Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μυκητίαση ή κάτι άλλο???


Recommended Posts

Κορίτσια θα ήθελα τη βοήθεια σας γιατί έχω τρομάξει. Εδώ και ένα μήνα έχω ένα πρόβλημα. Αισθάνομαι στον κόλπο ένα αίσθημα σα να καιγεται η περιοχή. Παραμονές χριστουγεννων το ειπα στο γιατρό μου και μου είπε ότι μάλλον είναι μυκητίαση(είχα και λευκά υγρά αλλά όχι κνησμό) και μου έδωσε υποθετα και αντιβίωση για 3 μέρες. Μετά τη θεραπεία το πρόβλημα μου συνεχίστηκε και μου είπε ο γιατρός να ξαναπαρω υποθετα και αν δεν περάσει να πάω για καλλιέργεια κολπικών υγρών.Εντωμεταξύ αδιαθέτησα και δεν προλαβα και τώρα που τελείωσα εχω ακόμη το πρόβλημα. Έχω σκοπό φυσικά να πάω για την καλλιέργεια απλα αναρωτιέμαι αν έχει ξανακούσει καμίας σας τέτοια συμπτώματα.Σε μυκητιάσεις που είχα στο παρελθόν είχα κνησμο και υγρά έπαιρνα θεραπεία και πέρναγε αμέσως. Sorry αν σας ζαλίζω αλλά είμαι και στον τέταρτο μήνα προσπαθειών για παιδάκι και φοβάμαι διπλά. Μην έχω κάτι και μήπως αυτό το κάτι επηρεαζει και τη γονιμότητα μου...

1UEbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια θα ήθελα τη βοήθεια σας γιατί έχω τρομάξει. Εδώ και ένα μήνα έχω ένα πρόβλημα. Αισθάνομαι στον κόλπο ένα αίσθημα σα να καιγεται η περιοχή. Παραμονές χριστουγεννων το ειπα στο γιατρό μου και μου είπε ότι μάλλον είναι μυκητίαση(είχα και λευκά υγρά αλλά όχι κνησμό) και μου έδωσε υποθετα και αντιβίωση για 3 μέρες. Μετά τη θεραπεία το πρόβλημα μου συνεχίστηκε και μου είπε ο γιατρός να ξαναπαρω υποθετα και αν δεν περάσει να πάω για καλλιέργεια κολπικών υγρών.Εντωμεταξύ αδιαθέτησα και δεν προλαβα και τώρα που τελείωσα εχω ακόμη το πρόβλημα. Έχω σκοπό φυσικά να πάω για την καλλιέργεια απλα αναρωτιέμαι αν έχει ξανακούσει καμίας σας τέτοια συμπτώματα.Σε μυκητιάσεις που είχα στο παρελθόν είχα κνησμο και υγρά έπαιρνα θεραπεία και πέρναγε αμέσως. Sorry αν σας ζαλίζω αλλά είμαι και στον τέταρτο μήνα προσπαθειών για παιδάκι και φοβάμαι διπλά. Μην έχω κάτι και μήπως αυτό το κάτι επηρεαζει και τη γονιμότητα μου...

 

Καλησπέρα!

Με το συμπάθιο, χωρίς παρεξήγηση,

Απο το τηλ σου έκανε διάγνωση και θεραπεία;;

Εγω στη θέση σου θα πήγαινα κατευθείαν για καλλιέργεια.

Δε παίζουμε με αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ηταν παραμονη χριστουγεννων και παραμονη πρωτοχρονιας οταν τον πηρα τηλ τις 2 φορες και μου εδωσε τη θεραπεια τηλεφωνικα αλλα κι εμενα μου εκανε ασχημη εντυπωση που δεν μου ειπε να παω απο εκει πριν τη θεραπεια..οποτε τωρα σκεφτομαι να αλλαξω γιατρο και να τον ρωτησω τι πρεπει να κανω απο εξετασεις και τετοια.. :-(

1UEbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσπαθείς για μωρό,χρησιμοποιησε τα τεστ μέτρησης του κολπικου ph.ειναι οικονομικά και πολύ εύκολα στη χρήση.αν το κολπικό phείναι φυσιολογικό κανένα μικρόβιο δεν υπάρχει ούτε μειώνει τη γονιμότητα σου.

ΕΛΙΖΑ...ΑΝΝΑΛΙΖΑ...ΙΣΑΒΕΛΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

το "καψιμο" μπορει να οφειλεται σε "τοπικα" προβληματα οπως μυκητιασεις, κονδυλωματα η ερπης, επισης σε προβληματα εκτος γεννετικων οργανων, οπως αλλεργιες, ορμονικες διαταραχες, αυτοανοσα κ.λ.π.

αμεσα καλλιεργεια και εσυ και ο συζυγος και αποχη μεχρι την ολοκληρωση της θεραπειας.

και ενα τεστ παπ αν δεν εχεις κανει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου. Τελικα μιλησα με το γιατρο μου και θα παω σημερα να μου γραψει την καλλιεργεια για να την κανω αμεσα. Ελπιζω να μην εχω κατι σοβαρο...ραφαηλιτα αυτα τα τεστ για το ph τα εχουν και στα φαρμακεια????

1UEbp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο σύντροφος σου έκανε θεραπεία ή μόνο εσυ;

Γιατί αν έκανες μόνο εσύ τσάμπα την έκανες!

Από τη στιγμή που έρχεστε σε ελεύθερες επαφές και η μυκητίαση μεταδίδεται σεξουαλικός πρέπει να κάνει και εκείνος διαφορετικά κάθε φορά που θα έρχεστε σε επαφή θα σε κολλάει...

Link to comment
Share on other sites

Είχε πάρει και ο σύζυγος μου αντιβίωση την πρώτη φορά που πήρα κι εγώ. Και μετα για τουλαχιστον 2-3 βδομάδες χρησιμοποιούσαμε προφυλάξεις για να μην κολλήσει απο μένα που συνέχιζα να έχω πρόβλημα. Χτες έκανα την καλλιέργεια και αύριο περιμένω αποτελέσματα . Ελπίζω να πάνε όλα καλά ώστε να συνεχίσουμε κανονικά τη ζωή μας και τις προσπάθειες μας για μωράκι! :)

1UEbp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...