Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μου πασάρει την πεθερά μόνο όταν δεν την χρειάζονται


tazoula82

Recommended Posts

Εχω συγχιστεί πάλι με αυτο το θέμα.Λοιπόν ας το μοιραστώ μαζί σας να ξεθυμάνω λίγο.Στην πόλη που ζω εγω δεν εχω κανέναν δικό μου.Μεγαλώνουμε με τον άντρα μου μόνοι μας τα παιδιά μας χωρίς καμία βοήθεια.Εγω αναγκαστικα να σταματήσω απο την δουλειά πριν 3 χρόνια περίπου,όταν προσπαθούσαμε με εξωσωματική για το πρωτο μας παιδάκι.Τωρα εχω και 2ο,μια μπεμπούλα 5 μηνών.Εχω ζοριστεί παρα πολύ που ειμαι κλεισμενη ολη μερα μεσα στο σπιτι.Ο γιός μου ειναι τωρα 2,5 χρονών.Δυστυχως δεν τον περνανε τον Σεπτέμβρη στον δημόσιο παιδικό σταθμό.Λεφτα για ιδιωτικό δεν υπάρχουν.Ηλπιζα αν τον περνανε να αρχιζα δειλά δειλά να δουλευα πάλι καποιες ωρες και μήπως κρατουσε η πεθερά μου λίγο την μπέμπα τουλαχιστον.Δεν εγινε τελικά.Δεν μενει μεσα στην πόλη αλλα σε ενα χωριο λίγο πιο εξω.Επειδή ειναι μόνη της ομως γιατι εχει πεθάνει ο πεθερός μου,τον Χειμώνα ερχεται και μενει στην κόρη της για να της προσεχει και τον 8άχρονο γιο της οταν σχολάει απο το σχολείο.Σε μένα θα ρθει αραιά και που να δει τα μικρά με την δικαιολογία οτι επειδή δουλευει πολλές ωρες η κουνιάδα μου δεν εχει ποιος να κρατήσει το παιδί.Και οταν ερχεται ολο παρατηρήσεις για το καθετι είναι που αφορα στα παιδιά.Μια φορα δεν εχει πει να τα κρατήσει να βγουμε εστω για έναν καφε βρε παιδί μου με τον άντρα μου.Μόνο κανα 2 φορες όταν ειχα μόνο τον μικρό και αυτο γιατι παντρευοταν ενας ανηψιος της και δεν ήθελε να μην πάμε στο γάμο και παρεξηγηθούν.Οπότε αναγκαστικά μας το προτεινε η ίδια να τον κρατήσει.Τελευταία ομως επειδή η κουνιάδα μου ολο καπου πηγαινουνε,την αλλη καλουν κόσμο στο σπιτι,θέλει μαλλον να την "ξεφορτώνεται"λίγο και την πασάρει σε μενα με το ετσι θέλω.

Με παίρνει τις προάλλες και μου λεει οτι επειδή θα ρθουν καποιοι φίλοι το βράδυ για να μην ενοχλουμε την μαμά και για να κάνω κανα τσιγαράκι θα την φέρω σε σένα να μεινει να σε βοηθησει και λίγο μωρε με τα παιδιά.Τους επιασε ο πόνος και καλά....... οκ λεω εμεις εδω θα μαστε.Μια αλλη μέρα επειδή θα φευγανε για μια εκδρομή με παίρνει η πεθερα μου και μου λέει να πω στον γιό της να παει να την παρει να την φερει σε μας για το Σ.Κ γιατι δεν θα χε τι να κανει μόνη στο σπιτι τωρα που λείπει η κουνιάδα μου.Και αλλή μια μερα πάλι κατι παρομοιο εγινε.Ε και σήμερα ήρθε η κουνιάδα μου για καφέ και οπως μιλαγαμε με ρωτησε τι θα κανουμε το τριήμερο της Αποκριας γιατι αυτοι εχουν κανονισει να φύγουν.Και αν ειναι λεει ευκαιρια να ρθει και η μανα της να μεινει λίγο σε μας και τα ιδια παλι και καλα να με βοηθησει λίγο κλπ.Της λεω και γω λοιπόν ότι και μεις θα χουμε κόσμο γιατι περιμενω κατι κουμπαρους και φίλους να ρθουν Βόλο.Οποτε δεν θα χουμε που να κοιμηθεί.Ψηλοστραβωσε λίγο.Αλλα συγνωμη δεν μπορει να μεινει μόνη της?Μονο όταν λειπουν οι υπολοιποι θυμάται να ρθει σε μένα?Μόνο τοτε χρειάζομαι λίγη βοήθεια με τα παιδιά?Ολο τον υπολοιπο καιρό που είναι?

Δεν ξέρω αν είμαι παράλογη και αν όλο αυτο το βλέπω εγω ετσι στραβά γιατι πραγματικά εχω κουραστει αρκετα ολο μεσα στο σπιτι και καπου τα νευρα μου ειναι τεντωμενα.Παρακαλαω ποτε να ερχεται ή μανα μου λίγες μερες να παρω μια ανασα.Αλλα η πεθερα μου τον μισο χρόνο μενει στην πόλη και δεν κανει ποτε κίνηση να ρθει σε μας,εκτος αν δεν εχει κατι αλλο κάνει.

Αυτα βρε κορίτσια.. τα ειπα και ξελάφρωσα λίγο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ έτσι θα αντιδρούσα, όπως κι εσύ. Δεν κατάλαβα, τι είσαι ξενοδοχείο για την πεθερά όποτε κάνει κόμοντο στην κουνιάδα σου; Η οποία μου φαίνεται πολύ παρτάκιας. Και της μεγαλώνει τα παιδιά η πεθερά σου, και έχει τις εξόδους της και τα ταξιδάκια της κι όποτε δεν θέλει την μάνα της στα πόδια της την πασάρει σε εσένα! Να την παίρνει μαζί της, μόνο τα παιδιά να της μεγαλώνει δηλαδή και να την διευκολύνει στις εξόδους της;

 

Ε ποτέ, να προφασίζεσαι δικαιολογίες από εδώ και πέρα, να το καταλάβουν κι ας παρεξηγηθούν!

Link to comment
Share on other sites

Ε ποτέ, να προφασίζεσαι δικαιολογίες από εδώ και πέρα, να το καταλάβουν κι ας παρεξηγηθούν!

 

 

Δεν είναι λίγο τραβημένο να έχουν προβλήματα ανούσια μέσα την οικογένεια για την πεθερά????

 

Κι εγώ θα στράβωνα αλλά θα με ένοιαζε αν θα παρεξηγηθούν.

 

Ειδικά τις δικές μου πεθερά και κουνιάδα, καλύτερα να τις βρίζω με το γάντι παρά κανονικά γιατί τότε με διασύρουν στο πανελλήνιο και τα λένε και όπως θέλουν ......

 

Ο άντρας σου τι λέει για όλα αυτά?

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο τραβημένο να έχουν προβλήματα ανούσια μέσα την οικογένεια για την πεθερά????

 

Ίσως έχεις δίκιο, αν μπορεί να το χειριστεί διπλωματικά ακόμη καλύτερα. Απλά μου την δίνει να ακούω να γίνονται αδικίες! Και ούτε μου φαίνεται σωστό να εκμεταλλεύεται η κουνιάδα μάνα και νύφη εις διπλούν! Γιατί στην ουσία η κουνιάδα ευθύνεται...

Link to comment
Share on other sites

Τη λυπάμαι την καημένη την πεθερά. Μπαλάκι είναι μόνο για όποιον τη χρειάζεται...

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!Νομιζω η φιλη μας μια χαρα επραξε!Απλα ειπε στην κουνιαδα της οτι εχουν κανονισει οπως εχει κανονισει και αυτη!!Παντως κοπελα μου.. η κουνιαδα σας εχει του χεριου της!Και πρεπει να κανεις κατι με αυτο αλλα διπλωματικα παντα!Την επομενη φορα που θα στο πει θα της πεις αα ξερεις εχουμε κανονισει παλι αλλα μεσα στην εβδομαδα φερτην να μεινει .. να με βοηθησει με τα παιδια κλπ!Εκει τι θα κανει δηλ?Παντως πρεπει να βαλεις ενα τελος και οχι δεν εισαι παραλογη.Κρατα αυτο που ειπες για το 3ημρο και μην κανεις πισω.. παντα ομως με καλη διαθεση!Ετσι θα ξεκοψεις τα κουμαντα της κουνιαδας σου!Και οχι κοπελα μου δεν εισαι παραλογη.. και εγω θα τα επαιρνα στη θεση σου και θα σκεφτομουν το ιδιο!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

η κουνιαδα σου μιας και εχει κανονισει τη βολη της καλα θα κανει να μην ανακατευεται με τα δικα σας! ε οχι και ολα δικα της!!! οποτε δηλαδη μας βολευει την κραταμε και οποτε δεν μας βολευει την πασαρουμε? εγω δεν θα δεχομουν παντως!!!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

θα σου ελεγα αν τα πας καλα με την πεθερα σου κ πιστευεις οτι μπορει να σε βοηθησει ,να την ζητας οποτε σε βολευει εσενα κ κανονιζε οτι εχεις παρατησει λογω παιδιων αυτο το διαστημα,περνα καλα!αν σου λεει οχι οποτε τη ζητας τοτε θα της λες κ εσυ οχι εχω κανονισει κλπ.

ειναι χηρα να υποθεσω η γυναικα,κριμα ειναι κ αυτη.η κορη της θελει συμμαζεμα...

Link to comment
Share on other sites

Την πεθερά μου την εκτιμάω πολύ ως άνθρωπο και την αγαπάω γιατι ειναι η μητερα του αντρα μου.Ομως οπως ειπατε και σεις το θεωρω αδικία να με θυμαται μονο οταν δεν την χρειάζεται η κορη της.Ξερει οτι εγω την μητερα μου την εχω μακρια και δεν εχω κανεναν δικο μου εδω.Ακομα και οι καλυτερες φιλες μου βρισκονται στην Πατρα.Δεν θελω να ερχεται σπιτι ουτε για να μου κανει δουλειες ουτε για να μου κραταω τα παιδια μονο.Απλα θα ήθελα να ερχεται γιατι πραγματικα το θέλει αυτή και αν ειναι προθυμη να με βοηθήσει σε κατι καλώς,αλλιως δεν εχω απαίτηση σε τιποτα.Αλλα ανθρωπος ειμαι και γω και καποιες φορες θα θελα να βγω μια βόλτα με τον αντρα μου και να μου το προτεινε αυτή αν θελω να μου τα κρατήσει λίγο.Εγω ντρεπομαι να το ζητάω.Εδω κολλάει ο ιδιος της ο γιος,πως να παρω το θάρρος μετα εγω.Και η κουνιάδα μου ειναι ευχαριστη και μας νιάζεται δε λεω αν την χρειαστω σε κατι θα τρεξει,αλλα σε αυτο το θεμα ομως μου τα χαλάει.Αυτη εχει και την πεθερα της κοντα και κατι να χρειαστει με το παιδί εχει άνθρωπο να την βοηθησει.Σήμερα πάλι η πεθερα μου ήρθε σε μενα το πρωι γιατι η κουνιαδα μου πήγε για ψωνια στο κεντρο και τον μικρο σε εναν φίλο του να παιξουν.Οποτε δεν την χρειαζόταν.Χτεσ ομως που ηθελε να πανε τα τσιπουρακια τους το βράδυ την ειχε εκει.Αυτα βλέπω και τσατιζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι.....αν η πεθερά σου έρχονταν να μείνει μαζί σας αντί να μένει με την κόρη της το χειμώνα, θα το δεχόσουν?

Μην ξεχνάς ότι μένει εκεί........αν έμενε μαζί σου θα βοηθούσε εσένα περισσότερο.....πες λοιπόν ότι θέλει να μείνει μαζί σας......εσύ τι θα απαντήσεις?.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δύσκολα ζητήματα αυτά και πολύ λεπτές οι ισορροπίες. Προσπάθησε να μην παρεξηγηθείς με την πεθερά σου αλλά ούτε και με την κουνιάδα σου. Νομίζω όμως πως ο αρμόδιος για να λύσει την κατάσταση είναι ο άντρας σου, μιας και είναι η μάνα του και η αδερφή του, έτσι δεν είναι; Ίσως θα έπρεπε να το συζητήσετε μαζί και να βρείτε κάποια λύση. Όμως και αυτό θέλει λεπτό χειρισμό για να μην το πάρει στραβά ο άντρας σου.

Κορίτσια δεν είμαστε μόνο εμείς αρμόδιες για το μεγάλωμα των παιδιών. Οι πατεράδες οφείλουν να παίρνουν αποφάσεις για την οικογένειά τους και να συμμετέχουν εξίσου στην επίλυση των προβλημάτων που προκύπτουν!!!

:roll:
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλά απάντησες!!

με το γάντι πάντα να βρίσκεις μια δικαιολογία...

κι αυτό που λένε τα κορίτσια,για ρώτα μέσα στην εβδομάδα για βοήθεια,για 2 ώρες να ξεσκάσεις βρε παιδί μου...όχι θα πουν?όχι κι εσύ τότε.

εσύ σπίτι με 2 παιδιά μωρά και η άλλη θέλει να της κρατάνε το 8χρονο?όλη μέρα? αν είναι δυνατόν...

γιατί αυτό το βλέπω συνέχεια με τις κόρες να το κάνουν οι πεθερές και όχι με τους γιους?

μπαλάκι η μάνα για την κόρη δλδ!!α την καημένη κι αυτή...αν και φταίει και η ίδια θα μπορούσε να πει ας κρατήσω τα 2 εγγόνια μαζί μια μέρα...το δικό σου και της κουνιάδας...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ξεχνάτε το βασικότερο.......ότι μένει με την κόρη........η κόρη της καλή κακή, τη φιλοξενεί το χειμώνα.....λογικό είναι η γυναίκα να νιώθει σα σπίτι της εκεί και να προσφέρει περισσότερα....

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι.....αν η πεθερά σου έρχονταν να μείνει μαζί σας αντί να μένει με την κόρη της το χειμώνα, θα το δεχόσουν?

Μην ξεχνάς ότι μένει εκεί........αν έμενε μαζί σου θα βοηθούσε εσένα περισσότερο.....πες λοιπόν ότι θέλει να μείνει μαζί σας......εσύ τι θα απαντήσεις?.

Εμμέσως πλην σαφώς το χα συζητησει με τον αντρα μου πριν μεινω εγκυος στο δευτερο παιδί οτι αν αποφασιζα να ξεκινουσα παλι την δουλειά αν θα ήθελε να ρθει η μανα του τους 6 τουλαχιστον αυτους μήνες να μείνει σε μας.Μου χε πει οτι δεν θα χε προβλημα.Αλλα το θέμα ήταν οτι και καλά δεν θα εμενε συνεχεια Βόλο τον χειμώνα θα χρειαζόταν να πηγαινει και κάποιες μερες στο χωριό γιατι εχει τον μπαξέ και τα ζώα που θελουν φροντίδα.Τελικά εμεινα εγκυος και δεν ξανασυζητήθηκε το θέμα.Εννοείται πως δεν είναι ευκολο να μενεις συνέχεια στο ιδιο σπιτι με τη πεθερά σου αλλα ουτε και με την ιδια σου την μανα.Με την μανα μου οποτε ερχεται κατι θα βρεθει να φαγωθούμε.Αλλα το ξέρετε και σεις οτι στην μανα μπορεις να πεις και καμια κουβεντα και μετα απο λίγο ολα καλά,με την πεθερα δεν ειναι το ιδιο.Και ξανα λέω οτι το παραπονο μου ειναι αυτο που λέει και ο τίτλος,οτι δηλαδή ερχεται να μας δει οταν δεν την χρειαζονται σπιτι η κουνιαδα μου.Δεν προκειται να πω κατι στον αντρα μου τωρα αλλα αν χρειαστει να της ζητήσω μεσοβδομαδα κανα δυο φορες να ρθει και βρει δικαιολογία μόνο τοτε θα μιλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν είναι ευκολο να μενεις συνέχεια στο ιδιο σπιτι με τη πεθερά σου αλλα ουτε και με την ιδια σου την μανα.Με την μανα μου οποτε ερχεται κατι θα βρεθει να φαγωθούμε.Αλλα το ξέρετε και σεις οτι στην μανα μπορεις να πεις και καμια κουβεντα και μετα απο λίγο ολα καλά,με την πεθερα δεν ειναι το ιδιο.

 

Ενα αυτο και αλλο ενα οτι η κουνιαδα σου γεννησε πρωτη...

Ασχημο για την πεθαρα σου να την διωχνουν οταν δεν την χρειαζονται (αλλα μανα με κορη ειναι ας τα βρουν μεταξυ τους) και λογικο ειναι αν κραταει τα παιδια τις καθημερινες να μην μπορει να ερθει να σε βοηθησει...

Και τα δικα σου εγγονια της ειναι και τα αγαπαει αλλα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί δεν βγαίνεις κι εσύ όταν έρχεται η πεθερά σου στο σπίτι; Αφού για βοήθεια έρχεται άρπαξε την ευκαιρία. Φαντάζομαι την εμπιστεύεσαι για να σκέφτεσαι να σου κρατάει την μπέμπα αργότερα όταν πιάσεις δουλειά.

 

Μήπως θέλει κι αυτή να βοηθήσει και τις 2 σας (κόρη και νύφη) απλά βάζει μπροστά την κόρη της πάντα γιατί την φιλοξενεί και νιώθει υποχρέωση; Όταν λοιπόν βρίσκει την ευκαιρία έρχεται.

 

Τώρα η κουνιάδα καλή χρυσή όπως λες αλλά είναι και λίγο (πολύ) βολεψάκιας. Μίλα στον άντρα σου καλύτερα να τα λύσει αυτός με μάνα και αδερφή...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα....πήγε η κουνιάδα βόλτα για ψώνια και σου πάσαρε την πεθερα... γιατί η πεθερά δεν μπορεί να καθίσει μόνη της στο σπίτι να ξεκουραστεί? Να κοιμηθεί...να δει τηλεόραση....Με ποιά δικαιολογία σου την πάσαρε?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά ξεχνάτε το βασικότερο.......ότι μένει με την κόρη........η κόρη της καλή κακή, τη φιλοξενεί το χειμώνα.....λογικό είναι η γυναίκα να νιώθει σα σπίτι της εκεί και να προσφέρει περισσότερα....

 

Α εδω θα συμφωνησω..Οπως κι εμεις αλλη σχεση εχουμε με τη μανα μας και αλλη με την πεθερα...ειναι λογικο και η πεθερα αλλη σχεση να εχει με την κορη της και αλλη με τη νυφη.Και ειδικα αν η κορη τη φιλοξενει.Μωρε ας ειχε κι εμενα η δικια μου μια κορη να ασχολειται μαζι της να ξεχαρμανιαζει...ξερεις ποσο καλυτερα θα ειμασταν σαν οικογενεια ολοι?

 

Επισης μπορει η γυναικα να μη θελει να ανακατευεται στη ζωη σου για να μη σε ενοχλει...να το κανει απο διακριτικοτητα δλδ και οχι εειδη δε θελει να σε βοηθησει.Οταν χρειαζεσαι βοηθεια ζητα της.Δεν ξερω κιολας τι ανθρωπος ειναι...απλα υποθεσεις κανω.

 

Κι επειδη εχω περασει και διαφορα με την πεθερουλα μου...μη λες πολλα πολλα...γιατι ετσι και σου πει η κουνιαδουλα...αφου τη θες παρτη εσυ στο σπιτι να μενει μαζι σου...εκει να σε δω τι θα κανεις.Πιστεψε με αν ειναι εκατο φορες δυσκολο να ζεις με τη μανα σου...ε ειναι χιλιες φορες δυσκολοτερο να ζεις με την πεθερα.Οποτε οταν ερχεται ...εκμεταλευσου το...κανε τις δουλιτσες σου..πηγαινε και καμια βολτουλα..και παλι καλα να λες που δε την εχεις ολη την ωρα στα ποδια σου.

Link to comment
Share on other sites

και παλι καλα να λες που δε την εχεις ολη την ωρα στα ποδια σου.
Ax,μεγαλη κουβεντα ειπες ....ποσο δικιο εχεις,αχ ποσο δικιο...βρε κοπελα μου(για την θεματοθετρια το λεω)δεν λες παλι καλα που δεν την εχεις συνεχεια,οσο καλη και τελεια να ειναι η πεθερα καλυτερα απο αποσταση,ετσι δεν χαλανε οι ισορροπιες τουλαχιστον....οταν ερχεται δεν πειραζει αφου ειναι μια στο τοσο απλα να το εκεμταλευτεις,να την ρωτησεις αν θελει να ειναι με το μικρο και να κανεις καμια δουλεια,να πας καμια βολτουλα με τον συζυγο κλπ...μην βαζεις στην ψυχουλα σου κακιες...ειναι ασχημο πραγμα,δυσκολα λιτρωνεσαι....τι να την κανεις την βοηθεια;;ξες ποσες κοπελες ειναι εξω με 2 και 3 παιδια χωρις κανεναν με δουλειες αλλα τα βγαζουν περα;;;μια χαρα εισαι και μονη σου,ανακαλυπτεις δυναμεις που δεν πιστευεις πως διαθετεις...και μην ξεχνας αλλο μανα και κορη και αλλο νυφη πεθερα.Να χαιρεσαι το παιδακι σου και να λες δοξα το θεο που εχω χρονο και ειμαι μαζι του και ζω οοολες τις στιγμες του,ξες ποσες παρακαλανε;;;
Link to comment
Share on other sites

απομακρυνε την τη πεθερά και μη μπαίνεις στη διαδικασία να τη κρατήσεις ούτε για ενα διήμερο,αν λείπει η κορη της να πάει σπίτι της,δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο απ το να σου κατσικωθεί,ούτε δουλειές να σου κάνει,θα στο κοπανάει μια ζωή

Link to comment
Share on other sites

ρώτα την ευθέως (αν μπορεί να έρχεται να σε βοηθάει μεσοβδόμαδα) και θα καταλάβεις πολλά. Μπορεί να θέλει να βοηθήσει και να μην την αφήνει η κόρη της. Μπορεί να βολεύεται έτσι.

Πάντως ο 8 χρονος σε 2 -3 χρονάκια δεν θα έχει ανάγκη την γιαγιά του. Οπότε θα είναι όλη δικιά σου (αν θες)

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ ολες κοριτσια για τις απαντήσεις σας.Γενικα απο οτι κατάλαβα απο τις περισσοτερες κοπέλες ισως τελικα να ειναι καλύτερα που δεν εχω την πεθερά συνέχεια στο σπιτι.Μάλλον καποιες απο σας εχουν το αντιθετο ακριβως προβλημα απο μενα.Ουτε εγω θα ήθελα να ειναι συνεχεια εδω γιατι χρειαζεσαι βρε παιδί μου να μενεις και λίγο μονη με τον αντρα σου και τα παιδια.Λιιιιγο ζηλεύω μάλλον που δεν μπορω να εχω και γω την δουλειά μου,το σπιτι ετοιμο,καποιον να με ξεκουρασει εστω μια ωρα με τα μωρά.Απτην όλη ομως σίγουρα οπως ειπε μια κοπελα παραπανω,θα ξέρω τουλάχιστον οτι δεν εχω καμια υποχρεωση σε κανεναν και θα προσπαθήσω να το βγάλω απο το μυαλό μου αυτο το θέμα με την πεθερα και την κουνιάδα μου.Ειναι ομως καποιες στιγμες που περνει απο κατω....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...