Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ME EΠΙΑΣΕ ΦΟΒΕΡΟ ΑΓΧΟΣ!!!! ΒΟΗΘΕΙΑ

Recommended Posts

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΙΣ 35+5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΕΠΑΝΑΛΛΗΠΤΙΚΟ DOPPLER ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΛΙΓΟ ΖΑΚΧΑΡΟ (ΑΠΟ 85-100 ΝΗΣΤΕΙΑΣ) ΠΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΧΩ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ... ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΚΑΝΟΥΝ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΓΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΣΥΓΚΟΠΗ ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΟ ΜΠΟΥΤΑΚΙ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!! ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΟΤΙ Ο ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ ΕΧΕΙ ΓΕΡΑΣΕΙ ΣΕ ΒΑΘΜΟ ΙΙΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΟ 2200gr ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΟΚΛΗΣΗΣ ΤΟΚΕΤΟΥ ΣΕ 2 ή 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΝΩ ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΣΤΙΣ 22/11!!! ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΚΛΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ... ΔΗΛΑΔΗ ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!! ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΜΙΚΡΑ ΜΩΡΑ? ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΗΤΗ ΓΕΝΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΜΩΡΑ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ? ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ? ΑΣΕ ΔΕ ΠΟΥ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΚΑ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛ... ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ? ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΑΓΧΩΝΟΥΝ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?

ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ Η ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.... ΤΟ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

καθε μερα ενα θαυμα...

Διαφημίσεις

kik έχεις πανικοβληθεί και με το δίκιο σου. σου λένε σε μετράνε σε τρελενουν γενικώς. και εγώ ειχα παρόμοια κατάσταση μα τελικά όλα πήγαν τέλεια. μικρά μωρά? δεν ξέρω τι χαζομάρα είναι αυτό. ολα τα παραδείγματα που έχω και ήταν μικρά μωρά τώρα είναι ολα πολυ μεγάλα καί πολυ έξυπνα. εσύ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να ηρεμήσεις, φυσικά να κάνεις ότι σου λένε διατροφή κτλ αλλα πάνω απ όλα ψυχραιμία. εμένα φοβόντουσαν για πρόωρο τοκέτό απ τον 6 μήνα. είσαι 35 εδβομάδων σχεδόν 36 σε μια βδομάδα και να γεννήσεις όλα καλά θα είναι..και εγώ 37 εβδομάδων γέννησα. το 22/11 είναι η τελευτάια ημέρα έτσι? απο 22/10 δηλαδή είσαι στο μηνα σου. με το καλό να γεννήσεις λοιπόν... :D σου έυχομαι να έχεις μια μοναδική εμπειρία... :P:P:P

ΔΑΦΝΗ2

Εμενα στην ιδια εβδομαδα με την δικη σου το βαρος του ηταν 2575γρ αλλα γεννηθηκε και σχετικα μεγαλο μωρο 3610γρ ο πλακουντας μου ηταν δευτερου βαθμου. Παντως πιστευω οτι το να γεννησεις σε 2 με 3 εβδομαδες δεν ειναι κατι το φοβερο οι πιο πολλες γυναικες γεννανε 37 με 38 εβδομαδα απο οσες ξερω εγω. Για τις κινησεις που πρεπει να ακους του εμβρυου τη μερα υποθετο λογω της ωριμανσης του πλακουντα μην τυχων ζοριστει το εμβρυο. Εμενα η θεια μου γεννησε την ξαδερφη μου 2300γρ υγιεστατη 36 εβδομαδα και δεν χρειαστηκε ουτε θερμοκοιτηδα Προσπαθησε οσο μπορεις να ηρεμησεις και να δεις που ολα θα πανε καλα!

........ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!!

Mην αγχώνεσαι κι όλα θα πάνε καλά! :D:D

Εγώ λόγω ζαχάρου γέννησα 35 εβδομάδων τον γιό μου. Βγήκε 2300. Ούτε θερμοκοιτίδα ούτε τίποτα δεν χρειάστηκε. Μια χαρά ήταν. Μη στεναχωριέσαι κούκλα, ήδη είσαι σε καλή εβδομάδα.

Σου εύχομαι με το καλό να γεννήσεις το κουκλί σου!!

:):)

Evolve or Dissolve

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

....ΑΣΕ ΔΕ ΠΟΥ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΚΑ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛ...

kik μου καλησπέρα! Και εμένα μου είπε ο γιατρός ακριβώς τα ίδια για τις κινήσεις του μωρού. Μην ανησυχείς καθόλου, όλα θα πάνε μια χάρα! Εξάλλου εδώ που έφτασες, (όπως σου είπανε παραπάνω και τα κορίτσια) είναι πολύ καλά! Δεν πιστέυω πως υπάρχουνε μικρά μωράκια. Απλά το κάθε μωράκι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης. Θα δεις πόσο γρήγορα θα μεγαλωνει και θα τη χαίρεσαι! :D

Μην στενοχωριέσαι και όλα θα πάνε καλά!

Καλή συνέχεια!!!

7uEBp2.png M3GSp2.png

Διαφημίσεις

καλε τι αγχωνεσαι τσαμπα και σε 2-3 εβδομαδες να γεννησεις θα σε 37-38 εβδομαδων τι σκας πολλες κοπελες γεννουν φυσιολογικα εκενη τηνεποχη.οσο για το μπεμπακι σου σε 2 εβδομαδες θα χει παρει και αλλο βαρος και εξαλου τα 2200 δεν ειναι μικρο βαρος ειναι μια χαρα.η αδερφη μου τοσο γεννηθηκε και ολα μια χαρα λιγο θερμοκοιτιδα εκατσε μονο.και αυτα πριν 20 χρονια οχι στην σημερινη εποχη,στην θεση σου δεν θα ανυσηχουσα καθολου εχεις μπει στο μηνα σου οποτε ας γερασει οσο θελει ο πλακουντας ωρα σου ειναι.δεν περνουν ολες οι γυναικες ολο το μηνα τους.με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου :D

μην ανησυχεις καλη μου εγω γεννησα 37 εβδ. και ηταν 2660 η μικρη. και σε μια εβδ. να γεννησεις θα παρει και αλλο βαρος. τι να πω εγω που χτες ο γιατρος μου ειπε οτι ο τραχηλος αρχισε να ανοιγει? και ειμαι με το ζορι 32 εβδ? εκανα 2 ενεσεις σημερα και αλλες 2 σε μια εβδ. μηπως γλιτωσουμε τον προωρο τοκετο. εμενα ο μπεμπης ειναι μονο 1800 γρ. :?

ασχετο αλλα πονεσε τοσο η ενεση :cry: απο το πρωι ακομη ποναω :?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ, ΑΛΛΑ ΧΤΕΣ ΜΕ ΑΓΧΩΣΑΝΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. :D

ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΠΑΝΕ ΛΙΓΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΑΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ! ΜΙΑ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ, ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!! :cry:

ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ, ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.... ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΦΟΡΜΑΚΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟΟΟΟ ΜΙΚΡΗ ΟΣΟ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΕΤΟΙΜΗ!

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

καθε μερα ενα θαυμα...

Μην αγχωνεσαι ακομα και 2500 κιλακια να ειναι ειναι καλα αν σκεφτεις οτι τα περισσοτερα διδυμακια(καθως και πολλα μωρακια) βγαινουν τοσα κιλα και ειναι μια χαρα....Το να μετρας το μωρο ειναι καλο γιατι ετσι οτιδηποτε συμβει θα εισαι η πρωτη που θα καταλαβεις εγκαιρα και θα ειδοποιησεις τον γιατρο!!Σαν την μανα κανεις!!! :lol: Γενικα να ανησυχεις αν δεν σε προσεχαν οχι τωρα που εφτασες στο τελος και δειχνουν προσοχη!!!Υπομονη και ψυχραιμια!!!!Τα καλυτερα θα ερθουν ειτε σε 2 ειτε σε 4 βδομαδες :wink:

Διαφημίσεις

μην αγχώνεσαι, αγχώνεις και το μπεμπάκι σου :lol::lol:

μια χαρά είναι ο τοκετός μετά την 37η!!το μωράκι δεν θεωρείται πρόωρο!!

βασικά η μέτρηση του βάρους δεν είναι πάντα ακριβής οπότε υπάρχει πάντα η πιθανότητα του σφάλματος!

αλλά ακόμα και μικρούλη αν γεννηθεί, το μόνο σου "πρόβλημα" θα είναι το συχνό τάισμα, τίποτε άλλο!!! :lol::lol:

με το καλό, περιμένουμε νέα σου

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!