Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πως να τον πλησιασω;


Recommended Posts

Εδω και 2 μηνες μου αρεσει ενα αγορι με το οποιο εχουμε διαφορα ηλικιας 4 χρονια (εγω 14, αυτος 18 ). Ειναι απο το σχολειο μου αλλα αρχισαμε να μιλαμε μεσω facebook. Εμενα μου αρεσε απο παλια αλλα απο την στιγμη που δεν μιλουσαμε δεν ηθελα να κανω κινηση.. Απο κοντα το πολυ να εχουμε χαιρετηθει 4 φορες ! Αλλα απο το facebook λεμε πολλα :D Ειναι καποιες φορες που νιωθω οτι ενδιαφερεται για μενα και αλλες που νιωθω οτι τον ''πριζω''. Εχω φαει τρελο κολλημα και καποιες φορες του πεταω υπονοουμενα οτι μου αρεσει.. Μου αρεσει πολυ που το παιζει αδιαφορος! Η μηπως οντως ειναι αδιαφορος; :confused: Τελος παντων, πριν λιγες μερες που μιλουσαμε κανονισαμε (κατα καποιο τροπο) να παμε μαζι παραλια.. Πιστευω πως εκει θα ειναι η μεγαλη ευκαιρια μου ! :D Πως θα μπορουσα ομως να τον πλησιασω ; Αν κανω κινηση κι αυτος μου ριξει ''x'' ? Επισης ξερω πως αυτος ζηταει αλλα πραγματα.. Ειμαι μικρη για αυτον και δεν σκεφτομαι να το προχωρησω τοσο.. Help me ! :|

Επεξεργάστηκαν by Dubstepoyla
ορθογραφικο λαθος
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mιας και είσαι μικρούλα καλό είναι να αφήσεις αυτόν να κάνει την πρώτη κίνηση. Αν σε θέλει θα στο δείξει.. να είσαι άνετη και να ευχαρηστιθείς την βραδιά. Απλά να είσαι ανοιχτή και όχι ντροπαλή και κλεισμένη γενικά να είσαι ο εαυτός σου. ακόμα και να μην γίνει κάτι μεταξύ σας θα έχεις περάσει μια ωραία βραδιά

Link to comment
Share on other sites

κουκλίτσα μου δεν σε ξέρω αλλά από αυτά που γράφεις βλέπω....

Μου αρεσει πολυ που το παιζει αδιαφορος! Η μηπως οντως ειναι αδιαφορος; :confused:

κολλάς μαζί του γιατί δεν ενδιαφέρεται;;;; ή το παίζει αδιάφορος .... άκου και εμάς τις παλιές ...καραβάνες ...ΕΣΥ πρέπει να το παίζεις άνετη και ΑΥΤΟΣ να σε κυνηγάει αλλιώς το ΄χασες το παιχνίδι......πριν καν αρχίσει....

 

κατανοώ ότι σου αρέσει είναι και "μεγάλος " και είναι cool ....... και καταξίωση να τα "φτιάξετε" , σε όλες μας άρεσαν πολλοί στο σχολείο....και μετά και πάντα..... ο έρωτας δεν πεθαίνει ποτέ .... αλλά είναι 4 χρόνια μεγαλύτερός σου και έχει άλλες ΜΕΓΑΛΕΣ ανάγκες σεξουαλικές .....και οι προτεραιότητές του είναι άλλες και οι θεώρησή του για την ζωή άλλη....... αυτή την στιγμή η διαφορά ηλικίας σας είναι αισθητή μετά από 6 χρόνια δεν θα είναι αλλά τώρα θέτεις τον εαυτό σου σε κίνδυνο....να πληγωθείς σε ποσοστό πάνω από 90%......

 

εγώ δεν θα το έκανα θα έψαχνα κάποιον στην ηλικία μου ή θα περίμενα.... αυτή όμως είμαι εγώ και όχι εσύ

από την στιγμή που ρωτάς εδώ κάτι δεν σου πάει καλά....... άρα πρόσεχε....Η απόφαση είναι και θα είναι ΠΑΝΤΑ δική σου

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ! Η αληθεια ειναι πως ειμαι λιγο.. Γραμματοσημο ! Οσο πιο πολυ με φτυνουν τοσο πιο πολυ κολλαω :P Θα προσπαθησω να ακολουθησω τις συμβουλες σας :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αληθεια ειναι πως ειμαι λιγο.. Γραμματοσημο ! Οσο πιο πολυ με φτυνουν τοσο πιο πολυ κολλαω

να μην κολλάς όταν σε φτύνουν ....να τους σουτάρεις .....δεν θα πάιζουν μαζί σου....

σε κανέναν δεν αξίζει να τον απορρίπτουν και να σέρνεται από πίσω σαν ζητιανάκι......όχι τίποτε άλλο μετά καβαλάνε και το καλάμι "ποιος είμαι τέλος πάντων" και την πληρώνουν και οι επόμενες........

 

ανέβασε την ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ σου αυτό πρέπει να επιδιώξεις ότι εκπέμπουμε εμείς (δύναμη- σιγουριά για τον εαυτό μας) το λαμβάνουν οι άλλοι και τους αρέσουμε...... και κολάνε τρελά μαζί μας.......και μας ερωτεύονται........ αυτό ισχύει από τη γέννησή μας μέχρι τα 100 μας.......

Link to comment
Share on other sites

να μην κολλάς όταν σε φτύνουν ....να τους σουτάρεις .....δεν θα πάιζουν μαζί σου....

σε κανέναν δεν αξίζει να τον απορρίπτουν και να σέρνεται από πίσω σαν ζητιανάκι......όχι τίποτε άλλο μετά καβαλάνε και το καλάμι "ποιος είμαι τέλος πάντων" και την πληρώνουν και οι επόμενες........

 

ανέβασε την ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ σου αυτό πρέπει να επιδιώξεις ότι εκπέμπουμε εμείς (δύναμη- σιγουριά για τον εαυτό μας) το λαμβάνουν οι άλλοι και τους αρέσουμε...... και κολάνε τρελά μαζί μας.......και μας ερωτεύονται........ αυτό ισχύει από τη γέννησή μας μέχρι τα 100 μας.......

 

Εχεις απολυτο δικιο.. Αυτο θα κανω ! :)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να το παίξεις εσύ δύσκολη και αδιάφορη και να δεις που θα κολλήσει αυτός και θα αντιστραφούν οι ρόλοι....ΠΡΟΣΕΧΕ όμως οι 18άρηδες ζητάνε άλλα πράγματα και σκέφτονται με άλλα όργανα του σώματος :P

βάλε όρια και μην αφήνεσαι απο τέτοια ηλικία για πολλά πολλά !!!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα αποφαση , αυτο θα κανω :ρ Θα το παιξω αδιαφορη ! Κι επισης ξερω πως οι αναγκες μας ειναι διαφορετικες αλλα δεν προκειται να προχωρησω τοσο..:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...