Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες !!! Περιμένω να αδιαθετησω αύριο και προχτές είδα κηλίδες καφέ αίματος στο εσώρουχο. Έκανα ένα self clear και βγήκε αχνη γραμμη.σήμερα έκανα ένα clear blue πάλι αχνη γραμμη. Είναι θετικά ή όχι ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες !!! Περιμένω να αδιαθετησω αύριο και προχτές είδα κηλίδες καφέ αίματος στο εσώρουχο. Έκανα ένα self clear και βγήκε αχνη γραμμη.σήμερα έκανα ένα clear blue πάλι αχνη γραμμη. Είναι θετικά ή όχι ?

 

Καλησπέρα!!

Ναι το αχνό θετικό ειναι θετικό.

Λένε οτι μονο εάν βγει αρνητικό μπορει να ειναι λάθος.

Παρε τον γιατρό σου τηλ.και πες του για τα καφε.δευτερα πηγαινε κάνε χοριακη να επιβεβαιώσεις την εγκυμοσύνη.

Καλα αποτελέσματα!!

Ελπίζω να ειναι το επιθυμητό αποτέλεσμα γιατι δεν αναφέρεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Ναι το αχνό θετικό ειναι θετικό.

Λένε οτι μονο εάν βγει αρνητικό μπορει να ειναι λάθος.

Παρε τον γιατρό σου τηλ.και πες του για τα καφε.δευτερα πηγαινε κάνε χοριακη να επιβεβαιώσεις την εγκυμοσύνη.

Καλα αποτελέσματα!!

Ελπίζω να ειναι το επιθυμητό αποτέλεσμα γιατι δεν αναφέρεις κατι.

 

Ειμαι παντρεμενη και προσπαθουμε με τον ανδρα μου εδω και ενα χρονο σχεδον για μωρακι....Κανονικα την περιμενω αυριο την ακατανομαστη, τα τεστ τα εκανα πριν την καθυστερηση,το ενα το εκανα απογευμα και βγηκε μια γραμμουλα αχνη, και το clear blue την επομενη μερα το πρωι σχηματιστηκε κανονικα σταυρος απλα η καθετη γραμμη ειναι πιο απαλη απο την οριζοντια. Κατα τ αλλα ποναει το στηθος μου και η κοιλια μου σαν να προκειται να αδιαθετησω.Μετα απο ενα χρονο προσπαθειων φοβαμαι να χαρω αν ειναι οντως θετικα ......

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι παντρεμενη και προσπαθουμε με τον ανδρα μου εδω και ενα χρονο σχεδον για μωρακι....Κανονικα την περιμενω αυριο την ακατανομαστη, τα τεστ τα εκανα πριν την καθυστερηση,το ενα το εκανα απογευμα και βγηκε μια γραμμουλα αχνη, και το clear blue την επομενη μερα το πρωι σχηματιστηκε κανονικα σταυρος απλα η καθετη γραμμη ειναι πιο απαλη απο την οριζοντια. Κατα τ αλλα ποναει το στηθος μου και η κοιλια μου σαν να προκειται να αδιαθετησω.Μετα απο ενα χρονο προσπαθειων φοβαμαι να χαρω αν ειναι οντως θετικα ......

 

Εισαι σε καλο δρόμο..

Πιστευω οτι εισαι.κανε μια χοριακη αυριο και παρε το γιατρό σου γιατι τα καφε μπορει να σημαίνουν οτι χρειαζεσαι προγεστερονη.

 

Καλη επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σε καλο δρόμο..

Πιστευω οτι εισαι.κανε μια χοριακη αυριο και παρε το γιατρό σου γιατι τα καφε μπορει να σημαίνουν οτι χρειαζεσαι προγεστερονη.

 

Καλη επιτυχία!!!

 

 

Σε ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις. Εκανα την επομενη αλλο ενα και βγηκε κανονικο θετικο. Ουτε αχνο ουτε τιποτα. Σημερα εκανα χοριακη και περιμενω τα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλη τυχη!!!!να παιρνεις φυλικο οφυ και συμπληρωματα και να ξεκουραζεσε!!!ξαπλα!!!θα σου πει και ο γιατρος!

 

 

Αυτο το ξαπλα ειναι λιγο δύσκολο γιατι δουλευω ολη την μερα αλλα θα προσπαθησω οσο περισσοτερο μπορω αν όντως βγει θετική και η χοριακή!!!σε ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα μαθεις τα αποτελεσματα?εμενα η βιοιατρικη μου τα ειχε στειλε την ιδια μερα στο μαιλ μου

 

Μου πηραν αιμα πριν μια ωρα και μου ειπαν μετα τις 5 να παω να τα παρω. Η αναμονη με σκοτωνει αν και εχω 3 τεστ θετικα στα χερια !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου πηραν αιμα πριν μια ωρα και μου ειπαν μετα τις 5 να παω να τα παρω. Η αναμονη με σκοτωνει αν και εχω 3 τεστ θετικα στα χερια !!!!!

 

Καλα αποτελέσματα!!

Αν και νομίζω οτι καλα θα ειναι!!

Τι στο καλο;;τρία τεστ λάθος;;;αποκλείεται!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα αποτελέσματα!!

Αν και νομίζω οτι καλα θα ειναι!!

Τι στο καλο;;τρία τεστ λάθος;;;αποκλείεται!!

 

σε ευχαριστω να σαι καλα!! Και εγω αυτο πιστευω αλλα ξερεις μεχρι να στο πει ο γιατρος εχεις μια αμφιβολια!!

Link to comment
Share on other sites

4.30 αν πας θα τα χουν έτοιμα!100%%%% απλώς πάντα λένε να πας μισή ώρα αργότερα για να είναι χαλαροί!

 

 

Πηρα τα αποτελεσματα η χοριακη ηταν 135,48!!! Ειμαι εγκυος τελικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο κούκλα μου! Με το καλό! Τελευταία ημερομηνία περιόδου????

 

 

10 Nοεμβριου ηταν η τελευταια μου περιοδος. Κανονικα αυτες τις ημερες θα ηταν οι μερες της καθυστερησης μου αλλα 2 σταγονες καφε αιμα την προυγουμενη εβδομαδα με προιδεασαν και εκανα το τεστ νωριτερα. Και ετσι εμαθα για την εγκυμοσυνη πριν την καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17/8/16 έχεις Πητ!!! Είσαι στην 5-6 βδομάδα περιπου! Όλα να σου πάνε καλά! Καλώς ήρθες σε έναν καινούργιο μαγικό κόσμο!!! Ότι θες να μας ρωτήσεις πες!

 

 

Σε ευχαριστω πολυ Λιλικα!!! Η αληθεια ειναι οτι νομιζα οτι ειμαι στην 4η εβδομαδα...εχω κλεισει ραντεβου με τον γυναικολογο την αλλη εβδομαδα. Επειδη ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη εχω πολλες φοβιες , δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο και αν και οι αλλες σκεφτοντουσαν ετσι... φοβαμαι και το παραμικρο...μην κανω κατι λαθος, μην κανω καμια αποτομη κινηση μην κανω κατι επικυνδινο για το μωρο.....

Link to comment
Share on other sites

Κάπου 5 ή είσαι θα σου πει και ο γιατρός! Μην ανχωνεσε και να ξεκουραζεσε! Κανείς δεν ξέρει πως θα είναι ή εγκυμοσύνη του. Όλα καλά θα πάνε. Σαλάτες πολλή καλά πλυμμενες!!!!και κρέας πολλή καλά ψημένο !και όχι απ έξω φαγητό!!!Όσα λαχανικά έχουν φλουλα πρώτα να την βγάζεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου 5 ή είσαι θα σου πει και ο γιατρός! Μην ανχωνεσε και να ξεκουραζεσε! Κανείς δεν ξέρει πως θα είναι ή εγκυμοσύνη του. Όλα καλά θα πάνε. Σαλάτες πολλή καλά πλυμμενες!!!!και κρέας πολλή καλά ψημένο !και όχι απ έξω φαγητό!!!Όσα λαχανικά έχουν φλουλα πρώτα να την βγάζεις!!!!

 

Αυτα θα μου τα πει ο γιατρος? Γιατι εγω δεν εχω ιδεα τι πρεπει να τρωω και τι οχι στην διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα θα μου τα πει ο γιατρος? Γιατι εγω δεν εχω ιδεα τι πρεπει να τρωω και τι οχι στην διαρκεια της εγκυμοσυνης.

 

Γεια σου Sissy!

Μην αγχωνεσαι..κανει κακο..

Ολα καλα θα πανε.Θα στα πει κι ο γιατρος.

Τα βασικα ειναι αυτα που σου πε η Lilika.

Θα προθεσω κυριως οχι σαλατες απεξω γιατι δε τις πλενουν καλα..

και οχι συκωτι..

Μη σηκωνεις βαρη, μη κανεις γυμναστικη τωρα που ειναι αρχη και μην ερθεις σε επαφη πριν δεις τον γιατρο σου.

Τα υπολοιπα θα στα πει ο γιατρος, κι αν εχεις ερωτησεις καντες αφοβα..

Δε παιζουμε με αυτα.

Καλη επιτυχια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Άκουσα για το τεστ εγκυμοσύνης Self Clear! 'Οτι θεωρείται γρήγορο και ότι δίνει αποτέλεσμα 5 μόλις μέρες μετά τη σύλληψη! Για εμάς που ανυπομονούμε, μπορούμε να το δοκιμάσουμε;; Έχετε ακούσει κάτι;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Άκουσα για το τεστ εγκυμοσύνης Self Clear! 'Οτι θεωρείται γρήγορο και ότι δίνει αποτέλεσμα 5 μόλις μέρες μετά τη σύλληψη! Για εμάς που ανυπομονούμε, μπορούμε να το δοκιμάσουμε;; Έχετε ακούσει κάτι;;;

 

Καλησπέρα,

Καλό θα ήταν να περιμένεις την καθυστέρηση διαφορετικά μπορεί να πάρεις ένα αρνητικό αποτέλεσμα χωρίς να είναι και να απογοητευτείς.

Τόσο νωρίς ούτε η χοριακη δε δείχνει σίγουρα.

Τσάμπα τα χρήματα που θα σκορπάς αν παίρνεις συνέχεια τεστ.

Το μεγαλύτερο όπλο σε αυτή τη προσπάθεια είναι η υπομονή.

Μακάρι να ξέραμε αμέσως μετά την επαφή αλλά δυστυχώς δε...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...