Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ,ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ?


Recommended Posts

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ.ΠΩΣ ΕΞΕΛΙΣΣΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΕΡΙΔΕΣΗ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ 10 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΤ,ΚΟΒΕΙΣ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ...

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ?ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΜΕΣΑ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ,ΟΤΑΝ ΚΟΠΟΥΝ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ????

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω εχω τις ιδιες αποριες και παρολα αυτα ο γιατρος μου εχει πει ακριβως τα ιδια με τον δικο σου και μαλιστα στη δικη μου περιπτωση αν και εχω ΠΗΤ 12/1 μου χει πει οτι θα κοψει τη περιδεση λιγο μετα τα Χριστουγεννα (λες να κανω Πρωτοχρονια στο μαιευτηριο??!!)

Ωστοσο..η μητερα μου οταν ειχε κανει περιδεση, το ιδιο και μια φιλη με το που τους εκοψαν τα ραμματα γεννησαν αμεσως την ιδια μερα (μαλιστα μετα απο 5 λεπτα η μητερα μου..θα χει μαλλον να κανει με τη θεση του μωρου και με το ποσο ευαισθητος θα ναι ο τραχηλος για να ενεργοποιησει τις διαστολες), ο γιατρος μου σε αυτο το θεμα λεει οτι δεν ειναι απαραιτητο να συμβει αυθημερον και οτι του χει τυχει να γεννησει κοπελα τελειομηνη δηλαδη 10 μερες μετα..παρακατω δεν ξερω κατι αλλο να μας πω (μιας και αφορα και τις δυο μας το θεμα), ο γιατρος δεν λεει κατι περισσοτερο και σιγουρα μια αποψη απο καποια κοπελα που εχει ηδη ζησει την εμπειρια θα ταν καλοδεχουμενη..

αντε και καλα μας γεννητουρια!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΑΜΕΣΑ ΕΠΕΙΔΗ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΚΑΛΙΖΕΙΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ,ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΚΛΕΙΣΤΟΣ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ,ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΤ.ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΘΟΥΣΑ ....ΚΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ,ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΣΕ ΤΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ,ΚΙ ΑΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΟΧΗ!ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΛΗΓΗ?ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΜΟΛΥΝΣΗΣ??ΑΠΟΡΙΕΣ ,ΑΠΟΡΙΕΣ ,ΑΠΟΡΙΕΣ

ΠΑΝΤΩΣ PROSPEROUS,MAΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ,ΕΦΟΣΟΝ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΗΤ ΕΙΝΑΙ 15/1!!!!!!!!!!!

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε καλη μου..

 

και βεβαια εννοειτε πως οποια γεννησει πρωτη με την πρωτη ευκαιρια να αλληλοενημερωθουμε για την κατασταση και την εμπειρια..

 

παντως εχω την εντυπωση οτι η κλινικη κατασταση δεν θα διαφερει απο μιας φυσιολογικης λεχωνας..ισως να χρειαστουμε λιγο περισσοτερο χρονο αναρρωσης..αλλωστε τραχηλος ειναι αυτος και το ραμμα δεν παυει να ναι μια πληγη λεω εγω..

 

καλο μας υπολοιπο!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήγα με πόνους και όταν μου κοψανε την περίδεση γίνανε πιο έντονοι , αλλά ήμουν για καισαρική δεν γέννησα φυσιολογικά για να σου πω περισσότερα. πάντως προχθές έκανα εξέταση και ο γιατρός βρήκε μια χαρά τον τράχηλο.

YVnYp3.png

 

IcqGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πήγα με πόνους και όταν μου κοψανε την περίδεση γίνανε πιο έντονοι , αλλά ήμουν για καισαρική δεν γέννησα φυσιολογικά για να σου πω περισσότερα. πάντως προχθές έκανα εξέταση και ο γιατρός βρήκε μια χαρά τον τράχηλο.

 

σε ποια εβδομαδα σε πιασανε οι πονοι????

και αν δεν σε ειχαν πιασει,ποτε σου ειχε πει ο γιατρος σου πως θα σου κοψει τα ραμματα???

ευχαριστω για την απαντηση σου!

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

΄Εκοψα τα ράμματα της περίδεσης μόλις μπήκα στο μήνα μου και γέννησα μετά από 3 εβδομάδες. ΄Εσπασαν τα νερά κι ενώ μετά από ένα 24ωρο το μωρό κατέβαινε, εγώ δεν είχα διαστολή! Τελικά η γιατρός μου άνοιξε τον τράχηλο με το χέρι της μέσα στην αίθουσα τοκετών! Γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρίδειο. Ο γιος μου είναι 20 μηνών και είμαι έγκυος 8 εβδομάδων. Σε λίγες εβδομάδες θα κάνω πάλι περίδεση. Αν και έχω μεγάλου βαθμού ανεπάρκεια τραχήλου, υποθέτω πως η γιατρός μου έδεσε πολύ καλά τον τράχηλο γι αυτό και κράτησε τόσο πολύ μόλις έκοψα τα ράμματα. Και να φανταστείτε ότι το μωρό γεννήθηκε 3 κιλά και 680 γραμμάρια! Καθόλου μικρό δηλαδή! Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσια και καλή λευτεριά!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

΄Εκοψα τα ράμματα της περίδεσης μόλις μπήκα στο μήνα μου και γέννησα μετά από 3 εβδομάδες. ΄Εσπασαν τα νερά κι ενώ μετά από ένα 24ωρο το μωρό κατέβαινε, εγώ δεν είχα διαστολή! Τελικά η γιατρός μου άνοιξε τον τράχηλο με το χέρι της μέσα στην αίθουσα τοκετών! Γέννησα φυσιολογικά και χωρίς επισκληρίδειο. Ο γιος μου είναι 20 μηνών και είμαι έγκυος 8 εβδομάδων. Σε λίγες εβδομάδες θα κάνω πάλι περίδεση. Αν και έχω μεγάλου βαθμού ανεπάρκεια τραχήλου, υποθέτω πως η γιατρός μου έδεσε πολύ καλά τον τράχηλο γι αυτό και κράτησε τόσο πολύ μόλις έκοψα τα ράμματα. Και να φανταστείτε ότι το μωρό γεννήθηκε 3 κιλά και 680 γραμμάρια! Καθόλου μικρό δηλαδή! Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσια και καλή λευτεριά!

 

ΝΑ΄ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑΡΑ!ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Η 2Η ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΣΟΥ!ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ.....?ΠΩΣ ΑΝΤΕΞΕΣ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ,ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ????ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!! :shock:

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Cristin! ΄Ηταν τόσο δυνατοί οι πόνοι όταν μπήκα στην αίθουσα τοκετού που δεν κατάλαβα ότι μου άνοιγε τον τράχηλο η γιατρός! Αν και ήμουν εξαντλημένη γιατί είχα περάσει 13 ώρες ωδίνων, δεν έκανα επισκληρίδειο γιατί ο τοκετός θα ήταν περισσότερο χρονοβόρος. ΄Οπως μου είπε η γιατρός, αν κρατούσα την ψυχραιμία μου και συγκέντρωνα ό,τι δυνάμεις μου είχαν απομείνει, θα γεννούσα σε 10 λεπτά. ΄Ετσι κι έγινε!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

κοριτσια με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας.

εγω γεννησα πριν 40 μερες, στο τελος της 38ης εβδομαδας με καισαρικη λογω ισχιακης προβολης . πριν την καισαρικη ο γιατρος μου αφαιρεσε την περιδεση η διαδικασια κρατησε πολυ λιγο αλλα ηταν επιπονη.

ο γιατρος μου , μου ειπε οτι οταν αφαιρεσε την περιδεση ο τραχηλος μου ανοιξε αμεσως συνεπως αν δεν υπηρχε λογος για καισαρικη θα γεννουσα πιθανον την ιδια μερα φυσιολογικα .

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας.

εγω γεννησα πριν 40 μερες, στο τελος της 38ης εβδομαδας με καισαρικη λογω ισχιακης προβολης . πριν την καισαρικη ο γιατρος μου αφαιρεσε την περιδεση η διαδικασια κρατησε πολυ λιγο αλλα ηταν επιπονη.

ο γιατρος μου , μου ειπε οτι οταν αφαιρεσε την περιδεση ο τραχηλος μου ανοιξε αμεσως συνεπως αν δεν υπηρχε λογος για καισαρικη θα γεννουσα πιθανον την ιδια μερα φυσιολογικα .

 

οτι ακριβως συνεβει και στη μανα μου αλλα εκεινη ηταν στον τριτο της τοκετο..και εγω πιστευω οτι αν το παιδι εχει κατεβει και εχει παριε θεση και ο τραχηλος ενεργοποιηθει με τους χειρισμους της κοπης παντα υπαρχει περιπτωση να γεννησεις επι τοπου..εσυ τι γλυτωσες ας πουμε λογω ισχιακης..

εγω να μαι ειλικρινης δεν φοβαμαι τοσο τον τοκετο οσο το ποσο Οντως επωδυνο θα ειναι το κοψιμο..και πλησιαζει ο καιρος μου αν και η christin ειναι πολυ πολυ πιο κοντα..καλη επιτυχια και με το καλο σε ολες μας..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας.

εγω γεννησα πριν 40 μερες, στο τελος της 38ης εβδομαδας με καισαρικη λογω ισχιακης προβολης . πριν την καισαρικη ο γιατρος μου αφαιρεσε την περιδεση η διαδικασια κρατησε πολυ λιγο αλλα ηταν επιπονη.

ο γιατρος μου , μου ειπε οτι οταν αφαιρεσε την περιδεση ο τραχηλος μου ανοιξε αμεσως συνεπως αν δεν υπηρχε λογος για καισαρικη θα γεννουσα πιθανον την ιδια μερα φυσιολογικα .

 

οτι ακριβως συνεβει και στη μανα μου αλλα εκεινη ηταν στον τριτο της τοκετο..και εγω πιστευω οτι αν το παιδι εχει κατεβει και εχει παριε θεση και ο τραχηλος ενεργοποιηθει με τους χειρισμους της κοπης παντα υπαρχει περιπτωση να γεννησεις επι τοπου..εσυ τι γλυτωσες ας πουμε λογω ισχιακης..

εγω να μαι ειλικρινης δεν φοβαμαι τοσο τον τοκετο οσο το ποσο Οντως επωδυνο θα ειναι το κοψιμο..και πλησιαζει ο καιρος μου αν και η christin ειναι πολυ πολυ πιο κοντα..καλη επιτυχια και με το καλο σε ολες μας..

 

ΠΟΝΑΕΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ,ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ...ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΠΙΤΟΠΟΥ...........

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

παντως εγω που εκοψα τη περιδεση σημερα και πονεσα και ταλαιπωρηθηκα πολυ..δεν μας βγηκε να γεννησω αθημερον αλλα τωρα ειμαι σπιτι ξαπλα, με αιματακι σαν περιοδου φρεσκο φρεσκο με συσπασεις μαζι με ενοχλησεις στον τραχηλο..ο γιατρος παιδευτηκε γιατι το ραμμα ειχε ενταφιαστει οπως ειπε σε εναν αλλο συναδελφο..παντως εγω ειτε απο φοβο ειτε απο δυσκολια πονεσα αρκετα και απλα περιμενα να ακουσω τη λεξη "τελειωσαμε" η οποια αργουσε πολυ να ακουστει..κανα μισαωρο για την κοπη και να καν μισαωρο για nst με τρεις μεγαλες συσπασεις..

 

αντε απο εδω και περα αναμενουμε σε αναμενα καρβουνα την ελευση της μπουμπους..

Link to comment
Share on other sites

Aς απαντησω και γω λοιπον!Τελικα το λυσιμο της περιδεσης στεφθηκε με επιτυχια!Πηγαμε στην κλινικη,εκανα nst και μετα με ρωτησαν αν θελω να βαλω τη ρομπα ή απλα να κατεβω με τα ρουχαλακια μου μεχρι το χειρουργειο.Επειδη θεωρω πολυ τρεντυ τις νοσοκομειακες ρομπιτσες ,φυσικα επελεξα τα ρουχαλακια μου! :lol:

Πριν κατεβουμε στα χειρουργεια,ολοι με διαβεβαιωσαν οτι ειναι υποθεση ενος λεπτου και δεν χρειαζεται να φοβαμαι.Φτανουμε λοιπον ,ξαπλωνω ωραια ωραια και παθαινω το 1ο σοκ....με λουζει με παγωμενο betadine(ημουν που ημουν σφιγμενη-παρασφιχτηκα!).Μετα μου βαζουν αυτα τα υπεροχα σιδερα που μας βαζουν και στο τεστ παπ,αλλα μετα τους τοσους μηνες αποχης απο το σεξ ,τα ειδα ολα!!!!αρχιζω να ποναω και να λεω γιατρε γρηγορα ,δεν αντεχω......αρχιζει λοιπον τις προσπαθειες να κοψει το ραμμα...ελα ομως που το ψαλιδι δεν εκοβε ,με αποτελεσμα η διαδικασια απο 1 λεπτο να κρατησει 5 ολοκληρα λεπτα!τελικα φερανε ψαλιδι απο το δισκο της καισαρικης,αλλιως ακομα εκει θα ημουν :lol:

Κανει μια χρατσ!και τελος αυτο ηταν κοριτσια......5 λεπτα επωδυνα ναι μεν ,αλλα ευτυχως το ξεχνας την επομενη ωρα.

Εφυγα κανονικα περπατωντας απο την κλινικη,εκεινη τη μερα ειδα μερικες σταγονιτσες αιμα και ειχα μια ευαισθησια στον τραχηλο ,σαν σφιξιμο μεχρι και την επομενη μερα το απογευμα....μετα ,ηταν σαν να μην ειχα κανει τιποτα!και εχουμε φτασει σημερα 31/12,και ακομα,ο μικρουλης δεν ηρθε

Μαλλον θα τον φαμε ολο τον χρονο που απομενει :roll:

Τα εγραψα με σχετικη λεπτομερεια,για να ξερουν και οι μελλουσες περιδεσουλες τα κατατοπια!Αντικειμενικα η περιδεση δεν ειναι τιποτα ,μπροστα στη χαρα της ολοκληρωσης μιας υγειους κυησης!!!!Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες και αντε να ξεκιναμε να γενναμε σιγα σιγα ,γιατι ειμαστε και πολλες με γιορτινα μωρα!!!!!

ol4hp2.png

 

Vp1tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

Κορίτσια γεια σας!

Διανύω την 24η εβδομάδα και ήθελα να με διαφωτίσετε αν μπορείτε:

Στην 17η εβδομάδα έκανα έκτακτη περίδεση τραχήλου. Ευτυχώς μέχρι στιγμής όλα είναι καλά, απλά έχω την απορία πώς ακριβώς θα βγει το ράμμα, αν πονάει (γιατί ο γιατρός μου μου είπε πως δεν θα μου κάνει αναισθησία), πότε κι αν θα γεννήσω αμέσως. ΠΗΤ έχω 23/11/09.

Περιμένω τις απαντήσεις σας.

Φιλάκια.

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

το αφαιρει στις αρχεςτου 9ου μηνα λιγο πριν γεννησεις. Αφαιρειται χωρις αναισθησια και ποναει υποφερτα η διαδικασια. Εκεινη την περιοδο ο τραχηλος ειναι ιδαιτερα ευαισθητος οποτε ποναει ακομακαι σε απλη εξεταση.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

το αφαιρει στις αρχεςτου 9ου μηνα λιγο πριν γεννησεις. Αφαιρειται χωρις αναισθησια και ποναει υποφερτα η διαδικασια. Εκεινη την περιοδο ο τραχηλος ειναι ιδαιτερα ευαισθητος οποτε ποναει ακομακαι σε απλη εξεταση.

 

Είχες κάνει κι εσύ περίδεση; Γέννησες αμέσως; Υπάρχει περίπτωση να σπάσουν τα νερά πριν βγει το ράμμα;

Sorry αν γίνομαι κουραστική, αλλά έχω πολύ άγχος με το θέμα.

 

Φιλάκια.

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει στο πρωτο παιδι. ( τωρα εχω3). Τελικα γεννησα με καισαρικη λογω αυξημενης πιεσης. Αφου το ραμα κοβεται στις αρχες του 9ου δεν τιθεται θεμα να σπασουν τα νερα εκτος αν προκληθει προωρος τοκετος που σε καμια περιπτωση δεν θα ωφειλεται στο ραμα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κοριτσια γεια σας!! Είμαι 36+3 και στις 12/7 δηλάδή όταν θα είμαι ακριβώς 38 εβδ θα μου βγάλει ο γιατρος τις ραφές από τον τράχηλο, εκτός απρόοπτου βέβαια!

Ο μικρός είναι πολύ χαμηλά κι εχει πάρει θέση εδώ και καιρό.

Λέτε να γεννήσω αμέσως? Πάντως στην κλινική θα παμε με τη βαλίτσα μας...

Πείτε εμπειρίες....

bunbunadg20110712_2_O+prigkipas+mou+einai.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΣΤΗ17 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ 2 ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ.ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ?ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ 1 ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΣΤΗ 17 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ 23 ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΗΓΜΑ ΑΠΟ ΑΙΜΑ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?ΔΩΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM KAI ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ.

ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΗΔΗ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ.Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ..ΜΟΝΟ 2 ΖΑΛΑΔΕΣ.ΞΑΝΑΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ. ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΗΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΥΓΙΕΣ..ΜΕΧΡΙ...ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΟΥ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ..ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΣΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΠΟΛΥ ΑΝΗΣΥΧΟ...ΚΑΤΙ ΕΙΔΕ....ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ..ΤΕΛΙΚΑ,ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ 1 ΕΚΑΤΟΣΤΟ Κ ΟΤΙ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ.ΕΠΡΑΞΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΔΑΙΣΗ,ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΟΤΑΝ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΕΣΣΟ.ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟΝ ΠΕΣΣΟ Κ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΒΑΛΑΜΕ ΤΟΝ ΠΕΣΣΟ,Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ.ΠΕΡΑΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...ΤΕΛΙΚΑ Ο ΠΕΣΣΟΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΤΟ ΠΟΛΥ Κ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΑΠΕΒΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...:(

ΗΜΟΥΝ ΕΝΑ ΡΑΚΟΣ..ΕΧΑΣΑ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ...ΛΑΤΡΕΥΑ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ....ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΣΩ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ,Κ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΜΟΥ..Κ ΕΤΣΙ,ΠΗΡΑ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙ 'ΑΥΤΟΥΣ....ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ,ΚΛΑΙΩ....ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ...ΑΠΛΑ ΕΓΙΝΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΤΗΝ ΑΥΛΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.

ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ Κ ΚΑΤΙ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ.ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΔΑΙΣΗ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΜΩΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ..ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΔΑΙΣΗ...ΟΣΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΛΑ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ ΝΑ ΞΑΝΑΧΑΣΩ ΑΚΟΜΗ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ,ΣΧΕΔΟΝ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΟ....

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ,ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ..Η ΠΕΡΙΔΑΙΣΗ ΠΟΝΑΕΙ? ΜΕΝΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ????

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΑΤΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΝΕΛΙ.ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΠΙΟ ΓΚΑΝΤΕΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΤΥΧΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΗ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ,ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ Η ΚΥΗΣΗ ΟΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΕΝΩ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΗ 18 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΓΕΝΝΑΣ 2 ΜΕΡΕΣ.ΑΠΑΙΣΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ.2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΜΕΝΩ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΗΔΗ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΑ 4 ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΠΛΕΟΝ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ.ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΒΑΖΑΝ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΚΛΑΙΓΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΑΓΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΗΣ.ΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΕΝΩ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ.ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΙΚΡΑ...ΠΟΝΟΣ,ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΞΑΝΑ ΠΟΝΟΣ ,ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ,ΦΑΡΜΑΚΑ,ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΦΕΤΟΣ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΜΕΙΝΑ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΗΝ 14 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ.ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ,ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ,ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΜΗΝΑ ΞΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 33 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΡΩΣΩ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΡΕΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ ΝΕΛΙ.ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΠΙΟ ΓΚΑΝΤΕΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΤΥΧΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΗ,ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ,ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ Η ΚΥΗΣΗ ΟΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΕΝΩ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΗ 18 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΠΟΝΟΥΣ ΓΕΝΝΑΣ 2 ΜΕΡΕΣ.ΑΠΑΙΣΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ.2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ ΜΕΝΩ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ.ΗΔΗ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΑ 4 ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΠΛΕΟΝ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ.ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΒΑΖΑΝ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΕΚΛΑΙΓΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΑΓΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΗΣ.ΟΤΑΝ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 3 ΜΕΝΩ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ.ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΙΚΡΑ...ΠΟΝΟΣ,ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΞΑΝΑ ΠΟΝΟΣ ,ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ,ΦΑΡΜΑΚΑ,ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΦΕΤΟΣ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΜΕΙΝΑ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΗΝ 14 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ.ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ,ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΡΑΧΗΛΟΥ,ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΜΗΝΑ ΞΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ 33 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΙΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΡΩΣΩ.ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΡΕΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΟΛΑ.

ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ SOF PAUL

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΕΣ ΕΣΤΩ Κ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ....ΕΙΣΑΙ ΗΡΩΑΣ!!!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΟΙ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΟΤΙ ΑΛΛΟ Κ ΑΝ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ,ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΑΠ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ..

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΤ ΕΥΧΗΝ...ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!

ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΟΥ,ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ:) ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ Κ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟ..ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ,ΑΓΩΝΙΑ ΑΛΛΑ Κ ΧΑΡΑ ΜΑΖΙ....ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΑΝΑΜΕΙΚΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ...ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΔΑΙΣΗ...ΘΕΛΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΤΕΤΑΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ.

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ!!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...