Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πρήξιμο στο πουλάκι του...


Recommended Posts

Χθες το μεσημέρι που πήγε ο μικρός μου (3ων ετών) τουαλέτα, είδα το πουλάκι του "πρησμένο" απο τη μια πλευρά, στο σημείο κάτω απο την ουρήθρα. Απ' ότι μου είπε δε τον πονάει, ούτε φαίνεται να έχει ενόχληση όταν κάνει τσίσα του.

 

Θα μιλήσω φυσικά με τον παιδίατρο το απόγευμα που θα είναι στο γραφείο του, αλλά μέχρι τότε, μήπως κάποιος έχει ιδέα τί μπορεί να είναι...???

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


o δικός μου σε εκείνη την ηλικία είχε πάθει κάτι παρόμοιο και μέσα, ( θα το διαπιστώσεις τραβώντας το ελαφρά ) ήταν γεμάτο πύον και έκανε οίδημα..

 

Τί κάνατε??? Αντιβίωση???

Link to comment
Share on other sites

Τί κάνατε??? Αντιβίωση???

 

όχι, είχαμε ένα γνωστό παιδοχειρούργο ο οποίος του το καθάρισε πολύ καλά και μετά καλό πλύσιμο και betadine.

To "πάτησε" για να σου δόσω να καταλάβεις:mad: και ο δικός μου δεν είχε ιδιαίτερη ενόχληση

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι κοκκινο? Αν δεν ειναι κοκκινο και μοιαζει με περλα μην ανησυχεις θα αποροφηθεί μονο του. Ειναι σμιγμα.

 

Oχι, δεν είναι κόκκινο. Και εμένα εκεί παει το μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Και του μικρού μου, όταν ήταν περίπου 2μισυ, του πρήστηκε το πουλάκι και μάλιστα άρχισε λίγο να μελανιάζει, και όταν πήρα τον παιδίατρο μού είπε να τον πάμε στο νοσοκομείο (λόγω του μελανιάσματος) και μετά να τον πάρουμε τηλέφωνο να του πούμε τι έγινε. Τον πήγαμε στο Ιπποκράτειο (Θεσσαλονίκη) και τον είδαν 2 ειδικευόμενοι :evil: Μόλις τον είδαν, είπαν "φίμωση έχει το μωρό, ή μάλλον όχι απλά φίμωση, φιμωσάρα. Πρέπει άμεσα να γίνει επέμβαση". Τώρα? λέμε εμείς. "Αν όχι τώρα, αύριο το πρωί. Ελάτε να κλείσουμε ραντεβού τώρα". Δεν κλείσαμε (ΕΥΤΥΧΩΩΩΩΣ), γιατί είπαμε να τον δει και άλλος γιατρός και φεύγοντας περάσαμε από τον παιδίατρο. Του είπαμε τι είπαν στο Ιπποκράτειο, κοίταξε το πουλάκι, χαμογέλασε, το πάτησε λίγο και πετάχτηκε απίστευτα πολύ πύον. Μας είπε κι εμάς να του βάζουμε για λίγες μέρες betadine και αυτό ήταν. Το μωρό είχε μόνο μαζεμένο πύον!!!!! Ούτε φίμωση ούτε τίποτα! Και οι άλλοι ήθελαν να του κάνουν επέμβαση (και με ολική αναισθησία όπως μας είπαν) :evil:. Το θυμήθηκα και νευρίασα πάλι.

Οπότε μην ανησυχείς, το πιθανότερο είναι να μην είναι τίποτα. Να έχει δηλαδή απλά μαζεμένο πύον. Αλλιώς, πάρε και άλλη γνώμη.

NLYdp2.png VqePp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και του μικρού μου, όταν ήταν περίπου 2μισυ, του πρήστηκε το πουλάκι και μάλιστα άρχισε λίγο να μελανιάζει, και όταν πήρα τον παιδίατρο μού είπε να τον πάμε στο νοσοκομείο (λόγω του μελανιάσματος) και μετά να τον πάρουμε τηλέφωνο να του πούμε τι έγινε. Τον πήγαμε στο Ιπποκράτειο (Θεσσαλονίκη) και τον είδαν 2 ειδικευόμενοι :evil: Μόλις τον είδαν, είπαν "φίμωση έχει το μωρό, ή μάλλον όχι απλά φίμωση, φιμωσάρα. Πρέπει άμεσα να γίνει επέμβαση". Τώρα? λέμε εμείς. "Αν όχι τώρα, αύριο το πρωί. Ελάτε να κλείσουμε ραντεβού τώρα". Δεν κλείσαμε (ΕΥΤΥΧΩΩΩΩΣ), γιατί είπαμε να τον δει και άλλος γιατρός και φεύγοντας περάσαμε από τον παιδίατρο. Του είπαμε τι είπαν στο Ιπποκράτειο, κοίταξε το πουλάκι, χαμογέλασε, το πάτησε λίγο και πετάχτηκε απίστευτα πολύ πύον. Μας είπε κι εμάς να του βάζουμε για λίγες μέρες betadine και αυτό ήταν. Το μωρό είχε μόνο μαζεμένο πύον!!!!! Ούτε φίμωση ούτε τίποτα! Και οι άλλοι ήθελαν να του κάνουν επέμβαση (και με ολική αναισθησία όπως μας είπαν) :evil:. Το θυμήθηκα και νευρίασα πάλι.

Οπότε μην ανησυχείς, το πιθανότερο είναι να μην είναι τίποτα. Να έχει δηλαδή απλά μαζεμένο πύον. Αλλιώς, πάρε και άλλη γνώμη.

 

Ακου σε τί ταλαιπωρία θα έβαζαν το παιδάκι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...