Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γρομπαλακι στον κροταφο


Recommended Posts

Κοριτσια χρειαζομαι τη βοηθεια σας.Εχω ενα μπεμπη σχεδον 4 μηνων.Εδω και κσμια δεκαρια μερες ειδα ενα γρομπαλακιστο τελειωμα του φρυδιου του στον κροταφο σχεδον.Ειναι σκληρο και στασιμο στο μεγεθος και οταν το πιανω δεν ενοχλειται.Εχουμε ραντεβου στην παιδιατρο την 1/10 και θα την ρωτησω αλλα τρεμω απο τον φοβο μου.Ειχε καμια παρομοια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχω παρόμοια εμπειρία αλλά προσωπικά δεν θα περίμενα τόσο πολύ για να το δει ο γιατρός - μέχρι να πας θα έχουν περάσει 20 μέρες από την εμφάνιση του - θα πήγαινα άμεσα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Εύχομαι να μην είναι τίποτα

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω εχω παρομοια εμπειρια και μαλλον ειναι πολυ πιθανον να μην ειναι τιποτα.απλα επειδη ειναι μικρο το μωρακι και εγω θα τον πηγαινα πιο γρηγορα για να μου φυγει το αγχος..αν ειναι ζωηρο το παιδι τρωει κανονικα κτλ σου λεω να μην ανησυχεις..αλλα εμενα αυτο δεν θα μου εφτανε και θα πηγαινα κατευθειαν:P:p

Link to comment
Share on other sites

Ο μικρος ειναι πολυ ζωηρος και τρωει μια χαρα.Εχετε δικιο.Τη Δευτερα θα την παρω τηλ.να της το πω.Παντως εχω και εγω κατι παρομοιο στο κεφαλι και μου ειπαν πως ειναι λιπωμα και δεν εχει προβλημα αλλα αλλο εγω που ειμαι ολοκληρη γαιδουρα και αλλο το μικρουλη μου.Αχ ελπιζω να μην ειναι τιποτα θα σκασω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τελικα πηρα την παιδιατρο η οποια δεν ανησυχησε και τελικα τον ειδε προχθες που του εκανε το εμβολιο.Μου ειπε οτι αυτο οπως το ψηλαφει ειναι κατα πασα πιθανοτητα κοκκαλακι.Εγω τρομαξα αλλα μου ειπε οτι ολα τα κρανια δεν ειναι ιδια και οτι ειχε και αλλη περιπτωση με παιδι που ειχε κατι αναλογο πισω στο κεφαλι και ολα καλα.Προληπτικα και για να ειμαστε σιγουροι 100% θα μου πει αν θα του κανουμε ακτινα η κατι αλλο.Οπως καταλαβαινετε δεν εχω ηρεμησει καθολου,το μυαλο μου παει στα χειροτερα και ελεγα μηπως εχει ακουσει καποιος κατι παρομοιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Για να βοηθησω και αλλες μανουλες που μπορει να αντιμετωπισουν κατι παρομοιο,καναμε υπερηχο μαλακων μοριων ο οποιος εδειξε οτι ηταν κυστη στο κοκαλο και γι'αυτο ηταν σσκληρο και εμοιαζε με κοκκαλακι και δεν χρειαζεται να κανουμε τιποτα.Σας ευχαριστω ολες για τη βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...