Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΤΩΝ ΠΕΘΕΡΙΚΩΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;;


Agapi6

Recommended Posts

Τα αλλα εγγόνια των πεθερικών ισως ειναι καλύτερα επειδή

ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΟΥΛΑ ΤΟΥΣ

(ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΤΡΟΠΑΡΑΔΟΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ :shock: )

Ενω οταν τα πεθερικα εχουν μόνο γιούς και καθόλου κόρη (τουλαχιστον αυτο εχω δεί εγώ) νοιάζονται για όλα τα εγγόνια το ίδιο :wink:

Πες τα χρυσόστομη!!!!!Εύγε!

Μωρε εγω τα λέω αλλα τα λέω δεν τα λέω το ένα και το αυτό.

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω εχω το ιδιο θεμΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ..Παντα της κορης της τα παιδια ειναι τελεια...

βεβαια το ενα απο αυτα ειναι 6 χρονων και καρφωσε το στυλο του στο μαγουλο ενος αλλου μαθητη αλλα αυτο δεν εχει σημασια...το αλλο παιδι εφταιγε....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ!!!ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!!!!ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΚΟΡΗ ΤΗΣ!!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ/ΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΓΓΟΝΟΥ ΤΗΣ!!!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΛΕΩ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ, ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΓΓΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ!!!

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΕΙΧΑ ΝΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δείχνει περισσότερη αγάπη ο πεθερός μου στο μεγάλο μου το γιο επειδή έχει το όνομά του και παραμελεί το μικρό μου γιο ΜΑΥΡΟ ΦΙΔΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΦΑΓΕ!Σε σχέση με τα άλλα του εγγόνια το τι κάνει ή τι θα κάνει στο μέλλον αδιαφορώ.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα εγώ δεν έχω παιδάκι ακόμα έχει η κουνιάδα μου και είναι το πρώτο στην οικογένεια΄οπότε όπως φαντάζεστε έχουμε πέσει όλοι επάνω. η κουνιάδα μου μένει με τους γονείς της από την ώρα που γέννησε για να την βοηθάνε και τώρα μέχρι να χτίσει. ο πεθερός μου είπε την εξής ατάκα πρόσφατα. ότι όποιο άλλο μωρό έρθει στην οικογένεια θα τα αγαπάω αλλά σαν αυτό αποκλείεται !είναι το πρώτο και τέρμα είναι η αδυναμία μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ξέρω πως ο δικός μας θα είναι ο αγαπημένος της μαμάς και του μπαμπά μου επειδή είναι το 1ο τους, εχουν διαφορετικά συναισθήματα απο τα πεθερικά μου που έχουν ήδη δυο, 11 και 8 ετών. Σιγουρα ο μπέμπης θα τους ενθουσιασει αλλα ειναι συναισθήματα που τα έχουν ξαναβιώσει σ' αντίθεση με τους γονείς μου...

 

Σαν εγγόνι πάντως έχω και εγω να πω πως οταν οι παπούδες ξεχωρίζουν τα παιδια αφήνουν μια πικρία. Εμείς ζήσαμε τους γονείς της μητέρας μου. Ο παππούς μου μου είχε αδυναμία και όσα χρόνια τον είχα δεν κατάλαβα διαφορα. Μετά το θάνατο του είδα ποσο αδυναμία ειχε η γιαγια μου στον αδερφό μου και ποσο με ξεχώριζε εις βάρος μου... πχ διάβαζα κάτι εγώ το έπαιρνε ο αδερφός μου ετσιθελικα και η ίδια με τιμωρούσε επειδη δεν του το έδωσα!! Γενικώς δεν τον πιεσε ποτέ γεγονός που ο ίδιος παραδέχτηκε αργότερα πως του έκανε μεγάλο κακό (μας μεγάλωνε αυτή λογο εργασίας της μαμας) στην ανατροφή του σε σχέση με μένα που αναγκάστηκα να διεκδικώ αυτά που ήθελα.. Μένει πάντως το παράπονο οτι εγώ δεν ειχα ποτε απλοχερα αυτό που ήθελα σε σχέση με τον ίδιο

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ηρθε και η δικια μας ωρα....αντιμετωπιζω και εγω το ιδιο προβλημα....σε σημειο που αρχισε να με ενοχλει ιδιαιτερα...και τσακωνομαι με τον αντρα μου λες και φτεει αυτος...

Σημερα ομως ηταν το αποκορηφωμα.....Και ειπα τερμα το μωρο δεν ξαναπαει εκει και ας τον δουνε ξανα φανταρο πια.... το αλλο παιδακι ειναι 3 χρονων εχει το ονομα φυσικα του παππου του και ειναι και το πρωτο.....και ο δικος μου φυσικα το εχει το ονομα του αλλα δεν φενεται να τον ενδιαφερει και ιδιαιτερα....Ολο ειναι απο πανω απο το αλλο εγγονι και γιατι ο δικος μου δεν μιλησε ακομα και γιατι αφου ο αλλος στη δικια σας ηλικια μετραγε τους αριθμους....και γιατι το ενα και γιατι το αλλο???ποτε δεν μας ειπαν οτι κανει καλο ο δικος μας...πηρα το παιδακι μου και εγω σημερα και ειπα στον αντρα μου εκει δεν ξανα παει..ισως εχω αδικο δεν ξερω αλλα εκανα πολυ υπομονη....πολυ καιρο τωρα σιωπω...εφτασα στο σημειο να λεω βρε μπας και ζηλευω το αλλο μωρο???που εγω τον λατρευω...ηταν το παιδακι που μου εδινε θαρρος μεχρι να αποκτησω το δικο μου...

Δεν ξερω αν κανω σωστα πες τε μου και εσεις την δικια σας γνωμη...Νιωθω και ασχημα προς τον αντρα μου αλλα ξερω οτι το καταλαβαινει αλλα εινια γονεις του....αν και μου λεει συνεχεια γιατι δεν απαντας εκεινη την ωρα και ερχεσαι και τα ακουω εγω....

Δεν ξερω πως πρεπει να συνεχησω?/?

Link to comment
Share on other sites

δεν πρέπει να δίνεις σημασία!!

σε καταλαβαίνω αλλά...

πάντα θα υπάρχουν οι συγκρίσεις.

εδώ το κάνουν οι γονείς μου με το δικό μου παιδί...

η ανηψιά μου είναι το πρώτο εγγόνι και της έχουμε όλοι αδυναμία.

αλλά κάπου με τον καιρό νευριάζεις.

καμμιά φορά λέω με τον καιρό θα φτιάξουν τα πράγματα...

τώρα η δική μου δεν μιλάει ακόμα,δεν περπατάει...

πάντως κι εγώ πρώτο εγγόνι είμαι και δεν είδα και αδυναμίες!!!

δεν μπορείς όμως να στεναχωρίεσαι,ούτε να τσακώνεσαι με τον άντρα σου.

να μην το πηγαίνεις να το βλέπουν,εγώ έτσι κάνω!!

όποιος θέλει να το δεί ας έρθει σπίτι μας!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

κι εμένα τα πεθερικά μου, κυρίως η πεθερά μου έχουν αδυναμία στην κόρη της κουνιάδας μου και το δείχνουν απροκάλυπτα. οοολο γι'αυτή μιλάνε, πότε έκανε κακά , πότε έφαγε, πόσο έξυπνη είναι(επειδή είναι 2χρονών και λέει λεξούλες!). για τα παιδιά του κουνιάδου μου ή για το γιό μου κουβέντα.το πιο εξοργιστικό ειναι οτι συγκρίνουν τα πράγματα που κάνει η αγαπημένη τους εγγονή που είναι 2χρονών με το γιό μου που είναι τεσσάρων μηνών. πχ."ο μικρός δε μας χαμογελάει ενώ η σοφούλα μας κάνει χαρές κτλ κτλ.δε με απασχολεί όμως , ας έχουν αδυναμία όπου θέλουν. το παιδάκι μου έχει εμένα και το μπαμπά του να το αγαπάμε

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol: Τα δυο τελευταία εγγόνια του πεθερού μου έχουν 4 ημέρες διαφορά (ο δικός μου και του κουνιάδου)!!!!!!

Τον δικό μου τον βλέπει από νεογέννητο, τον άλλο δεν τον έχει δει ποτέ :shock: :shock: :shock:

 

Μια μέρα μας περιέγραφε, που του τον είχαν περιγράψει, τι όμορφος και τι χαριτωμένος και τι γλυκός κλπ κλπ που είναι ο άλλος, καλός και ο δικός μας αλλά σαν τον άλλον δεν είναι....... Είχε πάρει ένα ύφος και μια γλύκα, έσταζε μέλι στην κυριολεξία προς τον άλλο και φαρμάκι προς τον δικό μου!!!

 

"Μπράβο" του λεω και τον ρωτάω τελείως καλοπροαίρετα και με λίγη περιέργεια "Πως τον έχουν βαφτίσει???" και παίρνει ένα απορημένο ύφος "Και που θέλεις να ξέρω"..............!!!!!!!!!!!!!!

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχουν δικιο τα κοριτσια ..μην δινεις σημασια.Ασε που δεν σκεφτονται καν τι λενε και πολλες φορες το κανουν για να σου τη σπασουν.Το δικο μας παραδειγμα η κορουλαμου και ο γιος της κουνιαδας μου-εχουν 9 μηνες διαφορα.Οταν αρχισε να περπαταει η μικρη μου και σε αυτη την ηλικια αντε πιαστα και καν τα καλα ολοι ελεγαν "Α ο Δ...

ειναι ήσυχος-δεν ειναι σαν και τη δικια σου" "Αυτο ειναι παιδι -οχι το αλλο ο διαολος"Η πεθερα μου ουτε να την κρατησει δεν ηθελε και ξινιζε τη μουρη της οποτε της την πηγαινα ή οποτε αργουσα

Τωρα η δικια μου εστρωσε -μεγαλωσε και συνενοησε.Τωρα ειναι η δικια μου καλη "Α η Αλεξανδρα ειναι παιδι-οχι σεν τον αλλον"

Με λιγα λογια οτι να ναι.Λεςς και δεν εχουν κανει παιδια και δεν ξερουν.Τωρα κρατανε με ευκολια την δικη μου χωρις γκρινια και για το αλλο το παιδιακι γκρινιαζουν

Ποιος ξερει και με τους δικους πως τους τη σβουριξε και φερονται ετσι

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites

τα δικα μου πεθερικα παλι...απο τοτε που γεννηθηκε η μεγαλη εως σημερα δεν εχουν παρει τηλ μια φορα να ρωτησουν τι κανουν τα παιδια.η πεθερα μου παιρνει τηλ 2-3 φορες το χρονο αμα θυμηθει καμια γιορτη η γεννεθλια.αφηστε που δεν εχουν παρει ΠΟΤΕ τιποτα για τα παιδια.ουτε ενα ζευγαρι καλτσες!ουτε καν οταν γεννηθηκανε!κ οταν παμε ελλαδα κ παλι σαν γιαγια κ παππους δε βαζουν το χερι στην τσεπη να τους παρουν εστω μια σοκολατα!τιποτα ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΙΠΟΤΑ!καλα ο πεθερος μου κ στις 2 βαπτισεις ηταν στο προαυλιο κ καπνιζε...κ στο τραπεζι σφουγγαριζε τα πατωματα με τα κατεβασμενα μουτρα που ειχε!αλλα ουτε κ στο τριτο θα βαλω το ονομα τους ετσι για να σκασουν!:mrgreen: κ ο αντρας μου τους εχει στη δεξια μερια!εκει ειναι που νευριαζω!:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Την ιδια εμπειρια εχω κι εγω. Η πεθερα μου οποτε της αναφερω κατι για την μπεμπουλα θα θυμηθει ΠΑΝΤΑ καποιο περιστατικο για τα παιδια της κορης της και πολλες φορες εχει διηγηθει 2 και 3 φορες την ιδια ιστορια γιατι δεν θυμαται οτι την εχει ξαναπει! Αυτο παντως τωρα τελευταια επειδη με κουρασε προσπαθω να το σταματησω. Κατα τα αλλα μονο τα παιδια της κορης της ειναι τα πιο σημαντικα της εγγονια και μην νομιζετε οτι εχουν το ονομα της γιατι ειναι αγορια. Οσο για το ονομα του πεθερου μου εχει βγει σαν δευτερο σε ενα απο τα παιδια και δεν το φωναζουν καθολου με αυτο. Απλα ειναι παιδια της κορης κι αυτο εχει σημασια. Αν ειναι λιγο ενθουσιασμενη με το δικο μου ειναι γιατι ειναι η πρωτη της εγγονη. Κατα τα αλλα δεν υπαρχει ουσιαστικη επαφη. Δεν με απασχολει ομως γιατι υπαρχουν και οι γονεις μου οι οποιοι πραγματικα μας βοηθουν πολυ με το μωρο, το λατρευουν και ειναι μεσα στη ζωη του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ήρθες στη Ζωή και μας άνοιξες δρόμους Ευτυχίας!

Μας δώρισες Χαμόγελο και ομόρφηνες κάθετί ολόγυρα!

Σε ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κι εγω θα μιλησω σαν εγγονι..εχω 16 πρωτα ξαδερφια και ακομα και τις 2 γιαγιαδες μου ζωντανες(θα μας θαψουν ολους)..καμια απο τις 2 ποτε δεν εδειξε ενδιαφερον για μενα και την αδερφη μου..για την αδερφη βεβαια εκαναν που και που πως ενδιαφερονται αλλα για τα ματια του κοσμου και μονο..για μενα ουτε αυτο..δεν μου ελειψε ποτε η αγαπη τους..τις ξεγραψα και τις 2 απο πολυ νωρις..ουτε 10 δεν ημουν οταν για πρωτη φορα τολμησα να πω φωναχτα πως δεν αγαπαω τις γιαγιαδες μου..και να το εννοω!!ποτε δεν ενιωσα αγαπη γι αυτες τις 2 γυναικες γι αυτο και ποτε δεν πληγωθηκα απο τη συμπεριφορα τους..η τραγικη ειρωνια ειναι πως μετα απο 20 χρονια υπαρξης και αφου παντρευτηκα χωρις να γνωριζουν τιποτα,φαγωθηκαν για το τι κανω και ποτε θα παω να τις δω..

η μια με διεγραψε οταν ημουν 4 χρονων και μου ευχηθηκε να πεθανω απο καρκινο οπως ο παππους μου(και συζυγος της) και η αλλη οταν μετα τον γαμο μου οχι μονο δεν μου ευχηθηκε αλλα εκανε και μουτρα και δεν θελει να ξερει αν υπαρχω..

ειναι στον ανθρωπο αν θα δειξει πεισσοτερη αδυναμια σε καποιο εγγονι..γνωμη μου!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

και ναι οι γονείς μου συνεχίζουν να μην ασχολούνται με την μικρή μου,δεν έχουν παίξει ποτέ με το παιδί,δεν ξέρουν τι λέξεις λέει ως τώρα,τίποτα απολύτως...αν τους τη πάω σπίτι τους καλώς,απλά θα τη δουν,τίποτα παραπάνω, διαφορετικά δεν πατάνε το πόδι τους στο σπίτι μου...και στεναχωριέμαι...

τα πεθερικά μακρυά...στον κόσμο τους.

το έχω πάρει απόφαση ότι το παιδί μου μεγαλώνει χωρίς παππούδες...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προχτες περνουσα στο δρομο, και ακουω μια κυρια καμια 60 χρονων να λεει σε μια αλλη ιδιας ηλικιας...

 

-"Αυριο δε μπορω, θα παω να φυλαξω το παιδι της νυφης μου..."

 

Το ψαχνεται απο κει και περα? Νομιζω οτι αυτο τα λεει ολα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

έτσι θα σκέφτονται όλες μάλλον...

η δική μου πεθερά επειδή έχει εγγόνια από κόρη και από 2 γιους,νομίζω ότι έχει αδυναμία στου άλλου γιου,που τα βλέπει και συχνά,εμείς είμαστε μακρυά...

κάποια στιγμή όμως θα τους την "πουν" τα ίδια τους τα εγγόνια...

ή θα δείξουν την προτίμηση τους!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις .. οταν ο ανθρωπος ειναι γαιδαρος....τοτε ειναι γαιδαρος!

 

Εμενα η πεθερα μου εχει ενα και μοναδικο εγγονι και συμπεριφερεται σαν να εχει 100 και μαλιστα αυτο ειναι το 100στο, οποτε εχει συνηθισει στη φαση και δε της λεει τιποτα πια!

 

Φανταζομαι βεβαια, οτι οταν θα κανει η κουνιαδα μου παιδια...θα συνειδητοποιησει οτι εγινε γιαγια....

 

 

Link to comment
Share on other sites

οπα βαστα...μπορει να ειναι παιδια απο αλλο γαμο καλε...και να ειναι οντως παιδι της νυφης της (οπως ημουνα εγω).....λεω τωρα γιατι δε θελω να το πιστεψω οτι υπαρχιε και ααυτο το σεναριο...

 

 

εγω παιδια μονη μου ημουνα για πολλα χρονια το μοναδικο εγγονι και απο τις δυο μεριες οποτε το καταευχαριστηθηκα...τωρα οι νυφοκουνιαδεςμου δεν εχουν κανει ακομη προλαβα εγω και εχω και δυο ,,,η αδερφη του αντρα μου τωρα εινα εγγυος οποτε τριτο εγγονι για τη πεθερα μου θα δουμε ....θα σας πω σε κανα χρονο...εγω παλι νομιζω οτι ειναι και δικο μας θεμα...ηδη η αλλη κουνιαδα μου (γυναικα του αδερφου του αντρα μου μπερδευω τις συγγενειες) ακομη καλα κααλα δεν εχει μεινει εγγυος καιεχει αρχισει ....ναι και εμενα δε θα μου κρατας το παιδι (στη πεθερα μου τωρα ε?) ενω της γιασεμις το κραταγες για να παει δουλεια,,,,(2 ωρες το απογευμα τρεις φορες τη βδομαδα το εκανε για ενα τριμηνο) και οχι να το κρατας απο το πρωι ....και θελω να μου παρεις και εμενα ιδιου επιπεδου κουνια κλπ οπως τους πηρες κλπ κλπ ....τωρα της λες τιποτα???αυτη αυριο μεθαυριο που η πεθερα μου μπορει να πεταξει ενα ααααααααααα η γιασεμοπαιδο νουμερο ενα εεγονη μου οταν ητανε στην ηλικια του δικου σου περπαταγε να το πει ετσι απλα η αλλη τι θ ακανει???

 

εγω απο τοτε που γεννησα εκουω για το ενα παιδι που εκανε αυτο για το αλλο που εκανε εκεινο δε με ενδιαφερει και πολλες φορες δε το λενε απο κακια....μηπως και εμεις εχουμε σηκωμενα τα χερια για καυγα αμεσως????γιατι μας τσιναει τοσο πολυ οταν συγκρινουν τα παιδια μας???μηπως πρεπει να μη πεφτουμε σε αυτη τη παγιδα???

 

 

 

και κατι ακομη....οταν ΕΜΕΙΣ οι ΝΥΦΕΣ δε θελουμε να πηγαινουμε ΣΥΧΝΑ στα πεθερικα ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ να μη ξερουν καλα τα εγγονια τους και να μη τους ποναει το ΙΔΙΟ οπως για τα εγγονια τους που τα ζουνε πιο συχνα....ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ εχουμε τυπικες σχεσεις με τα πεθερικα τοτε και τα παιδια μασ θα εχουνε με αυτα....μην εχουμε παραολγες απαιτησεις...

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

οπα βαστα...μπορει να ειναι παιδια απο αλλο γαμο καλε...και να ειναι οντως παιδι της νυφης της (οπως ημουνα εγω).....λεω τωρα γιατι δε θελω να το πιστεψω οτι υπαρχιε και ααυτο το σεναριο...

 

Και εγω .... δε ΜΠΟΡΩ να πιστεψω οτι υπαρχει τοσο καλη πεθερα! Που να κραταει το παιδι της νυφης της απο αλλο γαμο! Πολυ επιστημονικη φαντασια μου κανει....και αν υπαρχει....χωριζω τωρα! Και παντρευομαι το γιο της!!! :P:p:p:p:p

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω .... δε ΜΠΟΡΩ να πιστεψω οτι υπαρχει τοσο καλη πεθερα! Που να κραταει το παιδι της νυφης της απο αλλο γαμο! Πολυ επιστημονικη φαντασια μου κανει....και αν υπαρχει....χωριζω τωρα! Και παντρευομαι το γιο της!!! :P:p:p:p:p

 

 

αστο ....ξερω ηδη τρεις....η μανα της δευτερης γυναικας του πατερα μου που καταγε εμενα οταν ειχανε δουλεια...η μανα της τριτης γυναικας του πατερα μου που κραταγε την αδερφη μου (που τηπερναω 18 χρονια) οταν δουλευανε και τη πεθερα της μανας μου αλλα αυτη ητανε πολυ κακια πεθερα και ειναι ακομη...αλλα με κραταγε....αλλα δε περναγα και καλα...

:D

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα...τη πιο σωστη κουβεντα, νομιζω, την εχει πει η γιαγια μου....σα κλασικο σκατοπαιδο εγω....τη ρωτησα μια φορα....

 

"Γιαγια, ποιον αγαπας πιο πολυ? Εμενα ή τη Γ. (αδερφη μου)?"

απαντηση γιαγιας:

"Οποιο δακτυλο κι αν μου κοψουν....το ιδιο θα πονεσω...."

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...