Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσο στοιχίζει ένα διαζύγιο;


Recommended Posts

Μήπως ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει ένα συναινετικό διαζύγιο και πόσο καιρό θέλει για να βγει;

Κάπου διάβασα ότι έχουν πέσει οι τιμές σε 500-700ευρώ. Ισχύει;

Ξέρετε κάποιον δικηγόρο στην Αθήνα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρει κανείς;

Αυτό βέβαια είναι ευχάριστο.

Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε και το ύψος της διατροφής πώς καθορίζεται;

 

 

Σχετικα με την απαντηση σου

δεν εχω προσωπικη πειρα αλλα απο μια φιλη μου που χωρισε πριν 5-6 μηνες μου ειχε πει οτι οι τιμες διαφερουν απο δικηγορο σε δικηγορο οσο αναφορα την διατροφη παιζει ρολο η φορολογικη δηλωση του αντρα , ποσα παιδια εχεις

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 ανήλικα παιδιά.

Δηλ. πόσο παίζουν οι τιμές των διηγόρων;

 

τιμες δικηγορων .............400 500 600 700............. E αναλογα με το ποσο πιασμενος ειναι o δικηγορος

η διατροφη βγαινει σε καθε παιδι αναλογα με την ηλικια του , τις αναγκες του , και με τον μισθο του συζυγου ( πολυ σημαντικο ) και φυσικα αν δεν θα την παιρνεις την διατροφη ....γιατι μπορει να σου εχουν βγαλει πχ 250 -300 για καθε παιδι και να σου πει ο αλλος δεν εχω και τοτε ....................τι κανεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οι τιμες των δικηγορων ποικιλλουν αλλα τωρα νομιζω ειναι πιο φθηνα.πριν 5 χρονια ειχα δωσει 1000 (οχι ολα μαζι).η διατροφη εξαρταται.στο συναινετικο κανετε ενα ιδιωτικο συμφωνιτικο που γραφει για την επιμελεια των παιδιων κ τι ποσο θα δινει διατροφη ο πατερας.αν το πατε δικαστικα δεν γνωριζω περισσοτερα.

αν οριστει διατροφη την οποια δεν δινει παει αυτοφωρο αν τον καταγγειλεις.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ηλιανθε εγω πληρωσα συνενετικο διαζυγιο πριν 1 χρονο 400 ευρω εγω και 400 ο πρωιν αντρας μου...τωρα οσο αφορα για το ποσα πρεπει να πληρωσεις για τα 3 παιδια ειναι αναλογα με το τι μισθο παιρνεις....εγω εχω μια πολυ καλη δικηγορο εαν ενδιαφερεσε μου λες με π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...