Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κάγκελα


Recommended Posts

Έχω καταλήξει σε 2 επιλογές και θέλω να ακούσω απόψεις.

1. Κάγκελο σιδερένιο προς το απλό και μοντέρνο.

2. Γυάλινο κάγκελο με ίνοξ κουπαστή χωρίς ενδιάμεσα χωρίσματα.

 

Μου αρέσουν και τα 2, ίσως λίγο περισσότερο το γυάλινο, αλλά έχω τους εξής ενδοιασμούς: Μήπως δεν είναι τόσο γερό και μήπως φαίνεται συνέχεια λερωμένο. Και κάτι ακόμα: Από την έξω πλευρά πώς θα το καθαρίζω;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


εγω εχω πλεξι γκλας με ινοξ κουπαστη,ομορφο δε λεω,αλλα το καθαρισμα ειναι μεγαλο θεμα.Πρεπει να το κανεις συνεχεια για να μη γινεται χαλια,εγω δε το κανω συχνα και μετα εχει πιο πολυ δουλεια,δηλαδη πρωτα σαπουναδα,μετα βετεξ και τελος αζαξ..

Link to comment
Share on other sites

To ψιλοπερίμενα ότι κάπως έτσι θα ήταν αν και μου έκανε εντύπωση που πέρασα μπροστά από απούλητα σπίτια με τέτοια κάγκελα και από μακριά τουλάχιστον φαινόντουσαν μια χαρά. Δεν ξέρω τι να κάνω, γιατί η αλήθεια είναι ότι μου αρέσουν πολύ. Αλλά δεν είμαι και καμιά νοικοκυρά να είμαι συνεχώς στο χέρι με ένα πανί... Από την εξωτερική πλευρά πώς τα καθαρίζεις; Κρέμεσαι από πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για εξωτερικά κάγκελα βεράντας όπως κατάλαβα, έχε υπόψη σου ότι και το σίδερο θέλει συχνά περιποίηση και πίστεψε με είναι μανίκι το τρίψιμο και βάψιμο του.

Προσωπικά θα προτιμούσα να καθαρίζω το τζάμι και το ίνοξ όποτε χρειάζεται παρά να τρίβω σιδερένια κάγκελα, ιδίως όταν υπάρχει σχέδιο και δεν είναι απλά ένα ίσιο μακρινάρι (παθούσα) και στο καθαρισμό όμως το κάγκελο θέλει τον χρόνο του

 

Για μένα αν είχα επιλογή θα το έβαζα τζάμι και ίνοξ, αν το τζάμι είναι αμμοβολή η δεν είναι εντελώς διαφανές δεν χρειάζεται και συνέχεια καθάρισμα. όσον αφορά τον καθαρισμό του με μία καθαρή σφουγγαρίστρα ή μία σκούπα που έχεις δέσει πάνω ένα βρεγμένο πανί γίνεται εύκολα και από έξω. αυτό με τη σκούπα το κάνω και στους βραχίονες από τις τέντες ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...