Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δε θελω να την ακουμπαει κανεισ


Recommended Posts

Γεια σας! γεννησα πριν 32 μερες ενα υγιεστατο κοριτσακι! Αφου περασα 2 εβδομαδες κλαματοσ για χιλιουσ δυο λογουσ το ξεπερασα εν μερει και τωρα μου συμβαινει κατι που δεν μπορω να το διαχειριστω και το ψιλοφοβαμαι! δε θελω να την ακουμπαει κανενας! μερικεσ φορεσ δε θελω να τη δωσω ουτε στον αντρα μου! καλα οταν την εχω αγκαλια και μου τη ζηταει καποιοσ μου ρχεται κολπος! κανα 2 μερεσ που μασ επισκευτηκαν τα πεθερικα μου η πεθερα μου ολο δωσ τη μου και δωσ τη μου και εγω δεν ηθελα. Αλλα δε θελω ουτε η μανα μου να την παιρνει αγκαλια! Δεν ξερω γιατι μου συμβαινει αυτο! Να διευκρινησω οτι με την πεθερα μου εχουμε αριστη σχεση και με τη μανα μου ετσι και ετσι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν το θεωρω και τραγικο αυτο που σου συμβαίνει ενα αγχος μετα την γεννα το εχεις ιδου και το κλαμα οκ ολες σχεδον τα ιδια παιρναμε οσο για το οτι δεν θες να το παιρνουν αλλοι ειναι φυσιολογικο τοσο καιρο περιμενες να το δεις και τωρα που το εχεις θελεις να το χορτασεις ειναι το πρωτο για αυτο στο δευτερο θα παρακαλας να το παιρνουν αγκαλια:P:p:p:p Κοιτα εξηγησε το πως νιωθεις ε και που και που ας το δινεις και καπου αλλου δεν εγινε και τιποτα!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! γεννησα πριν 32 μερες ενα υγιεστατο κοριτσακι! Αφου περασα 2 εβδομαδες κλαματοσ για χιλιουσ δυο λογουσ το ξεπερασα εν μερει και τωρα μου συμβαινει κατι που δεν μπορω να το διαχειριστω και το ψιλοφοβαμαι! δε θελω να την ακουμπαει κανενας! μερικεσ φορεσ δε θελω να τη δωσω ουτε στον αντρα μου! καλα οταν την εχω αγκαλια και μου τη ζηταει καποιοσ μου ρχεται κολπος! κανα 2 μερεσ που μασ επισκευτηκαν τα πεθερικα μου η πεθερα μου ολο δωσ τη μου και δωσ τη μου και εγω δεν ηθελα. Αλλα δε θελω ουτε η μανα μου να την παιρνει αγκαλια! Δεν ξερω γιατι μου συμβαινει αυτο! Να διευκρινησω οτι με την πεθερα μου εχουμε αριστη σχεση και με τη μανα μου ετσι και ετσι!

 

καλησπέρα

μην αγχώνεσαι.. μεγάλο ρόλο παίζουν οι ορμόνες

αν δεν θες να την δώσεις δεν θα την δώσεις και οι γύρω σου πρέπει αυτό να το σεβαστούν.. να τους λες όταν οι άλλοι θέλουν να την παίρνουν αγκαλιά πως απλά δεν θες χωρίς να δώσεις περετέρω εξηγήσεις.. δικό σου παιδί είναι εσύ θα κρίνει πότε θα το πάρει καποιος εκτός εσένα και του άντρα σου αγκαλια..

τωρα για το θέμα του συζύγου συζητησέ το μαζί του και όταν του δίνεις το παιδί να κάθεσε δίπλα του

σιγά σιγά αυτό θα σου φύγει

και εγώ την δικια μου την δίνω αλλά μόνο για 2-3 λεπτά μετά την ξαναπέρνω πισω..

η αδερφή μου μια φορά μου την άρπαξε κυριολεκτικά μέσα απο τα χεριά μου και ήθελα εκείνη την ώρα να σηκωθώ και να της βγάλω το πετσί της.. φαντάσου..

κοίτα να χαρείς την κορούλα σου και άσε τα υπόλοιπα

καλότυχη να είναι και καλοφωτισμένη

Link to comment
Share on other sites

Ασε.... ομοιπαθουσα... και τον αντρα μου ακομη στραβοκοιταγα οταν μου την επαιρνε...Αν την επαιρνε καποιος αγκαλια εννοειται δεν ξεκολουσα απο διπλα.

Κι ακομα δηλ ετσι ειμαι... Ευτυχως μετα απο λιγο καιρο αρχησε να κλαιει σε ολους τους αλλους οποτε κι εγω τους λεω ειναι ιδιοτροπη και δεν θελει... Μερικες φορες βεβαια πλεον παρακουραζομαι και λεω μακαρι να την επαιρνε καποιος για 5'.

Γεννησαμε! 28-06-2012 :P

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να θελω να στο παιξω εξυπνη,το εχεις αναφερεις στον γιατρο σου?Αναρωτιεμαι μηπως ειναι συμπωμα επιλοχιας καταθλιψης ή απλα ειναι οι ορμονες που σε κανουν να διεκδικεις την αγαπη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χωρις να θελω να στο παιξω εξυπνη,το εχεις αναφερεις στον γιατρο σου?Αναρωτιεμαι μηπως ειναι συμπωμα επιλοχιας καταθλιψης ή απλα ειναι οι ορμονες που σε κανουν να διεκδικεις την αγαπη.

 

χριστινάκι μου καλημέρα..

σε ποιον μήνα αλήθεια είσαι??

κάτσε να γεννηθεί το μικρούλι σου και θα δεις τρέλα που θα κάνουν οι ορμόνες σου.. θα είναι τόσο μικρό που δεν θα θες κανείς να το αγγίζει.. εγώ δεν ήθελα γιατί φοβόμουν τις αρρώστιες μέχρι να μεγαλώσει λίγο δεν το έδινα σε κανένα.. παίζουν μεγάλο μέρος οι ορμόνες.. όσο για την επιλόχεια συνήθως συμβαίνει το αντίθετο δεν θες το μωρό.. (ξέρω κοπέλα απο το χωριό που το πέταξε στον κουβά τις σφουγγαρίστρας :shock::shock::shock:)

Link to comment
Share on other sites

Μη νιώθεις άσχημα για αυτό που συμβαίνει! Και θα σου περάσει να είσαι σίγουρη!!

 

Το πέρασα κι εγώ πολύ έντονα...ένιωθα ότι όλοι θέλουν να μου την παρουν και μου γυριζε το ματι! Δεν αντεχα καθόλου τις αγκαλιές από άλλους με αποτέλεσμα να κλαίω όταν έφευγαν επειδή την είχαν πάρει αγκαλια για 2 λεπτα!

Άργησε πολύ να μου περάσει..Νομίζω μου πέρασε τελειως αφου έκοψα και τον θηλασμό.

 

Έχεις δει πως κάνει η μαμά σκύλα άμα της πειράξουν το κουταβάκι της?!!έτσι ένιωθα!

Μόνο με τον άντρα μου δεν ειχα θεμα αλλά εννοείται όχι να την κρατάει περισσότερη ώρα από ότι ήθελα!

 

Νομίζω ότι είναι στη φυση μας αυτό το συναίσθημα, άλλες το βιώνουν παραπάνω άλλες όχι. Ίσως είναι η υποσυνειδητη προσπάθεια να προστατέψεις το μωρό από κάθε κινδυνο.

 

Μη στεναχωριέσαι! αφού μου πέρασε εμένα θα σου περάσει κ εσένα!!!(χιχι!φαντάσου πόσο έντονα το είχα!). Πριν γεννήσω λιγες μερες μου λεει η αδερφη μου αντε να γεννησεις να το εχουμε όλοι το μωρό, τώρα το έχεις μονο εσυ...

Δε φαντάζεσαι πόσο πολύ θύμωσα και τρελλάθηκα με αυτή την ατάκα!

 

Προς το παρόν εγώ θα σου πρότεινα να εξηγήσεις στον άντρα σου τι νιώθεις να τον έχεις με το μέρος σου!

 

Απόλαυσε το μωράκι σου και να μην ανησυχεις για τίποτα! Θα περάσει!!

 

Να σου ζήσει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γενικά δεν τον έπαιρναν αγκαλιά γιατί με έβλεπαν οτι δεν πολυγουσταρα..... Αλλά αυτό που με έκανε έξαλλη ηταν οτι ενω κοιμόταν το μωρό, το χαιδευαν, το πειραζαν, κάποιοι ήθελαν να το πάρουν αγκαλιά. Λες κ το μωρο δεν ειναι ψυχούλα που θέλει την ηρεμία του...

Link to comment
Share on other sites

σασ ευχαριστω για τισ απαντησεισ σασ! βασικα δε βλεπω εχθρουσ απλα νιωθω οτι μου τη στερουν! οτι χανω τισ στιγμεσ τησ! φανταστειτε ημουν λιωμα μια μερα που δεν ειχε κοιμηθει καθολου και μου τη ζητησε η μανα μου και δεν την εδωσα! με τον αντρα παντωσ το ξεπερναω, καθομαι κι εγω μαζι και παιζουμε και οι 3. με ολουσ τουσ υπολοιπουσ ομωσ καλα κρατει!ειλικρινα φοβαμαι μη χασω τον ελεγχο καμια ωρα. καλα αυτο που οταν παει να κοιμηθει τησ μιλουσαν το εκοψα εξ αρχησ! μερικοι ανθρωποι το θελουν το κραξιματακι τουσ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα το κοριτσάκι μου ειναι 6 μηνών και εξακολουθώ να μη θέλω να την ακουμπήσει κανεις!! Με πιάνε νευρικότητα όταν την περνούν αγκαλια και το διχνω πολυ έντονα δεν μπορω να το κρυψω!!και παρακαλαω να βάλει τα κλάματα το μωρο και μετα τους λέω,δεν εχει μάθει το μωρο σε ξένα χέρια!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γενικά δεν τον έπαιρναν αγκαλιά γιατί με έβλεπαν οτι δεν πολυγουσταρα..... Αλλά αυτό που με έκανε έξαλλη ηταν οτι ενω κοιμόταν το μωρό, το χαιδευαν, το πειραζαν, κάποιοι ήθελαν να το πάρουν αγκαλιά. Λες κ το μωρο δεν ειναι ψυχούλα που θέλει την ηρεμία του...

 

Καλα ασε αυτο το κάνουν και σε μένα,και μετα μου βγαίνει το απότομο,και μη σου πω καλύτερα τι τους λέω!!

Όταν βέβαια το είπα στη πεθερα μου απο κει που ήμουν το πιο ευγενικό κορίτσι έπεσε απο τα σύννεφα,δεν με νοιάζει όμως,δεν με νοιάζει όμως αφου ειναι μάνα θα επρεπε να ξέρει οτι το μωρο δεν ειναι μπιμπελο....

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια μην με παρεξηγήσετε αλλά δεν είναι λογικό οι πολύ στενοί συγγενείς να θέλουν να το πάρουν μια αγκαλίτσα?βέβαια το μωρό της ρουλακια είναι πολύ μικρούλι και καλό είναι να μην το πλησιάζουν πολλοί γιατί κυκλοφορούν και αρρώστιες αλλά μια αγκαλιά είναι.μπορείς ρουλακια να τους πεις ότι μπορείτε να το πάρετε μια αγκαλιά και μόνο αυτό αλλά μην τους το στερείς τελείως,είναι κρίμα.(αν θες βάλτους να φορέσουν μάσκα,να απολυμανθούν ή οτιδήποτε άλλο)

και σίγουρα τον πρώτο καιρό που είσαι κουρασμένη και με όλα αυτά που επέρχονται μιας γέννας λίγη βοήθεια δεν βλάπτει.θέσε τους κανόνες σου και άστην λίγο στον άντρα σου,στη μαμά σου,στην πεθερά σου και ξεκουράσου,κοιμήσου,θα με θυμηθείς...!

εγώ την μικρή μου αφού σαράντησε και βγαίναμε κι έξω(αν και χειμώνας:wink:)την έδινα και πήγαινε παντού,σε φίλους σε γνωστούς,της άρεσε να είναι έξω με άλλα άτομα.τώρα είναι ενός και θέλει να συναναστρέφεται με άλλα άτομα,πηγαίνει στους συγγενείς που γνωρίζει και σε κάποια άλλα άτομα που της γεμίζουν το μάτι:-D

άλλο παιδάκι στην οικογένεια μας πιο μεγάλο από τη δική μου δεν πάει σε κανέναν άλλο παρά μόνο στη μαμά και τη γιαγιά(από μωρό δεν τον έδιναν πουθενά),ούτε καν στο μπαμπά του.προς θεού δεν υπονοώ κάτι απλά σου δίνω δυο διαφορετικά παραδείγματα(όχι βέβαια ότι είναι κανόνας αυτό)

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια μην με παρεξηγήσετε αλλά δεν είναι λογικό οι πολύ στενοί συγγενείς να θέλουν να το πάρουν μια αγκαλίτσα?βέβαια το μωρό της ρουλακια είναι πολύ μικρούλι και καλό είναι να μην το πλησιάζουν πολλοί γιατί κυκλοφορούν και αρρώστιες αλλά μια αγκαλιά είναι.μπορείς ρουλακια να τους πεις ότι μπορείτε να το πάρετε μια αγκαλιά και μόνο αυτό αλλά μην τους το στερείς τελείως,είναι κρίμα.(αν θες βάλτους να φορέσουν μάσκα,να απολυμανθούν ή οτιδήποτε άλλο)

και σίγουρα τον πρώτο καιρό που είσαι κουρασμένη και με όλα αυτά που επέρχονται μιας γέννας λίγη βοήθεια δεν βλάπτει.θέσε τους κανόνες σου και άστην λίγο στον άντρα σου,στη μαμά σου,στην πεθερά σου και ξεκουράσου,κοιμήσου,θα με θυμηθείς...!

εγώ την μικρή μου αφού σαράντησε και βγαίναμε κι έξω(αν και χειμώνας:wink:)την έδινα και πήγαινε παντού,σε φίλους σε γνωστούς,της άρεσε να είναι έξω με άλλα άτομα.τώρα είναι ενός και θέλει να συναναστρέφεται με άλλα άτομα,πηγαίνει στους συγγενείς που γνωρίζει και σε κάποια άλλα άτομα που της γεμίζουν το μάτι:-D

άλλο παιδάκι στην οικογένεια μας πιο μεγάλο από τη δική μου δεν πάει σε κανέναν άλλο παρά μόνο στη μαμά και τη γιαγιά(από μωρό δεν τον έδιναν πουθενά),ούτε καν στο μπαμπά του.προς θεού δεν υπονοώ κάτι απλά σου δίνω δυο διαφορετικά παραδείγματα(όχι βέβαια ότι είναι κανόνας αυτό)

 

Συμφωνώ με την προλαλίσασα. Και εγώ από πολύ μωρό τον έδινα σε όλους, δεν ήθελα να μάθει μόνο στα δικά μου χέρια. Τώρα όσον αφορά για τον πατέρα μου φαίνεται υπερβολικό όχι μόνο να το σκέφτομαι για να δώσω το μωρό όσο και να κάθομαι δίπλα του. Γιατί ο πατέρας δεν θέλει να έχει ιδιωτικές στιγμές με το παιδί? Γιατί πρέπει να του το στερούμε? Επειδή είμαστε οι ΜΗΤΕΡΕΣ? Χωρίς παρεξήγηση κοριτσάκι μου γλυκό απλώς για εμένα αυτό το συναίσθημα μου είναι άγνωστο οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Να χαίρεσαι το μωράκι σου και να το δεις να γίνεται ΣΑΝ ΤΑ ΨΗΛΑ ΒΟΥΝΑ!!!!

 

Φιλικά

LAAFp2.png

 

JRM4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρουλάκια... με αυτόν τον τρόπο θα εξαντληθείς γρήγορα. Γρήγορη εξάντληση θα σου φέρει συναισθήματα αποτυχίας, ματαίωσης, απελπισίας... Αυτά είναι δύσκολα μονοπάτια που μπορούν να οδηγήσουν ακόμα και σε επιλόχειο... Θα πρέπει πρώτα να φροντίσεις τον εαυτό σου. Η φροντίδα του εαυτού σου, περνάει από την εμπιστοσύνη που δείχνεις στους ανθρώπους που αγαπάς. Τους εμπιστεύεσαι το μωρό σου για μια αγκαλιά, για μια στιγμή ... Εκείνοι χαίρονται. Εσύ ξεκουράζεσαι (κι ας μην το αντιλαμβάνεσαι άμεσα). Το μωρό μαθαίνει το περιβάλλον του και ποιοι είναι οι άνθρωποι που αποτελούν τους "δικούς του". Όλοι βγαίνετε κερδισμένοι από αυτή την υπέροχη έκφραση αγάπης που εκδηλώνεται με την αγκαλιά!

Προσωπικά αυτό θεωρώ πως είναι και ο πιο σημαντικός λόγος για να αφήσεις το παιδάκι και στους άλλους.

 

 

Από εκεί και πέρα... σκέψου πως ναι μεν είσαι η μαμά, αλλά δικαίωμα έχει φυσικά και ο μπαμπάς, και μάλιστα ακριβώς το ίδιο με το δικό σου! Για φαντάσου να αντιδράσει ο άντρας σου με αυτόν τον τροπο;! Να το θέλει εκείνος συνέχεια το μωρό, για να ευχαριστηθεί και να μη σου το δίνει!! Ουσιαστικά άθελά σου, υποτιμάς το ρόλο του.

 

Το μωράκι σου θα είναι εκεί κάθε μέρα. Όσοι και να το πάρουν αγκαλιά, στο τέλος από εσένα θα φάει, σε σένα θα κοιμηθεί, στο σπίτι σου θα βρίσκεται. Εσύ θα είσαι κοντά του στις γκρίνιες του και στα καλά του. Εσύ θα αγωνιάς για κάθε του βήμα. Οι άλλοι θα έρχονται και θα φεύγουν... Επισκέπτες...

 

Αφού και σένα σου φαίνεται "κάπως" η τωρινή σου συμπεριφορά, άρα αναγνωρίζεις ως ένα μέρος πως χρειάζεται τροποποίηση, χαλάρωσε, πάρε μια ανάσα και δες το λίγο αλλιώς... ;)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μου φαινεται καπως δεν μπορει να ειναι φυσιολογικο να μη θελω κανενα κοντα της. με τον αντρα μου το ξεπερασα πληρως τωρα τον παρακαλω να την παρει και εκεινος φοβαται. με ολουσ τουσ υπολοιπουσ ομωσ μου γυριζει ακομα το ματι αλλα το καταπινω ελπιζω να μη με καταλαβει κανεισ τι σκεψεισ κανω:P ευτυχως ακομα δεν εχουμε πολλεσ πολλεσ επισκεψεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα πριν ένα μήνα και κάτι και σχεδόν αμέσως δέχτηκα επισκέψεις στο σπίτι. Με προσοχή βέβαια (δεν άφηνα το μωρό στον ίδιο χώρο μαζί με πάνω από 2-3 άτομα μαζεμένα πχ...) και οι πολύ στενοί συγγενείς και φίλοι. Αλλά σε κάποιες περιπτώσεις η καλή μου διάθεση να δουν την μικρή πήγε περίπατο. Ο πεθερός μου την προηγούμενη βδομάδα με έκανε να θέλω να του ανοίξω το κεφάλι.

 

Κατ'αρχάς ήρθε πριν μια βδομάδα να μας δει για 3η φορά μαζί με την πεθερά και την κόρη του. Η πεθερά μου (αξιαγάπητος άνθρωπος) έχει περάσει 2ο εγκεφαλικό και νοσηλεία 9 μηνών σε νοσοκομείο κατά την οποία πέρασε 3 εντατικές λόγω σοβαρών λοιμώξεων τον αναπνευστικού και γαστρεντερικού. Ενώ λοιπόν είναι ένας άνθρωπος που ανακάμπτει μετά από 3 χρόνια, έχει ακόμα τραχειοστομία και γαστροστομία και ενώ χειρίζεται τα χέρια της άψογα, δεν είναι σε θέση να σηκώσει το βάρος της μικρής (είναι 4 κιλά πλέον) καθώς η ίδια είναι ακόμα πολύ ισχνή.

 

Κάποια στιγμή λοιπόν κι ενώ κρατούσε ο άντρας μου το μωρό, του είπε 4-5 φορές να το δώσει στην μητέρα του. Περιττό να πω ότι παραλίγο να μου βγουν τα μάτια από το σοκ. Ένα μωράκι λιγότερο από μήνα, στα χέρια ενός ανθρώπου που ακόμα κάνει εξετάσεις για αποικίες μικροβίων (αν το λέω σωστά) και δίπλα σε μια ανοιχτή πληγή....Και επέμεινε κιόλας!!!!! Μα καλά δεν του έκοψε καθόλου;;;; Λες και το μωρό θα μεταναστεύσει σε κανά μήνα και δεν θα το ξαναδούν και δεν μπορεί να σεβαστεί το γεγονός ότι είναι στην ουσία νεογέννητο! Και βάζει και την γυναίκα του στην διαδικασία να θέλει να πάρει αγκαλιά το μωρό και να ακούει το ΟΧΙ....Τι μυαλά κουβαλάνε μερικοί....

 

Και σαν να μην έφτανε αυτό, (άντε πες την πήρε αγκαλιά σαν παππούς) την είχα αγκαλιά και προσπαθούσα να την κοιμήσω και ήρθε με τα χέρια βρεγμένα και παγωμένα να της χαϊδέψει το πόδι...το μωρό πετάχτηκε! Τηνλυπήθηκε η ψυχούλα μου...Η δε κόρη του είχε την φαεινή ιδέα να πάει να την φιλήσει στο πρόσωπο φεύγοντας...Της εξήγησα ότι δεν κάνει, αλλά τα μούτρα μούτρα...

 

Ρε κορίτσια τόση μεγάλη προσπάθεια χρειάζονται ακόμα και τα προφανή;;;;;;

VSslp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι εμενα μου την κολλησαν ίωση γι αυτο εξαφανιστηκα!μου ηρθε μια ξαδερφη μου να δει τ μωρο αφου σαραντησαμε και φευγοντασ μου λεει ασε τωρα αναρρωσα και απο μια ιωση! δε νομιζω να μου ξαναμιλησει μετα απο οσα τησ εσουρα! νεογεννητο μωρακι να μην μπορει να παρει ανασα και δωσ του φυσιολογικο ορο και δως του υγραντηρα μεσα σε σκηνη... τι να πω? τελικα δεν ειμαι εγω παραλογη μου φαινεται οι αλλοι θελουν καθε τρεισ και λιγο οδηγιεσ

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι να τρελαίνεσαι με κάποιους...Ο άντρας μου μίλησε με τον πατέρα του για το θέμα που προέκυψε και οι απαντήσεις του πεθερού μου είναι απλά για γέλια. Όταν του είπε ο άντρας μου ότι θα μπορούσε η μάνα του να βήξει ή να φτερνιστεί από την τραχειοστομία κατευθείαν πάνω στην μικρή, η απάντησή του ήταν "ε, δεν θα βήξει εκείνη την ώρα"...λες και η γυναίκα έχει κουμπί που κλείνει!!!!!!:shock:

Οπότε σε τέτοιες περιπτώσεις μιλάς έξω από τα δόντια και χωρίς περιστροφές γιατί πολύ απλά δεν καταλαβαίνουν με άλλο τρόπο...

VSslp3.png
Link to comment
Share on other sites

ναι εμενα μου την κολλησαν ίωση γι αυτο εξαφανιστηκα!μου ηρθε μια ξαδερφη μου να δει τ μωρο αφου σαραντησαμε και φευγοντασ μου λεει ασε τωρα αναρρωσα και απο μια ιωση! δε νομιζω να μου ξαναμιλησει μετα απο οσα τησ εσουρα! νεογεννητο μωρακι να μην μπορει να παρει ανασα και δωσ του φυσιολογικο ορο και δως του υγραντηρα μεσα σε σκηνη... τι να πω? τελικα δεν ειμαι εγω παραλογη μου φαινεται οι αλλοι θελουν καθε τρεισ και λιγο οδηγιεσ

 

:shock::shock::shock:

Και μετά λες γιατί δεν θες να την ακουμπανε!!!

μολις χαλαρώσεις λίγο και λες οκ να σου μια ξαδερφη η οποια είναι αδιάφορη και τσουπ αρρωστένει το μωράκι.. μωρε δεν πάνε να πνιγούνε στα 18 θα το αγγίξουνε!!

και μένα το έκανε αυτό η πεθερά μου . εγώ αποφευγω τα παιδάκια όσο μπορώ ιδίως τώρα με τα σχολεία και έρχετε η πεθερά μου με το παιδί της κουνιαδας μου που ήταν άρρωστο και το οποίο έβηχε πάνω στο μωρό.. μιλάμε έγινε της τρελής ευτυχώς δεν κόλλησε..

η απάντηση της πεθερας μου όταν της ειπα καλά είσαι σοβαρή φέρνεις άρρωστο παιδί κοντά στο μωρό ήταν δεν είναι άρρωστο απλά απο την φύση του ξυξιάρικο :shock:

Link to comment
Share on other sites

κ εγω στην αρχη δεν ηθελα να την ακουμπανε ξενοι-ουτε καν η πεθερα μου-μονο εγω,ο αντρας μου κ οι δικοι μου..τωρα ομως λατρευω να την δινω να την κρατανε οι υπολοιποι γιατι κ εγω θελω λιγο ξεκουραση...αυτο που καταλαβα ειναι οτι ισως περναγα επιλοχειο καταθλιψη κ δεν το ειχα καταλαβει κ ηταν κ αυτο ενα ας το πω "συμπτωμα".

μην ανησυχεις,αργοτερα, θα παρακαλας να την παρει καποιος για λιγο να ξεκουραστεις κ εσυ!!!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλά αυτά που περιγράφετε κορίτσια δεν υπάρχουν...

τι άνθρωποι είναι αυτοί...?μυαλό κουκούτσι μάλλον.εγώ στο μνα μου εννοούσα ότι την έδινα σε όσους ήταν καλά και εννοείται ότι δεν ήρθε κάποιος στο σπίτι κρυωμένος γιατί μάλλον είχαν παραπάνω μυαλό από τους δικούς σας...;)

σαφώς και σ'αυτές τις περιπτώσεις ούτε κι εγώ θα την έδινα.

μάλλον εδώ χρειάζεται αυτό που λέμε έξω απ'τα δόντια και όποιος αντέξει:P

Link to comment
Share on other sites

καλά αυτά που περιγράφετε κορίτσια δεν υπάρχουν...

τι άνθρωποι είναι αυτοί...?μυαλό κουκούτσι μάλλον.εγώ στο μνα μου εννοούσα ότι την έδινα σε όσους ήταν καλά και εννοείται ότι δεν ήρθε κάποιος στο σπίτι κρυωμένος γιατί μάλλον είχαν παραπάνω μυαλό από τους δικούς σας...;)

σαφώς και σ'αυτές τις περιπτώσεις ούτε κι εγώ θα την έδινα.

μάλλον εδώ χρειάζεται αυτό που λέμε έξω απ'τα δόντια και όποιος αντέξει:P

 

α πιστεψε με και εγώ που πλεον μιλάω είναι σαν να απευθηνομαι σε τοίχο .. οπότε πλέον όποτε λενε να έρθουμε να δούμε το μωρό τους λέω όχι θα λείπουμε. τους το πάω εγω όποτε πιστευω ότι πρέπει να το δούνε

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα με νεοτερα!Πριν μερικες μερες αποφασισα να μιλησω στον αντρα μου και να του πω οτι δε θελω να τη δινουμε αγκαλια σε αλλουσ και γενικοτερα τι θεμα εχω. Μαντεψτε! Εχει ακριβωσ το ιδιο ''προβλημα'', δε θελει να την ακουμπαει κανεισ περα απο μασ τουσ 2. Σιγουρη και εγω οτι εχω συμμαχο τον αντρα μου αποφασισαμε να παμε στο χωριο που εχουν παει τα πεθερικα μου για λιγεσ μερεσ. Το χωριο εχει 5 κατοικουσ μονιμουσ ολουσ κι ολουσ και ποτε δεν ερχονται οταν παμε εμεισ γιατι ντρεπονται. Ολα ωραια και καλα και με την μπεμπα, ωσπου ερχεται μια γειτονισσα να παρει κατι, εκεινη την ωρα την ταιζα οποτε δεν αγχωθηκα σιγα μη μου τη ζηταγε ενω ετρωγε. Εκανε κατι χειροτερο μου την πηρε απ τα χερια! Δεν μπορουσα βεβαια να τραβηξω και εγω απ τη μερια μου γιατι το παιδι δεν ειναι λαστιχο και λεω μα καλα δε βλεπετε οτι τρωει? σηκωθηκε ο αντρασ μου (ο οποιοσ ειναι ''επιβλητικη μορφη'')ετοιμοσ να τη στολισει αλλα του το δωσε κατευθειαν. δεν μπορεσα να αντιδρασω γιατι αυτο δεν το περιμενα δεν μου το χει κανει κανεισ. Τα χασα! Βασικα και οι 4 τα χασαμε. τι ανθρωποι υπαρχουν Θεε μου?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...