Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μικρός πρίγκηπας(βάφτιση)


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή βδομάδα σ'όλη την γλυκεία παρέα μας. Θα ήθελα την βοήθεια σας για την βάφτιση του μικρού ανιψιού μου. Σκέφτηκα να του φτιάξω για μπομπονιέρα πινακάκια με decoupage με θέμα τον μικρό πρίγκηπα. Έχω ψάξει σ' όλα τα γνωστά σε μένα site για χαρτοπετσέτες μ' αυτό το θέμα αλλά δεν βρήκα τίποτα. Μήπως γνωρίζει κάποια φίλη που θα μπορούσα να βρω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αν τελικα δε βρεις σε χαρτοπετσετα, θα μπορουσες να εκτυπωσεις στον εκτυπωτη του σπιτιου σου σε ριζοχαρτο τις παραστασεις που σου αρεσουν για το θεμα σου και με την τεχνικη ντεκουπαζ να κανεις τα πινακακια. ριζοχαρτο θα βρεις σε βιβλιοπωλεια, αλλα προτιμησε να ειναι αρκετα λεπτο. παρε αρχικα 2-3 σελιδες απο διαφορετικα ριζοχαρτα για να δεις ποιο σου κανει καλυτερα (σε καποια, αν ο εκτυπωτης ειναι inject το μελανι απλωνει και δε θα σε βολεψει)

επιπλεον καποια καταστηματα με ειδη συσκευασιας και μπομπονιεραδικα, μπορουν να σου φτιαξουν χαρτοπετσετες με το θεμα που θελεις κατα παραγγελια, αν και νομιζω οτι εχει σχετικα ασυμφορο κοστος

πολυ ομορφη ιδεα για μπομπονιερες! καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

επιπλεον να προτεινω, αν δεν εχετε καταληξει, για το στολισμο του τραπεζιου, μπορεις να βαλεις γλαστρακια στο κεντρο καθε τραπεζιου (ειτε με καποια λουλουδια ειτε με ζαχαρωτα) στολισμενα παλι με την τεχνικη ντεκουπαζ στο ιδιο θεμα.

ειχα φτιαξει κατι αντιστοιχο για τη βαφτιση διδυμων κοριτσιων με θεμα πασχαλιτσες και δεν εμεινε ουτε ενα για δειγμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Φωτεινή μου... Θα το ψάξω λίγο ακόμα κι αν δεν βρω κάτι άλλο θα σκεφτώ. Η ιδέα με τα ζαχαρωτά είναι πάρα πολύ καλή γιατί θα έχουμε τραπέζι μόνο για πιτσιρίκια οπότε θα το χαρούν ιδιαίτερα αν τους βάλουμε και με μερικά μικρά παιχνιδάκια και υλικά ζωγραφικής....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, πως γίνεται αυτή η τεχνική??είναι εύκολη??μπορείς να κάνεις σε όλες τις επιφάνειες?

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι μία τεχνική εύκολη σχετικά σε σύγκριση βέβαια με την ζωγραφική. Μπορείς να βρεις πολλά βιντεάκια και ελληνικά και ξενόγλωσσα στο youtube πληκτρολογώντας την λέξη decoupage. Για ότι άλλο θελήσεις είμαι στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάρα πολύ!!να σαι καλά!!!

όσον αφορά το θέμα σου..θα μου άρεσε σαν δωράκι το βιβλίο..μπορείς να το βρεις και από τα τζαμπο, αλλά δεν ξέρω πόσα είναι..αν θες μπορούμε να ψάξουμε αν υπάρχει σε ebook..

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την πρόταση αλλά δεν χρειάζομαι το βιβλίο αλλά χαρτοπετσέτες μ' αυτό το θέμα. Το βιβλίο υπάρχει σ' όλα τα βιβλιοπωλεία αλλά δεν συμφέρει να κόψω εικόνες από κει γιατί θα χρειαστώ πολλά βιβλία και σαν αποτέλεσμα θα έχουμε εξαιρετικά υψηλό κόστος....

Link to comment
Share on other sites

τέλεια πάντως είναι..το είδα και ξετρελλάθηκα...

για χαρτοπετσέτες κοίταξα στο ebay και δεν βρήκα...θα ψάξω και αλλού και θα σου πω!!!

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!δεν βρήκα σε άλλο κατάστημα:(

να ρωτήσω αυτή τη τεχνική μπορώ να τη κάνω και σε φλυντζάνι?

μετά μπορώ να χρησιμοποιήσω πχ το φλυντζάνι για το καφέ μου?και να το βάζω και στο πλυντήριο πίατων και στο μικροκυμάτων?

Αγία μου Άννα κάνεμε μάνα

Ο Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος να μας βοηθήσει όλες να γίνουμε μανούλες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κουκλίτσα ... Μπορείς να την κάνεις όπου θέλεις, αλλά σε πορσελάνη είναι πολύ δύσκολο. Θέλει ειδική κόλα και μετά ψήσιμο στο φούρνο για να μπορείς να το πλένεις χωρίς να φύγει, αλλά δεν μπορείς να το βάλεις ούτε στο πλυντήριο πιάτων ούτε στα μικροκύματα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...