Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιδέες για ανακάινιση δωματίου


mami

Recommended Posts

Κορίτσια γειά σας!!!

 

Λόγω της άφιξης του νέου μέλους της οικογένειας θα χρειαστούμε κάποια μικρή αναδιοργάνωση.

Στο σπίτι έχουμε 3 δωμάτια.

Το δωμάτιο της κόρης μου.

Το δικό μας υπνοδωμάτιο.

Και ένα τρίτο δωμάτιο που έχει μέσα ντουλάπα, βιβλιοθήκη και μία τηλεόραση.

Το χρησιμοποιούσαμε σαν ξενώνα τόσο καιρό.

Τώρα όμως αυτό είναι μάλλον πολυτέλεια.

Σκεφτόμαστε λοιπόν να κάνουμε το δικό μας υπνοδωμάτιο δεύτερο παιδικό.

Και να μεταφερθούμε εμείς στον πρώην "ξενώνα".

Που θα μπορούσα να βρω ιδέες για το πως να αναδιατάξω το τρίτο δωμάτιο, ώστε να μπει η κρεβατοκάμαρά μας και ταυτόχροναι να μέινει η ντουλάπα μου και έστω ένα κομμάτι της βιβιλιοθήκης μου?

Κανένα σχετικό site με τέτοιες ιδέες?

Ή μήπως να ρωτούσα κανένα επαγγελματία? Αλλά ποιόν?

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν δε μας βάλεις μια κάτοψη του χώρου, είναι δύσκολο να σε βοηθήσουμε. Όλα εξαρτώνται από τις διαστάσεις του χώρου, τη σχετική θέση των επίπλων, τα ανοίγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι ευκολότερο να μετατρέψετε το τρίτο δωμάτιο (τον ξενώνα) σε παιδικό;Τι σας εμποδίζει;

Πολύ αργά για να είναι εγκαίρως, αλλά πολύ νωρίς για να είναι αδύνατον!

Link to comment
Share on other sites

προφανώς ο μέχρι τώρα ξενώνας έχει τη μεγαλύτερη ντουλάπα! που να κουνάς τόσα ρούχα! Η κρεβατοκάμαρα (έπιπλο) που είχατε μέχρι τώρα θα αλλαχτεί ή απλώς θα μετακομίσει?

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

To έχουμε σκεφτεί και αυτό.

Είναι άβολο να κάνουμε τον ξενώνα παιδικό, για η εκεί ντουλάπα έχει και ειδικό χώρο για τα παλτό, μπουφάν που φοράμε καθημερινά και επιπλέον θα ήθελα με κάποιο τρόπο να διατηρήσω τη βιβλιοθήκη που έχω εκεί με τα βιβλία μας..... Δεν είναι και τόσο όμορφο λοιπόν να βάλω το μπεμπάκι εκεί με όλα τα δικά μας πράγματα....

Η δουλειά που θα χρειαστεί για τυχόν μετακομίσεις, πάλι δεν με πειράζει....προκειμένου να έχω ένα ωραίο και βολικό αποτέλεσμα!!!

Και ναι, η κρεβατοκάμαρά μας θα πρέπει να αλλαχτεί....αλλά και πάλι δεν με πειράζει!!!

 

Δεν ξέρω πως να σας κάνω κάτοψη του χώρου..... αλλά θα προσπαθήσω να σας την ετοιμάσω τις επόμενες μέρες.

Έλεγα όμως, μήοως ξέρετε και κανένα site ή κανέναν επαγγελματία που να μπορεί να με βοηθήσει?

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Σπυρος Σουλης!! χεχε!!

στον επαγγελματικο οδηγο της περιοχης σου ισως βρεις καταχωρησεις επαγγελματιων που αναλαμβανουν ανακαινισεις. απο ιντερνετ εψαξες?

αν καταφερνες να μας δειξεις καμια κατοψη του δωματιου ισως?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...