Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονακια χαμηλα..


Recommended Posts

Κορίτσια γειάσας.. Ανοιγω νεο θεμα γιατι δεν ξερω που να το καταταξω..ισως στισ συσπασεισ!! ΛΟΙπον απο τοτε που μπηκα στον 8 μηνα νιωθω εναν συνεχομενο πονο σε καθημερινη βαση. μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη κ σηκωνομαι η αλλαζω θεση..ο πονοσ βρισκεται αρκετα χαμηλα εκει που νομιζω οτι ειναι το κεφαλακι του εμβρυου(δηλ λιγο πιο ψηλα απο την σχισμη του αιδοιου,περιπου)! η αισθηση ειναι λεσ κ εχω κανει ενα σωρο κοιλιακους κ εχω πιαστει.. τι πιστευεται οτι μπορει να ειναι? τωρα βρισκομαι στην 36 βδομαδα..:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γειάσας.. Ανοιγω νεο θεμα γιατι δεν ξερω που να το καταταξω..ισως στισ συσπασεισ!! ΛΟΙπον απο τοτε που μπηκα στον 8 μηνα νιωθω εναν συνεχομενο πονο σε καθημερινη βαση. μονο οταν ειμαι ξαπλωμενη κ σηκωνομαι η αλλαζω θεση..ο πονοσ βρισκεται αρκετα χαμηλα εκει που νομιζω οτι ειναι το κεφαλακι του εμβρυου(δηλ λιγο πιο ψηλα απο την σχισμη του αιδοιου,περιπου)! η αισθηση ειναι λεσ κ εχω κανει ενα σωρο κοιλιακους κ εχω πιαστει.. τι πιστευεται οτι μπορει να ειναι? τωρα βρισκομαι στην 36 βδομαδα..:oops:

καλησπερα και με το καλο το μωρακι σου! τα πονακια ειναι μαζι με πετρωματα? αν ειναι με πετρωματα μαλλον ειναι συσπασουλες και καλο θα ειναι να ειδοποιησεις τον γιατρο σου,μηπως χρειαζεσαι ξεκουραση. Διαφορετικα ισως ειναι πονος επειδη σε πιεζει το μωρακι τοσο χαμηλα και δεν εχει πολυ χωρο. Στην εβδομαδα που εισαι καλο ειναι να ενημερωσεις το γιατρο σου μηπως σου κανει ενα καρδιοτοκογραφημα!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι στη 35η εβδομάδα. ΠΗΤ έχω 28 Ιουνίου. Προσπαθώ να περπατώ όσο πλησιάζει ο καιρός, για να εμπεδωθεί το μωρό στη λεκάνη. Μόλις όμως κάνω 5 λεπτά περπάτημα με πιάνει ένας οξυς πόνος κάτω στο αιδοίο κ σουβλιες στον κόλπο κ με δυσκολία κινούμαι.Στο τελευταίο ντοπλερ όλα ήταν φυσιολογικά. Ο μπέμπης είναι με το κεφάλι προς τα κάτω, αλλά δεν έχει μπει ακόμη στη λεκάνη. 2 μέρες τώρα όμως έχω αυτόν τον διαπεραστικό πόνο ακριβώς κάτω από τη κοιλιά κ αγχώνομαι. Είχε καμία ανάλογη εμπειρία; Λέτε να γεννήσω πρόωρα; 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 25/5/2019 at 11:44 ΜΜ, Θέτις είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Είμαι στη 35η εβδομάδα. ΠΗΤ έχω 28 Ιουνίου. Προσπαθώ να περπατώ όσο πλησιάζει ο καιρός, για να εμπεδωθεί το μωρό στη λεκάνη. Μόλις όμως κάνω 5 λεπτά περπάτημα με πιάνει ένας οξυς πόνος κάτω στο αιδοίο κ σουβλιες στον κόλπο κ με δυσκολία κινούμαι.Στο τελευταίο ντοπλερ όλα ήταν φυσιολογικά. Ο μπέμπης είναι με το κεφάλι προς τα κάτω, αλλά δεν έχει μπει ακόμη στη λεκάνη. 2 μέρες τώρα όμως έχω αυτόν τον διαπεραστικό πόνο ακριβώς κάτω από τη κοιλιά κ αγχώνομαι. Είχε καμία ανάλογη εμπειρία; Λέτε να γεννήσω πρόωρα; 

Βλέπω ότι δεν είχες απάντηση. Αισθάνομαι ακριβώς τον ίδιο πόνο, θα έλεγα στο πάνω μέρος του κόλπου μου, αν το περιγράφω σωστά. Ο πόνος αυτός είναι οξυς όταν είμαι ξαπλωμένη και προσπαθώ είτε να σηκωθώ ή να αλλάξω πλευρό κι όταν περπατάω. Τελικά εσένα σού είπαν γιατί το ένιωθες αυτό ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...