Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόνος στη μέση μετά από επισκληρίδιο


Supergirl77

Recommended Posts

Τις πρώτες μέρες που βγήκα απ το μαιευτήριο όταν στεκόμουν πονούσα απίστευτα πάνω απ' τη μέση, στο ύψος που έγινε η επισκληρίδιος. Για κάποιο διάστημα πέρασε, τώρα όμως που ο μπέμπης κοντεύει 2 μηνών και έχει αρχίσει να βαραίνει με πιάνει ώρες ώρες έντονος πόνος, ακόμα και καθιστή. Κάποτε μάλιστα εξαπλώνεται και προς τα μπροστά, κάτω απ' τα πλευρά στην αριστερή πλευρά.

 

Έχει τύχει σε καμιά σας; πότε πέρασε;

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για καλο και κακο παρε ενα τηλ τον γιατρο σου...και ρωτησε...

Ασχετο επειδη εμεις παμε μαζι...πηγες στον γιατρο μετα την γεννα?? Σου ηρθε η περιοδος?? Εμενα σημερα μου ηρθε η περιοδος και την τριτη εχω κανονισει να παω στον γιατρο...

 

Αν δεν κανω λαθος εσυ γεννησες δευτερα εγω παρασκευη!!

Link to comment
Share on other sites

Για καλο και κακο παρε ενα τηλ τον γιατρο σου...και ρωτησε...

Ασχετο επειδη εμεις παμε μαζι...πηγες στον γιατρο μετα την γεννα?? Σου ηρθε η περιοδος?? Εμενα σημερα μου ηρθε η περιοδος και την τριτη εχω κανονισει να παω στον γιατρο...

 

Αν δεν κανω λαθος εσυ γεννησες δευτερα εγω παρασκευη!!

 

Τι μνήμη - ληξιαρχείο είναι αυτή; χαχα.. όντως, Δευτέρα πριν απο σένα γέννησα! Μου ήρθε περίοδος στις 12/8 και είμαι περίεργη να δω αν θα έρθει "κανονικά" απο βδομάδα πάλι. Πήγα στον γιατρό πριν απο καμια δεκαρια μέρες, όλα καλά ευτυχώς. Θα είχα πάει και πιο νωρις αλλά ήμασταν εκτός Αθηνών.

 

Για τον πόνο στη μέση μου είπε πως αν ήταν οίδημα λόγω της επισκληριδίου θα πονούσα συνεχώς, όχι κατά καιρούς, άρα μάλλον είναι συνδυασμός αυτού και της προσπάθειας του σώματος να ανακτήσει τη στάση που είχε προ εγκυμοσύνης.

 

Εύχομαι να σου πει ο γιατρός πως είναι όλα καλά!

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εε φυσικα καιμσε θυμαμαι..αφου σε ολη την εγκυμονη μας πηγαιναμε μαζι...σε ερωτησεις σε αποριες...και θυμαμαι πως γεννησες με καισαρικη προγραματισμενη εσυ δευτερα και εγω παρασκευη φυιολογικα!.

Link to comment
Share on other sites

Εε φυσικα καιμσε θυμαμαι..αφου σε ολη την εγκυμονη μας πηγαιναμε μαζι...σε ερωτησεις σε αποριες...και θυμαμαι πως γεννησες με καισαρικη προγραματισμενη εσυ δευτερα και εγω παρασκευη φυιολογικα!.

 

Αρα λογικά σε πονάει κι εσένα η μέση σου τώρα! :P

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια. Μετά την γέννα με επικληρίδιο πριν 14 χρόνια πονούσε η μέση μου όταν ξάπλωνα το βράδυ. Σχεδόν κάθε βράδυ είτε πονούσα είτε είχα ενόχληση πάντως το είχα συνδυάσει με την επισκληρίδιο. Όταν πήγα να γεννήσω την κόρη μου πριν 10 χρόνια το άγχος μου ήταν αυτό, η μέση μου. Ως εκ θαύματος μετά την δεύτερη καισαρισκή με επισκληρίδιο δεν με ξαναπόνεσε. Μπορεί κι όλα αυτά να είναι τυχαία και να μην έχουν σχέση με την επισκληρίδιο , τι να πω. Πάντως μέση δεν με ξαναπόνεσε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εγω κοριτσια γεννησα ιουλιο κ απο τον αυγουστο παιδευομα

Ι με ιλιγγους..ξερει καμια σας κατι για αυτο?

 

Αστεία αστεία μ' έπιασε ίλιγγος 4 μήνες μετά τη γέννα, ενώ είχα πολλά χρόνια να πάθω! Λες να σχετίζεται;

 

Η μέση πάντως σίγουρα επιβαρύνεται απ' τον μπέμπη που βάρυνε, τις δουλειες, την κούραση...

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...