Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα,που αναλαμβάνει καλοκαίρι


melita_

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,ανοίγω αυτό,το θέμα,καθώς ανακάλυψα πρόσφατα,πως στο Ελενα είναι να μη σου τύχει να γεννήσεις καλοκαίρι. Είμαι έγκυος 6 εβδομάδων και όπως πολλές κοπέλες ,μετά την πρώτη εγκυμοσύνη σε ιδιωτικό ,που λόγω ειδικών συνθηκών,δεν αποχωριστηκα τη γυναικολόγο μου,αυτήτη φορά,αν όλα πάνε καλά δεν έχω καμία άνεση να πάω ιδιωτικά.Εκανα αναζήτηση απο το forum και απο κάποιες γνωστές μου,όμως μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα είναι απογοητευτικά.Επικοιώνησα με τις τρεις πρώτες επιλογές μου σε γιατρούς τον Αλεξάτο,τον Κανακάκη και τον Παπαδή.Η απάντηση και στους τρεις ήταν ίδια.Δε δέχθηκαν ούτε να με δουν γιατί μάλλον θα γεννησω τον Ιούλιο και οι τρεις αυτό,το μήνα θα λείπουν διακοπές.Δεν ξέρω,σε ποιον να πάω,που να μη ζητάει συγκεκριμένα χρήματα και να μηθέλει50-60 ? σε κάθε επίσκεψη.Το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα με καισαρική καιμε αγχώνει λίγο αυτό.Γνωρίζει καμία κάποιο γιατρό καλό,που να αναλαμβάνει και καλοκαιρινές γέννες?Έχω αγχωθεί τόσο πολύ,γιατι είμαι στο πουθενά.Α!Εξαιρείται η Γεωργιάδου,την έχω απορρίψει εξ αρχής.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα σε προηγούμενη εγκυμοσύνη μου αλλά εγώ είχα πητ τέλος Αυγούστου....και ούτε κι εμένα με αναλάμβαναν

ο Παπάδης που είχα ρωτήσει και ο Γάζης που τον είχα στην πρώτη γέννα

 

ρώτησε όμως το Γαζή γιατί

συνήθως λείπει το Αύγουστο άρα Ιούλιο ίσως να σε αναλάβει

 

ταρίφα απ όσο ξέρω δεν έχει αλλά πρέπει να πληρώνεις τα μηνιαία

απογευματινά ραντεβού...που στοιχίζουν 75 ευρώ

 

γύρω στις 6 επισκέψεις βγαίνουν περίπου σε όλη την εγκυμοσύνη

προς το τέλος σε βλέπει πρωί

 

τελικά εκείνη η εγκυμοσύνη μου δεν προχώρησε οπότε δεν ξέρω

τελικά σε ποιόν θα κατέληγα για να σου πώ

04/12/2010 - 26/03/2013 - 25/08/2015 - 11/06/2018

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως ο γυναικολογος μου που ειναι στο αλεξανδρα δεν φαινεται να εχει τετοια προβληματα.ειχα γεννησει 1 αυγουστου και η κολλητη μου στον ιδιο γιατρο 10 αυγουστου.αν θες σου στελνω τα στοιχεια του,ειναι πολυ καλος

Link to comment
Share on other sites

είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα σε προηγούμενη εγκυμοσύνη μου αλλά εγώ είχα πητ τέλος Αυγούστου....και ούτε κι εμένα με αναλάμβαναν

ο Παπάδης που είχα ρωτήσει και ο Γάζης που τον είχα στην πρώτη γέννα

 

ρώτησε όμως το Γαζή γιατί

συνήθως λείπει το Αύγουστο άρα Ιούλιο ίσως να σε αναλάβει

 

ταρίφα απ όσο ξέρω δεν έχει αλλά πρέπει να πληρώνεις τα μηνιαία

απογευματινά ραντεβού...που στοιχίζουν 75 ευρώ

 

γύρω στις 6 επισκέψεις βγαίνουν περίπου σε όλη την εγκυμοσύνη

προς το τέλος σε βλέπει πρωί

 

τελικά εκείνη η εγκυμοσύνη μου δεν προχώρησε οπότε δεν ξέρω

τελικά σε ποιόν θα κατέληγα για να σου πώ

 

 

 

Πήρα τηλέφωνο αλλά ούτε ο Γαζής με αναλαμβάνει..Είναι φοβερά απογοητευτικό αυτό,που συμβαίνει..Δεν ξέρω τι να κάνω καθόλου,είμαι σε απιλπισία αυτή τη στιγμή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μήπως να ρώταγες και τον Αυγουστίδη στο Έλενα; πήγε φίλη και είναι ευχαριστημένη-ίσως σε δεχτεί. Είναι διευθυντής Α' κλινικής στο κτήριο Μαρίκα Ηλιάδη και δέχεται ΜΟΝΟ πρωί και δωρεάν. Από όσο μου είπε η φίλη μου του δίνεις ό,τι θέλεις για την γέννα, δεν ζητάει ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο Έλενα είχα γεννήσει και θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι ο γιατρός μου είχε πει ότι αν ήταν να γεννήσω καλοκαίρι δεν θα με αναλάμβανε. Και το ίδιο είπαν και στην ξαδέρφη μου ( άλλος γιατρός αυτήν).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας!Πήγα μετά απο πολύ πίεση και πάρα πολύ αναμονή στον αλεξάτο.Μου είπε πως θα λείπει κ αν θέλω να με αναλάβει θα πρέπει να γεννήσω 2,5 εβδομάδες πριν την πιθανή ημερομηνία τοκετού,που θα είναι εδώ.Του είπα πως θέλω ένα γιατρό,να είναι συνέχεια δίπλα μου κ να μη με γδάρει,γιατι διαφορετικά πήγαινα κ στην δικιά μου.Μου έκλεισε ραντεβού για το γενάρη ,που θα κάνουμε κ τις τελικές συζητήσεις.Τον αυγουστίδη ,πυ ήθελα να δω δεν τον πέτυχα,του έτυχε κάτι έκτακτο.Την άλλη εβδομάδα θαπάω για εξετάσεις καιθα κοιτάξω κ γι αυτούς,που μου είπατε.

 

Υ.Γ Εκτός θέματος αλλάθα σκάσω αν δεν πω πως η συμπεριφορά στο Έλενα εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων ήταν απαράδεκτη!!!

Link to comment
Share on other sites

πω,πω έχεις πέσει σε πολύ "καλούς" γιατρούς ρε συ....άκου να γεννήσεις νωρίτερα γιατί δεν βολεύει τον γιατρό...τι να πω!έχω απογοητευτεί με αυτά που ακούω για τους "λειτουργούς" στο Έλενα...Πήγα και είδα και εγώ τον Αυγουστίδη αλλά ήταν πολύ ευγενικός και γενικά όλα καλά. Εντάξει δεν έπεσα και ανάσκελα αλλά μου φάνηκε ΟΚ. Βέβαια μου είπε για τα υπέρ της καισαρικής, πράγμα που δεν μου άρεσε καθόλου. Θα τον ξαναδώ όμως και θα αποφασίσω αν θα πάω στο Έλενα τελικά και εγώ. Θα γεννήσω τον Μάιο με το καλό.

 

 

 

Καλημέρα σας!Πήγα μετά απο πολύ πίεση και πάρα πολύ αναμονή στον αλεξάτο.Μου είπε πως θα λείπει κ αν θέλω να με αναλάβει θα πρέπει να γεννήσω 2,5 εβδομάδες πριν την πιθανή ημερομηνία τοκετού,που θα είναι εδώ.Του είπα πως θέλω ένα γιατρό,να είναι συνέχεια δίπλα μου κ να μη με γδάρει,γιατι διαφορετικά πήγαινα κ στην δικιά μου.Μου έκλεισε ραντεβού για το γενάρη ,που θα κάνουμε κ τις τελικές συζητήσεις.Τον αυγουστίδη ,πυ ήθελα να δω δεν τον πέτυχα,του έτυχε κάτι έκτακτο.Την άλλη εβδομάδα θαπάω για εξετάσεις καιθα κοιτάξω κ γι αυτούς,που μου είπατε.

 

Υ.Γ Εκτός θέματος αλλάθα σκάσω αν δεν πω πως η συμπεριφορά στο Έλενα εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων ήταν απαράδεκτη!!!

Link to comment
Share on other sites

melita,εαν πας για προγραμματισμενη καισαρικη...ετσι και αλλιως γεννας στις 38εβδ...

 

κι εγω ,σε μια εγκυμοσυνη με ΠΗΤ 5 αυγουστου,εφαγα καρτα απο κ.Γαζη........

αλλα τουλαχιστον το λενε και δεν σε αφηνουν να νομιζεις οτι θα σε ξεγεννησουν ...και στο τελος σε αναλαμβανει οποιος ειναι εκει,επειδη κατι τους ετυχε...

 

αα,κι εμενα δεν μου ειπε οτι θα ηταν διακοπες αλλα σε συνεδριο

Link to comment
Share on other sites

Μα κ εγώ έχω απογοητευθεί βρε κορίτσια.Τη μικρή μου τη γέννησα την πρώτη μέρα της 38ης εβδομάδας και έκανα ενέσεις για τους πνεύμονές της και είχα πολύ άγχος μέχρι τελευταία στιγμή,δε θα ήθελα να εκβιάσω τη γέννηση του παιδιού μου.Κι εγώ περιμένω τον Αυγουστίδη να πάω κ ελπίζω να πάνε όλα καλά. Ο Αλεξάτος καλός,πολύ καλός αλλά με τόσο προγραμματισμένη γέννα και με αναμονή το λιγότερο 3-4 ώρες ,δεν έχω κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το ξέρω ότι θα πω μεγάλη εξυπνάδα ( :-P ) αλλά μην κολλάτε με το Έλενα. Κοιτάξτε και στο Αττικό που είναι επίσης πιστοποιημένο φιλικό προς τα βρέφη.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν εγώ το μωράκι μου το έχασα,αλλά πριν συμβεί αυτό,πήγα στον κύριο αυγουστίδη,που ήταν πολύ καλός,ευγενικός και πρόθυμος να με βοηθήσει παρά την άσχημη κατάληξη της εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσι λυπάμαι πολύ....ελπίζω να μείνεις σύντομα έγκυος και να μην έχεις ξανά τόσο άγχος για τέτοια θέματα και να βρεις τον σωστό γιατρό. Αν επιτρέπεται, είχε το μωράκι κάποιο πρόβλημα ή κάτι δεν πήγε καλά γενικότερα;Τί σου είπε ο Αυγουστίδης; είναι καλός; θα τον κρατήσεις ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αχ κορίτσι λυπάμαι πολύ....ελπίζω να μείνεις σύντομα έγκυος και να μην έχεις ξανά τόσο άγχος για τέτοια θέματα και να βρεις τον σωστό γιατρό. Αν επιτρέπεται, είχε το μωράκι κάποιο πρόβλημα ή κάτι δεν πήγε καλά γενικότερα;Τί σου είπε ο Αυγουστίδης; είναι καλός; θα τον κρατήσεις ;

 

 

Καλησπέρα,μου είπανε πως είναι ένα τυχαίο γεγονός και τίποτα παραπάνω.Τώρα χωρίς να προλάβω να αδιαθετήσω μετά την απόξεση έμεινα ξανά έγκυος,ούτε εγώ ξέρω πως.Είμαι πολύ διστακτική και φοβάμαι πολύ.Προς το παρόν πήγα πάλι στη δική μου γυναικολόγο αλλά επειδή βλέπω πως οι τιμές του ιασώ αυξήθηκαν αρκετά ,αν εξελιχθεί η εγκυμοσύνη και όλα πάνε καλά,ίσως το σκεφτώ να πάω στον αυγουστίδη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μου είπανε πως είναι ένα τυχαίο γεγονός και τίποτα παραπάνω.Τώρα χωρίς να προλάβω να αδιαθετήσω μετά την απόξεση έμεινα ξανά έγκυος,ούτε εγώ ξέρω πως.Είμαι πολύ διστακτική και φοβάμαι πολύ.Προς το παρόν πήγα πάλι στη δική μου γυναικολόγο αλλά επειδή βλέπω πως οι τιμές του ιασώ αυξήθηκαν αρκετά ,αν εξελιχθεί η εγκυμοσύνη και όλα πάνε καλά,ίσως το σκεφτώ να πάω στον αυγουστίδη.

 

εγώ έφυγα τελικά από τον Αυγουστίδη. Ζήτησε σε φίλη από το φόρουμ πάνω από 1000 ευρώ φακελάκι και της είπε να κόψει από το δωμάτιο, να μην μείνει σε μονόκλινο για να της μείνουν λεφτά να δώσει σε αυτόν!επίσης σε εμένα έκανε από την αρχή πλύση εγκεφάλου για καισαρική γιατί λέει είμαι μικροκαμωμένη και το μωρό είναι μεγάλο. κάτι που δεν το είπε ο ιατρός στην αυχενική και όσο για το μικροκαμωμένη το διαψεύδουν όλοι ότι είναι πανάκεια για το πως θα γεννήσεις. δεν ξαναπάτησα στο Έλενα ύστερα και από υπόδειξη φίλης μαίας ότι έχουν έλλειψη αναισθησιολόγων που να κάνουν επισκληρίδιο. δεν θέλω επισκληρίδιο αλλά αν χρειαστεί θέλω να έχω την επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα με ξεγέννησε ο Δεσύπρης. Δέχεται και πρωί και απόγευμα και όσο για χρήματα και τέτοια ότι δίνεις στο νοσκομείο...Δεν δέχεται ούτε για καφέ...Στην γέννα ήταν πολύ καλός, κάθε μία ώρα να ενημερώνει τους δικούς μου, αλλά στην διάρκεια της εγκυμοσύνης είχε κόλλημα με τα κιλά σημειωτέον πήρα μόλις 7) και δεν απαντούσε πάντα στα τηλέφωνα...:?

Γενικά στα δημοσια νοσοκομεία δεν έχουν τόση ευχαίρεια να σε εξετάσουν εκτός αν έχουν ιατρείο εκτός νοσοκομείου...αν επιτρέπεται δλδ...Επίσης αυτό με τον αναισθησιολόγο ισχύει...

VSslp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , θα ήθελα και εγω να ρωτήσω εάν κάποια κοπέλα είχε την κα Γεωργιαδου στο Έλενα . Να μου γράψει εντυπώσεις απο λεφτά τι παίρνει εάν εχει γιατρειο έξω ;;;σ

Σας ευχαριστώ .

:wdZ6p3.png

 

arhIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...