου...

Αλλού την υπολόγιζα κ αλλού έπεφτε!!!

Νομίζω καλύτερα να του πείς τα πάντα για να ξέρει καλύτερα πως να κινηθεί.

Ναι ε;;; άλλοτε ήταν τα συμπτώματα κι άλλοτε ήταν όντως η ωορρηξία;;;:(

Αν μου συνέβη αυτό τώρα αλίμονό μου, θα έκανα ωορρηξία την 8η ημέρα που αισθάνθηκα τον πόνο και την 9η έγινε το συμβάν, άρα... ΩΙΜΕ.

Εγώ έκανα πόσο καιρό να μάθω να ξεχωρίζω τα υγρά, άλλοτε είναι τζελ, άλλοτε λευκά, άλλοτε άλλοτε άλλοτε.. μόνο φούξια δεν τα έχουμε δει! :lol:

Διαφημίσεις

Ναι ε;;; άλλοτε ήταν τα συμπτώματα κι άλλοτε ήταν όντως η ωορρηξία;;;:(

Αν μου συνέβη αυτό τώρα αλίμονό μου, θα έκανα ωορρηξία την 8η ημέρα που αισθάνθηκα τον πόνο και την 9η έγινε το συμβάν, άρα... ΩΙΜΕ.

Εγώ έκανα πόσο καιρό να μάθω να ξεχωρίζω τα υγρά, άλλοτε είναι τζελ, άλλοτε λευκά, άλλοτε άλλοτε άλλοτε.. μόνο φούξια δεν τα έχουμε δει! :lol:

Ναι κάπως έτσι....

Αλλά επειδή υποψιάστηκα πως κάτι δεν πάει καλά δοκίμασα τα τεστάκια που σου είπα,και έτσι το είδα κ μου έπεσε το σαγόνι...

Εεεεε...είπαμεεε ψυχραιμία...μπορεί να μην έχει γίνει τίποτα,να γυρίσεις κ να πείς όλα είναι καλά κ τσάμπα αγχώθηκα!!!!

rhIYp3.png

Ναι κάπως έτσι....

Αλλά επειδή υποψιάστηκα πως κάτι δεν πάει καλά δοκίμασα τα τεστάκια που σου είπα,και έτσι το είδα κ μου έπεσε το σαγόνι...

Εεεεε...είπαμεεε ψυχραιμία...μπορεί να μην έχει γίνει τίποτα,να γυρίσεις κ να πείς όλα είναι καλά κ τσάμπα αγχώθηκα!!!!

Τα τεστάκια αυτά δεν είναι πανάκριβα;

Τα τεστάκια αυτά δεν είναι πανάκριβα;

Εξαρτάται,εγώ είχα πάρει τα clearblue ...

Είναι κοντά στο 50? νομίζω...

Λοίπον στο ίντερνετ υπάρχουν τα hometest είναι πολύ οικονομικά κ τα χρησιμόποιουν πολλά κορίτσια εδώ για να σου εξηγήσουν τα πάντα αν το αποφασίσεις...

rhIYp3.png

Εξαρτάται,εγώ είχα πάρει τα clearblue ...

Είναι κοντά στο 50? νομίζω...

Λοίπον στο ίντερνετ υπάρχουν τα hometest είναι πολύ οικονομικά κ τα χρησιμόποιουν πολλά κορίτσια εδώ για να σου εξηγήσουν τα πάντα αν το αποφασίσεις...

Τα έψαξα τώρα και ναι ειναι πολύ οικονομικά. Να δω τι αποτέλεσμα θα έχω σήμερα και θα το συζητήσουμε ξανά αυτό το θέμα. Αν πάνε όλα καλά, κερνάω! :P:D

Με το χάπι της επόμενης ημέρας τι γίνεται; μου είχε πει τα βασικά ο γυναικολόγος μου αλλά επειδή γενικώς τα ψάχνω αυτά τα θέματα, πρόσεξα πως άλλοι λένε ότι δεν είναι βαριά, άλλοι πως είναι βόμβες..και το βασικό, όταν αναγκάστηκε μια φίλη μου να πάρει ένα ο φαρμακοποιός της είπε μετά το φαγητό και αν το κάνεις εμετό δεν κάνει να πάρεις άλλο, ενώ άλλοι συστήνουν να επαναληφθεί. Οπότε;

Τα έψαξα τώρα και ναι ειναι πολύ οικονομικά. Να δω τι αποτέλεσμα θα έχω σήμερα και θα το συζητήσουμε ξανά αυτό το θέμα. Αν πάνε όλα καλά, κερνάω! :P:D

Με το χάπι της επόμενης ημέρας τι γίνεται; μου είχε πει τα βασικά ο γυναικολόγος μου αλλά επειδή γενικώς τα ψάχνω αυτά τα θέματα, πρόσεξα πως άλλοι λένε ότι δεν είναι βαριά, άλλοι πως είναι βόμβες..και το βασικό, όταν αναγκάστηκε μια φίλη μου να πάρει ένα ο φαρμακοποιός της είπε μετά το φαγητό και αν το κάνεις εμετό δεν κάνει να πάρεις άλλο, ενώ άλλοι συστήνουν να επαναληφθεί. Οπότε;

Δεν έχω πάρει ποτέ οπότε δεν ξέρω ακριβώς τι κ πως τα παίρνεις,

Ξέρω μονάχα πως καλό είναι να το αποφεύγεις γιατί όπως κ να το κάνεις δεν είναι ασπιρίνη...

Αν δηλαδή χρειαστεί που εύχομαι να μην ....πρόσεξε να μην το ξαναπάρεις ποτέ ξανά!!!!

Όσο για τα τεστάκια σου λέω,αν τα ξεκινήσεις θα σου λύσουμε όλες τις απορίες.

rhIYp3.png

Δεν έχω πάρει ποτέ οπότε δεν ξέρω ακριβώς τι κ πως τα παίρνεις,

Ξέρω μονάχα πως καλό είναι να το αποφεύγεις γιατί όπως κ να το κάνεις δεν είναι ασπιρίνη...

Αν δηλαδή χρειαστεί που εύχομαι να μην ....πρόσεξε να μην το ξαναπάρεις ποτέ ξανά!!!!

Όσο για τα τεστάκια σου λέω,αν τα ξεκινήσεις θα σου λύσουμε όλες τις απορίες.

Εύχομαι να μην... γιατί και ο οργανισμός μου είναι πολύ ευαίσθητος :(

Θα δούμε, θα μπω το βράδυ να γράψω τα νεότερα...

Τι όμορφα, ούτε κι εγώ θέλω να το πάρω ποτέ και έχω όνειρο να κάνω πολλά παιδιά

Εύχομαι να μην... γιατί και ο οργανισμός μου είναι πολύ ευαίσθητος :(

Θα δούμε, θα μπω το βράδυ να γράψω τα νεότερα...

Τι όμορφα, ούτε κι εγώ θέλω να το πάρω ποτέ και έχω όνειρο να κάνω πολλά παιδιά

Στο εύχομαι λοιπόν!!!!

Θα περιμένω νεότερα...καλή επιτυχία!!!!!!

rhIYp3.png

Πήγα! Μου έκανε υπέρηχο και διαπίστωσε πως κατα το ημισυ έχει γίνει ωορρηξία αλλά όχι ολοκληρωτικά. Μου είπε κι αυτός πως και τώρα βρίσκομαι σε επικίνδυνες ημέρες, κάτι που απο τα υγρά το κατάλαβα κι εγώ, για σήμερα τουλάχιστον. Η ωορρηξία που εχει ήδη συμβεί δε μπόρεσε να προσδιορίσει πότε συνέβη ακριβώς.

Το χαρτί στα σχόλια που μου έδωσε λέει ''Μήτρα κανονικών διαστάσεων 28Χ53mm , σε πρόσθια κλίση. Ενδομήτριο παραγωγικής φάσης δ=6mm. Δεξιά ωοθήκη διαστάσεων 32Χ14mm,φυσιολογικής απεικόνισης. Αριστερή ωοθήκη διαστάσεων 28Χ28mm , φέρει σχηματισμό χαρακτηριστικών ωχρού σωματίου 20mm.''

Μου είπε πως πολλά ζευγάρια προσπαθούν να κάνουν παιδί κι ενώ τα κάνουν όλα και με το γράμμα, πάλι δεν τα καταφέρνουν κι ότι είναι κάπως δύσκολο εγώ χωρίς εκσπερμάτιση εντός κόλπου να έμεινα έγκυος, δεν είναι όμως κι απίθανο. Αυτό στον υπέρηχο δε μπορούσε να το δει.

Γενικά μια ξεκάθαρη απάντηση δεν πήρα στο τι να κάνω, μου είπε αν θέλω να ηρεμήσω να το πάρω το χάπι, και ''αν πάει 29-30 ο μήνας και δε δεις περίοδο κάνε καμιά ευχή!'' αυτά ήταν τα λόγια του χαμογελώντας. Του είπα πως δε θα το πάρω.

Εσείς τι λέτε;

Πήγα! Μου έκανε υπέρηχο και διαπίστωσε πως κατα το ημισυ έχει γίνει ωορρηξία αλλά όχι ολοκληρωτικά. Μου είπε κι αυτός πως και τώρα βρίσκομαι σε επικίνδυνες ημέρες, κάτι που απο τα υγρά το κατάλαβα κι εγώ, για σήμερα τουλάχιστον. Η ωορρηξία που εχει ήδη συμβεί δε μπόρεσε να προσδιορίσει πότε συνέβη ακριβώς.

Το χαρτί στα σχόλια που μου έδωσε λέει ''Μήτρα κανονικών διαστάσεων 28Χ53mm , σε πρόσθια κλίση. Ενδομήτριο παραγωγικής φάσης δ=6mm. Δεξιά ωοθήκη διαστάσεων 32Χ14mm,φυσιολογικής απεικόνισης. Αριστερή ωοθήκη διαστάσεων 28Χ28mm , φέρει σχηματισμό χαρακτηριστικών ωχρού σωματίου 20mm.''

Μου είπε πως πολλά ζευγάρια προσπαθούν να κάνουν παιδί κι ενώ τα κάνουν όλα και με το γράμμα, πάλι δεν τα καταφέρνουν κι ότι είναι κάπως δύσκολο εγώ χωρίς εκσπερμάτιση εντός κόλπου να έμεινα έγκυος, δεν είναι όμως κι απίθανο. Αυτό στον υπέρηχο δε μπορούσε να το δει.

Γενικά μια ξεκάθαρη απάντηση δεν πήρα στο τι να κάνω, μου είπε αν θέλω να ηρεμήσω να το πάρω το χάπι, και ''αν πάει 29-30 ο μήνας και δε δεις περίοδο κάνε καμιά ευχή!'' αυτά ήταν τα λόγια του χαμογελώντας. Του είπα πως δε θα το πάρω.

Εσείς τι λέτε;

Ωωω μας φώτισε πέστου!!!!

Πωωωωω.... Είπαμε να μας βοηθήσει όχι να μας κάνει χειρότερα.

Τι θα κάνεις ;;;;

rhIYp3.png