Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν κάθεται στο καθισματάκι αυτοκινήτου!


Recommended Posts

Η βάση isofix στο δικό μου αυτοκινητο δεν μπορει να τοποθετηθεί στη θεση του συνοδηγού....αρα η μονη λυση είναι να το βαζω στην θεση του συνοδηγου και να δενω το καθισματακιμε τη ζωνη και φυσικά πάντα προς τα ΠΙΣΩ με απενεργοποιημενο τον αεροσακο... τουλάχιστον αν ειμαστε μονες να με βλέπει ή λίγο να την απασχολώ στα φαναρια και να ηρεμει...Αν κλαιει ακομη και ετσι , τοτε θα βγάλουμε λειχήνες στο σπιτι! Το δυσκολο είναι ότι ζω σε περιοχή λιγο εκτος πόλης και δεν μπορούμε να παμε πουθενα χωρις αυτοκινητο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


Εγω έχω πρόβλημα δεν εχω καταφέρει να κάτσει στο κάθισμα ούτε μία φορά ουρλιάζει και τώρα δεν θέλει να κάτσει ούτε το αυτοκίνητο μάλλον απο φόβο! Μπορείτε να μού δώσετε κάποια συμβουλή τι να κάνω έχω απελπιστεί και δεν θέλω να πάθει κάτι απο το κλάμα! Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Τι ηλικίας είναι;

θα έβγαζα το καθισμα αν είναι εφικτό και θα το έφερνα σπίτι, θα έβαζα ένα αρκουδάκι να κάτσει μέσα να το δέσετε μαζί να παει βολτα με το αυτοκίνητο (συμβολικό παιχνίδι). 

Σε αυτή την διαδικασία  αν δυσανασχετήσει και πει όχι και κλαίει και για το αρκουδάκι είναι φόβος. 

Θα χρειαστεί με απλές ερωτήσει να καταλάβετε τι φοβάται οτι θα πάθει και το αρκουδάκι.  να πιαστεί το χέρι του; το κλικ το φοβίζει; 

θα ήθελε να μπεί μόνο του και να κανει μονο του την διαδικασια, χωρίς παρότρυνση, καθόλου, απλά αν βάλετε το κάθισμα στο σπίτι. 

 

αν είναι βρέφος, τότε ίσως το κάθισμα δεν είναι τοποθετημένο σωστά, ή το μετακινείτε σε ώρα που δεν είναι σε καλή διάθεση,.

Είναι το κάθισμα που κοιτάει προς τα πίσω, αν ναι χρειάζεται έναν καθρέφτη.  

γράψτε περισσότερες λεπτομέρειες 🙂 

 

πχ ακριβώς ποιά στιγμή ξεκινά να κλαίει, πριν καν μπει , ή τη στιγμή που το δένετε πχ; 

Επεξεργάστηκαν by belleblue
Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2023 at 12:26 ΠΜ, Θεωνη Νικολα είπε:

Εγω έχω πρόβλημα δεν εχω καταφέρει να κάτσει στο κάθισμα ούτε μία φορά ουρλιάζει και τώρα δεν θέλει να κάτσει ούτε το αυτοκίνητο μάλλον απο φόβο! Μπορείτε να μού δώσετε κάποια συμβουλή τι να κάνω έχω απελπιστεί και δεν θέλω να πάθει κάτι απο το κλάμα! Ευχαριστώ 

Είναι κάποια ηλικία που δεν θέλουν καθολου το κάθισμα. Αν είναι από 1.5 χρονων κ πάνω ενα καινούριο παιχνίδι είναι μια καλή λύση. Μπορει κ να ζαλίζεται γιαυτο να μην το θελει. Μπορει να μην το αναστατώνει το αυτοκινητο απλα να μην θέλει την μετακίνηση κάτι σαν ανχος αποχωρισμου. Είναι ανάλογα την ηλικία.  

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...