Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SUPER ΕΠΕΙΓΟΝ!!..:/


Mrs.Era

Recommended Posts

Γεια σας.

Ειμαι 14 χρονων και μολις γραφτηκα εδω. Νιωθω τελειος απελπισμενη και δεν μπορω να παρω απο κανεναν συγγενη ή φιλο βοηθεια για αυτο αρχιζα να ψανχω forum για να μου μιλησουν ,για ενα θεμα μου, μεγαλυτεροι, και με περισσοτερη εμπειρια.

 

Στις 18/7/13 ειχα βγει με το αγορι μου και ειχαμε γδυθει και εκεινος ετριβε με το γεννητικο του οργανο το δικο μου ,χωρις να κανουμε κατι παραπανω. Εκεινη την μερα ηταν η τελευταια μερα περιοδου μου και δεν ειχα σχεδον τιποτα απο αιμα. Εψαξα και εμαθα και καταλαβα πως δεν ημουν γονιμη εκεινη την ημερα ,ουτε είχα ωορρηξία. Αλλα επισης εμαθα πως μπορεις να μεινεις εγκυος και με τα προεκσπερματικα υγρα..! Διαβασα αρκετα για την περιπτωση μου αλλα ειμαι πολυ μπερδεμενη! Φοβαμαι μηπως εχω μεινει εγκυος απο προεκσπερματικα υγρα , φοβαμαι..!

 

Εχει περασει σχεδον ενας μηνας απο τοτε. Εχει καθυστερησει η περιοδος μου εδω και 5 μερες ,αν και εχω συμπτωματα περιοδου. Για παραδειγμα ποναει το στηθος μου και οι γαμπες μου και εχω λιιιιγη ακμη. Διαβασα στο ιντερνετ για τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης και βρηκα πως ο πονος και το πρηξημο του στηθους ειναι ενα απο αυτα..!

Σε ενα αλλο forum που μιλησα με μερικους ανθρωπους μου ειπαν να παω να παρω τεστ εγκυμοσυνης ή να παω σε ενα δημοσιο νοσοκομειο, αλλα εγω ειμαι μονο 14 χρονων! Δεν εχω πει για αυτο σε κανεναν και δεν μπορω κιολας.. ηταν ενα λαθος,αλλα εχει τρομερες συνεπειες. Ντρεπομαι πολυ να παω να παρω τεστ εγκυμοσυνης ή να παω στο νοσοκομειο.

 

Χρειαζομαι την βοηθεια σας! Δεν εχω κανεναν ! Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος? Σας παρακαλω απαντηστε μου..και βοηθηστε με οσο μπορειτε.. το εχω αναγκη......... :cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας.

Ειμαι 14 χρονων και μολις γραφτηκα εδω. Νιωθω τελειος απελπισμενη και δεν μπορω να παρω απο κανεναν συγγενη ή φιλο βοηθεια για αυτο αρχιζα να ψανχω forum για να μου μιλησουν ,για ενα θεμα μου, μεγαλυτεροι, και με περισσοτερη εμπειρια.

 

Στις 18/7/13 ειχα βγει με το αγορι μου και ειχαμε γδυθει και εκεινος ετριβε με το γεννητικο του οργανο το δικο μου ,χωρις να κανουμε κατι παραπανω. Εκεινη την μερα ηταν η τελευταια μερα περιοδου μου και δεν ειχα σχεδον τιποτα απο αιμα. Εψαξα και εμαθα και καταλαβα πως δεν ημουν γονιμη εκεινη την ημερα ,ουτε είχα ωορρηξία. Αλλα επισης εμαθα πως μπορεις να μεινεις εγκυος και με τα προεκσπερματικα υγρα..! Διαβασα αρκετα για την περιπτωση μου αλλα ειμαι πολυ μπερδεμενη! Φοβαμαι μηπως εχω μεινει εγκυος απο προεκσπερματικα υγρα , φοβαμαι..!

 

Εχει περασει σχεδον ενας μηνας απο τοτε. Εχει καθυστερησει η περιοδος μου εδω και 5 μερες ,αν και εχω συμπτωματα περιοδου. Για παραδειγμα ποναει το στηθος μου και οι γαμπες μου και εχω λιιιιγη ακμη. Διαβασα στο ιντερνετ για τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης και βρηκα πως ο πονος και το πρηξημο του στηθους ειναι ενα απο αυτα..!

Σε ενα αλλο forum που μιλησα με μερικους ανθρωπους μου ειπαν να παω να παρω τεστ εγκυμοσυνης ή να παω σε ενα δημοσιο νοσοκομειο, αλλα εγω ειμαι μονο 14 χρονων! Δεν εχω πει για αυτο σε κανεναν και δεν μπορω κιολας.. ηταν ενα λαθος,αλλα εχει τρομερες συνεπειες. Ντρεπομαι πολυ να παω να παρω τεστ εγκυμοσυνης ή να παω στο νοσοκομειο.

 

Χρειαζομαι την βοηθεια σας! Δεν εχω κανεναν ! Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος? Σας παρακαλω απαντηστε μου..και βοηθηστε με οσο μπορειτε.. το εχω αναγκη......... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μικρούλα μου! Εγω θα έλεγα να μην ανησυχεις....θα δεις που οπου να ειναι θα αδιαθετησεις..Ολο το παιχνιδι που περιγραφεις καταλαβαινω οτι αφορα πολυ πολυ εξωτερικη επαφη οποτε ηρεμησε...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν υπηρξε διεισδυση ειναι δυσκολο να εμεινες εγκυος ακομη και απο προσπερματικα υγρα. Η καθυστερηση ειναι μαλλον απο το αγχος σου. Ηρεμησε και περιμενε λιγες μερες ακομα.

Προσοχη στο μελλον, κυκλοφορουν κι αρρωστιες;)

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ που απαντησατε..!

Και εγω αυτο πιστευω. Οσο για τις αρρωστιες ναι ξερω και βεβαια. Ευτυχως ομως ειμαι η πρωτη του και για μενα ειναι αυτος.

Και εγω σκεφτομουν ειναι απο το αγχος ή απο την στεναχωρια γιατι δεν ειμαι καλα τις τελευταιες μερες.. Τελοσπαντων.. ευχαριστω :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γλυκό μου κορίτσι!!

το πιθανότερο είναι ότι πολύ σύντομα θα αδιαθετήσεις, για αυτό μην ανησυχείς!!.

Για να ηρεμήσεις μια ώρα νωρίτερα, πάρε ένα τεστ εγκυμοσυνης από ένα φαρμακείο. Είναι πολύ απλό να γίνει το τεστ στο σπίτι χρησιμοποιώντας ούρα πρωινά κατα προτίμηση, αφού διαβασεις τις οδηγίες χρήσης, και κοστίζει από 9 - 15 ευρώ περίπου.

Για το μέλλον, θα σου συνιστούσα οπωσδήποτε προφυλακτικό ακόμη και στα προκαταρκτικά που μας περιγράφεις, για να προστατευεσαι από τα σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα. Ακόμη πρέπει να κάνεις το εμβόλιο για το ΗPV.

Στη διαθεσή σου για οποιαδήποτε διευκρίνηση και σου εύχομαι στο μέλλον να απολαμβάνεις τη θετική πλευρά των σχέσεων...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...