Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες μέρες μετά μένω έγκυος?


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους σας!

Θέλουμε να ξεκινήσουμε με τον συντροφο μου τις ελευθερες επαφες για μωρακι και ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο μεσος οροςπου συνηθως γινετε η συλληψη?

Διάβασα σε ένα άρθρο οτι πρέπει να περασει ενα διαστημα 4-6 μηνες για να μεινει εγκυος μια γυναικα μετα απο ελευθερες επαφες? ισχυει κατι τετοιο?εχω αγχωθει λιγακι απο τωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!δε ξερω αν παιζει ρολο αυτο που λες...σιγουρα ομως παιζει ρολο το αγχος εγω στο πρωτο εκανα 6 μηνες να συλλαβω το δευτερο με 2 ελευθερες επαφες σε 1 μηνα κ το τριτο σε 1,5 μηνα...οποτε ειναι υποκειμενικο καθαρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας!

Θέλουμε να ξεκινήσουμε με τον συντροφο μου τις ελευθερες επαφες για μωρακι και ηθελα να ρωτησω ποιος ειναι ο μεσος οροςπου συνηθως γινετε η συλληψη?

Διάβασα σε ένα άρθρο οτι πρέπει να περασει ενα διαστημα 4-6 μηνες για να μεινει εγκυος μια γυναικα μετα απο ελευθερες επαφες? ισχυει κατι τετοιο?εχω αγχωθει λιγακι απο τωρα

 

Συμφωνώ απολύτως με την Ιωάννα. Αυτό που εννοεί το άρθρο είναι ότι η πλειοψηφία των γυναικών συλλαμβάνει μέσα σε 6 μήνες. Οι υπόλοιπες αργότερα. Οπότε αν είσαι μέσα στην πλειοψηφία (που είναι πολύ πιθανό) θα τα καταφέρετε σε 1-6 μήνες.

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με αγχωνει πολυ η ηλικια μου.Γινομαι 30 σε λιγο καιρο και οι περισσοτερες φιλες που εχουν παιδια σε αυτην την ηλικια μου λενε ξεκινα επειδη θα αργησεις να κανεις και δεν θα μπορεις μετα.. καταλαβαινω οτι οσο μεγαλωνουμε αλλαζουν οι ορμονες και γενικα τα επιπεδα συλληψης. θελω να κανω 2-3 παιδακια και ο χρονος νομιζω πως με πιεζει

Link to comment
Share on other sites

ναι καλα....αυτο δεν ειναι απολυτο γνωριζω γυναικες που στα 35 τους επιασαν με τη 1 κ 25 χρονων κοπελες που προσπαθουσαν μηνες...σιγουρα οσο πιο μικρη τοσο πιο καλα αλλα η καθε γυναικα εχει το δικο της ρολοι ποτε θα γινει μανα κ εσυ να απαντας εγω στην ηλικια αυτη εκανα τα ταξιδακια μου κ χαιρομουν τον ερωτα μου...να μην αγχωνεσαι κ αν το θελετε θα ερθει!σου ευχομαι πολυ συντομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με αγχωνει πολυ η ηλικια μου.Γινομαι 30 σε λιγο καιρο και οι περισσοτερες φιλες που εχουν παιδια σε αυτην την ηλικια μου λενε ξεκινα επειδη θα αργησεις να κανεις και δεν θα μπορεις μετα.. καταλαβαινω οτι οσο μεγαλωνουμε αλλαζουν οι ορμονες και γενικα τα επιπεδα συλληψης. θελω να κανω 2-3 παιδακια και ο χρονος νομιζω πως με πιεζει

 

Σε καταλαβαίνω, αλλά δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Αν βέβαια είστε έτοιμοι να ξεκινήσετε, γιατί όχι; Θα είναι η ωραιότερη εμπειρία της ζωής σου. Όλα τα άλλα θα σου φαίνονται πολύ δευτερεύοντα...

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...