Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ βρεφονηπιακού σε Ανάβυσσο

Recommended Posts

ξέρω ότι έχουμε έναν δημοτικό παιδικό σταθμό (όχι βρεφονηπιακό), του χρόνου τέτοια εποχή ο δικός μου θα είναι 2 ετών, άρα δε θα έχουμε βγάλει την πάνα (λογικά) οπότε θα χρειαστούμε βρεφονηπιακό κ όχι παιδικό...

ψάχνω ιδιωτικούς στην περιοχή αλλά έχω βρει μόλις 2, έναν στο κωροπί που μιλάει αγγλικά στο site και στο τηλέφωνο (αλλά εγώ δεν ξέρω αγγλικά και δεν καταλααίνω κ πολλά από αυτά που λέει) ο οποίος λέγετε agapeland, και έναν άλλον στο λαγονήσι που λέγεται παιδικό πανεπιστήμιο, και στον οποίο πήρα ν ακλέισω ραντεβού να παώ να τον δω, είπαν θα με πα΄ρουν πίσω (άφησα τα στοιχεία μου), αλλά κανείς δεν με πήρε πίσω...

έχει κανείς άποψη για αυτούς τους 2, ή ξέρει κανείς κάναν άλλο παιδικό να παίρνει τα παιδάκια απο 2 ετών και να βρίσκεται στην ευρύτερη περιοχή της αναβύσσου-π. φώκαιας, λαγονήσι, σαρωνίδας, το πολύ μέχρι τα καλύβια;

ευχαριστώ. :D

Διαφημίσεις

θα σε παρουν σιγουρα τηλ απο το παιδικο πανεπιστημιο, εγω ειχα παρει να ρωτησω πριν 2χρονια και ακομα με παιρνουν τηλ καθε τρεις και λιγο λολ

υπαρχει και το new generation στο λαγονησι, κοντα στη γαλαζια ακτη

παντως, ενω ειναι γεγονος οτι ο δημοσιος παιδικος σταθμος της αναβυσσου δεν ειναι και πολυ καλος, ο δημοσιος του λαγονησιου, η νεα δομη, ειναι εξαιρετικος σταθμος.. εγω το εψαξα παρα πολυ και καταληξαμε εκει, και μαλιστα το προτιμησαμε περυσι και φετος απο ιδιωτικο σταθμο που μεσω της επιδοτησης θα μπορουσαμε να παμε...

επισης, το agapeland που λες, δεν ειναι στο κορωπι.. στο λαγονησι εινια κι αυτο, κοντα στο παιδικο πανεπιστημιο

ευχαριστώ για την πληροφορία θα τον ψάξω τώρα τον παιδικό αυτό που λες τον new generation !!!

είμαι δημότης Αναβύσσου, λογικά δε θα μπορώ να κάνω αίτηση στον δημοτικό του λαγονησίου που λες ε;

όσο για το παιδικό παναπιστήμιο είχα στείλει μήνυμα και μέσα από την φόρμα επικοινωνίας που έχουν στο site τους στις αρχές του Σεπτέμβρη και ούτε από εκεί έλαβα κάποια απάντηση... και λίγο με έχει ξινίσει όλα αυτό... άμα αποφασίσουν να πάρουν βλέπουμε, αν όχι δεν πειράζει :lol:

ααααα κοροπί έγραψα; καλά λαγονήσι ήθελα να γράψω χααχαχα θαχα αλλού το μυαλό μου!!! ναι στο λαγονήσι είναι ο agapeland.

κοιταξε να δεις, εμενα το παιδικο πανεπιστημιο δεν μου εκανε καθολου (καλα, ηταν και πολυ πανω απο μενα τα χρηματα που ζητουσαν) γενικα δεν μου αρεσε και αν θες σου στελνω και πμ τι με χαλασε προσωπικα

ομως, τους αναγνωριζω οτι εχουν πολυ κοσμο που πινει νερο στ ονομα τους... πολλοι γονεις εμειναν πολυ ευχαριστημενοι... ριξε μια ματια ομως, παρτους ενα τηλ ξανα, ετσι για να εχεις και προσωπικη αποψη

οσο για τον δημοσιο του λαγονησιου, επειδη ανηκουμε δημο σαρωνικου νομιζω οτι μπορουμε να δηλωσουμε οποιον παιδικο εντος δημου θελουμε... εγω ΔΕΝ μενω λαγονησι, κι ομως δεν ειχα προβλημα να μπει εκει η μικρη

ναι θα με ενδιέφερε η άποψη σου...

ευχαριστώ :)

για τον άλλο που μου είπες έκλεισα ραντεβού να πάω από κοντά... η τιμή του (συγκριτικά με την απλησίαστη Κηφισιά μου φάνηκε καλή)... τα υπόλοιπα όμως από κοντά γιατί αν δεν δεις και από κοντά όλα είναι σχετικά!:wink:

Διαφημίσεις

• 10 months later...
ευχαριστώ για την πληροφορία θα τον ψάξω τώρα τον παιδικό αυτό που λες τον new generation !!!

είμαι δημότης Αναβύσσου, λογικά δε θα μπορώ να κάνω αίτηση στον δημοτικό του λαγονησίου που λες ε;

όσο για το παιδικό παναπιστήμιο είχα στείλει μήνυμα και μέσα από την φόρμα επικοινωνίας που έχουν στο site τους στις αρχές του Σεπτέμβρη και ούτε από εκεί έλαβα κάποια απάντηση... και λίγο με έχει ξινίσει όλα αυτό... άμα αποφασίσουν να πάρουν βλέπουμε, αν όχι δεν πειράζει :lol:

ααααα κοροπί έγραψα; καλά λαγονήσι ήθελα να γράψω χααχαχα θαχα αλλού το μυαλό μου!!! ναι στο λαγονήσι είναι ο agapeland.

Κοριτσια γεια σας,αναφορικα με τον δημοτικο παιδικο σταθμο αναβυσσου,πηγε την προηγουμενη χρονια η μικρη μου που ειχε κλεισει τα δυο και μισο,και υστερα απο μια σχολικη χρονια ,εχω να πω μονο τα καλυτερα για αυτον!

Το εκπαιδευτικο προσωπικο αριστο και κοντα στα παιδια,οι εγκαταστασεις ολοκαινουργειες και πεντακαθαρες.Στην αρχη ειχα και εγω αμφιβολιες και ειχα σκεφθει να κανω αιτηση στον π.σ. παλαιας φωκαιας.Παλι καλα που δεν εκανα γιατι εμεινα ενθουσιασμενη απο αυτον της αναβυσσου!Με τις εκδηλωσεις τους,το προγραμμα διατροφης,τα παντα!Απλα δεν το περιμενα και ηταν μια πολυ ευχαριστη εκπληξη!