Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ο καβγάς για το πάπλωμα... (συρτάρι/ράφι/κτλ)...


Recommended Posts

Καλησπέεερααα!

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί έχουμε μια μόνιμη διαφωνία με το σύζυγο. Εδώ και 10 χρόνια που είμαστε παντρεμένοι, τα έχουμε βρει σε όλα εκτός από ένα. Το παραθέτω λοιπόν το ερώτημά μου.

 

Σε ένα έπιπλο όπως αυτό της φωτογραφίας εδώ: http://www.e-trimar.gr/images/thumbs/0008479.jpeg ... μπορείτε να μου πείτε ποιο θεωρείτε εσείς πως είναι το πρώτο συρτάρι και ποιο είναι το τρίτο ράφι;

 

 

 

Εγώ ξεκινάω από το κέντρο... ως το σημείο αναφοράς. Έτσι 1ο συρτάρι είναι το πάνω-πάνω. Ενώ το τρίτο ράφι είναι... το τρίτο ράφι! :lol: (από κάτω, ισοδυναμεί με το δεύτερο από το ταβάνι).

 

Ο σύζυγος λέει... πως 1ο συρτάρι είναι αυτό που είναι κάτω-κάτω. Βάζει δηλαδή το σημείο αναφοράς στο πάτωμα. Επομένως και το πρώτο ράφι το μετράει πάλι από κάτω.

 

 

Παίζουν ατάκες όπως:

- Πού είναι οι κάλτσες των παιδιών;

- Στο πρώτο συρτάρι.

- Μα εδώ έχει σεντόνια!!

 

Όπως καταλαβαίνετε για να προσανατολιστούμε εντός του σπιτιού... χανόμαστε ολίγον!

 

Εσείς ΠΩΣ μετράτε;;; (Μη γελάτε!! Τα πράγματα είναι σοβαρά!! :lol: :lol:)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μα είναι ηλίου φαεινότερον ότι έχεις εσύ δίκιο :lol::lol::lol:

μα, τί ανάποδοι που είναι οι άντρες...ακούς εκει να μετράει από κάτω....

βέβαια, αυτό ισχύει για το συρτάρι. για το ράφι πάντως διαφωνώ. πρέπει πάλι να μετράας από πάνω. είμαστε κι εμείς αναποφάσιστες, βρε παιδί μου....

 

μακάρι αυτή να είναι η μονη διαφωνία και το μόνο πρόβλημά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέεερααα!

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί έχουμε μια μόνιμη διαφωνία με το σύζυγο. Εδώ και 10 χρόνια που είμαστε παντρεμένοι, τα έχουμε βρει σε όλα εκτός από ένα. Το παραθέτω λοιπόν το ερώτημά μου.

 

Σε ένα έπιπλο όπως αυτό της φωτογραφίας εδώ: http://www.e-trimar.gr/images/thumbs/0008479.jpeg ... μπορείτε να μου πείτε ποιο θεωρείτε εσείς πως είναι το πρώτο συρτάρι και ποιο είναι το τρίτο ράφι;

 

 

 

Εγώ ξεκινάω από το κέντρο... ως το σημείο αναφοράς. Έτσι 1ο συρτάρι είναι το πάνω-πάνω. Ενώ το τρίτο ράφι είναι... το τρίτο ράφι! :lol: (από κάτω, ισοδυναμεί με το δεύτερο από το ταβάνι).

 

Ο σύζυγος λέει... πως 1ο συρτάρι είναι αυτό που είναι κάτω-κάτω. Βάζει δηλαδή το σημείο αναφοράς στο πάτωμα. Επομένως και το πρώτο ράφι το μετράει πάλι από κάτω.

 

 

Παίζουν ατάκες όπως:

- Πού είναι οι κάλτσες των παιδιών;

- Στο πρώτο συρτάρι.

- Μα εδώ έχει σεντόνια!!

 

Όπως καταλαβαίνετε για να προσανατολιστούμε εντός του σπιτιού... χανόμαστε ολίγον!

 

Εσείς ΠΩΣ μετράτε;;; (Μη γελάτε!! Τα πράγματα είναι σοβαρά!! :lol: :lol:)

 

Εννοείται ότι είναι το 1ο από πάνω. Αλλά τι ψάχνεις κοπελιά μου ψύλλους στ'άχυρα;:lol::lol:

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτό το "ηλίου φαεινότερον"... μου άρεσε!! :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Οι άντρες σας, μετράνε κι αυτοί όπως εσείς κι εγώ ή μήπως οι άντρες μετράνε γενικώς διαφορετικά;

Το δικό μου μοντέλο είναι ελαττωματικό; Να ψάξω να δω αν είμαι στην εγγύηση!! :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο σύζυγος αμύνεται σθεναρά και θέλει να συμπληρώσω στις ερωτήσεις μου το εξής:

 

Στο σούπερ μάρκετ (που έχει όοολο ράφια) ποιο θεωρείτε πως είναι το πρώτο ράφι;

Εκείνος λέει το κάτω-κάτω, εγώ λέω το πάνω-πάνω.

 

Έχουμε μπλέξει σας λέω!!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Οι άντρες σας, μετράνε κι αυτοί όπως εσείς κι εγώ ή μήπως οι άντρες μετράνε γενικώς διαφορετικά;

Το δικό μου μοντέλο είναι ελαττωματικό; Να ψάξω να δω αν είμαι στην εγγύηση!! :lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol:Μάλλον.Έχουν πολύ πλάκα οι άντρες ,μη δίνεις σημασία.

9LS4p3.pngJWdVp3.png
Link to comment
Share on other sites

χμμμμ, τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα, μήπως έχει δίκιο ο σύζυγος??? σε μια οικοδομή, όταν λέμε 1ος όροφος, ποιόν εννοούμε????΄

είναι η αναποφασιστικότητα που έλεγα....

Link to comment
Share on other sites

Σε μια βιβλιοθήκη τα βιβλία έχουν αρίθμηση από πάνω προς τα κάτω (όπως γράφουμε στο τετράδιο).

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς γενικώς δεν συμφωνούμε σχεδόν σε τίποτα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα:lol::lol::lol::lol:. Πάντως το πρόβλημα αυτό επειφή ΦΥΣΙΚΑ το αντιμετωπίζουμε κι εμείς, το λύσαμε λέγοντας "το πρώτο ράφι από κάτω" λέει εκείνος, "το πρώτο ράφι από πάνω" λέω εγώ :lol::lol::lol: πάντως συνεννούμαστε μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν και εγω την ιδια λογικη με σενα εχω στο πως τα μετρας,απλα λεγε του στο πανω συρταρι(που ειναι το 1 για σενα) η στο κατω κατω ραφι.....ισως ετσι συνεννοηθειτε .....παντως εχει πλακα,αν και δεν μου εχει συμβει!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν λέτε ο ένας στον άλλον κάθε φορά π.χ. στο 1ο, 2ο ή 3ο από το πάτωμα ή στο 1ο, 2ο ή 3ο από το ταβάνι για να μην έχετε πρόβλημα??? Να λέτε δηλαδή το σημείο αναφοράς, αφού έχετε διαφορετικό!

Πάντως σου εύχομαι οι διαφωνίες σας να είναι πάντα τέτοιου είδους....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκινάω από το κέντρο... ως το σημείο αναφοράς. Εσείς ΠΩΣ μετράτε;

Γιατι βγαζεις δικό σου "σημείο αναφοράς"?Αν το έπιπλο είχε μόνο ράφια ή μόνο συρτάρια, εσύ από πού θα ξεκίναγες το μέτρημα? Δεν θα ξεκίναγες από πάνω? (στο ποστ #9# το παραδεχεσαι και μονη σου!)

Για μένα, όσον αφορά το συρταρι καλά το πας, ξεκινάς από πάνω (εσύ το λες "μέση"...). Για το ράφι γιατί δεν ξεκινας από πάνω, καλέ? Εγώ από εκεί ξεκινάω σε κάθε περίπτωση, άρα το τρίτο ράφι είναι ...το τρίτο ράφι!!!

(ωραίο έπιπλο, παρεμπιπτόντως!)

Πάντως, θαυμάζω τη συνεννόησή σας τόσα χρόνια, καλά να'στε!

(αφού τα βρήκατε σ' όλα τα άλλα, εγω θα πήγαινα με τα νερα του, μόνο και μόνο για να μην εχουμε κανένα σημείο διαφωνίας:cool:).

sofi@p, με κόλλησες λίγο, αλλά επιμένω στην άποψή μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέεερααα!

Ανοίγω αυτό το θέμα γιατί έχουμε μια μόνιμη διαφωνία με το σύζυγο. Εδώ και 10 χρόνια που είμαστε παντρεμένοι, τα έχουμε βρει σε όλα εκτός από ένα. Το παραθέτω λοιπόν το ερώτημά μου.

 

Σε ένα έπιπλο όπως αυτό της φωτογραφίας εδώ: http://www.e-trimar.gr/images/thumbs/0008479.jpeg ... μπορείτε να μου πείτε ποιο θεωρείτε εσείς πως είναι το πρώτο συρτάρι και ποιο είναι το τρίτο ράφι;

 

 

 

Εγώ ξεκινάω από το κέντρο... ως το σημείο αναφοράς. Έτσι 1ο συρτάρι είναι το πάνω-πάνω. Ενώ το τρίτο ράφι είναι... το τρίτο ράφι! :lol: (από κάτω, ισοδυναμεί με το δεύτερο από το ταβάνι).

 

Ο σύζυγος λέει... πως 1ο συρτάρι είναι αυτό που είναι κάτω-κάτω. Βάζει δηλαδή το σημείο αναφοράς στο πάτωμα. Επομένως και το πρώτο ράφι το μετράει πάλι από κάτω.

 

 

Παίζουν ατάκες όπως:

- Πού είναι οι κάλτσες των παιδιών;

- Στο πρώτο συρτάρι.

- Μα εδώ έχει σεντόνια!!

 

Όπως καταλαβαίνετε για να προσανατολιστούμε εντός του σπιτιού... χανόμαστε ολίγον!

 

Εσείς ΠΩΣ μετράτε;;; (Μη γελάτε!! Τα πράγματα είναι σοβαρά!! :lol: :lol:)

Όπως και να μετράει ο ένας, ο άλλος μπορεί να μετράει ανάποδα!!!!!

 

Πολλές φορές νομίζω ότι ο δικός μου άντρας αν δεν του ζητησω κατι με ακριβη περιγραφη, δεν μπορεί να βρει οτιδήποτε μέσα στο σπίτι μας!!!

 

Γι΄αυτό σταμάτησα να λέω πρώτο ή τελευταίο ράφι αλλά πάνω/κάτω/δεξιά/αριστερά!!!!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχω χειρότερο...

 

σαν παιδί τι τράβηξα....

 

που είναι το τάδε μαμά?

 

πεκείθε! (προφανώς αυτο έβγαινε από το απ εκεί-θε) σήμαινε στο υπνοδωμάτιο...

 

σε ένα σπίτι με 3 υπνοδωμάτια, εσείς ποιό θα διαλέγατε?:-D

 

πού είναι ο τρίφτης μαμά?

 

στο ντουλάπι!

 

σε μια κουζίνα με 10 ντουλάπια, εσείς πιο θα διαλέγατε?:-D

 

πού είναι η βεντάλια μαμά?

 

εκεί που την έβαλες!

 

εσείς αν θυμόσασταν που την βάλατε, θα ρωτούσατε?

 

μετά από μια τέτοια μαμά.....

 

τύφλα να χει ο συζηγάτος:-D:grin::-D:grin::-D

 

ακόμη και το αζιμούθειο συγχωρώ (ξέρετε, αυτό που τους λες είναι εκεί, και όταν φτάσουν στο εκεί, κοιτάνε μόνο ευθεία μπροστά, και ενώ το πουκάμισο κρέμεται 45 μοίρες αριστερά, δεν το βλέπουν:rolleyes:)

 

τς τς τς άλκυ, με απογοητεύεις πάντως... είσαι και των θετικών επιστημών...

 

το πρώτο συρτάρι είναι αυτό που χτίζεται και υπάρχει πρώτο, πάνω του ακουμπάν και συνεχίζουν τα υπόλοιπα... δεν θα υπήρχαν αν δεν ήταν αυτό να ακουμπήσουν και να στηριχτούν πάνω του:rolleyes: τον κέρδισε με το σπαθί του τον τίτλο:-D

 

s-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βγαζεις δικό σου "σημείο αναφοράς"?Αν το έπιπλο είχε μόνο ράφια ή μόνο συρτάρια, εσύ από πού θα ξεκίναγες το μέτρημα? Δεν θα ξεκίναγες από πάνω? (στο ποστ #9# το παραδεχεσαι και μονη σου!)

Ναι, αλλά ο σύζυγος ξεκινά από κάτω!

Θα μπλέξουμε -σου λέω- περισσότερο!! :lol:

Για μένα, όσον αφορά το συρταρι καλά το πας, ξεκινάς από πάνω (εσύ το λες "μέση"...). Για το ράφι γιατί δεν ξεκινας από πάνω, καλέ?

Μα δεν έχουμε πρόβλημα για τα ράφια (όταν αυτά βρίσκονται πάνω από συρταριέρες)... αλλά για τα συρτάρια!

Για το σουπερ-μάρκετ... άστο... μόλις το ανακαλύψαμε σήμερα... και όλη μέρα λέμε "πάνω" / "κάτω" ... "πάνω" / "κάτω"... "πάνω" / "κάτω"

:lol: :lol: :lol:

Ούτε τα παιδιά μας τέτοια διαφωνία! :lol:

Εγώ από εκεί ξεκινάω σε κάθε περίπτωση, άρα το τρίτο ράφι είναι ...το τρίτο ράφι!!!

(ωραίο έπιπλο, παρεμπιπτόντως!)

Δεν είναι δικό μας! Στο νετ βρήκα μια φώτο που να μπορώ να χρησιμοποιήσω για την περιγραφή! Θα το έχω στα υπόψην όμως, όταν θελήσω να αλλάξω ντεκορ! :lol:

Πάντως, θαυμάζω τη συνεννόησή σας τόσα χρόνια, καλά να'στε!

(αφού τα βρήκατε σ' όλα τα άλλα, εγω θα πήγαινα με τα νερα του, μόνο και μόνο για να μην εχουμε κανένα σημείο διαφωνίας:cool:).

sofi@p, με κόλλησες λίγο, αλλά επιμένω στην άποψή μου!

ΣΙΓΑ μην πάω με τα νερά του! ΧΑ! :P:lol: :lol: Και με τι θα τσακωνόμαστε εεε;;

 

@moon

Είσαι κι εσύ του σημείου αναφοράς ... πατώματος;

Δηλαδή στην κουζίνα λες τα μαχαιροπίρουνα είναι στο 4ο συρτάρι;; (και εννοείς το πάνω-πάνω; )

 

 

Υ.Γ. Αααα skountoufla... όσο για το "σημείο αναφοράς" δεν είναι δικό μου. Απλά θεωρώ ως σημείο μηδέν, τον... πάγκο (της κουζίνας) ή την επιφάνεια αλλαγής από συρταριέρα σε ραφιέρα!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

...

Γι΄αυτό σταμάτησα να λέω πρώτο ή τελευταίο ράφι αλλά πάνω/κάτω/δεξιά/αριστερά!!!!!!

 

Αριστερά/Δεξιά.... όπως μπαίνεις ή όπως βγαίνεις;; :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατη Alcyon τσάμπα πλακώνεστε.

Αντί να λέτε το πρώτο ή το τελευταίο συρτάρι / ράφι κλπ κλπ κάνε το εξής:

 

Βάλε τις κάλτσες σε ένα συρτάρι και τα σεντόνια στο άλλο (δεν έχει σημασία που θα πάει τι). Να τα βάζετε όμως πάντα στο ίδιο συρτάρι.

 

Οπότε δεν θα τα ονομάζετε 1ο ή τελευταίο ράφι.

Θα τα ονομάζετε "το συρτάρι / ράφι με τις κάλτσες ή το συρτάρι / ράφι με τα σεντόνια".

Οπότε έαν βάλετε και κάτι άλλο εκεί μέσα (π.χ. κρεμμύδια)

Ρωτάει ο σύζυγος: "Που είναι τα κρεμμύδια?"

Απαντάς: "Στο συρτάρι με τις κάλτσες"

 

Άμα τα μπερδεύετε και μετά από αυτό, νταξ..............ελάτε να πάμε όλοι για group therapy στον ψυχιάτρό μου.:D

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, για να μη χάνουμε χρόνο, δώσε το τηλέφωνο του ψυχιάτρου σου! :lol:

 

Η κατάσταση έχει ως εξής:

Κατά καιρούς ασχολείται ο καθένας μας με το κυρίως νοικοκυριό. Εγώ π.χ. βάζω κάλτσες στο 1ο συρτάρι (από πάνω ντεεε). Όταν λοιπόν έρχεται η περίοδος που τυχαίνει να αναλαμβάνει κυρίως ο σύζυγος... ρωτάει "πού βάζεις τις κάλτσες;" Απαντάω στο 1ο συρτάρι (πάνω). Κι εκείνος τις βάζει πράγματι στο πρώτο συρτάρι (κάτω!) :lol: Στο μεταξύ του κάνει εντύπωση που έχει εκεί μέσα μόνο σεντόνια... αλλά θεωρεί πως πρέπει να διατηρήσει τις συνήθειες του νοικοκυριού, χωρίς να τις αλλοιώσει. Κι έτσι... όταν έρθει η σειρά μου ... ψάχνω κάλτσες... και όταν ρωτάω, μου λέει "μα φυσικά είναι στο πρώτο συρτάρι όπως μου είπες!!"

 

Στο μεταξύ... έχει γίνει αχταρμάς το περιεχόμενο δύο συρταριών... και σε κάλτσες και σεντόνια γίνεται πάρτυ!

 

Εσύ Harlow... πώς μετράς τα συρτάρια και τα ντουλάπια;;

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ Harlow... πώς μετράς τα συρτάρια και τα ντουλάπια;;

Από πάνω προς τα κάτω, μου φαίνεται κουλό να λέω το συρτάρι που είναι στο πάτωμα ότι είναι το πρώτο.

 

Σου έχω κι άλλη λύση, πήγαινέ τον σ' εναν ξυλουργό ρε πουλάκι μου να το λύσετε το θέμα:D:D

 

Κι εν πάσει περιπτώσει αφού ο άντρας σου θεωρεί ότι το πρώτο συρτάρι είναι αυτό από το πάτωμα, όταν σε ρωτάει απάντα του ανάλογα.

Το πρώτο θες να είναι αγάπη μου?........το πρώτο θα είναι.

 

Αμαν πια.............δηλαδή κι εμείς σκοτωνόμαστε στην κυριολεξία για βλακείες.

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΓΙΑ ΣΟΒΑΤΑ ΘΕΜΑΤΑ. ΠΟΤΕ ΛΕΜΕ.

Κι έχουμε φτάσει να μας ακούει το απέναντι τετράγωνο γιατί δεν βγάζει το σκύλο βόλτα τώρα και τον βγάζει σε μισή ώρα............μιλάμε για καθαρά ψυχεδελικά πράγματα:lol::lol::lol:

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Αριστερά/Δεξιά.... όπως μπαίνεις ή όπως βγαίνεις;; :lol:

 

ακριβώς!!!!!!

Ετσι θα με ρώταγε ο αντρας μου και ή θα γέλαγα ή θα τον ¨έβριζα¨ ;)

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς!!!!!!

Ετσι θα με ρώταγε ο αντρας μου και ή θα γέλαγα ή θα τον ¨έβριζα¨ ;)

 

Τελικά... μήπως οι άντρες μας είναι έτσι επειδή έμπλεξαν μαζί μας;; :?::confused: ... :rolleyes::lol: :lol:

 

Ρε κορίτσια... κάντε έναν κόπο και ρωτήστε τους άντρες σας... από πού μετράνε;

 

Δηλαδή θα μου φύγει ένα βάρος!

 

(Ρε προβλήματα που έχω... τύφλα να έχουν τα οικονομικά μας... :lol:)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εντελώς ανάποδα από τον δικό μου! Ιιιιι χαααα!!! χαχαχαχαχα

 

Τουλάχιστον εσείς συνεννοείστε μεταξύ σας!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...