Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

την γνωμη σας...


fairy_

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας, θα ηθελα την γνωμη σας για ενα ζητημα που με απασχολει.

Ειμαι στην 7η εβδομαδα της κυησης και ανησυχω για κατι το οποιο μου ανεφερε η γυναικολογος μου πριν ακομα μεινω εγκυος.

Επειδη το τεστ παπ ειναι επωδυνο στην περιπτωση μου καποια στιγμη μου ειχε πει πως αν μεινω εγκυος μαλλον θα χρειαστει καισαρικη γιατι ειμαι αρκετα στενη εκει κατω..

και αφου το τεστ παπ μου ειναι επωδυνο πως θα μπορεσει ενα μωρο να βγει απο εκει.

Αυτα ακριβως ηταν τα λογια της και ειλικρινα δεν ειμαι ειδικος αλλα πιστευω πως ειναι εντελως λαθος αυτο... θα ηθελα την γνωμη σας παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δε νομίζω πως είναι καλό κριτήριο ο πόνος στο τεστ παπ... Προσωπικά πονάω σε αυτήν την εξέταση αλλά μια χαρά γέννησα, χωρίς φάρμακα. Ε πόνεσα βέβαια αλλα δεν ούρλιαζα κιόλας! Με το καλό

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα κανονικα και ποναω κι εγω στο παπ!

 

και πως να μην ποναμε με τον κολποδιαστολεα που βαζουν???

και μετα ποναμε οταν ξυνουν λιγο τον τραχηλο...αυτα ειναι επωδινα!

 

δεν ισχυει κατι τετοιο που σου ειπε! προσωπικη μου γνωμη ομως!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας,

αυτο θα κανω θα αλλαξω γιατρο αφου ακομα και μετα την χτεσινη μου επισκεψη δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη μαζι της...δεν ξερω αν καμια κοπελα γνωριζει σχετικα αλλα μενω στη γερμανια ...σημερα μπαινω στην 8η εβδομαδα και εκανα χτες τον πρωτο υπερηχο ειδαμε οτι ολα ειναι οκ αλλα μου ειπε οτι καρδια ακουμε εβδομο μηνα παρολα αυτα ειπε οτι λειτουργει κανονικα βλεποντας μονο τον υπερηχο..μου φανηκε περιεργο γιατι ξερω οτι και τωρα μπορουσαμε να την ακουσουμε, δεν ξερω ισως το συστημα εδω ειναι διαφορετικο?? δεν εχω ιδεα τι να πω...εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι ολες πονάμε στο παπ ισως εχει να κανει οτι δεν ειμαστε ανετες... εγω παντως στο πρωτο μου παιδακι μια χαρα το γεννησα γρηγορα και ευκολα.

mamax4

Link to comment
Share on other sites

στο τεστ παπ ποναω...καθε φορα του λεω μα ειναι δυνατον να μην εχει βρεθει αλλος τροπος?ελεος πια!!!τα 2 μου παιδια τα γεννησα με τελειες γεννες χωρις το παραμικρο ραμματακι.

αυτο που σου ειπε η γιατρος σου ασχολιαστο,δεν εχω λογια,μα καλα απο που πηρε το πτυχιο της?:shock:.απο το τεστ παπ καταλαβε οτι εισαι στενη και επειδη πονας να κανεις καισαρικη....αλλαξε την χωρις τυψεις.

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξεις γιατρό κατευθείαν! Πάντα όλοι όσοι είναι δίπλα σου στην εγκυμοσύνη, στον τοκετό, αλλά και μετά, το λογικό είναι να είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετού (δε μιλάω για προβλήματα όπου φυσικά θα προτιμηθεί η καισαρική) και υπέρ του θηλασμού! πάνω απ' όλα πρέπει να είναι κοντά στα θέλω σου! Ακούς εκεί! Τί σχέση έχει το παπ με τον τοκετό? Δεν υπάρχει μεγαλύτερο θαύμα και πρέπει να το ζήσεις όπως θέλεις! Θα ξεκινήσεις για φυσιολογικό και βλέπουν οι υπεύθυνοι αν χρειαστεί τελικά καισαρική! Με το καλό κοπέλα μου! Θα δεις, όλα θα έρθουν φυσιολογικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια γεια σας, θα ηθελα την γνωμη σας για ενα ζητημα που με απασχολει.

Ειμαι στην 7η εβδομαδα της κυησης και ανησυχω για κατι το οποιο μου ανεφερε η γυναικολογος μου πριν ακομα μεινω εγκυος.

Επειδη το τεστ παπ ειναι επωδυνο στην περιπτωση μου καποια στιγμη μου ειχε πει πως αν μεινω εγκυος μαλλον θα χρειαστει καισαρικη γιατι ειμαι αρκετα στενη εκει κατω..

και αφου το τεστ παπ μου ειναι επωδυνο πως θα μπορεσει ενα μωρο να βγει απο εκει.

Αυτα ακριβως ηταν τα λογια της και ειλικρινα δεν ειμαι ειδικος αλλα πιστευω πως ειναι εντελως λαθος αυτο... θα ηθελα την γνωμη σας παρακαλω...

 

Σαφως ενοχλουμαστε η ποναμε απο το τεστ παπ, αλλα ασχετο με τον τοκετο.

Δλδ εγω που δεν ποναω στο παπ θα επρεπε να μην πονεσω και στον τοκετο....???????

Στο παπ ποναμε γιατι παιρνουν απο τον τραχηλο δειγμα, ενω στον τοκετο βγαινει ολοκληρο παιδι, καθε μια περιπτωση ειναι διαφορετικη αλλα οχι αναλογη.

Αλλαξε γιατρο....!!!!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας, θα ηθελα την γνωμη σας για ενα ζητημα που με απασχολει.

Ειμαι στην 7η εβδομαδα της κυησης και ανησυχω για κατι το οποιο μου ανεφερε η γυναικολογος μου πριν ακομα μεινω εγκυος.

Επειδη το τεστ παπ ειναι επωδυνο στην περιπτωση μου καποια στιγμη μου ειχε πει πως αν μεινω εγκυος μαλλον θα χρειαστει καισαρικη γιατι ειμαι αρκετα στενη εκει κατω..

και αφου το τεστ παπ μου ειναι επωδυνο πως θα μπορεσει ενα μωρο να βγει απο εκει.

Αυτα ακριβως ηταν τα λογια της και ειλικρινα δεν ειμαι ειδικος αλλα πιστευω πως ειναι εντελως λαθος αυτο... θα ηθελα την γνωμη σας παρακαλω...

 

Καλά αυτό είναι τρελό!! Ενα σωρό γυναίκες είναι στενές απο κάτω και τι σημαίνει αυτό; Η φύση το κάνει και ανοίγει η γυναίκα τη ώρα της γεννας .. Οι καισαρικες είναι για προβλήματα όχι επειδή πονας στο τεστ παπ!

Αναρωτιέμαι αυτή θα έκανε την εγχείρηση σε περίπτωση καισαρικης; Και πόσο θα ήταν η αμοιβή της; Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις

 

Ολα να σου πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...