Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να στολίσω μόνη μου την εκκλησία;


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια, θελω ξανα την βοηθεια σας... ξερω οτι εχετε πολλες ιδεες, και θα με βοηθησετε... τν αυγουστο βαφτηζουμε την κορουλα μας. και λογο οικονομικων λεω να φτιαξω οτι μπορω μονη μου... μπομπονιερες, προσκλητηρια κτλ εχω αποφασιση τι θα κανω... αλλα δεν ξερω τι να κανω για στολισμο στην εκκλισια...ελεγα να παρω γαζα που βρηκα σε 2 χρωμτα και να τα βαλω κατω, δεξια και αριστερα απο την εισοδο.... εχει 4-5 σκαλακια... αλλα τι αλλο να βαλω για να ειναι ομορφο. τι διακοσμητηκα;;; στο τραπεζι εχων τι να βαλω; στο τραπεζει με της μπομπονιερες;;; βασικα ταπεζι ευχων θα εχω μονο αν καταφερω να φτιαξω μονη μου το βιβλιο, γιατι δεν παιζει να αγορασω...

στην κολυμπιθρα ελεγα να βαλω και εκει γαζα αλλα ο παπας μας αφηνει μονο λουλουδια να βαλουμε... οποτε ειπα να παλω στα χερουλακια απο ενα μπουκετακι... αλλα πως να τα δεσω... τι λουλουδια να βαλω;;; ηθελα στεφανακι στην κολυμπιθρα, αλλα ουτε μονη μου δεν θα μπορεσω να το φτιαξω, αλλα και ακριβο θα μου βγει... τραπεχι μετα την βαφτηση δεν θα κανουμε... για πειτε ιδεες.... αααα και δεν θελω μπαλονια, δεν μου πολυ αρεσουν

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::D:D

an1cJTKHg3D0000MTg3ZHw4MTM1NDZsaGF8SCBLQVJBTUVMVFNBIE1BUyBFSU5BSSA.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!

 

εγω ειχα παρει φαναρακια απο τα τζαμπο ,,,για πολλες ιδεες οικονομικες δες και απο εδω υπαρχει αντιστοιχο θεμα χιχιιχ

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=117978

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην,τι θεμα θες να εχει η βαφτιση σου?

 

Εγω ειχα σκεφτει το εξης για το δικο παιδακι,οταν με το καλο ερθει.

 

Στα σκαλια της εκκλησιας δεξια και αριστερα θα εβαζα ομορφες γλαστρουλες με βασιλικο και κερακια!Αναμεσα τους,λιγο υφασμα γαζα!

 

Αν υπαρχουν δεντρα στο προαυλιο,θα κρεμουσα μπαλονακια και κορδελιτσες σε διαφορα χρωματα!

 

Μεσα στην εκκλησια,εφοσον το επιτρεπει ο ιερεας,θα τοποθετουσα ενα χαλι κατω απο την κολυμπηθρα.Τιποτα αλλο.

 

Στα τραπεζια της βαφτισης,θα εκανα το εξης.Υφασμα στυλ γαζας και γλαστρουλες ροζ αν ειναι κοριτσακι ,μπλε αν ειναι αγορακι (τις εχω δει στο Τζαμπο με 70 λεπτα) με πετρουλες απο την θαλασσα και καρφιτσωμενα 2-3 μπαλονακια μεσα στην γλαστρα (Εχεις δει φανταζομαι κατι ασπρα κονταρακια,που κρατας τα μπαλονακια)

Επισης,πορεις να σκορπισεις και λιγους αστεριες στο τραπεζι.Ειχα βρει σε ενα μαγαζι με υλικα για διασκομηση 100 τμχ αστεριες στα 4 ευρω!!

 

Για μπομπονιερες,επειδη το ειχα δει παλια σε καποιο σαιτ,θα ηθελα να εχω βασιλικο σε μικρες μικρες γλαστρουλες,σε διαφορα χρωματα, απο το Τζαμπο.Τις εχω βρει με 30 λεπτα την μια!Η' θα τις διακοσμουσα με μολυβακια!

Αν ξερεις να πλεχεις,μπορεις να πλεξεις μικρα μαξιλαρακια και να βαλεις μεσα τα κουφετακια!

 

Εμ,τι αλλο?

 

Μην ξοδεψεις πολλα χρηματα σε προσκλητηρια,καλυτερα να επενδυσεις σε εναν καλο φωτογραφο.Εξαλου οι φωτο μενουν μια ζωη!

 

 

Αχ,σορρυ....τωρα ειδα οτι δεν θα κανεις τραπεζι και οτι δεν σου αρεσουν τα μπαλονακια!!!!!!

 

Τεσπα,εγραψα τι θα ηθελα στην δικη μας βαφτιση.Ελπιζω να βοηθησα ετσι και αλλιως

 

Με το καλο η βαφτιση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

 

εγω ειχα παρει φαναρακια απο τα τζαμπο ,,,για πολλες ιδεες οικονομικες δες και απο εδω υπαρχει αντιστοιχο θεμα χιχιιχ

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=117978

 

 

σε ευχαριστω πολυ... ναι σωστα... αφου τι ειδα εκεινο τι θεμα... ας σβηστει αυτο αν γινετε.... χιχι :D

an1cJTKHg3D0000MTg3ZHw4MTM1NDZsaGF8SCBLQVJBTUVMVFNBIE1BUyBFSU5BSSA.gif
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην,τι θεμα θες να εχει η βαφτιση σου?

 

Εγω ειχα σκεφτει το εξης για το δικο παιδακι,οταν με το καλο ερθει.

 

Στα σκαλια της εκκλησιας δεξια και αριστερα θα εβαζα ομορφες γλαστρουλες με βασιλικο και κερακια!Αναμεσα τους,λιγο υφασμα γαζα!

 

Αν υπαρχουν δεντρα στο προαυλιο,θα κρεμουσα μπαλονακια και κορδελιτσες σε διαφορα χρωματα!

 

Μεσα στην εκκλησια,εφοσον το επιτρεπει ο ιερεας,θα τοποθετουσα ενα χαλι κατω απο την κολυμπηθρα.Τιποτα αλλο.

 

Στα τραπεζια της βαφτισης,θα εκανα το εξης.Υφασμα στυλ γαζας και γλαστρουλες ροζ αν ειναι κοριτσακι ,μπλε αν ειναι αγορακι (τις εχω δει στο Τζαμπο με 70 λεπτα) με πετρουλες απο την θαλασσα και καρφιτσωμενα 2-3 μπαλονακια μεσα στην γλαστρα (Εχεις δει φανταζομαι κατι ασπρα κονταρακια,που κρατας τα μπαλονακια)

Επισης,πορεις να σκορπισεις και λιγους αστεριες στο τραπεζι.Ειχα βρει σε ενα μαγαζι με υλικα για διασκομηση 100 τμχ αστεριες στα 4 ευρω!!

 

Για μπομπονιερες,επειδη το ειχα δει παλια σε καποιο σαιτ,θα ηθελα να εχω βασιλικο σε μικρες μικρες γλαστρουλες,σε διαφορα χρωματα, απο το Τζαμπο.Τις εχω βρει με 30 λεπτα την μια!Η' θα τις διακοσμουσα με μολυβακια!

Αν ξερεις να πλεχεις,μπορεις να πλεξεις μικρα μαξιλαρακια και να βαλεις μεσα τα κουφετακια!

 

Εμ,τι αλλο?

 

Μην ξοδεψεις πολλα χρηματα σε προσκλητηρια,καλυτερα να επενδυσεις σε εναν καλο φωτογραφο.Εξαλου οι φωτο μενουν μια ζωη!

 

 

Αχ,σορρυ....τωρα ειδα οτι δεν θα κανεις τραπεζι και οτι δεν σου αρεσουν τα μπαλονακια!!!!!!

 

Τεσπα,εγραψα τι θα ηθελα στην δικη μας βαφτιση.Ελπιζω να βοηθησα ετσι και αλλιως

 

Με το καλο η βαφτιση!!!!

 

σε ευχαριστω πολυ... για μπομπονιερες εω θα εχω βαζακια με γλυκο του κουταλιο και εκει πανω θα εχω δεμενα και τα κυφετα... για τα παιδακια πηρα σαπουνοφουσκες, εβγαλα το χαρτακι και τυπωσα στο θεμε μας (hello kitty) αυτοκολλητα και τα κολλησα πανω.... για προσκλητηριο, πηρα γλυφιτζουρια και πανω θα κρεμασω το χαρτακι με την προσκληση... ααα και επισεις θα φτιαξω σουβλακιαμε ζαχαρωτα για τα παιδακια....

αυτο που σφετομαι ειναι για τη ν εισοδο της εκκλισια... τι να βαλω εκει;;; σκεφτηκα κανεναν μεγαλο βασιλικο σε γλαστρες, ενας δεξεια και ενας αριστερα... θα ειναι ομως ωραιο; και ποσο να εχουν αυτα; και τι αλλο να βαλω για να ειναι λιγο πιο γεματο ολο;;; αααα εχω αγχωθει....

an1cJTKHg3D0000MTg3ZHw4MTM1NDZsaGF8SCBLQVJBTUVMVFNBIE1BUyBFSU5BSSA.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμα αγορασεις ενα ματσακι βασιλικο θα σου στοιχισει 50 λεπτα!!!Και μεχρι τον Αυγουστο θα εχει γινει θαμνος.Γλαστρουλες μπορεις να βρεις σε μεγαλη ποικιλια και χρωματα σε πολυ καλες τιμες!!Τσαμπα αγχωνεσαι!!Αν βαλεις και λιγες πετρουλες γυρω γυρω διασκορπισμενες θα "γεμισει " ο χωρος.Επισης,να μην ξεχασεις να βαλεις και υφασμα.Θα προτεινα γαζα,αλλα κυκλοφορουν στο εμποριο επισης πολλα ειδη και σε απιστευτες τιμες.Ακομα και με 1ευρω το μετρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο τζαμπο επισης εχουν και μεγαλα φαναρακια που μπορεις να τα στολιζεις με κερακια και κορδελες.Τα εχουν στα 20 ευρω αν δεν κανω λαθος.Τα πιο μικρα ειναι πιο οικονομικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Αμα αγορασεις ενα ματσακι βασιλικο θα σου στοιχισει 50 λεπτα!!!Και μεχρι τον Αυγουστο θα εχει γινει θαμνος.Γλαστρουλες μπορεις να βρεις σε μεγαλη ποικιλια και χρωματα σε πολυ καλες τιμες!!Τσαμπα αγχωνεσαι!!Αν βαλεις και λιγες πετρουλες γυρω γυρω διασκορπισμενες θα "γεμισει " ο χωρος.Επισης,να μην ξεχασεις να βαλεις και υφασμα.Θα προτεινα γαζα,αλλα κυκλοφορουν στο εμποριο επισης πολλα ειδη και σε απιστευτες τιμες.Ακομα και με 1ευρω το μετρο!!!

 

ναι γαζα θελω να βαλω απο κατω σε ροζ και λευκο... εχω βρει καπου με 12 τα 20 μετρα.... αλλα πρεπει να το ξανα ψαξω... καλα λες, δεν το σκεφτηκα... θα παρω δυο βασιλικους και θα δω πως θα ειναι μεχρι τοτε...

an1cJTKHg3D0000MTg3ZHw4MTM1NDZsaGF8SCBLQVJBTUVMVFNBIE1BUyBFSU5BSSA.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει κατι δεντρακια σε γλαστρες που ειναι στο ενα μετρο περιπου και ειναι ενας λεπτος κορμος και στο πανω μερος γινεται ενας στρογγυλος θαμνος?Δεν ξερω πως το λενε...αλλα μπορεις να βαλεις και κατι τετοιο και να κρεμασεις κορδελιτσες

Link to comment
Share on other sites

na sou po επειδη ειναι μερα τα φαναρακια και εγω την πατησα δε φαινονταν αναμενα ειχε πολυ φως,,,,,να παρεις γυαλες 6 πχ να γεμισεις με βοτσαλα και κοχυλια κλπ νερο και χρωμα αρωματικο απο τα τζαμπο???εγω ετσι εχω πχ απο μαρμελαδες και διαφορα αλλα βαζακια σε μπλε χρωμα,,,,,σκεψου γιατι στην αρχη και εγψ σκεφτομουνα τα δεντρακια που λεει η κουκερ μεχρι και τριανταφυλλιες για να μου μεινουν αλλα το απεριψα ,,,πως θα τα πας???εχεις φορτηγακι????πρεπει να ειναι κατι που να μεταφερετε ευκολα ,,,,,

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχεις δει κατι δεντρακια σε γλαστρες που ειναι στο ενα μετρο περιπου και ειναι ενας λεπτος κορμος και στο πανω μερος γινεται ενας στρογγυλος θαμνος?Δεν ξερω πως το λενε...αλλα μπορεις να βαλεις και κατι τετοιο και να κρεμασεις κορδελιτσες

 

 

ααααχ ναι αυτα τα θαμνακια ηθελα αλαλ και εγω δεν ξερω πως τα λενε...

yasemi εμεις απογευμα θα κανουμε την βαφτηση αλλα παλι δεν θα εχει νυχτωσει ακομα... ααα και επειδη θα γινει σε χωριο η βαφτηση ειναι πολυ κοντα στο σπιτι και δεν θα ειναι προβλημα να τα μεταφερουμε...

αλλα ποσο θα εχυν αυτα;;;

an1cJTKHg3D0000MTg3ZHw4MTM1NDZsaGF8SCBLQVJBTUVMVFNBIE1BUyBFSU5BSSA.gif
Link to comment
Share on other sites

με αφορμη το δικο σου θεμα θελω αν δεν σε πειραζει να το μεταβαλλω ελαφρως και να λυσουμε και τα πρακτικα θεματα του στολισμου. δηλαδη ποση ωρα νωριτερα πρπει να παμε και ποτε και πως ξεστολιζουμε. τετοια θεματα. επισης το τραπεζι με τις μπομπο πως θα το στολισω στην ωρα του αφυ θ αχαιρετανε ακομα απο την προηγουμενη βαφτιση.

 

εσεις που στολισατε μονες σας μπορειτα να μας βοηθησετε και σε αυτα τ απρακτικα θεματα;

Link to comment
Share on other sites

και για να σου απαντησω κιολας, εγω θα βαλω γλαστρες με βασιλικο στα σκαλια, γαζα και απο τα τζαμπο δυο αστερουληδες που ειναι και το θεμα της βαφτισης. στο τραπεζι με τις μπομπο θα βαλω λευκη γαζα και γαζα μπλε σαν ρανερ και πανω θα βαλω τα πραγατα, μπομπο, μια γυαλα με μαρσελοους, τα χωνακια για τα παιδια και το δωρακι των μαγαλων. και επειδη δεν με βλεπω να δινω παγωτο που ηθελα θα βαλω και το γλυκακι που εινια τυλιχτο γκοφρετακι που θ ατο βαλω μεσα σε πανακι ωραιο με κορδελα.

Link to comment
Share on other sites

με αφορμη το δικο σου θεμα θελω αν δεν σε πειραζει να το μεταβαλλω ελαφρως και να λυσουμε και τα πρακτικα θεματα του στολισμου. δηλαδη ποση ωρα νωριτερα πρπει να παμε και ποτε και πως ξεστολιζουμε. τετοια θεματα. επισης το τραπεζι με τις μπομπο πως θα το στολισω στην ωρα του αφυ θ αχαιρετανε ακομα απο την προηγουμενη βαφτιση.

 

εσεις που στολισατε μονες σας μπορειτα να μας βοηθησετε και σε αυτα τ απρακτικα θεματα;

 

 

 

Εγω δεν στολισα μονη.....αλλα ενα βημα πριν ημουν....(τελικα βρηκα οικονομικη προσφορα κ το προτιμησα) κ εμεινα ευχαριστημενη

Αλλα , να επισημανω πως ειναι πολυ καλη η ιδεα το να στολισεις μονη(οτι αγορασεις θα σου μεινουν)...

 

Αυτοι που ειχαν αναλαβει πηγαν 1.30 ωρα πριν(τους ειχα ρωτησει)

(βασικο να ρωτησετε στην εκκλησια αν εχει πριν απο εσας βαπτιση)

 

Αν μπορειτε να επιστρατευσετε κ κανα φιλο --συγγενεις για βοηθεια-αν υπαρχει μυστηριο πριν τα πολλα χερια βοηθουν παντα-ειδικα για το ξεστολισμα που θα γινει μετα τη τελετη.

 

Τα γλυκα--μπομπονιερες εξαφανιζονται πολυ συντομα, οποτε εχετε χρονο να στολισετε κ εσεις..οσο θα βγαζουν οι προηγουμενοι φωτο εξω εσεις θα στολιζετε μεσα,,,,,,.αλλα επιμενω να οργανωθειτε πριν, να αναθεσετε απο πριν σε αδελφια-ξεδελφια-φιλους καθηκοντα, ωστε να μην πελαγωσετε εκεινη την ωρα--το θεωρω σημαντικο!!!(πχ εγω ηθελα τη λαμπαδα η εστω ενα κερακι να την κρατα η ανιψουλα μου απο την ξαδελφη μου--εκεινη την ωρα δεν την ειδα μπροστα κ τελικα τα κρατησαν αλλα ανιψακια....το σκεφτομουν, αλλα δεν το ειχα πει στην ξαδελφη μου νωριτερα:oops::oops::oops:

 

 

 

Ποιος θα βοηθησει, τι θα κανει(πχ ποιος θα μοιρασει γλυκα, μαρτυρικα κλπ)

 

Για να εχετε καλυτερη αποψη, στο σπιτι σας στρωστε τις γαζες κ τα υπολοιπα, κ δειτε το καλα, τι ταιριαζει κλπ

 

Εγω γαζες θα εβαζα, φαναρακια κ γυαλες κοχυλια κ αστεριες κ μπαλονια ...απο το jumbo φυσικα:wink:

 

Ρωτηστε αν υπαρχει στην οικογενεια-φιλους φορτηγακι ωστε να μεταφερετε ευκολα ειδικα αν χρειαστειτε τραπεζι για κερασματα κ ευχες στο προαυλιο.

 

Με πολλη καλη διαθεση, ορεξη κ φαντασια θαυματα γινονται!!!

Με το καλο οι βαπτισεις σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
με αφορμη το δικο σου θεμα θελω αν δεν σε πειραζει να το μεταβαλλω ελαφρως και να λυσουμε και τα πρακτικα θεματα του στολισμου. δηλαδη ποση ωρα νωριτερα πρπει να παμε και ποτε και πως ξεστολιζουμε. τετοια θεματα. επισης το τραπεζι με τις μπομπο πως θα το στολισω στην ωρα του αφυ θ αχαιρετανε ακομα απο την προηγουμενη βαφτιση.

 

εσεις που στολισατε μονες σας μπορειτα να μας βοηθησετε και σε αυτα τ απρακτικα θεματα;

 

Επαναφέρω το θέμα γιατί έχω τις ίδιες απορίες. Εμείς δεν θα κάνουμε ιδιαίτερο στολισμό (δύο γλάστρες στην είσοδο της εκκλησίας μόνο) όμως και εγώ αναρωτιέμαι πόση ώρα νωρίτερα πρέπει να είμαι εκεί για να τακτοποιήσω το τραπέζι με τις μπομπονιέρες και τα cupcakes, τα ρούχα του μωρού κλπ και κατά τη γνώμη σας πρέπει κάποιος να έχει το νού του στα πράγματα, το ρωτάω γιατί έχω διαβάσει έδω ιστορίες από άλλες κοπέλες που λένε ότι τους βούτηξαν μπομπονιέρες και γλυκά και έχω αγχωθεί, θα έχουμε βέβαια παραπάνω αλλά γιατί να τα πάρουν άσχετοι;

S02fp3.png

 

 

LnVyp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

αυτο ακριβως ειναι και το δικο μου θεμα....θελω και εγω να κανω πραγματα στην εκκλησια μονη μου αλλα δεν γινεται λογω τεχνικων προβληματων, δηλαδη το ξωκλησι που θα βαφτισω την μικρη μου εχει μια ωραια περγολα εξω, που απο κατω στυνεται η κολυμπηθρα....εγω εκει ηθελα να βαλω γαζες πανω στην περγολα (να τις πλεξω ουσιαστικα) για να κανω ενα ωραιο σκηνικο αλλα και για τον ηλιο....το θεμα ειναι πως θα γινει αυτη η δουλεια αφου πρεπει να παει καποιος με σκαλα να ανεβαινει να ριχνει να κατεβαινει να τραβαει και γενικα ειναι μια δυσκολη δουλιτσα αλλα με ομορφο αποτελεσμα οπως καταλαβενετε η δουλεια αυτη δεν μπορει να γινει απο εμενα και σκεφτομαι ποιον αλλο να αγγαρεψω....και οχι μονο αυτο...ποιος θα ειναι προθυμος να την κανει με νταλα ηλιο και μετα να παρακολουθησει και το μυστηριο....γενικα εχω πολλες ιδεες αλλα κολλαω σ΄αυτα τα τεχνικα....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα!

Βαφτίζω το μωράκι μου τον Αύγουστο και έχω μια απορία σχετικά με τον στολισμό έξω από την εκκλησία και στο τραπέζι μετά (που θα πάμε μόνο καμια 20αρια άτομα). Θέλω να βάλω ένα τραπέζι έξω από την εκκλησία που εκτός από μπομπονιέρες, βιβλίο ευχών, θα έχει ζαχαρωτά και χωνάκια για να βάζει ο κόσμος και μπουκαλάκια πορτοκαλάδας για κέρασμα (επειδή δεν θα τους καλέσουμε στο τραπέζι). Το πρόβλημα είναι ότι στη βάφτιση θα είναι ελάχιστα παιδάκια. Πειράζει λοιπόν να βάλω ζαχαρωτά και γλυφειτζούρια ή είναι κάτι που δεν συνηθίζεται όταν οι καλεσμένοι είναι μεγάλοι; Προτείνετε κάτι άλλο πάνω στο τραπέζι για τον στολισμό εκκλησίας;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια καλησπέρα!

Βαφτίζω το μωράκι μου τον Αύγουστο και έχω μια απορία σχετικά με τον στολισμό έξω από την εκκλησία και στο τραπέζι μετά (που θα πάμε μόνο καμια 20αρια άτομα). Θέλω να βάλω ένα τραπέζι έξω από την εκκλησία που εκτός από μπομπονιέρες, βιβλίο ευχών, θα έχει ζαχαρωτά και χωνάκια για να βάζει ο κόσμος και μπουκαλάκια πορτοκαλάδας για κέρασμα (επειδή δεν θα τους καλέσουμε στο τραπέζι). Το πρόβλημα είναι ότι στη βάφτιση θα είναι ελάχιστα παιδάκια. Πειράζει λοιπόν να βάλω ζαχαρωτά και γλυφειτζούρια ή είναι κάτι που δεν συνηθίζεται όταν οι καλεσμένοι είναι μεγάλοι; Προτείνετε κάτι άλλο πάνω στο τραπέζι για τον στολισμό εκκλησίας;

 

Εγώ πιστεύω ότι επειδή είναι Αύγουστος μην βάλεις smarties γιατί λιώνουν αυτά. Την πάτησα εγώ με τα γλυκά, με την ζέστη είναι πρόβλημα. Χωνάκια με διάφορα ζαχαρωτά περισσότερο γίνονται για τα παιδάκια, όχι για τους μεγάλους. Κάνε λίγα για τα παιδιά...αποψή μου...αν έχεις πολύ κόσμο καροτσάκι παγωτού είναι μιά ιδέα ή κάποιες μπουμπουνιέρες που να είναι γλυκό συγχρόνως. Εγω έτσι έκανα & μου ήλθε πολύ φθηνότερα!!! :!:;)

Link to comment
Share on other sites

κοκκινοσκουφιτσα, εμενα οι μπομπο θα ειναι με smarties....θα εχω και το κλασικο παστακι για κερασμα...θα πω στο ζαχαροπλαστειο να μου τα φερουν μιση ωρα μετα την εναρξη της βαφτισης και στον μεγαλο που τον ειχα βαφτισει ιουλιο τα ιδια ειχα κανει και δεν μου ειχαν λιωσει....θα εχω ομως και ζαχαρωτα για τα παιδακια....μετα στο σπιτι θα εχω catering με καροτσι παγωτου και φρουτα εποχης....

καθε μερα ολο και περισσοτερες εκπληξεις....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...