Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρώτες εξετασεις (πλακώδη επιθήλια)


Recommended Posts

Μέλουσες Μανουλες γεια σας! Άνοιξα αυτο το θέμα γιατί μόλις Πήρα κάτι εξετασεις και αγχωθηκα! Λέει ότι ειναι όλα φυσιολογικά και απο κάτω στις σημειώσεις έλεγε λιγοι μικροοργανισμοι και πολλα πλακωδη επιθυλια. Το είχε καμία σας, ειναι ανησυχητικό;;; Λέτε να έχω τίποτα;;; Ευχαριστώ!:-(:-(

u0m1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από εμένα...

 

Sapi νομίζω ότι πρέπει να πάρεις την γνώμη του γιατρού σου και μόνον.

 

Ωστόσο, επειδή είπες ότι έχεις κάνει ήδη τις πρώτες εξετάσεις...εγώ έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα...θες να μας ποιες είναι, αν τις καλύπτουν τα ταμεία και πόσο κόστισαν????

 

 

Το μικρό μου αγγελάκι με εγκατέλειψε.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τις έχω κάνει και έγώ λιγό καιρό πριν.Είναι αρκετές.Ουρων, αιματος και κολπικού υγρού.6 σελιδες ήταν συνολικά.Τις περισσότερες τις γράφουν και πληρωσα μόνο μια συμμετοχή.Ηταν και κάποιες άλλες 7 στον αριθμό που δεν τις γράφουν και μου κόστισαν περίπου στα 70ε.Μια συμβουλή που μπορώ να δώσω είναι πως αν δεν έχεις ιδιωτική ασφάλιση που να τα καλύπτει μην πας να τις κάνεις σε μεγάλα διαγνωστικά γιατί η διαφορα στην τιμή είναι πολύ μεγάλη.Καλυτερα σε ένα μικροβιολογικό εργαστήριο.Ασε που μπορείς να πάρεις τίμες από πριν.Στην Βιοιατρική μου είπαν 160 και στο μικροβιολογικό πληρωσα 70.Κάτσε να τις ψάξω και θα σου πω ποιες είναι αν και κάθε γιατρός ζητάει τα δικά του.Αλλοι περισσότερες εξετάσεις και άλλοι λιγοτερες.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν

Σακχαρο

Rhesus

Μυκόπλασμα-ουρεόπλασμα

ελεγχος αναιμίας (σίδηρος-φερριτίνη)

ελεγχος θυρεοειδους(Τ3-Τ4-FT4)

Γενική αίματος

Γενική Ούρων

Αυτές δεν τις πλήρωσα

 

Αυτές που πλήρωσα είναι οι εξής

Αντισώματα Ηπατίτιδας

-//- Ερυθρας (Igm-igg)

-//- Toξόπλασμα

-//- Λιστέρια

-//- Κυτταρομεγαλοιου (igm kai igg)

-//- vdrl (αυτό μου το είπε και δεν θυμάμαι τι είναι)

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Τις έχω κάνει και έγώ λιγό καιρό πριν.Είναι αρκετές.Ουρων, αιματος και κολπικού υγρού.6 σελιδες ήταν συνολικά.Τις περισσότερες τις γράφουν και πληρωσα μόνο μια συμμετοχή.Ηταν και κάποιες άλλες 7 στον αριθμό που δεν τις γράφουν και μου κόστισαν περίπου στα 70ε.Μια συμβουλή που μπορώ να δώσω είναι πως αν δεν έχεις ιδιωτική ασφάλιση που να τα καλύπτει μην πας να τις κάνεις σε μεγάλα διαγνωστικά γιατί η διαφορα στην τιμή είναι πολύ μεγάλη.Καλυτερα σε ένα μικροβιολογικό εργαστήριο.Ασε που μπορείς να πάρεις τίμες από πριν.Στην Βιοιατρική μου είπαν 160 και στο μικροβιολογικό πληρωσα 70.Κάτσε να τις ψάξω και θα σου πω ποιες είναι αν και κάθε γιατρός ζητάει τα δικά του.Αλλοι περισσότερες εξετάσεις και άλλοι λιγοτερες.

 

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου!

Εχω ιδιωτική ασφάλεια αλλά με ποια αιτιολόγια να τις γράψω αφού καμια ιδιωτική δεν καλύπτει δαπάνες εγκυμοσύνης και τοκετού!!!

 

 

Το μικρό μου αγγελάκι με εγκατέλειψε.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου!

Εχω ιδιωτική ασφάλεια αλλά με ποια αιτιολόγια να τις γράψω αφού καμια ιδιωτική δεν καλύπτει δαπάνες εγκυμοσύνης και τοκετού!!!

Υπάρχουν πακέτα ιδ.ασφάλισης που τα καλυπτουν.Ούτε και η δική μου τα κάλυπτε και δυστυχώς δεν πρόλαβα να την αλλάξω.Δημόσια ασφάλιση έχεις ετσι? Αν έχεις τότε θα σου γραψει ο γιατρός σου κάποιες που δικαιολογουνται και κάποιες θα τις πληρώσεις.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

λιγοι μικροοργανισμοι

λενε οτι οι περισσοτερες εγκυες εμφανιζουν, καθως η κυστη δεν αδειαζει 100% και τα ουρα παραμενουν

και πολλα πλακωδη επιθυλια

σε μια φιλη ρωτησαν αν ειχε πλυθει το πρωι πριν τη συλλογη ουρων?

Δεν μου χει τυχει το δευτερο, αλλα αφου θα σε δει ο γιατρος σου ρωτα τον για ολα!

Καλή συνεχεια και υπολοιπη εγκυμοσυνη!!!

Link to comment
Share on other sites

λιγοι μικροοργανισμοι

λενε οτι οι περισσοτερες εγκυες εμφανιζουν, καθως η κυστη δεν αδειαζει 100% και τα ουρα παραμενουν

και πολλα πλακωδη επιθυλια

σε μια φιλη ρωτησαν αν ειχε πλυθει το πρωι πριν τη συλλογη ουρων?

Δεν μου χει τυχει το δευτερο, αλλα αφου θα σε δει ο γιατρος σου ρωτα τον για ολα!

Καλή συνεχεια και υπολοιπη εγκυμοσυνη!!!

 

Σ΄ευχαριστω παρα πολυ για την απάντηση σου! Η αλήθεια ειναι πως Πήρα τη γιατρό μου και μου είπε ότι ειναι φυσιολογικά! Να μην ανησυχώ, δεν ειναι τίποτα!Ευχαριστώ πολυ!

u0m1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Yris μου έκανα καμία εικοσαρια και βάλε εξετασεις! Δεν έχω ιδιωτική ασφάλεια, είμαι στον ΟΑΕΕ (ΤΕΒΕ) και έγραψα τις εξετασεις, όσες γινόταν, για να μην πληρώσω μια περιουσία. Έκανα κάποιες στο ΙΚΑ, κάποιες στο Νοσοκομειο της Νάουσας και όσες δε γίνονταν σε μικροβιολογικό εργαστήριο! Το μόνο που πλήρωσα ήταν το εργαστήριο γύρω στα 90?! Κάθε γιατρός ζητάει ότι εξετασεις θέλει. Εμένα για παράδειγμα πέρα απο τις κλασικές, αίμα, ουρα, θυροειδη κλπ μου έγραψε για συφιλη, aids, ηπατιτιδες κλπ. Τι να πω;! Φυλαγε τα ρούχα σου...! Με τρύπησαν σε τρεις μεριές! Ότι μπορούμε να αποφύγουμε απο έξοδα τα αποφεύγουμε, πληρώνουμε που πληρώνουμε το γιατρο κάθε φορά, θα πληρώσουμε την αυχενικη το Papp a κλπ τη β επιπέδου, ε, μην πληρώνουμε και το αίμα και τα ουρα. Έλεος! Ένα σωρό λεφτά στο ΤΕΒΕ πανε τζάμπα. Ταχα είσαι ασφαλισμενος σου λέει. Χειρότερα απο ξένος στη χώρα μας είμαστε! Χειρότερα!

u0m1p3.png
Link to comment
Share on other sites

YrΕμένα για παράδειγμα πέρα απο τις κλασικές, αίμα, ουρα, θυροειδη κλπ μου έγραψε για συφιλη, aids, ηπατιτιδες κλπ.

Όλες αυτές τις κάνουν και στον προγεννητικό. Καλή εγκυμοσύνη!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου!

Εχω ιδιωτική ασφάλεια αλλά με ποια αιτιολόγια να τις γράψω αφού καμια ιδιωτική δεν καλύπτει δαπάνες εγκυμοσύνης και τοκετού!!!

Συγγνώμη επειδή σου έγραψα μια ανακρίβεια χτες.Υπάρχουν πακέτα που καλύπτουν τον τοκετό.Αλλά δεν υπάρχουν για τις εξετάσεις.Ρώτησα μια κοπέλα χτες που ξέρω ότι κάτι είχε κάνει με τις εξετάσεις και της είχε καλύψει η ιδιωτική όλο το κόστος επειδή η γιατρός δεν είχε γραψει ότι προκειται για προγεννητικό έλεγχο ή ότι η κοπέλα είναι έγκυος.Κάπως γίνεται αυτό , ρώτα να μάθεις για να μην πληρωσεις...κρίμα είναι.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΓΕΝΗΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ=ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ??

Καλημερα σε ολους!!

Ειμαι στην 7η εβδομαδα εγκυμοσυνης μου μετα απο εξωσωματικη κ εχω δυο πανεμορφα διδυμακια!!

 

εκανα τον ελεγχο αιματος κ ουρων που κανεις σε αυτη την περιοδο κ γενικα τα αποτελεσματα ειναι καλα γενικη αιματος αιμοσφαιρια,σαγχαρα,αιματοκριτης κλπ ,τα πιο σοβαρα ειναι κ αυτα που θελω να συζητησουμε!!

 

coombs αμεση=αρνητικη

λιστερια=αρνητικη

τοξοπλασμα=αρνητικη

χλαμυδια=αρνητικη

κυταρομεγαλοιος=αρνητικη

ερυθρα=θετικη

για τα χλαμυδια κ την ερυθρα μου ειπε οτι ειναι καλα ο γιατρος!!

για το τοξοπλασμα μου ειπε οχι φρουτα με την φλουδα μονο καθαρισμενα,λαχανικα μονο σαπουνισμενα απτα χερια μου,κρεατα καλα ψημενα,κ νοχι απο ταβερνες!!κ οχι σε μερη με γατες!!Κ οχι σαλαμια!!

 

για τον κυταρομεγαλοιο μου ειπε μακρια απο παιδια κυριως κ γενικα απο ιους!!

το θεμα ειναι οτι απο τον ιο πως προφυλασεσε?ενταξη αν καποιος ειναι αρρωστος δεν ερχεσαι σε επαφη αλλα αν ειναι κρυωμενος ειδικα τα παιδια κ δεν το ξερει πως προφυλασεσαι?

κ αν υπαρχει γιαγια αναπηρη στο σπιτι ειναι προβλημα??

 

χρονος μερικης θρομβοπλαστινη=23.0

 

χρονος προθρομβινης(quick)

χρ.μαρτυρος (control)=11.3 sec

Χρ.ασθενους (patient)=11.3 sec

ποσ. καταναλωσης %=100 %

I.N.R=1.0 Φ.Τ=0.9-1.2

 

 

Ας με βοηθησει καποιος σας παρακαλω οποιος ξερει !!

Απο χτες ημουν τοσο χαρουμενη κ το στομαχι εχει γινει πετρα δεν μπορω να φαω κ να χωνεψω τιποτα!!

 

ευχαριστω...

__________________

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΓΕΝΗΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ=ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ??

Καλημερα σε ολους!!

coombs αμεση=αρνητικη

λιστερια=αρνητικη

τοξοπλασμα=αρνητικη

χλαμυδια=αρνητικη

κυταρομεγαλοιος=αρνητικη

ερυθρα=θετικη

 

 

ευχαριστω...

__________________

 

coombs αμεση=αρνητικη δεν το ξερω

λιστερια=αρνητικη

σημαινει οτι δεν το εχεις περασει και δεν εχεις αντισωματα

ορισμενα τυρια συνδεονται με τον κινδυνο μολυνσης απο λιστερια, ενα βακτηριο που μπορει να προκαλεσει σοβαρα προβληματα τοσο στη μητερα οσο και στο μωρο

αποφευγετε: τα μαλακά, ωριμασμενα τυρια με μουχλα(μπρι, καμεμπερ, blue cheese-ροκφορ) και τυρια απο μη παστεριωμενο προβειο ή κατσικισιο γαλα.

τοξοπλασμα=αρνητικη

παλι σημαινει οτι δεν το εχεις περασει και δεν εχεις αντισωματα

δεν το παθενεις απο τη γατα, αλλα απο τα κοπρανα της γατας και μεταφερετε απο τα ποντικια

αποφευγεις οπως σου ειπαν κρεατα αψητα, και σαλατες απο εστιατορια γιατι δεν ξερεις κατα ποσο καλα εχουν πλυθει

χλαμυδια=αρνητικη

ουτε αυτο το ξερω αλλα εχει σχεση νομιζω με μικροβιο του κολπου

κυταρομεγαλοιος=αρνητικη

ουτε αυτο το ξερω

ερυθρα=θετικη

νομιζω αυτο εχει σχεση με την παιδικη αρρωστια την οποια περασες και δεν εχεις φοβο να την περασεις στην εγκυμοσυνη(η οποια ειναι πολυ επικυνδυνη κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης)

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο το google βρηκα αυτο:

Η coombs (αμεση ή εμμεση) σου δειχνει αν κανεις αιμολυση στο αιμα δηλαδη αν "σπανε" τα ερυθρα αιμοσφαιρια και "χυνονται" στην κυκλοφορια του αιματος απο διαφορες αιτιες. Οσο βγαινει αρνητικη ολα σουπερ

KkgRp2.png

 

byzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΓΕΝΗΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ=ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ??

Καλημερα σε ολους!!

Ειμαι στην 7η εβδομαδα εγκυμοσυνης μου μετα απο εξωσωματικη κ εχω δυο πανεμορφα διδυμακια!!

 

εκανα τον ελεγχο αιματος κ ουρων που κανεις σε αυτη την περιοδο κ γενικα τα αποτελεσματα ειναι καλα γενικη αιματος αιμοσφαιρια,σαγχαρα,αιματοκριτης κλπ ,τα πιο σοβαρα ειναι κ αυτα που θελω να συζητησουμε!!

 

coombs αμεση=αρνητικη

λιστερια=αρνητικη

τοξοπλασμα=αρνητικη

χλαμυδια=αρνητικη

κυταρομεγαλοιος=αρνητικη

ερυθρα=θετικη

για τα χλαμυδια κ την ερυθρα μου ειπε οτι ειναι καλα ο γιατρος!!

για το τοξοπλασμα μου ειπε οχι φρουτα με την φλουδα μονο καθαρισμενα,λαχανικα μονο σαπουνισμενα απτα χερια μου,κρεατα καλα ψημενα,κ νοχι απο ταβερνες!!κ οχι σε μερη με γατες!!Κ οχι σαλαμια!!

 

για τον κυταρομεγαλοιο μου ειπε μακρια απο παιδια κυριως κ γενικα απο ιους!!

το θεμα ειναι οτι απο τον ιο πως προφυλασεσε?ενταξη αν καποιος ειναι αρρωστος δεν ερχεσαι σε επαφη αλλα αν ειναι κρυωμενος ειδικα τα παιδια κ δεν το ξερει πως προφυλασεσαι?

κ αν υπαρχει γιαγια αναπηρη στο σπιτι ειναι προβλημα??

 

χρονος μερικης θρομβοπλαστινη=23.0

 

χρονος προθρομβινης(quick)

χρ.μαρτυρος (control)=11.3 sec

Χρ.ασθενους (patient)=11.3 sec

ποσ. καταναλωσης %=100 %

I.N.R=1.0 Φ.Τ=0.9-1.2

 

 

Ας με βοηθησει καποιος σας παρακαλω οποιος ξερει !!

Απο χτες ημουν τοσο χαρουμενη κ το στομαχι εχει γινει πετρα δεν μπορω να φαω κ να χωνεψω τιποτα!!

 

ευχαριστω...

__________________

 

 

Ακριβως τα ιδια αποτελεσματα ειχα κι'εγω!!! Χαλαρωσε κοριτσι μου και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου!!!! εγω κατα την διαρκεια ολης μου της εγκυμοσυνης κοιμομουν αγκαλια με την γατα μου πηγαινα κανονικα σε ταβερνες και ετρωγα τα παντα και απο λαχανικα και απο φρουτα!!! Μην τα παιρνεις ολα τις μετρητοις!!! Δεν θελω να φανω κακια αλλα μαλλον ο γιατρος σου ειναι υποχονδριος!!!!:evil:

Μην σκας πραγματικα! ολα ειναι φυσιολογικα!:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κοριτσάκια μου καλησπέρα

 

Βγήκαν οι εξετάσεις θρομβοφιλίας και θα ήθελα αν κάποια ξέρει να με βοηθήσει:

Πρωτεϊνη C: 153 με όριο 141

Πρωτείνη S: Εντός ορίων

Αντιθρομβίνη ΙΙΙ:Εντός ορίων

Αντιπηκτικό Λύκου:Εντός ορίων

MTHFR: Ομόζυγο

Προθρομβίνη ΙΙ - G20210A: Αρνητικό

VDRL: Αρνητικό

F-V G1691A-Leiden: Αρνητικό

 

Τελικά έχω ή όχι θρομβοφιλία???

Ο γιατρός δεν έχει ιατρείο!!!

 

 

Το μικρό μου αγγελάκι με εγκατέλειψε.....

Link to comment
Share on other sites

Αμαρυλιδα , θα συμφωνησω με την didi για το τοξοπλασμα δεν το κολας απο την γατα αλλα απο τα κακακια της τα οποια για να κανουν τοξοπλασμα πρεπει η γατα να τρεφεται με ωμα κρεατα η να τρωει ποντικακια και γενικα να ειναι του δρομου.Ποιο ευκολα το παθαινεις απο βρωμικο ψιλοαψητο κρεας η λαχανικα!Εγω εχω γατα και δεν ειχα ποτε τοξοπλασμα και οταν εμεινα εγκυος εκανε και ο γατουλις μου καλιεργεια για να βεβαιωθουμε οτι δεν ειχε ποτε και εκεινος.Βεβαια ο δικος μου ειναι σαλονιου και δεν παει πουθενα παρα μονο στο μπαλκονι!!!

 

Ολα τα αλλα θα σου πω μονο για τον κυταρομεγαλοιο , απλος να σταματησεις της αγκαλιες και τα φιλια με ολους , εκτος απο τον αντρα σου μεχρι να γεννησεις!!

Link to comment
Share on other sites

Αμαρυλιδα , θα συμφωνησω με την didi για το τοξοπλασμα δεν το κολας απο την γατα αλλα απο τα κακακια της τα οποια για να κανουν τοξοπλασμα πρεπει η γατα να τρεφεται με ωμα κρεατα η να τρωει ποντικακια και γενικα να ειναι του δρομου.Ποιο ευκολα το παθαινεις απο βρωμικο ψιλοαψητο κρεας η λαχανικα!Εγω εχω γατα και δεν ειχα ποτε τοξοπλασμα και οταν εμεινα εγκυος εκανε και ο γατουλις μου καλιεργεια για να βεβαιωθουμε οτι δεν ειχε ποτε και εκεινος.Βεβαια ο δικος μου ειναι σαλονιου και δεν παει πουθενα παρα μονο στο μπαλκονι!!!

 

Ολα τα αλλα θα σου πω μονο για τον κυταρομεγαλοιο , απλος να σταματησεις της αγκαλιες και τα φιλια με ολους , εκτος απο τον αντρα σου μεχρι να γεννησεις!!

 

markela σε ευχαριστω για την απαντηση σου!!

 

για το τοξοπλασμα δεν αγχωνομαι ολα τα φρουτα σαπουνιζονται πριν μπουν στο ψυγειο κ τρωω μονο οτι ξεφλουδιζεται!!

εχω συνηθησει!!

 

για τον μεγαλ/ροιο αγχωνομαι γιατι ειναι ιος για τιποτα αλλο!!δεν ερχομαι σε επαφη με μωρα κ απο σεπτεμβρη που θα ανοιξουν τα σχολεια σιγουρα οχι ε και φιλια οσο μπορω τα αποφευγω αλλα με φυλανε τι να κανω ?να γινω ξυνη κ υποχονδρια να λεω ''μην με ακουμπατε ειμαι εγκυος?''

 

Ας μας προσεχει η παναγια!!

Link to comment
Share on other sites

markela σε ευχαριστω για την απαντηση σου!!

 

για το τοξοπλασμα δεν αγχωνομαι ολα τα φρουτα σαπουνιζονται πριν μπουν στο ψυγειο κ τρωω μονο οτι ξεφλουδιζεται!!

εχω συνηθησει!!

 

για τον μεγαλ/ροιο αγχωνομαι γιατι ειναι ιος για τιποτα αλλο!!δεν ερχομαι σε επαφη με μωρα κ απο σεπτεμβρη που θα ανοιξουν τα σχολεια σιγουρα οχι ε και φιλια οσο μπορω τα αποφευγω αλλα με φυλανε τι να κανω ?να γινω ξυνη κ υποχονδρια να λεω ''μην με ακουμπατε ειμαι εγκυος?''

 

Ας μας προσεχει η παναγια!!

 

 

Αμαρυλλιδα αυτο που λες το δευτερο το κολλας απο παιδια?

εγω δουλευω σε ιντερνετ καφε και οπως καταλαβαινεις ειμαι καθε μερα για πολλες ωρες με αυτα...πρεπει να σταματησω μηπως?

vpCFp2.png
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχεις φοβο να κολισεις μεταδιδεται με το σαλιο!!!Μπορεις καλε να δουλεψεις.

 

Και ναι Αμαρυλιδα , οποιος ερχετε κατα πανω σου να σε φιλησει θα χαμογελας και θα δινεις το χερι για χειραψια δεν θα δεχεσαι φιλακια.Δεν ειναι τπτ σοβαρο ολοι το περναμε αλλα οταν εισαι εγκυος οτιδηποτε παθεις γινεται λιγο πιο σοβαρο.οποτε κομενα τα φιλια , μονο τον αντρα σου.(για να καταλαβεις σαν ιωση ειναι και μπορει και να μην το παρεις και χαμπαρι αν σου τυχει αλλα επηρεαζει το μωρακι).

 

Δεν ειχαν αδικο οι παλιοι που λεγανε '' ειναι εγκυος μην την φιλας!''

Link to comment
Share on other sites

εεε σορρυ κοριτσια , εχω την τυχη , ατυχια να εχω αντρα γιατρο και το σπιτι ειναι ΓΕΜΑΤΟ βιβλια και τα ξεκοκαλιζω οταν δω κατι που δεν εχω ακουσει!

 

To δικό μου δεν το έχει το βιβλίο σου???

 

ΥΓ: Εγώ ανέκαθεν σιχαινόμουν τα πολλά φιλιά και τα κολλητηληκια...μπλιαχ μπλιαχ....το χειρότερο μέρος στον γάμο μου ήταν που έπρεπε να φιλήσω τόσο κόσμο...εννοείται ότι κυρίως τσούγκριζα ποτήρια....μόνο οταν δεν μπορούσα να το αποφύγω έριχνα φιλί.

 

 

Το μικρό μου αγγελάκι με εγκατέλειψε.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...