Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αιμα καφε-κοκκινο


IoannaXrs

Recommended Posts

Εχει τυχει σε καποια κοπελα να δει αιμα πολυ νωρις στην εγκυμοσυνη?Ειμ;ι μονο 6εβδομαδων κ πριν ειδα λιγο καφε-κοκκινο αιμα!!Πηγα στη γιατρο κ μου ειπε θα το παρακολουθουμε στενα!!:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωάννα μου, μέχρι να σου απαντήσουν κοπέλες με πιο πρόσφατες εμπειρίες, ρίξε αν θες μια ματιά σ' αυτό το παλιότερο θέμα

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=140642

 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά ;)

(υ.γ. γενικά δνε μπορείς να κάνεις τίποτα σ' αυτή τη φάση, είναι πολύ νωρίς και τα πράγματα ακόμα δρουν μόνα τους, μονο ξεκούραση, πιθανόν συμπληρωματική λήψη προγεστερόνης και ...υπομονη!)

Link to comment
Share on other sites

IoannaXrs

Σου ευχομαι να πανε ολα μια χαρα.

Στην 9η εβδομαδα περασα αποκολληση πλακουντα .

Ειχα ξαφνικη αιμορραγια μεγαλη. Σαν περιοδο στη δευτερη ημερα .

Πηγα αμεσως στο νοσκομειο και εμεινα 5 ημερες. Κατακλιση ουισιαστικα χρειαζεται. Ειχα καφε για ενα μηνα μετα.

Στην εβδομαδα που εισαι δεν ξερω εαν μπορει να συμβει αποκολληση πλακουντα.

Παντως προσοχη θελει και το παιδακι σου να το αναλαβει καποιος αλλος αυτη την περιοδο.

Εχω ακουσει και περιπτωσεις που δεν ηταν και τιποτα απολυτως το αιμα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη στην κοπελα που άνοιξε το ποστ. Είμαι ή ήμουν έγκυος στην 7 η εβδομαδα. Απο την προηγούμενη Κυριακή άρχισα να έχω καποα πινάκια στα οποία δεν έδωσα σημασία. Την πεμπτη το βράδυ εμφανίστηκαν καφέ βλεννες οι οποίες μέχρι χθες το βράδυ εγιναν σταγόνες αίματος. Σήμερα το πρωι το αίμα έγινε κανονική περίοδος και μάλιστα έπεσαν και κάποια κομματια στην τουαλέτα. Μίλησα με την γιατρό μου και μου είπε οτι λογικά απεβαλα και οτι θα με δει μόλις κοπάσει το αίμα. Η αιμορραγία έχει μειωθεί παρα πολύ απο το μεσημέρι κι εδω και λίγες ώρες πονάει φοβερά το στήθος. Δεν υπάρχει περιπτωση να μην έγινε αποβολη έτσι? Δεν θέλω να πάω στο νοσοκομείο γιατί γίνονται φριχτά πραγματα εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνώμη στην κοπελα που άνοιξε το ποστ. Είμαι ή ήμουν έγκυος στην 7 η εβδομαδα. Απο την προηγούμενη Κυριακή άρχισα να έχω καποα πινάκια στα οποία δεν έδωσα σημασία. Την πεμπτη το βράδυ εμφανίστηκαν καφέ βλεννες οι οποίες μέχρι χθες το βράδυ εγιναν σταγόνες αίματος. Σήμερα το πρωι το αίμα έγινε κανονική περίοδος και μάλιστα έπεσαν και κάποια κομματια στην τουαλέτα. Μίλησα με την γιατρό μου και μου είπε οτι λογικά απεβαλα και οτι θα με δει μόλις κοπάσει το αίμα. Η αιμορραγία έχει μειωθεί παρα πολύ απο το μεσημέρι κι εδω και λίγες ώρες πονάει φοβερά το στήθος. Δεν υπάρχει περιπτωση να μην έγινε αποβολη έτσι? Δεν θέλω να πάω στο νοσοκομείο γιατί γίνονται φριχτά πραγματα εκεί.

Γιατι δεν πας να κανεις εναν υπερηχο να δεις τι γινεται? Ευχομαι ολα να πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...