Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκατοστιαία θεση


Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας!!!σήμερα γυρισα από ένα υπερυχω ο οποίος έλεγε οτ ι είμαι στη 16,1εκατοστιαια θεση!! Ανυσηχω είμαι στη 25η εβδομαδα και μου είπε ο γιατρός ότι θα δουμε στο Ντόπλερ τι θα δείξει....βεβαια ή Μπουμπου είχε πάντα μικρες μετρήσεις!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου γεια σας!!!σήμερα γυρισα από ένα υπερυχω ο οποίος έλεγε οτ ι είμαι στη 16,1εκατοστιαια θεση!! Ανυσηχω είμαι στη 25η εβδομαδα και μου είπε ο γιατρός ότι θα δουμε στο Ντόπλερ τι θα δείξει....βεβαια ή Μπουμπου είχε πάντα μικρες μετρήσεις!!

 

Καλημέρα, σήμερα διάβαζα κάτι παλιά ποστ δικά σου. Εύχομαι να είναι καλά το μωράκι σου. Μήπως είναι και το σουλούπι σου μικρό; Μια φίλη μου που είναι μικροκαμομένη και είχε κορίτσι δεν είδαν ρινικό οστό στην αυχενική αλλά όλα καλά...είναι τελικά πολύ μινιον σαν τη μαμά της. διάβαζα για τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και το στήθος, είμαι και εγώ έγκυος μετά από παλίνδρομη και σήμερα 6+5 ξύπνησα χωρίς καθόλου πόνο στο στήθος. Γενικά ο πόνος είχε φύγει κα άλλες μέρες αλλά σήμερα έχει φύγει εντελώς...εσένα τελικά εξελίχθηκε καλά εκείνη η εγκυμοσύνη;

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μη μου το πάρουν πιο γρήγορα!!!στο γιο μου ειχα εκατοστιαία θέση 65!!!φοβάμαι πολύ!!!τρελή διάφορα!!!

 

η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική....όπως άλλωστε έχεις διαπιστώσει. Εφόσον το παρακολουθείτε είναι καλό. Έχει θέμα με τον πλακούντα; Ελπίζω να μην καπνίζεις κλτ....

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική....όπως άλλωστε έχεις διαπιστώσει. Εφόσον το παρακολουθείτε είναι καλό. Έχει θέμα με τον πλακούντα; Ελπίζω να μην καπνίζεις κλτ....

 

Όχι θέμα με τον πλακούντα δεν εχω κανένα!!!τσιγάρο κάνω ένα με δύο την ημέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι θέμα με τον πλακούντα δεν εχω κανένα!!!τσιγάρο κάνω ένα με δύο την ημέρα!!!

 

Στο λέω με πολύ αγάπη....τσιγάρο να μην κάνεις κανένα...ακόμα και αυτό το ένα δύο μπορεί να είναι βλαβερό για το μωρό σου και την ενδομήτρια ανάπτυξη του....είχα κοπέλα δίπλα μου στο μαιευτήριο με ατροφικό πλακούντα που της το πήραν και ήταν μόλις 1500 κιλά και είχε σταματήσει να αναπτύσσετε....κατέβαινε σε αυτή την κατάσταση για τσιγάρο...το θεωρούσα τραγικό! Μπορείς να επιβληθείς στον ευατό σου για καλό του παιδιού σου...

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να φταίει αυτό???κι αν φταιει αυτό προλάβαινε άραγε να το σώσω??

 

Δεν ξέρω κούκλα μου αν φταίει αυτό αλλά ξέρω περιπτώσεις που καπνίζαν και ο πλακούντας γέρασε πρόωρα και τα παιδιά ατροφούσαν. Σίγουρα το τσιγάρο κάνει κακό στο έμβρυο και θα έπρεπε να στο έχει πει ο γιατρός σου. Αν σου επέτρεψε να καπνίζεις έστω και αυτά τα ένα δύο δυστυχώς κακώς το έκανε και προφανώς είναι του εμπορικού και δεν θα ήθελε να σε χάσει από πελάτη. Με πολλή αγάπη σου λέω να κόψεις το τσιγάρο τώρα, ειδικά αφού κυοφορείς κορίτσι βλάπτεις και τα ωάρια της. Αυτο μου το είπε φίλη που είναι στο εξωτερικό και ασχολείται με έρευνες...

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιατρος μου δεν είναι τον χρημάτων...δεν μου παίρνει λεφτά!!!ο πλακούντας μου αν και 25 εβδομάδων είναι grade 0!!!!υπάρχει πιθανότητα μου είπαν στο νοσοκομείο απλά να είναι μικροσκοπική ή μικρή λόγω του ότι κι εγώ είμαι Μινιόν!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλά τις εμπειρίες σας παρακαλώ!!!από ότι παρατήρησα σήμερα στον υπερυχο οι μετρήσεις που αφορούν στο κεφάλι είναι κατώτερα φυσιολογικά όρια!!από ότι βλέπω όμως σε όλους τους υπερήχους γενικά ήταν χαμηλά και βγάζουν μια βδομάδα πίσω σε ανάπτυξη!!και μάλλον λόγω αυτών των μετρήσεων πεφτω στη 16η εκατοστιαία θέση!!!τρεμω μέχρι το Ντόπλερ!!!μακάρι να πρόκειται απλά σε ένα μικρόσωμο έμβρυο και τίποτα παραπάνω!!ή γνώμη σας παρακαλώ!!??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...