Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΟ Μήπως είμαι έγκυος,?


Recommended Posts

Καλησπέρα!!είμαι μανούλα μια κούκλας 3 χρονών! Λοιπόν με τον άνδρα μου έχουμε επαφές αλλά χωρίς ολοκλήρωση ( δηλαδή χωρίς προφυλακτικό αλλά με προσοχή ) λοιπόν είχα περίοδο στις 27/09 και ήρθα σε επαφή χωρίς όμως ολοκλήρωση 5,6 και πριν λίγες μέρες πάλι! έχω δύο μέρες με έντονα συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά είναι πιθανό χωρίς ολοκλήρωση ? έχω τάση για εμετό ,πρίσμα νομίζω στήθος και νοιώθω τσιμπηματα , ζαλαδες, απίστευτη υπνηλία και έντονους πόνους περιόδου !! ξαφνιαζομαι γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα αλλά λέτε???μακάρι φυσικά :)) α!περίοδο περιμένω κανονικά στις 25!! Σας ευχαριστώ !! δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τοτεεεε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια μου καλησπερα! εχω σταθεροτατο κυκλο 29 ημερων !! τα συμπτωματα συνεχιζουν και εχω πολυ εντονο πονο κατω χαμηλα!τι να πω θα δειξει!σας ςυχαριστω πολυυυυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπερα, ειμαι 21 χρονων με πολυκυστικες και αστατο κυκλο..Τελευταια περιοδο ηταν στις 5/10 και στις 23/10 ειχαμε με τ αγορι μου ενα ατυχηματακι..Δεν πηρα χαπι επομενης μερας καθως πριν λιγα χρονια ειχα παρει 3 σε 2 μηνες..Περιμενα περιοδο στις 34 μερες καθως τους τελευταιους τρεις μηνες ηταν συνεπης..Την μερα που περιμενα να αδιαθετησω εκανα χοριακη απο αγχος η οποια βγηκε αρνητικη αλλα δεν ξερω τιμη διοτι μου το ειπε η μικροβιολογος τηλεφωνικα και πριν μπω στ φορουμ αυτο δεν γνωριζα καν οτι υπαρχει τιμη.. Πριν 2 μερες εκανα και ενα τεστ ουρων(οχι πρωινη ωρα,και μετα απο πολυ νερο) αρνητικο και αυτο..κανονικα θα ημουν χαλαρη αλλα νιωθω περιεργα τις τελευταιες εβδομαδες..ενιωθα πριν την καθυστερηση καθως κ την πρωτη εβδομαδα της καθυστερησης πονακια που δεν εχω ξανανιωσει σαν τσιμπηματα θα τα περιεγραφα...νιωθω τη κοιλια μ πρησμενη, εχω ζαλαδες, γενικα και αλλες φορες ειχα καθυστερηση αλλα οχι τοσο και οχι με τετοια συμπτωματα..επισης ενω το στηθος μ ηταν φυσιολογικο πριν μια εβδομαδα ξεκινησε να ποναει κ πρηστικε ελαφρως...Μιλησα με τη γιατρο μου αλλα μ εκλεισε ραντεβου υπερηχο στις 11/12 δεν ειναι αργα; Πιστευετε οτι αξιζει να κανω αλλο τεστ ή ειναι ιδεα μου ολα αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι 21 χρονων με πολυκυστικες και αστατο κυκλο..Τελευταια περιοδο ηταν στις 5/10 και στις 23/10 ειχαμε με τ αγορι μου ενα ατυχηματακι..Δεν πηρα χαπι επομενης μερας καθως πριν λιγα χρονια ειχα παρει 3 σε 2 μηνες..Περιμενα περιοδο στις 34 μερες καθως τους τελευταιους τρεις μηνες ηταν συνεπης..Την μερα που περιμενα να αδιαθετησω εκανα χοριακη απο αγχος η οποια βγηκε αρνητικη αλλα δεν ξερω τιμη διοτι μου το ειπε η μικροβιολογος τηλεφωνικα και πριν μπω στ φορουμ αυτο δεν γνωριζα καν οτι υπαρχει τιμη.. Πριν 2 μερες εκανα και ενα τεστ ουρων(οχι πρωινη ωρα,και μετα απο πολυ νερο) αρνητικο και αυτο..κανονικα θα ημουν χαλαρη αλλα νιωθω περιεργα τις τελευταιες εβδομαδες..ενιωθα πριν την καθυστερηση καθως κ την πρωτη εβδομαδα της καθυστερησης πονακια που δεν εχω ξανανιωσει σαν τσιμπηματα θα τα περιεγραφα...νιωθω τη κοιλια μ πρησμενη, εχω ζαλαδες, γενικα και αλλες φορες ειχα καθυστερηση αλλα οχι τοσο και οχι με τετοια συμπτωματα..επισης ενω το στηθος μ ηταν φυσιολογικο πριν μια εβδομαδα ξεκινησε να ποναει κ πρηστικε ελαφρως...Μιλησα με τη γιατρο μου αλλα μ εκλεισε ραντεβου υπερηχο στις 11/12 δεν ειναι αργα; Πιστευετε οτι αξιζει να κανω αλλο τεστ ή ειναι ιδεα μου ολα αυτα;

 

Αννουλα καλησπερα,

Η χοριακη ειναι η πιο αξιοπιστη μέθοδος για να μαθεις αν εισαι εγκυος.

Δυσκολα να ειναι λαθος.Αν σου ειπαν αρνητικο ειναι αρνητικο δε παιζουν ρολο τα νουμερα.

Επισης με τοσες μερες καθυστερηση πιστευω θα εδειχνε το τεστ.

Μαλλον θα ειναι καποια ανωμαλια του κυκλου σου.Δεν ειμαι ιατρος.Σου λεω γνωμη μου.

Για να σου λεει ο γιατρος να πας δεκεμβρη κατι ξερει.

Μην αγχωνεσαι;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...