Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Από που να ψωνίσω;


Recommended Posts

Ετοίμασε μια λίστα με τις αγορές σου κάνε και μια βόλτα στην διαδικτυακή βιτρίνα των καταστημάτων ώστε να είσαι ψιλουποψιασμένη και κάθε φορά που πηγαίνεις στο γιατρό σου κάνεις ένα οργανωμένο shopping therapy .... μην νομίζεις σε δυο τρεις φορές θα είσαι έτοιμη :wink: !!! Επίσης υπάρχει η πολύ καλή λύση του e shopping, στης οποίας την τέχνη τώρα προσπαθώ και εγώ να μυηθώ και νομίζω ότι τελικά ότι θα αξίζει τον κόπο :wink: !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anna+

    anna+ 10 δημοσιεύσεις

  • yogini

    yogini 8 δημοσιεύσεις

  • natasaZ

    natasaZ 6 δημοσιεύσεις

  • peony

    peony 6 δημοσιεύσεις

Τα μόνα που μου μένουν να αγοράσω είναι το φωτιστικό, η κουρτίνα (αν και έχω ήδη και τα δύο αλλά θέλω να τα αλλάξω) τα επιπλάκια και το καρότσι (δηλαδή μας λείπουν τα βασικότερα)

Αν και εγώ και ο σύζυγος μου είμαι φανατικοί του e-shopping και αγοράζουμε σχεδόν τα πάντα μέσω internet στο θέμα μωρουδιακά είμαστε αποφασισμένοι να τα δούμε όλα από κοντά. Όπως και να το κάνεις είναι άλλη η χαρά... Άλλωστε δεν είναι το ίδιο το να αγοράζεις μια τηλεόραση με το να αγοράζεις τα πράγματα που χρειάζεσαι για το αγγελούδι σου!!

Μέσω internet έχουμε αγοράσει μόνο τα αυτοκόλλητα του τοίχου και προσεχώς την ενδοεπικοινωνία.

*

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ για ηλεκτρονικές αγορές -κυρίως καρότσια και καθισματάκια αυτοκινήτου

http://www.siege-enfant.com/

 

Προσωπικά δεν το έχω χρησιμοποιήσει (ακόμα) αλλά έχει τις καλύτερες συστάσεις από τις συνφορουμίτισσες που το έχουν ήδη κάνει.

Και οι τικές ποοοοοολύ κάτω από τα μαγαζιά μας :wink:

KbCJp2.pngEYukp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Το bebe jou έχει όντως πολύ ωραία πραγματάκια, ερωτεύτηκα ένα σετ κούνια- αλλαξιέρα πολύχρωμο, Porto νομίζω ότι το λένε, στην τιμή των ? 800 :roll: Κλασικά κολλάω με τα ακριβότερα πράγματα του μαγαζιού.

 

Και εγώ αυτό το σετ ερωτεύτηκα...καλά και πολύ design...όταν λες 800 ευρώ εννοείς ότι μόνο το κρεβατάκι-κούνια κάνει τόσο ή όλο το σετ?? :shock:

 

Κορίτσια μπορείτε να μου στείλετε την διεύθυνση του bebe jou στην Ηλιούπολη? Λέω να πάω να τα χαζέψω μιας και είναι κοντά μου...(ακόμη δεν έχουμε δει το φύλλο τρομάρα μου και θέλω να χαζέψω και κρεβατάκια! :lol: )

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το bebe jou έχει όντως πολύ ωραία πραγματάκια, ερωτεύτηκα ένα σετ κούνια- αλλαξιέρα πολύχρωμο, Porto νομίζω ότι το λένε, στην τιμή των ? 800 :roll: Κλασικά κολλάω με τα ακριβότερα πράγματα του μαγαζιού.

 

Και εγώ αυτό το σετ ερωτεύτηκα...καλά και πολύ design...όταν λες 800 ευρώ εννοείς ότι μόνο το κρεβατάκι-κούνια κάνει τόσο ή όλο το σετ?? :shock:

 

Κορίτσια μπορείτε να μου στείλετε την διεύθυνση του bebe jou στην Ηλιούπολη? Λέω να πάω να τα χαζέψω μιας και είναι κοντά μου...(ακόμη δεν έχουμε δει το φύλλο τρομάρα μου και θέλω να χαζέψω και κρεβατάκια! :lol: )

 

Jen μου αμα πας αυτές τις μέρες κάνε μου μια χάρη και δες αν εχει καμια προίκα σε ναυτικό θέμα (πχ με καραβάκια σε χρώμα γαλάζιο) να μην τρέχω τζάμπα γιατι μένω Κορυδαλλό :(

Link to comment
Share on other sites

Jen., 800? νομίζω ότι έκανε το σετ (κούνια - αλλαξιέρα χωρίς το στρώμα), αλλά και πάλι τα βρήκα πολλά. Βέβαια, δεν μπορώ να πω, η αλλαξιέρα - συρταριέρα είναι μεγάλη και "στιβαρή", αλλά είπαμε...

Link to comment
Share on other sites

Το bebe jou έχει όντως πολύ ωραία πραγματάκια, ερωτεύτηκα ένα σετ κούνια- αλλαξιέρα πολύχρωμο, Porto νομίζω ότι το λένε, στην τιμή των ? 800 :roll: Κλασικά κολλάω με τα ακριβότερα πράγματα του μαγαζιού.

 

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ PORTO THΣ BEBE-JOU ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ.

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΙΝ 1 1/2 ΧΡΟΝΟ ΕΚΑΝΕ 900 € ΚΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑ ΕΚΑΝΕ 1100€ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΠΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ 6-7 ΜΗΝΩΝ. ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΟΥΝΙΑ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΚΕΑ, ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ, 150€ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΡΩΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ.

 

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ Κ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ. ΔΗΛ. ΤΟ ΕΝΑ ΑΚΡΙΒΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟ. ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΙΟΛΑΣ ΤΗΣ ΕΧΩ ΒΑΨΕΙ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ PORTO ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΑΘΟΡΥΒΑ.

Link to comment
Share on other sites

Jen μου αμα πας αυτές τις μέρες κάνε μου μια χάρη και δες αν εχει καμια προίκα σε ναυτικό θέμα (πχ με καραβάκια σε χρώμα γαλάζιο) να μην τρέχω τζάμπα γιατι μένω Κορυδαλλό :(

 

Φυσικά θα κοιτάξω! Θα σε ενημερώσω πάραυτα! :wink:

 

Jen., 800? νομίζω ότι έκανε το σετ (κούνια - αλλαξιέρα χωρίς το στρώμα), αλλά και πάλι τα βρήκα πολλά. Βέβαια, δεν μπορώ να πω, η αλλαξιέρα - συρταριέρα είναι μεγάλη και "στιβαρή", αλλά είπαμε...

 

Να σου πω αν είναι τόσο τέλεια όσο φαίνεται ίσως θα μπορούσα να ξεφύγω και λιγάκι από το budget...όχι ότι είναι φτηνά πάντως...όταν λέτε κούνια εννοείτε κρεβατάκι μέχρι 4-5 ετών που βγαίνουν τα κάγκελα έτσι?

 

 

ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ PORTO THΣ BEBE-JOU ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ.

ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΙΝ 1 1/2 ΧΡΟΝΟ ΕΚΑΝΕ 900 ? ΚΑΙ Η ΚΟΥΝΙΑ ΕΚΑΝΕ 1100? ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ. ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΠΑΛΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ 6-7 ΜΗΝΩΝ. ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΟΥΝΙΑ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΚΕΑ, ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ, 150? ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΡΩΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ.

 

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ Κ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ. ΔΗΛ. ΤΟ ΕΝΑ ΑΚΡΙΒΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟ. ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΚΙΟΛΑΣ ΤΗΣ ΕΧΩ ΒΑΨΕΙ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ PORTO ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΟΛΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΑΘΟΡΥΒΑ.

 

Αυτό ήταν μαχαίρι στην καρδιά!!! :shock: 900 ? μόνο η αλλαξιέρα????? Πάνε τα όνειρα μου...θα πάω να τα δω και από κοντά... :(

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν πήγα σήμερα στο bebe jou και γύρισα με άπειρα προσπεκτους....

 

yogini μου δυστυχώς δεν έχουν τίποτα από προίκα σε ναυτικό θέμα!! :( έχω ένα φυλλάδιο με ότι έχουν αν θέλεις κάτι άλλο μπορώ να κοιτάξω...

 

οι τιμές για το σετ επίπλων port είναι 700 και κάτι για το κρεβατάκι και 800 και κάτι (σορρυ δεν θυμάμαι ακριβώς) για την αλλαξιέρα...σύνολο γύρω στα 1500...ξινούτσικο λιγάκι αλλά...επίσης το μέγεθος του κρεβατιού είναι μέχρι να πάει το παιδί 6,5 ετών και είναι όντως λίγο μεγαλούτσικο...πάντως σαν ποιότητα και design και από κοντά είναι μούρλια...από τα υπόλοιπα σχέδια δεν τρελάθηκα με κάτι...(εκτός του ότι κολλήσαμε στα καροτσάκια αλλά αυτό ανήκει σε άλλο τοπικ...)

 

Γενικά το κατάστημα έχει πολλά πράγματα και ενδιαφέροντα και υπαρχει και σε άλλες περιοχές.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήγα σήμερα στο bebe jou και γύρισα με άπειρα προσπεκτους....

 

yogini μου δυστυχώς δεν έχουν τίποτα από προίκα σε ναυτικό θέμα!! :( έχω ένα φυλλάδιο με ότι έχουν αν θέλεις κάτι άλλο μπορώ να κοιτάξω...

 

οι τιμές για το σετ επίπλων port είναι 700 και κάτι για το κρεβατάκι και 800 και κάτι (σορρυ δεν θυμάμαι ακριβώς) για την αλλαξιέρα...σύνολο γύρω στα 1500...ξινούτσικο λιγάκι αλλά...επίσης το μέγεθος του κρεβατιού είναι μέχρι να πάει το παιδί 6,5 ετών και είναι όντως λίγο μεγαλούτσικο...πάντως σαν ποιότητα και design και από κοντά είναι μούρλια...από τα υπόλοιπα σχέδια δεν τρελάθηκα με κάτι...(εκτός του ότι κολλήσαμε στα καροτσάκια αλλά αυτό ανήκει σε άλλο τοπικ...)

 

Γενικά το κατάστημα έχει πολλά πράγματα και ενδιαφέροντα και υπαρχει και σε άλλες περιοχές.

 

Καλα ήμουν σίγουρη ,thanks anyway!....πάντως χτες με έτρωγε ο πωπός μου και ειπα δεν βαριέσαι και παρείγγειλα στις 11 το βράδυ την προίκα απο την Αμερική!

Δεν τα πήρα όλα τα κομμάτια του σετ γιατι κάποια ήταν βαριά και μου ανεβάζαν πολύ τα μεταφορικά που έτσι κι αλλιώς είναι πολλά....θα μου φέρει ενας φίλος μου τα Χριστούγεννα τα υπόλοιπα αν τελικά τα θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Όπα! Επεκταθήκαμε και στην Αμερική????? Για πες, για πες... Ποια προίκα πήρες και πόσο στοίχισε?

 

 

http://www.babysupermall.com/main/products/kli/kli9203beds.html

 

Αυτά που πήρα (δεν θυμάμαι κιόλας τι ακριβώς :)...πάντα, πάπλωμα, πορτατιφ, κουβερτα φλις, καλάθι καλυντικών, 2 μπορντούρες, mobile) μου πήγαν 380$ = 281?....τα ιδια με εδω δηλαδή αλλα τουλάχιστον μου αρέσει το σχέδιο και δεν υπάρχει περίπτωση να το εχει και κανένας άλλος εδω γύρω εκτος ίσως απο κάποια συντρόφισσα απο δω :)

το καλό ειναι πως εχει την ιδια σειρα και για παιδικό δωματιο αργότερα οπότε αν γλιτώσουν το κραχ ισως το παραγγειλω σε λιγους μήνες :lol:

Link to comment
Share on other sites

οι τιμές για το σετ επίπλων port είναι 700 και κάτι για το κρεβατάκι και 800 και κάτι (σορρυ δεν θυμάμαι ακριβώς) για την αλλαξιέρα...σύνολο γύρω στα 1500.

 

Έλεος! Εγώ δηλαδή θυμόμουν μόνο τη μία τιμή - προφανώς επιλεκτική η μνήμη μου για να μην τα παίξω εντελώς! Πάντως, και η δική μας κούνια είναι ως 5 χρονών και στο 1/3 της τιμής (αν και όχι τόσο ωραία όσο το porto).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

οι τιμές για το σετ επίπλων port είναι 700 και κάτι για το κρεβατάκι και 800 και κάτι (σορρυ δεν θυμάμαι ακριβώς) για την αλλαξιέρα...σύνολο γύρω στα 1500...ξινούτσικο λιγάκι αλλά....

 

ΕΓΩ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΤΩ ΓΙΑΥΤΟ ΚΙΟΛΑΣ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΛΛΟΝ. ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΛΗΤΩ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΙΔΗ....

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια θα έρθω Αθήνα μετά τις 20 του μήνα και με έχετε βοηθήσει πολύ σχετικά με τις κούνιες. Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Φωτιστικό από πού; Βλέπετε είναι και αυτό ένα θέμα... Θέλω κάτι πρώτοτυπο και ουδέτερο (πχ έναν ήλιο) .

Επίτέλους χτες αξιώθηκα να κολλήσω τα αυτοκόλλητα winnie (που τα έχω σπίτι από τον Αύγουστο) είναι τέλεια αν και τώρα το δωμάτιο της μικρούλας μου δείχνει ακόμα πιο άδειο. ΘΕΛΩ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΤΩΡΑ!!!!

*

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια ξερετε σε ποια καταστηματα mothercare και prenatal εχουν την μεγαλυτερη ποικιλια?Συγκεκριμενα πηγα σημερα στα mothercare του Συνταγματος και ειδα πως ειχαν ελειψη σε αρκετα πραγματα.. :(:(

Link to comment
Share on other sites

Το mothercare συγκεκριμένα έχει ελλείψεις κι εδώ στο Ηράκλειο λόγω αλλαγής της σεζόν όπως με ενημέρωσαν. Μήπως πρόσεξες αν έφεραν τον καινούριο κατάλογο Φθινόπωρο - Χειμώνας ?

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης ηθελα να ρωτησω την διευθυνση απο τα premaman στο κολωνακι..

 

Βουκουρεστίου και Ακαδημίας νομίζω....πάντως νομίζω οτι το mothercare εχει καλύτερα πράγματα.

 

Μεγαλύτερο Premaman εχει στην Νίκης στο Σύνταγμα

Link to comment
Share on other sites

Επισης ηθελα να ρωτησω την διευθυνση απο τα premaman στο κολωνακι..

 

Βουκουρεστίου και Ακαδημίας νομίζω....πάντως νομίζω οτι το mothercare εχει καλύτερα πράγματα.

 

Μεγαλύτερο Premaman εχει στην Νίκης στο Σύνταγμα

 

Βρε yogini μου μήπως εννοείς το prenatal που είναι στην Νίκης? :roll:

Αν όχι δεν το ξερα ότι έχει και premaman εκεί...μόλις είδα το site τους και πολύ με άρεσε. :D

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...