Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

DVD στο αυτοκίνητο;;


Recommended Posts

γεια σας κορίτσια,

βάζει καμια σας στο μωράκι της DVD στο αυτοκίνητο για να το κρατάει απασχολημένο και να μην γκρινιάζει; Γύρισα πρόσφατα από ταξίδι στο εξωτερικό και εκεί σε όλα τα αυτοκίνητα με μωρά που είδα είχαν και DVD που έπαιζε κινούμενα σχέδια. Δεν μου φάνηκε και τόσο κακή ιδέα, αλλά η γιατρός εδώ μου είπε ότι μέχρι τα 2 η τηλεόραση δεν προσφέρει τίποτα. Εσείς;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η γνώμη μου είναι να μην αποβλακώνουμε τα παιδάκια και στο αυτοκίνητο.Όταν βρίσκονται στο αυτοκίνητο όλο και κάτι νέο θα προσέξουν όλο και κάτι διαφορετικό θα τους κινήσει την περιέργεια χαζεύουν διάφορα νέα πράγματα που βλέπουν.Λίγο θα του μιλήσεις,λίγο θα πείτε κάνα τραγουδάκι,ποιος ο λόγος να βλέπουν DVD?

fDMup3.png

 

Τα μυαλά,όπως και τα αλεξίπτωτα,λειτουργούν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά !

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι για ολες της ηλικιες (οχι μονο για τα μωρακια) εχει να κανει με την αποσταση που προκυται να κανεις με το αυτοκινητο.

Αλλο ενα τεταρτο μεχρι το σουπερμαρκετ και αλλο ενα ταξισι 6 ωρων πχ με δυο παιδια και τον οδηγο στο αυτοκινητο.

Εμεις δεν εχουμε αυτοκινητο αλλα περνω μαζι μου dvd στο τρενο ή τωρα στο αεροπλανο. Δεν τους απασχολει ολη την ωρα αλλα και μιση ωρα να μην κλωτσανε το μπροστινο καθισμα κατι ειναι..

Link to comment
Share on other sites

για τα ταξίδια τα πολύωρα πιο πολύ το σκέφτομαι ή όταν έχει κανείς να διανύσει μεγάλες αποστάσεις. Εννοείται ότι όταν είναι για τα κοντινά ή όταν στο αυτοκίνητο υπάρχει και άλλος άνθρωπος που μπορεί να το απασχολεί έχει καλώς, αλλά άμα είμαι μόνη μου κι έχω να κάνω μεγάλη απόσταση το σκέφτομαι να του αγοράσω DVD γιατί πάνω από 20λεπτο στο αυτοκίνητο μόνο του πίσω δεν αντέχει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

Εμάς μας είχε κάνει δώρο ο νονός του μεγάλου οθονίτσες για το αυτοκίνητο... και πάνω εκεί βάλαμε ζουζουνια, mickey και τα σχετικά... και το χρησιμοποιούμε στα ταξίδια μας...

και το βρίσκω πολύ βολικό...

τουλάχιστον για 1 ώρα υπάρχει σχετική ησυχία...

μετά θα κοιμηθούνε λίγο...

μετά θα πρέπει να σταματήσουμε κάπου...

μετά θα παίξουνε...

μετά θα γκρινιάξουνε...

και κάποια στιγμή θα καταφέρουμε να φτάσουμε....

 

Αλλά τα μικρά παιδιά επειδή βαριούνται εύκολα στο αυτοκίνητο είναι πολύ καλή λύση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...