Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ο δικηγορος κοροιδευει


Recommended Posts

καλησπερα υπαρχει αποφαση ασφαλιστικων για διατροφη. ο τυπος δεν πληρωνει τπτ. της ειπε η δικηγορος οτι θα κανει κατασχεση μισθου αφου την ειψε σε αναμονη για μηνες τησ ειπε οτι δεν τον βρισκουν στη δουλεια κ δεν μπορει να κανει κατασχεση..ζηταει να κανει μηνυση κ της λεει οτι δε γινεται μηνυση με ασφαλιστικα καινουριος νομος μονο οταν εκδικαστει η τακτικη το νοεμβρη. η κοπελα ειναι σε τρελλη απογνωση. μιλησε με το αστυνομικο τμημα κ της ειπαν οτι γινεται κανονικα μηνυση..δεν εψει την αποφαση δεν ξερει πως θα παρει την αποφαση και φοβαται δεν ξερει τι κρυβεται. ο πρωην της μεγαλο καθαρμα....αν ομως του κανε κατασχεση κ πηρε τα λεφτα αυτη?

ειναι δυνατον..ακουγονται γελοια αλλα δυστυχως ετσι ειναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την αποφαση μπορει να την παρει πολυ απλα απο την δικηγορο της. Να παει απο το γραφειο της και να την παρει. Δεν χρειαζεται να της δωσει εξηγησεις, ας πει οτι θελει να κραταει κι εκεινη αρχειο και να κρατησει αντιγραφα η δικηγορος.

Αν εχει αμφιβολιες να παει σε αλλον δικηγορο και να ενημερωθει και αν οντως η δικηγορος που εχει τωρα την δουλευει να παει να παρει ολο τον φακελο της απο εκει και να αλλαξει.

Παντως απο οσο ξερω το ποσο της διατροφης μπορει να δεσμευεται απο τον μισθο του μονο αν ειναι δημοσιος υπαλληλος, νομιζω οτι αν δουλευει στον ιδιωτικο τομεα δεν γινεται. Και δεν νομιζω να ειναι απλη η διαδικασια για να καταφερε η δικηγορος να το κανει κρυφα,μαλλον θα επρεπε να δωσει αδεια το δικαστηριο οποτε δεν νομιζω να στεκει ενα τετοιο σεναριο.

Αυτο με τη μηνυση και εμενα περιεργο μου φαινεται, γιατι να μην μπορει να κανει?

Δεν ειμαι ομως δικηγορος οποτε στα λεω με επιφυλαξη ολα αυτα, ας παρει μια δευτερη γνωμη.

Link to comment
Share on other sites

εχει προσπαθησει να παρει το φακελο κ συνεχεια της ζηταει επιπλεον χρηματα που εννοειται πλεον οτι δεν τα εχει. οσο για την αποφαση δεν της τη δινει οταν πγε αιφνιδιαστηκε απο το γραφειο της της ειπε οτι την εψει δωσει στο δικστικο επιμελητη κ δεν την εχει εκει

Link to comment
Share on other sites

TI??? Eπιπλεον χρηματα για να της δωσει τον φακελο της??

Και μονο απο αυτο εγω θα την αλλαζα...

Δεν ισχυει κατι τετοιο σε καμια περιπτωση. Εγω αλλαξα δικηγορο πριν τη δικη και αμεσως μου εδωσε ολα μου τα χαρτια χωρις δευτερη κουβεντα. Και αυτος που εχω τωρα μου στελνει παντα με φαξ οτι αποφαση βγαινει για να την διαβασω και να την εχω.

Απαραδεκτη.. Μην μασαει η φιλη σου, πληρωνουμε τα δικογραφα και την παρασταση καθως και τις κοινοποιησεις των αποφασεων, οχι για να παρουμε τα χαρτια απο τον πληρωμενο δικηγορο μας!

Link to comment
Share on other sites

TI??? Eπιπλεον χρηματα για να της δωσει τον φακελο της??

Και μονο απο αυτο εγω θα την αλλαζα...

Δεν ισχυει κατι τετοιο σε καμια περιπτωση. Εγω αλλαξα δικηγορο πριν τη δικη και αμεσως μου εδωσε ολα μου τα χαρτια χωρις δευτερη κουβεντα. Και αυτος που εχω τωρα μου στελνει παντα με φαξ οτι αποφαση βγαινει για να την διαβασω και να την εχω.

Απαραδεκτη.. Μην μασαει η φιλη σου, πληρωνουμε τα δικογραφα και την παρασταση καθως και τις κοινοποιησεις των αποφασεων, οχι για να παρουμε τα χαρτια απο τον πληρωμενο δικηγορο μας!

καλημερα σου..γελαω γλυκα...ετσι της τα λεω. εχει πεσει σε περιπτωση κ το χειροτερο φοβαται πολυυυ. ο πρωην της ειναι μεγαλος αλητης με ακρες παντου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σου..γελαω γλυκα...ετσι της τα λεω. εχει πεσει σε περιπτωση κ το χειροτερο φοβαται πολυυυ. ο πρωην της ειναι μεγαλος αλητης με ακρες παντου.....

 

 

Τοτε να πας μαζι της αν μπορεις ωστε να μην φοβαται και να εχει και μαρτυρα μπας και ντραπει και λιγο η δικηγορος...

Αισχος...

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως περιμενω να βρει ο αντρασ μου ενα απογευμα να κρατησει τα 3 παιδακια μου, κ να παμε η να παει αυτος μαζι γιατι με τους αντρες κολωνουν...:);)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...