Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βοηθεια αγχος εγκυμοσυνη....


maryl

Recommended Posts

βοηθεια πολυ αγχος κοριτσια...διανυω την 22 βδομαδα της δευτερης εγκυμοσυνης μου..ο γιατρος μου εχει βρει χαμηλο πλακουντα,αλλα ευτυχως δεν εχω δει αιμα ως τωρα,ουτε πονους εχω...Εχω αγχωθει πολυ ομως με τη πιθανοτητα αφαιρεσης μητρας,αιμοραγιας κτλ...Ζω καθε μερα με το αγχος αν θα ανεβει ο πλακουντας..Σημερα εχω ραντεβου για τη β επιπεδου κ δεν ξερω πως θα αντεξω.Δε φτανει που θελω να δω το μωρο να ειναι καλα,εχω το αγχος κ με το πλακουντα....τι θα κανω....πως θα παω?τρεμω για το τι θα μου πει..Κ για να μη με περασετε για τρελη κ στη 1η εγκυμοσυνη ειχα περασει δυσκολα με εκφοβισμο απο το πρωην γιατρο μου,κ απο τοτε μουν που ημουν αγχωδης,εγινα αρρωστημενα αγχωδης....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βοηθεια πολυ αγχος κοριτσια...διανυω την 22 βδομαδα της δευτερης εγκυμοσυνης μου..ο γιατρος μου εχει βρει χαμηλο πλακουντα,αλλα ευτυχως δεν εχω δει αιμα ως τωρα,ουτε πονους εχω...Εχω αγχωθει πολυ ομως με τη πιθανοτητα αφαιρεσης μητρας,αιμοραγιας κτλ...Ζω καθε μερα με το αγχος αν θα ανεβει ο πλακουντας..Σημερα εχω ραντεβου για τη β επιπεδου κ δεν ξερω πως θα αντεξω.Δε φτανει που θελω να δω το μωρο να ειναι καλα,εχω το αγχος κ με το πλακουντα....τι θα κανω....πως θα παω?τρεμω για το τι θα μου πει..Κ για να μη με περασετε για τρελη κ στη 1η εγκυμοσυνη ειχα περασει δυσκολα με εκφοβισμο απο το πρωην γιατρο μου,κ απο τοτε μουν που ημουν αγχωδης,εγινα αρρωστημενα αγχωδης....

 

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι δεν είσαιόύτε η πρώτη ούτε η τελευταία που περνάει δύσκολη εγκυμοσύνη. Καταλαβαίνω τις αγωνίες σου αλλά αν ψάξεις λίγο θα βρεις εδώ μέσα παρόμοιες ιστορίες με σένα που και μια χαρά γέννησαν και είναι υγιέστατες και δεν έχασαν τη μήτρα τους!

 

Είχα διαβάσει πολύ πιο παλιά τέτοιες ιστορίες και δε θυμάμαι που και πότε ακριβώς ήταν για να σε κατευθύνω. Επιπλέον πήγαινε και σε ένα 2ο γυναικολόγο που να ξέρεις ότι έχει ανταποκριθεί καλα σε υψηλού κινδύνου εγκυμοσύνες όπως τη δική σου

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...