Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε νιώσατε το μωρό σας ;


Πότε νιώσατε για πρώτη φορά το μωρό σας;  

374

  1. 1. Πότε νιώσατε για πρώτη φορά το μωρό σας;

    • πριν την 11η εβδομάδα
      42
    • απο την 12η εβδομάδα
      45
    • απο την 13η εβδομάδα
      49
    • απο την 14η-15η εβδομάδα
      152
    • απο την 16η-18η εβδομάδα
      366
    • απο την 19η-21η εβδομάδα
      250
    • απο την 22η-24η εβδομάδα
      56
    • μετά την 25η-27η εβδομάδα
      11


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απτην 20η εβδομαδα και μετα αρχισα να νιωθω κατι σαν γαργαλημα κατω χαμηλα,αλλα δεν θα το ελεγα φτερουγισμα ή κατι τετοιο..περισσοτερο οπως οταν εχεις αερια κ νιωθεις το εντερο σου να γουργουριζει χαχα!

πλεον κλωτσαει κανονικα και μερικες φορες οταν κανω ταπ ταπ με το δαχτυλο στην κοιλια μου,μου απανταει!!! ολα αυτα βεβαια σε πολυ χαλαρες φασεις,καθιστη και κυριως ξαπλωμενη ανασκελα. οταν κινουμαι ή ορθια γενικως δεν το νιωθω.πιστευω αργοτερα θα γινει κ αυτο.

παντως μια φορα ο αντρας μου ειχε τη μουρη του πανω στη κοιλια μου κ του μιλουσε κ του εριξε μπουνια στη μυτη!!! :lol:

nKD1p3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω 15 βδομαδων ενιωσα κατι σαν να με ενοχλει το εντερο μου...λεω ιδεα μου θα ναι...αλλα μετα 17 βδομαδων το ενιωσα παλι αλλα πιο συγκεκριμενα...απο κει και περα εδινε συνεχεια το παρον ο γλυκουλης μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

απτην 20η εβδομαδα και μετα αρχισα να νιωθω κατι σαν γαργαλημα κατω χαμηλα,αλλα δεν θα το ελεγα φτερουγισμα ή κατι τετοιο..περισσοτερο οπως οταν εχεις αερια κ νιωθεις το εντερο σου να γουργουριζει χαχα!

πλεον κλωτσαει κανονικα και μερικες φορες οταν κανω ταπ ταπ με το δαχτυλο στην κοιλια μου,μου απανταει!!! ολα αυτα βεβαια σε πολυ χαλαρες φασεις,καθιστη και κυριως ξαπλωμενη ανασκελα. οταν κινουμαι ή ορθια γενικως δεν το νιωθω.πιστευω αργοτερα θα γινει κ αυτο.

παντως μια φορα ο αντρας μου ειχε τη μουρη του πανω στη κοιλια μου κ του μιλουσε κ του εριξε μπουνια στη μυτη!!! :lol:

 

Οταν κινησε αυτο νανουριζεται γιαυτο δεν το νιωθεις....και οταν εσυ εισαι ηρεμη αυτο αντιδραει, κλωτσαει, βαραει.....οτι θες κανει!!!!!

Με το καλο το μωρακι σου...

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω τον ενιωσα 17 εβδομαδων, μαλιστα θυμαμαι, οταν πηγαμε στη γυναικολογο μου και της το ειπα με περασε για τρελη....:lol: Μου λεει αποκλειεται, κατι αλλο θα ηταν, μετα τις 20 εβδομαδες το καταλαβαινεις....!!! Εγω ομως ημουν σιγουρη, αυτο το γαργαλιτο δεν το ειχα ξανανιωσει ποτε!!! Ηταν το γλυκουλι μου!!!!:D

as1cOE80g411200MDAwMDkyZHwwMDA1MjRkfG15IGJhYnkgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
  • 2 months later...

einai apo tis pio omorfes ennoxlhseis pou exw noiwsei pote....

thn prwth fora,16h evdomada peripou,htan ontws les k kouniotan to entero alla emena to idio vrady dn stamathse na kouniete!!!exw ton mikro na min kathete yshxos,exw k ton antra mou pou olo to vrady einai me to xeri sthn koilia mou k molis noiwsei to paramikro mou leei : ''to enoiwses??'' kai me ksupnaei...xaxaxaxaxa aksizei omws einai monadikes stigmes!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια απο πολυ νωρις ενιωθα χαμηλα κατι σαν φτερουγισματα πραγμα που δεν ειχα νιωσει ποτε στο παρελθον...πρωτη φορα ομως που ημουν 100% σιγουρη οτι ηταν το μικρο μπιζελι που ειχε μεγαλωσει ηταν οταν ημουν 4.5 μηνων...μετα απο ενα ζεστο μπανιο ολη η κοιλια μου αλλαξε θεση κυριολεκτικα....ηταν μια απο τις πιο ομορφες εμπειριες μου!!!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήμουν 4 και κάτι αλλά αυτό που θυμάμαι είναι ότι μόλις γέννησα μου το μπόμπιρα μου, μου έλειπε αμέσως αύτη η υπέροχη αίσθηση, το να το νιώθεις μέσα σου...Ανυπομόνω να έρθει η ώρα που θα το ξανά νιώσω ........μιας και είμαι έγκυος στο 2 στην 11 εβδομάδα

a>

a>

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα κοριτσια! Ειμαι καινουργια στην παρεα σας! Εγω ενοιωσα την πριγκιπισσα μου στην 17 εβδομαδα! Περιμενα να νοιωσω "πεταλουδες" αλλα αυτο εμοιαζε με το εντερο μου ετσι δεν πιστευα οτι το ενοιωσα! Τωρα ειμαι στην 22η εβδομαδα και την ακουω ακομα πιο εντονα! Ειναι απλα απιστευτο!!!!!

9RGXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήμουν 4 και κάτι αλλά αυτό που θυμάμαι είναι ότι μόλις γέννησα μου το μπόμπιρα μου, μου έλειπε αμέσως αύτη η υπέροχη αίσθηση, το να το νιώθεις μέσα σου...Ανυπομόνω να έρθει η ώρα που θα το ξανά νιώσω ........μιας και είμαι έγκυος στο 2 στην 11 εβδομάδα

 

sugxaritiria gia thn 2h egkumoshnh sou.....euxomai na pane ola teleia!!!!!

egw eimai egkuos to prwto mou....kai pali me to kalo euxomai!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν κινησε αυτο νανουριζεται γιαυτο δεν το νιωθεις....και οταν εσυ εισαι ηρεμη αυτο αντιδραει, κλωτσαει, βαραει.....οτι θες κανει!!!!!

Με το καλο το μωρακι σου...

 

 

nai ontws isxuei auto pou les.....emena otan eimai ksaplwmenh dn stamataei na kounietai,eno an eimai kathisth h ortheia dn kanei tpt!!!! kai na deis pws kounietai meta apo epafh me ton antra mou...ekei xoreuei xwris stamatim,opws leei k o giatros mou!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

απο αρκετα νωρις ενιωσα καποιες φορες ενα πολυ ευχαριστο στιγμαιο "κολυμπι" στην κοιλιτσα μου.δεν ημουν σιγουρη βεβαια οτι ηταν η πριγκηπισσα μου αλλα στις 24/11 ,στις 18 εβδ + 2ημ, ενιωσα την πιο υπεροχη διπλη κλοτσιτσα!!!τωρα στις 22 εβδ μπορω να πω οτι την νιωθω σχεδον καθημερινα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μανουλιτες..

Εγω την Πριγκιπεσσα μας την ενοιωσα αρκετα νωρις .. μολις εκλεισα την 14η εβδομαδα.. αν και ειμαι πρωτοτοκη, η μπουμπου μας εδωσε σημαδια τοτε.. και μεχρι την 16η εβδομαδα εδινε ανα δυο με τρεις μερες.. μετα την 16η ..ειχαμε καθημερινα το παρων της.. και τωρα που ειμαι στην 23η εβδομαδα... δεν με αφηνει σε ησυχια.. ειναι σχεδον συνεχεια με τα ποδια κατω, και ολο μου χτυπαει.. το βραδυ δε.. δεν με αφηνει καθολου να κοιμηθω.. !!

αχχχ λετε να ειναι και ετσι οταν θα γεννηθει..??? υπερκινητικη..?? χα χα χα:wink::wink::wink::wink:

2311399a5vqu82s2t.gif

 

PjlKp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

στο τελος της 16ης εβδομαδας κ ενω ημουν ανεμελη ξαπλα στον καναπε κ εβλεπα τηλεοραση τιιικ...η μπεμπα μου εκανε για πρωτη φορα αισθητη την παρουσια της...φοβερο συναισθημα..τωρα ειμαι στην 18η και την ακουω τουλαχιστον μια φορα την ημερα σχεδον παντα βραδινες ωρες οταν ξαπλωνω...ανυπομονω να μεγαλωσει κ αλλο να με τρελαινει στις κλωτσιες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aρκετά νωρίς...14η εβδομάδα έδωσε η μπέμπα το παρόν. Εχω οπίσθιο πλακούντα και ενδεχομένως γι αυτό να έγιναν γρήγορα αντιληπτές οι κινήσεις της. Ή απλά είναι πολύ ζωηρή!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ουσιαστικά, τώρα που ξέρω ποιά είναι η αίσθηση, συνειδητοποιώ ότι πρώτη φορά τον ένιωσα στη 13η εβδομάδα μετά την αυχενική και πιθανολογώ ότι αναστατώθηκε γιατί με πίεζε αρκετά στην αρχή η γιατρός. Μετά πέρασαν αρκετές εβδομάδες χωρίς να ξανανιώσω κάτι αντίστοιχο οπότε "απογοητεύτηκα". Κατάλαβα με βεβαιότητα ότι ήταν ο μπέμπαρος γύρω στην 20η εβδομάδα, άρα στο ερώτημα απαντώ με βάση αυτό.

 

Πλέον που βρίσκομαι στην 26η εβδομάδα σβουρίζει σχεδόν συνέχεια, κυρίως όταν χαλαρώνω, και δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα για μένα!!!!! :D:D

KUISp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

νωρις νωρις 13 εβδομαδα τιναγματακια.ο γιατρος μου ειπε οτι επειδη ειμαι αδυνατη και το τοιχωμα ηταν λεπτο...ομως διαβασα εδω καποιες κοπελες να λενε οτι για πρωτομανα το νοιωσανε πολυ νωρις.γιατι ετσι?εχει να κανει?θελω να πω οτι συνηθως ας πουμε το δευτερο παιδι το νοιωθεις πιο γρηγορα? συγνωμη για τις τοσες ερωτησεις αλλα ειμαι παλι εγκυος και εχω παθει αυτο που ολα πρεπει να τα ρωταω ...ξερεται.... :P αν γνωριζει καμια ας μου πει και εμενα

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ενιωσα αργα...στον πεμπτο μηνα..ενιωσα την κλοτσια του..κ γω αδυνατη ειμαι!δεν νομιζω να παιζι κ πολυ σημαντικο ρολο..αλλα οταν με κλοτσισε τρομαξα!ειναι το πρωτο μου!!!!!!!!!:roll:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ενιωσα αργα...στον πεμπτο μηνα..ενιωσα την κλοτσια του..κ γω αδυνατη ειμαι!δεν νομιζω να παιζι κ πολυ σημαντικο ρολο..αλλα οταν με κλοτσισε τρομαξα!ειναι το πρωτο μου!!!!!!!!!:roll:

 

οχι .εχεις δικιο δεν παιζει σημαστικο ρολο το τοιχωμα της κοιλιας ομως παιζει...αλλα δεν μπορω να καταλαβω το 2 το ακουμε πιο νωρις απο το πρωτο,και γιατι γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
οχι .εχεις δικιο δεν παιζει σημαστικο ρολο το τοιχωμα της κοιλιας ομως παιζει...αλλα δεν μπορω να καταλαβω το 2 το ακουμε πιο νωρις απο το πρωτο,και γιατι γινεται αυτο?

 

Γιατί σε κάθε επόμενη κύηση το τοίχωμα της μήτρας είναι πιο λεπτό οπότε νιώθεις το μωρό καλύτερα- άσε που ξέρεις και τι να περιμένεις και πονηρεύεσαι νωρίτερα! ;)

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ένιωσα τον γιό μου στις 17 εβδομάδες σαν μπουρμπουλήθρες χαμηλά στην κοιλιά. Το δεύτερο μωράκι μου το ένιωσα στις 15 εβδομάδες!

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...