Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ????????


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες και όλους! Έχω καιρό να γράψω, όμως μου συμβαίνει το εξής που με έχει προβληματίσει πολύ...Έχω ένα παιδάκι 6 ετών. Τα τελευταία 3 χρόνια προσπαθούμε για δεύτερο, αλλά εκτός από δύο βιοχημικές και μία παλίνδρομη λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας τιποτα άλλο. Έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις και όταν λέω όλες εννοώ όλες και δεν βρέθηκε τίποτα. Τον τελευταίο χρόνο η περιόδος μου είναι σταθερή από 29-32 μέρες. Αδιαθέτησα την 11-6-2014. Σήμερα είναι η 37η μέρα της περιόδου και περίοδος πουθενά. Το στομάχι μου από την προηγούμενη Πέμπτη είναι χάλια αλλά τίποτα άλλο. Έχω τρία τεστ φαρμακείου αρνητικά. Υπάρχει περίπτωση και τα τρία να κάνουν λάθος?? Χοριακή δεν έκανα ακόμα. Τόση καθυστέρηση δεν είχα ποτέ άλλοτε παρά μόνο τις φορές που ήμουν έγκυος. Να σημειώσω ότι πάντα έκανα χαμηλές χοριακές. Στην κόρη μου την 10η ημέρα καθυστέρησης είχα μόλις 604. Καμιά ιδέα???Μήπως πρέπει να ψαχτώ και για κάτι άλλο???Ευχαριστώ πολύ!

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καμιά ιδέα βρε κορίτσια??Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα...Από σήμερα το πρωί που έκανα το τελευταίο τεστ ψυχολογικό ράκος. Με έχει φθείρει όλη αυτή η κατάσταση. Είμια, δεν είμαι έιμαι αλλά μετά δεν είμαι.......

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

κάποτε είχα κι εγώ 10 μέρες καθυστέρηση, χωρίς να είμαι έγκυος (έκανα τεστ). πάντα είχα σταθερό κύκλο 28 ημερών. φοβήθηκα και πήγα για υπέρηχο. δεν ήταν κάτι. ίσως λόγω μπάνιων στη θάλασσα είπε ο γιατρός.

 

στη θέση σου θα έκανα χοριακή ή θα πήγαινα να με εξετάσει ο γιατρός. ίσως είναι ορμονικό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Σκέφτομαι να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα, να κάνω χοριακή και να πάρω τηλ. το γιατρό όπως και να έχει. Απλά δεν μου έχει ξανασυμβεί ποτέ τόση καθυστέρηση και αγχώθηκα....

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Είχα επαφη με τον φίλο μου στις 12/8 όπου και ήταν ημέρες γονιμότητας και αδιαθέτησα με φρικτούς πόνους για μόνο 3 μέρες στις 20/8-23/8 και την τριτη μερα ειχα σταγόνες και την τεταρτη αλλες 2. Ειχα τρομάξει και πηγα γυναικολόγο γιατι δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό. Συνήθως η περίοδος μου κρατάει 6-7 μέρες με μεγάλη ροή. Τελικά έκανα κολπικό υπέρηχο στις 26/8 και μου είπε οτι δεν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης. Ακόμα όμως εγώ δεν έχω εφισυχαστεί. Τί μου συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Είχα επαφη με τον φίλο μου στις 12/8 όπου και ήταν ημέρες γονιμότητας και αδιαθέτησα με φρικτούς πόνους για μόνο 3 μέρες στις 20/8-23/8 και την τριτη μερα ειχα σταγόνες και την τεταρτη αλλες 2. Ειχα τρομάξει και πηγα γυναικολόγο γιατι δεν μου έχει συμβεί ποτέ αυτό. Συνήθως η περίοδος μου κρατάει 6-7 μέρες με μεγάλη ροή. Τελικά έκανα κολπικό υπέρηχο στις 26/8 και μου είπε οτι δεν υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης. Ακόμα όμως εγώ δεν έχω εφισυχαστεί. Τί μου συμβαίνει;

 

Κανατε ελευθερα ερωτα?κοιτα για να στο ειπε ο γυναικολογις κατι θα ξερει...σου ειπε οτ το ενδομητριο σου δεν ειναι τοσο παχυ οσο ειναι σε μια εγκυμοσυνη?λοιπον μπορεις να κανεις μια χοριακη για να σου λυθει καθε απορια...σκεφτεσαι να κανεις?ποσες μερες ειναι ο κυκλος σου?

Link to comment
Share on other sites

ο κυκλος ειναι σταθερος καθε 28 μερες. δεν καναμε ελευθερο ερωτα αλλα εμενα με αγχωνει αυτη η κατασταση γιατι δεν μου εχει συμβει 17 χρόνια ποτε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

ο κυκλος ειναι σταθερος καθε 28 μερες. δεν καναμε ελευθερο ερωτα αλλα εμενα με αγχωνει αυτη η κατασταση γιατι δεν μου εχει συμβει 17 χρόνια ποτε αυτο.

 

αρα η προηγουμενη περιοδος ηταν 24/7 αν δεν κανω λαθος ε??τοτε στις 12/8 που ηρθατε σε επαφη δεν ησουν στις γονιμες μερες...κανατε με την μεθοδο τραβηγματος?συγγνωμη που ρωταω απλα προσπαθω να καταλαβω γιατι σε εχει αγχωσει τοσο η συγκεκριμενη επαφη...το καλυτερο παντως που μπορεις να κανεις για να ηρεμησεις ειναι μια χοριακη...θα σου ξεδιαλυνει το τοπιο!τουλ απο αποψη εγκυμοσυνης...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...