Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΠΤΙΣΗ ΜΕ ΘΕΜΑ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ


Marialena

Recommended Posts

Καταρχήν σας χαιρετώ μετά από καιρό λόγω έλλειψης internet. Και εγώ είχα θέμα πεταλούδες και νεραιδες. Στο jumbo έχει ποτιστηράκια ροζ με πεταλούδες. Εγω έβαλα μέσα καλαμάκια με ζαχαρωτά και ανεμοδουρια σε ροζ. Πηρα στεφάνια και τα έντυσα με κορδέλες και τα γέμισα με πεταλούδες. Ενώ για τα παιδάκια έκανα χωνάκια με το όνομα της γεμάτα με ζαχαρωτά μέσα σε δίχτυ και από μία πεταλουδα ίδια με τις υπόλοιπες της διακόσμησης. Οι πετάλουδες είναι απίθανες από το jumbo οχι αυτές με το τούλι. Τα προσκλητήρια τα έκανα στο κάνε μια ευχή. Αν πάρεις τηλέφωνο ζήτα δείγμα από το προσκλητήριο με τις νεραιδούλες με φτερά είναι απίθανοοοοοοοο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σου μαρσα! τα προσκλητήρια λέω να τα φιάξω μόνη μου μιας και δεν είναι χρονοβόρο ούτε δύσκολο..λέω να τυπώσω το κείμενο και δίπλα απλά να προσθέσω καποιες εικονίτσες που έχω βρεί ήδη με πεταλούδες.μετά θα το τυλίξω σε ρολό και θα το δέσω με κορδελίτσες στα χρώματα μου.ευτυχώς έχω χρόνο μπροστα μου!Αυτό που μου μένει είναι να σκεφτώ ακριβώς την διακόσμηση και επίσης οι μπομπονιέρες.Επειδη δεν κατάλαβα τα ποτηστηράκια που μου λες τα χρησιμοποιήσες για τους μεγάλους?ή απλά για διακόσμηση?

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς θέμα πεταλούδα είχαμε.Αναλυτικότερα: η λαμπάδα είχε κρυσταλλάκια κολλημένα πάνω της και περίπου στο μέσον μια φαρδιά κορδέλα με κολλημένες πεταλούδες πάνω της (υφασμάτινες μικρές) και κρεμαστές κορδέλες μέχρι κάτω.Τις ίδιες πεταλούδες είχα και στο στολισμό της κολυμπήθρας γύρω γύρω και στο τραπέζι που είχα τα ρούχα της μικρής.Στο τραπέζι με βοήθησε πολύ ο χώρος (ένας τεράστιος κήπος και τα τραπέζια κάτω από τα δέντρα).Έφτιαξα με διάφορα χαρτόνια πεταλούδες σε διάφορα πατρόν και τις κρέμασα με πετονιά από τα δέντρα.Δεν ξέρω κατα πόσο μπορείς να το κάνεις αυτό σε μαγαζί αλλά αν έχει κολόνες μπορείς να κολλήσεις εκεί κάποιες ή να τις καρφιτσώσεις στα τραπεζομάντηλα γύρω γύρω.Για πατρόν και ωραία χαρτόνια ρώτα για βιβλιοπωλεία που δίνουν υλικά σε νηπιαγωγούς για κατασκευές.Λόγω καλοκαιριού είχα βρει πεταλούδες βεντάλιες στα Accesorieses (ελπίζω να το γράφω σωστά) αλλά γενικά σε αυτά τα μαγαζιά θα βρεις πολύ χαριτωμένα διακοσμητικά (μπρελοκάκια, στυλό ακόμα και κοκκαλάκια για τα κοριτσάκια μικρά και μεγάλα!).Είχα πάρει επίσης τα κουβαδάκια και τα ποτηστήρια από τα Τζάμπο με τις πεταλούδες που τα είχα βάλει στο τραπέζι των ευχών με κουφέτα και είχα στολίσει και τις κολόνες της πίστας του χορού με τούλια και καρφιτσωμένες πεταλούδες και διάφορες γλάστρες που είχε εκεί γύρω με πεταλούδες σε ξυλάκια.Το προσκλητήριο μας ήταν φωτογραφία με τη Βάλια με φτερά και κεραίες πεταλούδας το οποίο είχα μέσα σε πουγγί με σταμπωτές πεταλούδες.Τώρα που τα γράφω μου φαίνεται ότι ίσως το παράκανα λιγάκι!Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφίες στον υπολογιστή για να βάλω ελπίζω να σε βοήθησα πάντως με το τεράστιο κείμενό μου!Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Μαριαλενα αν το κουτι ειναι ιδιο με το δικο μου, τονισε της αν γινεται κατι με ενα προβλημα

το κουτι ειναι υπεροχο ξυλινο διακοσμηση τελεια, ξυλινο και .....βαρυ

οι μεντεσεδες? τοσοδουλικοι! με το 3ο ανοιγμα εκανε κρααααπ το ξυλο και εσπασε λιγο στην ακρη και φυσικα ο μεντεσες τα εφτυσε

εχω σκοπο να βρω αλλους μεγαλυτερους και να τους τοποθετησω εσωτερικα γι ανα κραταει

δεν ξερω βεβαια αν γινεται κατι με το θεμα γιατι νομιζω οτι ειναι παραγγελια απο εξω

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριαλενα αν το κουτι ειναι ιδιο με το δικο μου, τονισε της αν γινεται κατι με ενα προβλημα

το κουτι ειναι υπεροχο ξυλινο διακοσμηση τελεια, ξυλινο και .....βαρυ

οι μεντεσεδες? τοσοδουλικοι! με το 3ο ανοιγμα εκανε κρααααπ το ξυλο και εσπασε λιγο στην ακρη και φυσικα ο μεντεσες τα εφτυσε

εχω σκοπο να βρω αλλους μεγαλυτερους και να τους τοποθετησω εσωτερικα γι ανα κραταει

δεν ξερω βεβαια αν γινεται κατι με το θεμα γιατι νομιζω οτι ειναι παραγγελια απο εξω

 

Γατούλα το κουτί που πήρα το είχε ήδη στο μαγαζί και είναι αυτό http://eflam.files.wordpress.com/2008/10/img_0962.jpg είναι παρόμοιο με το δικο σου ε?ναι μου το είπε και μένα ότι τα κουτιά είναι απο Ιταλία τα περισσότερα απλα αυτή τα διακοσμεί ή τα ζωγραφίζει πολλές φορές..τώρα για τους μεντεσέδες δεν το κοίταξα..αν είναι όμως μπορεί να τους αλλάξω και εγώ πριν το χρησιμοποιήσω..με άγχωσες τώρα γιατί το έχω κλείσει ήδη και μου αρέσει πάρα πολύ δεν θέλω να το ακυρώσω!..τι να κάνω?ευχαριστώ πάντως!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διωνόρα σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!αυτό με τις πεταλούδες απο χαρτί δεν το είχα σκεφτει!θα το κοιτάξω!τώρα βέβαια εγώ θα είμαι σε κλειστό χώρο λογω καιρού μιας και είμαστε χειμερινοί τύποι :D αλλά σίγουρα είναι μία εύκολη και γρήγορη λύση που κολλάει παντου΄ :wink: όσο για το προσκλητήριο και εγώ μόνη μου θα το φτιάξω αλλα δεν έχω καταλήξει κάπου ακόμα!όταν αρχίσω να το φτιάχνω θα ανεβάσω και φωτό να μου πείτε την γνώμη σας!Σας ευχαριστω πολυ πολυ όλους!!!

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Marialena τα ποτιστηράκια τα έβαλα στο κέντρο του κάθε τραπεζιου. Τα γέμισα με φελιζόλ το οποίο έντυσα με χαρτί αφής. Επάνω έβαλα καλαμάκια ξύλινα στα οποία πέρασα πολύχρωμα ζαχαρωτά (mash mellows) και από ένα ανεμοδούρι ροζ. Και κάτω απο τα ποτιστηράκια έστρωσα ροζ runner. ΔΕξια και αριστερά απο τα ποτιστηράκια έβαλα κολονάτα ποτήρια το ένα γεμάτο ζαχαρωτά και το άλλο γεμάτο smarties (35 ευρώ τα 5 κιλά ) στα οποία έδεσα και κορδέλες. Όλα λευκά και ροζ.

Link to comment
Share on other sites

marialena και εγώ στην κόρη μου ειχα θέμα πεταλούδες.

είχα βάλει στην κολυμπ'υθρα φούξια και λευκό τούλι και ειχα ράψει επάνω κατι μεγάλες πεταλούδες που έχουω τα jambo ροζ και ειχα πάρει και απο το ανθοπολείο αυτο το αυσπρο λουλουδάκι δεν θυμάμε τώρα πως το λένε.

και ειχα κάνει μικρα ματσάκια και τα ειχα ράψει και αυτα στο τούλι.

ήταν πολλύ ωραια!!

και επισης το μπουκαλι με το λαδι το ειχα ντύσει και αυτο με πεταλουδες απο ta jambo(κοκκαλακι απο μαλλια που εχει κορδελα με πεταλουδα)

 

ελπιζω να σε βοήθησα λιγο....!!!

κοιτα φωτο.αυτο ειχα για την κολυμπυθρα και τωρα το εχω κανει διακοσμητικο τελειωμα ουρανου στο δωματιο της κορης μου.

 

wg5xljn99k5tuf3bli0w_thumb.jpg

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ!! έχω ενθουσιαστεί τόσο απο τις ιδεούλες σας που δεν ξέρω τι να πρωτοδιαλέξω!!Ευτυχώς ξεμπερδεψα και με τις μπομπονιέρες..Διάλεξα κουτάκια εκρου με πράσινες κορδελίτσες για τους άντρες και φούξια για τις γυναίκες με μπρελοκ με μία μεταλική πεταλουδίτσα.Τα παρρείγγειλα απο την ρόμβης.Νομίζω απο τον Μαμμωνα αν δεν κάνω λάθος το όνομα(?) Και τώραθα ασχοληθώ αποκλειστικά με την διακόσμηση (πρέπει να αποφασίσω τι απο όλα αυτά θα κάνω) και τις παιδικές μπομπονιέρες. είχα δει κάτι πολύ όμορφες κουπίτσες και σκέφτομαι να τις γεμίσω με καραμελίτσες και ζαχαρωτά. Εσείς που έχετε κάνει κάτι παρόμοιο ή είχατε φτιάξει χωνάκια απο πάνω πως τα κλείσατε για να μην πέσουν οι καραμέλες απο μέσα όταν τα μοιράζατε?

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...