Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Εκνευρισμός!

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν ανοίγω σε σωστό μέρος το θέμα αλλά τις τελευταίες μέρες είμαι απίστευτα εκνευρισμένη...με τους ανθρώπους στο μετρό!!!

Μα καλά είναι δυνατόν να είναι όλοι το ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ????? :twisted::shock:

Να βλέπουν έγκυο γυναίκα και να το παίζουν κούρδοι??? Δεν αντέχω άλλο θα αρχίσω να μαλώνω...ιδίως στις θέσεις που προορίζονται για τις εγκύους και ηλικιωμένους!!! Από τα νεύρα μου κάθε φορά κάνω ώρα να συνέλθω ή κλαίω κιόλας!! Εσάς σας έχει τύχει? Πως το αντιμετωπίζετε?? :evil:

κάτι τέτοιες ώρες απορώ γιατί πήρα την απόφαση να γυρίσω μόνιμα στην Ελλάδα...όταν ζούσα στο εξωτερικό η κατάσταση ήταν τόοοοσοοο εύκολη για τις έγκυες και τις νέες μανούλες.... :roll:

τα έγραψα και ξεθύμανα! (προς το παρόν)

gwggp2.png ISWTp2.png

Διαφημίσεις

Κι εγω εχω τον ιδιο εκνευρισμο αλλα στα λεωφορεια του ΟΑΣΘ...Κατα 90% σηκωνονται και οχι παντα αμεσως μολις με δουν...Και εχω αρκετα μεγαλη κοιλια για τον μηνα μου...

Εδω σημερα στο φουρνο ενας παππους μου πηρε τη σειρα και την ιδια στιγμη ενας αλλος ηθελε να μου δωσει τη δικη του σειρα και του εκανε τρομερη εντυπωση που ημουν τοσο ευγενικη και δεν ειπα τιποτα γι΄αυτον που μου εφαγε τη σειρα...

Τελος παντων παντου τα ιδια συμβαινουν...Σημερα στο λεωφορειο σηκωθηκε μια κοπελιτσα για να κατσω.Αλλα ξερεις ποιοι ειναι αυτοι που δεν σηκωνονται ποτε?Οι γυναικες μεταξυ 40 και 50...Θεωρουν τους εαυτους τους μεγαλους σε ηλικια ωστε να πρεπει να καθονται.Αμα εγω αυριο αποκαλεσω καμια απο αυτες "γιαγια" θα εχω αδικο? (χιχιχι)

Δυστυχώς οι περισσότεροι είναι γαιδούρια!!!! Και ειδικά οι γυναίκες.... Ντροπή.. Προχθές στην τράπεζα είχε τρελό κόσμο και κανείς δεν μου έδωσε την σειρά του. Με είδε λοιπόν από μακριά ο ταμίας και με φώναξε να πάω μπροστά. Σε πληροφορώ πως μια γυναίκα γύρω στα 35 έκανε τρελή φασαρία γιατί πήγα μπροστά... Εγω δεν είπα τίποτα ( ούτε καν είχα ζητήσει να εξυπηρετηθώ πρώτη) αλλά ευτυχώς την έβρισαν για τα καλά σχεδόν όλοι οι υπάλληλοι της τράπεζας....

:o ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΑΝΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΥΤΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΙΧΕ ΣΗΚΩΣΕΙ! :evil:

πωπω σας ακούω και φρικάρω!

στο μετρό πάντως σίγουρα δεν σηκώνεται το 90%...μην σου πω ούτε το 5%! 2 μήνες τώρα που το χρησιμοποιώ κάθε μέρα μόνο 3 φορές σηκώθηκε κάποιος και αυτό επειδή τύχαινε να κατέβει σύντομα κιόλας!! Είναι όλοι για πολλά χαστούκια...

δεν κατηγοριοποιώ ηλικίες γιατί προσωπικά εγώ όλους αναίσθητους τους βρίσκω...ναι ίσως λίγο περισσότερο τις πιτσιρίκες φυσικά των 18 που μουλαρώνουν εκεί...και τις γυναίκες άνω των 40...άστα να πάνε..ντρέπομαι για την κουλτούρα μας! :evil:

gwggp2.png ISWTp2.png

Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Και εδώ στην επαρχία τα ίδια!!!! Ποτέ μα ποτε ένας άνθρωπος δεν βρέθηκε να μου δώσει τη σειρά του και στις δύο εγκυμοσύνες μου.

Ειδικά στο ΙΚΑ όταν πάω για εξετάσεις αίματος που υπάρχει και αντίστοιχη πινακίδα που δίνει προτεραιότητα στις εγκύους... κάθε φορά το σκέφτομαι όταν πάω μπροστά γιατί βλέπω στα βλέματα όλων.... δόντια έτοιμα να με φάνε!!!!!!! Τί να πώ Ευρωπαίοι Έλληνες!

KATERINAL

Θημήθηκα και άλλο περιστάτικό χειρότερο.... Στις αρχές της εγκυμοσύνης μου (δεν φαινόταν ακόμα...) είμαι στο λεωφορείο όρθια και μπαίνει μέσα μια κοπέλα έγκυος με κοιλιά τούρλα.Κοιτάει το κορίτσι γύρω γυρω για καμια θέση... τίποτα... Τα παίρνω και εγω στο κρανίο και φωνάζω: " Μα καλά...δεν μπορεί να σηκωθεί καποιος να κάτσει η κοπέλα που είναι έγκυος??" Ε, σε πληροφορώ ότι δεν σηκώθηκε κανείς, η κοπέλα εβαλε τα κλάματα και κατεβηκε από το λεωφορειο...

Θημήθηκα και άλλο περιστάτικό χειρότερο.... Στις αρχές της εγκυμοσύνης μου (δεν φαινόταν ακόμα...) είμαι στο λεωφορείο όρθια και μπαίνει μέσα μια κοπέλα έγκυος με κοιλιά τούρλα.Κοιτάει το κορίτσι γύρω γυρω για καμια θέση... τίποτα... Τα παίρνω και εγω στο κρανίο και φωνάζω: " Μα καλά...δεν μπορεί να σηκωθεί καποιος να κάτσει η κοπέλα που είναι έγκυος??" Ε, σε πληροφορώ ότι δεν σηκώθηκε κανείς, η κοπέλα εβαλε τα κλάματα και κατεβηκε από το λεωφορειο...

:shock::shock::shock::twisted::twisted::?:?:?:(

gwggp2.png ISWTp2.png

οταν ημουν εγκυος στην πρωτη μου εγκυμοσυνη χρησιμοποιουσα καθημερινα το τρενο,κανενας δεν σηκωνοταν πολυ σπανια, κι αν σηκωνοταν καποιος ηταν αντρας,γυναικα δεν σηκωθηκε ποτε,ετυχε μια μερα να μπω στο τρενο κ πηγα μπροστα σε 4γυναικες που καθοντουσαν κ καμια δεν σηκωθηκε να μου δωσει την θεση της!!!!!!!!!!!! κ τοτε ημουν 9μηνων κατα καλοκαιρο.

Ηταν απιστευτο δεν πιστευα οτι οι γυναικες μπορει να ειναι τοσο μουλαρια :cry:

Διαφημίσεις

Αχ αυτό το τρένο..

Όταν ήμουν 7 μηνών έγκυος, (σημειωτέον είχα μικρή κοιλιά), βρέθηκε μόνο ένας αλβανός, να σηκωθεί για να καθίσω..

Στο τρένο συνολικά μέχρι 8 μηνών 10 φορές σηκωθήκανε για να καθίσω :shock: (κι ας το χρησιμοποίούσα κάθε μέρα) :?

Πάντως στα μπλε λεωφορεία, όποτε έμπαινα (σπάνια) συνήθως τους έβαζαν τις φωνές οι οδηγοί για να παραχωρήσουν θέση.

VxpTp3.png

lewJp3.png

Ναι και στο τρένο τα ίδια.

Μερικοί κάνουν πως δεν σε βλέπουν. Και καλά να μη σηκώνονται, αλλά να σε σπρώχνουν κιόλας για να κατέβουν???

Συγνώμη που η κοιλιά μου σας εμποδίζει, μήπως να ξαπλώσω να με πατήσετε κιόλας?

Πάντως 9 στις 10 περιπτώσεις γυναίκα σηκώθηκε να μου δώσει θέση. Και έχω παρατηρήσει ότι σηκώνονται γυναίκες που ηλικιακά τουλάχιστον υπολογίζεις ότι τα έχει περάσει πρόσφατα. Κάτω των 25 και άνω των 45 ούτε για αστείο!!!

Και άντρες συνήθως παπούδες θα είναι για να σηκωθούν.

ενω αν και δεν πολυχρησιμοποιω μετρο λεφ και τετοια οποτε μπω το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να σηκωσω καποιον για να κατσω! :!: αφου ειναι ολοι σχεδον γαιδουρια γινομαι και γω μια χαρα μουλαρα :wink: αυτο να κανετε ολες ,οι θεσεις ειναι για μας τα παιδια και τους ηλικιωμενους οχι για τον καθε κοπριτη και την καθε χοντροκολα να ξεκουραζονται.!!!!!το ξερω οτι καποιες ντρεπονται αλλα πραγματικα περιμενετε φιλοτιμο απο τους Ελληνες?χλωμο!!!!φανταστητε μια φορα, μια στο τρενο καθοταν και ειχε στο διπλανο καθισμα την βαλιτσα της και δεν μου προτεινε η ιδια να την παρει με κοιταζε :evil: οποτε της λεω εγω θρασυτατα<παρε την βαλιτσα σου να κατσω ειμαι εγκυος>.οχι θα την αφηνα,και αμα τολμαγε ας μην την επερνε :twisted::twisted:

Jen αυτο με το μετρο το αντιμετωπιζα και εγω. Υπηρχαν μαλιστα φορες που τρεχανε να προλαβουν θεση που βλεπανε οτι πηγαινα να κατσω! Υπηρχαν ομως και φορες που σηκωνονταν σπανια βεβαια.

........ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!!

Διαφημίσεις

Ότι είναι στην πλειονότητά τους γαϊδούρια δεν το συζητώ.

Αυτό με τη βαλίτσα που κάθεται στο κάθισμα έχει συμβεί και σε μένα χωρίς να είμαι έγκυος και της είπα της κυρίας να την πάρει, για να καθίσω.

Τώρα που ήμουν έγκυος στην παλλίνδρομη, πριν ακόμη μάθω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα, ήμουν 6 εβδ. και κάτι, ήμουν πρησμένη σα μπαλόνι και είχα αρκετά πονάκια χαμηλά στην κοιλιά. Μπαίνω, που λέτε, στο μετρό και βλέπω μια θέση άδεια. Κατευθύνομαι προς τα εκεί και τη στιγμή που κάνω την κίνηση να καθίσω, έρχεται μια κυρία 55-60 ετών και μου λέει "Άσε με κοριτσάκι μου να καθίσω, εσύ νέα κοπέλα είσαι, δεν έχεις ανάγκη". Μου την έδωσε στα νεύρα, αλλά τι να πω? Ότι είμαι έγκυος? Αφού δεν φαινόταν η εγκυμοσύνη. Ποιος θα με πίστευε? Εδώ δε σηκώνονται στις ετοιμόγεννες.

5f27b8bd0c.png

Μια από τα ίδια και εγώ. Το σπίτι μου είναι στην μια άκρη της Θεσσλαονίκης και η δουλεί μου στην άλλη. Δούλευα μέχρι και 15 μέρες πριν γεννήσω και αναγκαζόμουνα να οδηγάω (με όλο τα άγχος να πάω και να γυρίσω καλά) με όλους αυτούς τους ασυνείδητους οδηγούς γιατί όσες φορές επιχείρησα να πάω με λεωφορείο ποτέ κανένας δεν σηκωνόταν. Μια φορά πήγα στο ΤΕΒΕ για να δηλώσω γιατρούς 25-30 άτομα μπροστά μου και δεν φιλοτιμήθηκε κανείς. Ένα άτομο έμενε και μετά έφτανε η σειρά μου και μου ήρθε μια ζάλη, κιτρίνισα, κρύος ιδρώτας, ταχυκαρδία, νόμιζα ότι θα πεθάνω. Και ΞΑΦΝΙΚΑ όλοι: αχ, κοπελιά έγκυος είσαι, γιατί δεν μας το είπες να εξυπηρετηθείς πρώτη? Θαρρείς και δεν είδαν την κοιλιά τούρλα.. Κορίτσια όπου και να βρεθείτε διεκδικείστε το, κανείς δεν πρόκειται να φιλοτιμηθεί να σας δώσει την θέση του. Εγώ ντρεπόμουν να μιλήσω και τι κατάλαβα. Σηκωτή θα με παίρνανε..Είμαστε όλοι μόνο για τον εαυτό μας...

Ότι είναι στην πλειονότητά τους γαϊδούρια δεν το συζητώ.

Αυτό με τη βαλίτσα που κάθεται στο κάθισμα έχει συμβεί και σε μένα χωρίς να είμαι έγκυος και της είπα της κυρίας να την πάρει, για να καθίσω.

Τώρα που ήμουν έγκυος στην παλλίνδρομη, πριν ακόμη μάθω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα, ήμουν 6 εβδ. και κάτι, ήμουν πρησμένη σα μπαλόνι και είχα αρκετά πονάκια χαμηλά στην κοιλjavascript:emoticon(':twisted:')ιά. Μπαίνω, που λέτε, στο μετρό και βλέπω μια θέση άδεια. Κατευθύνομαι προς τα εκεί και τη στιγμή που κάνω την κίνηση να καθίσω, έρχεται μια κυρία 55-60 ετών και μου λέει "Άσε με κοριτσάκι μου να καθίσω, εσύ νέα κοπέλα είσαι, δεν έχεις ανάγκη". Μου την έδωσε στα νεύρα, αλλά τι να πω? Ότι είμαι έγκυος? Αφού δεν φαινόταν η εγκυμοσύνη. Ποιος θα με πίστευε? Εδώ δε σηκώνονται στις ετοιμόγεννες.

πολυ κακως που της παραχωρησες τη θεση μηπως να κουβαλαγες και εξετασεις για να της αποδειξεις οτι εισαι εγκυος,δηλ αν μια κοπελα που ειναι 3 μηνων και δεν φαινετε αν παθει κατι απο την γαιδουρια καποιων θα ναι ωραιο?επρεπε να της πεις <ειμαι εγκυος σε μικρο μηνα και δεν νιωθω καλα θα κατσω εγω γιατι κινδινευει το μωρο μου>αν ειχε προβλημα ας εκανε παραπονα στους υπευθηνους!εχουμε προτεραιοτητα και απο τους γερους,ειμαι λιγο κακια ισως αλλα αυτοι την καναν την ζωη τους ενω τα εμβρυακια παλευουν να σχηματιστουν.δεν ειναι τυχαιο που ο γιατρος με το του πεις εχω αυτο, σε κρεβατωνει αμεσως.εγω ειχα αποκοληση στην 8 εβδομαδα που φυσικα δεν φαινομουν τι επρεπε να κατσω ορθια να χασω το μωρο για να ξεκουρασει τα ποδια της μια γρια!ειμαι κακια το ξερω αλλα οφειλουμε να προστατεψουμε τα μωρακια μας με καθε τροπο και αν ειναι να γινω πιο γαιδουρι απο τα γαιδουρια δεν εχω κανενα προβλημα :twisted:

Μια από τα ίδια και εγώ. Το σπίτι μου είναι στην μια άκρη της Θεσσλαονίκης και η δουλεί μου στην άλλη. Δούλευα μέχρι και 15 μέρες πριν γεννήσω και αναγκαζόμουνα να οδηγάω (με όλο τα άγχος να πάω και να γυρίσω καλά) με όλους αυτούς τους ασυνείδητους οδηγούς γιατί όσες φορές επιχείρησα να πάω με λεωφορείο ποτέ κανένας δεν σηκωνόταν. Μια φορά πήγα στο ΤΕΒΕ για να δηλώσω γιατρούς 25-30 άτομα μπροστά μου και δεν φιλοτιμήθηκε κανείς. Ένα άτομο έμενε και μετά έφτανε η σειρά μου και μου ήρθε μια ζάλη, κιτρίνισα, κρύος ιδρώτας, ταχυκαρδία, νόμιζα ότι θα πεθάνω. Και ΞΑΦΝΙΚΑ όλοι: αχ, κοπελιά έγκυος είσαι, γιατί δεν μας το είπες να εξυπηρετηθείς πρώτη? Θαρρείς και δεν είδαν την κοιλιά τούρλα.. Κορίτσια όπου και να βρεθείτε διεκδικείστε το, κανείς δεν πρόκειται να φιλοτιμηθεί να σας δώσει την θέση του. Εγώ ντρεπόμουν να μιλήσω και τι κατάλαβα. Σηκωτή θα με παίρνανε..Είμαστε όλοι μόνο για τον εαυτό μας...

φιλεναδα δεν τα κανες καλα!επρεπε να ζαλιστεις για να παρεις προτεραιοτητα,οχι αγαπη μου δεν τους το χαριζω.παω πριν μια εβδομαδα στην εθνικη τραπεζα,περνω νουμερο260 και ηταν το 158 δηλ 100 νουμερα αναμονη,παω σε ενα γραφειο και ρωταω μια πιτσιρικα απο που μπορω να παρω προτεραιοτητα επειδη ειμαι εγκυος,μου λεει κατι μα μου.....και της απαντω<μηπως θελεις να περιμενω 9 μηνων 100 νουμερα για 3 ωρες θελω να δω τον διευθηντη>και αφου παω στην διευθηντρια η γυναικα αμεσως μου εβαλε σφραγιδα στο χαρτακι με τα νουμερα και μου ειπε <φυσικα να εξυπηρετηθητε κυρια μου πρωτη και αν χρειαστητε κατι πειτε μου>.ειναι αυτονοητο για ολους οτι προηγουμαστε ασχετα οτι καποιοι κανουν τα κοροιδα.μην τους αφηνετε να διεκδικητε τα δικαιωματα σας απο το σουπερ μεχρι τον προεδρο της δημοκρατιας αν χρειαστει.τοσοι νομοι προστατευουν την μητροτητα δεν ειναι τυχαιο!

dina, καλά τα λες και καλά κάνεις.

Εγώ δεν διεκδίκησα τη θέση, γιατί παρόλους τους πόνους και το βάρος, αισθανόμουν ότι άντεχα να μείνω όρθια και επιπλέον φοβήθηκα εκείνη τώρα μήπως ήταν κανείς γνωστός μέσα στο μετρό και δεν ήθελα να μαθευτεί η εγκυμοσύνη δημοσίως.

Ίσως να ήταν βλακεία μου αλλά εκείνη τη στιγμή έτσι το σκέφτηκα.

5f27b8bd0c.png

Κι εγώ παράπονο το είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη και στη δεύτερη...Κατακαλόκαιρο μεσημέρια γύριζα στο σπίτι, είχα μια κοιλιά τούρλα απο τον 4ο μήνα και κανένας δεν σηκωνόταν να καθήσω παρόλο που έβλεπαν τα πόδια μου τούμπανο...Όσο προχωρούσε η εγκυμοσύνη, έκαναν οτι δεν με έβλεπαν κιόλας!!!

Εγω δεν ζητούσα θέση γιατί δεν είχα όρεξη να μουρμουράνε και να γλωσσοτρώνε το μωρό...Ωσπου μια μέρα ο πατέρας μου που το συζητούσαμε μου λεει: "Δε πα να λένε...αν γίνει ενα φρενάρισμα και πέσεις τι γίνεται τότε; Να ζητάς θέση!" Κι απο τότε με το που έμπαινα ζητούσα αμέσως θέση! Μόνο κανα δυο φορές που δεν ζήτησα - και φυσικά κανένας δεν προσφέρθηκε να σηκωθεί! Τη μια μάλιστα μια κυρία έβαλε τις φωνές να μου δώσουν θέση...

Το αστείο: Μια μέρα πήγα κατευθείαν στον οδηγό και του λεω : "Χρειάζομαι μια θέση" Απάντηση...."Α, ναι;;;" Πώς τη γλίτωσε και δεν έφαγε την τσάντα στο κεφάλι ακόμα απορώ...

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Σήμερα στην επιστροφή με το που έληξε η απεργία έγινε θαύμα μια κοπέλα μου έδωσε την θέση της να είναι καλά...η 4η φορά μέσα σε 2 μήνες!!!

Αχ και εγώ θα αρχίσω να γίνομαι γαιδούρα μου φαίνεται γιατί τέτοια αφιλοτιμία δεν την περίμενα...στην επαρχία είναι καλύτερα τα πράγματα νομίζω...στην Αθήνα όλα τα ζόμπι μέσα στο μετρό σιγά μην νοιαστούν για τον άλλο! :evil:

gwggp2.png ISWTp2.png

καταλαβαινω κοριτσια οτι δεν εχετε ορεξη να μαλωνετε καθε μερα η να ταραζεστε απο τους αλλους αλλα το να εισαι ορθια σε μεταφορικο μεσο ειναι πολυ επικινδυνο για εγκυο προστατεψτε τα μωρακια σας και μην μασατε!σε αυτο το θεμα θελει θρασος,και εχετε ΠΑΝΤΑ δικιο!δεν υπαρχει καποιος που να χει πιο πολυ αναγκη το καθισμα απο μας.δεν φτανουν τοσα που περναμε και τοσα αγχη να χουμε και αυτο ε οχι!οσες φιλες αναγκαζονται να περνουν τα μεσα μαζικης μεταφορας να ζητουν ΠΑΝΤΑ καθισμα ακομα και για μια σταση!

Πραγματικά θα συμφωνήσω κι εγώ... Ειδικά για τις ηλικίες κάτω 25 και άνω 45 -γυναίκες....

Το πρωί πάω με τρόλει στην δουλειά μου και φεύγω νωρίτερα για να πάρω μια γραμμή που ξέρω ότι θα είναι άδεια και θα κάτσω πάντα.... Αν δεν προλάβω και πρέπει να πάρω ένα απο τ'αλλα δύο που διασχίζουν την Καλλιθέα... αφήστε.... αφού δεν με πετάνε κι έξω γιατί τους πιάνει χώρο η κοιλιά μου.... 1-2 φορές δηλ. που τόλμησα να τα πάρω... γιατί προτιμώ να αργήσω παρά να στριμωχθώ...

Στο γυρισμό στο μετρό αφήνω συρμούς να φύγουν αν έχει πολύ κόσμο να περιμένει....

Το καλύτερο όμως είναι στις δημόσιες υπηρεσίες ή στο ταμείο μου.... δεν χαρίζω κάστανα.... μπροστά και δεν ρωτάω κανέναν 'σας πειράζει?".... Τον πειράζει δεν τον πειράζει αδιαφορώ....

Το καλύτερο το έκανα στην χαζή που μας δίνει -στο ταμείο μου- το παραπεμπτικό για το μικροβιολογικο....

Με το που μπαίνω μέσα κατευθείαν στο γκισέ....

"πάρτε νουμεράκι" "Μπα γιατί? μου είπαν να μην περιμένω σειρά οι κοπέλες πάνω, έχω ΚΑΙ ραντεβού για την ΚΖ" "και γιατί?"

"προφανώς γιατί είμαι έγκυος!!!?"

αφού μου δίνει τα χαρτιά με στριμμένο ύφος.... της απαντώ "σας εύχομαι με την ίδια προθυμία και μεταχείριση να σας αντιμετωπίσουν και εσάς αν βρεθείτε ποτέ στην θέση τη δική μου!" και φεύγω....

Ακόμα θα βγάζει καπνούς απο τ'αυτιά της..... :D

Δεν ξέρω αν ανοίγω σε σωστό μέρος το θέμα αλλά τις τελευταίες μέρες είμαι απίστευτα εκνευρισμένη...με τους ανθρώπους στο μετρό!!!

Μα καλά είναι δυνατόν να είναι όλοι το ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ????? :twisted::shock:

Να βλέπουν έγκυο γυναίκα και να το παίζουν κούρδοι??? Δεν αντέχω άλλο θα αρχίσω να μαλώνω...ιδίως στις θέσεις που προορίζονται για τις εγκύους και ηλικιωμένους!!! Από τα νεύρα μου κάθε φορά κάνω ώρα να συνέλθω ή κλαίω κιόλας!! Εσάς σας έχει τύχει? Πως το αντιμετωπίζετε?? :evil:

κάτι τέτοιες ώρες απορώ γιατί πήρα την απόφαση να γυρίσω μόνιμα στην Ελλάδα...όταν ζούσα στο εξωτερικό η κατάσταση ήταν τόοοοσοοο εύκολη για τις έγκυες και τις νέες μανούλες.... :roll:

τα έγραψα και ξεθύμανα! (προς το παρόν)

εγώ αναρωτιέμαι για πολλά και διάφορα γιατί γύρισα στην Ελλάδα; :? Σόρρυ κιόλας...

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»