Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

μόνιμη αποτρίχωση με τη χρήση φωτος στο σπίτι

Recommended Posts

Είμαι ετοιμη να κάνω τη συγκεκριμένη αγορά, έχει καμία κοπέλα εμπειρία απο τη συγκεκριμένη συσκευή οικιακής χρήσης?

Δεν αναφέρω τη μάρκα για ευνοήτους λόγους...

βαρέθηκα να πληρώνω 100σταρια στην αισθητικό... κ αυτό μονο για το πρόσωπο... ενω με αυτη τη συσκευη λεει (δεν ξερω κατα ποσο ισχύει...) ξεμπερδευεις σε ολο το σωμα με ~10 φορές....

Την εχετε χρησιμοποιησει?????

pszKp2.png

JHmvp2.png

Διαφημίσεις

Είμαι ετοιμη να κάνω τη συγκεκριμένη αγορά, έχει καμία κοπέλα εμπειρία απο τη συγκεκριμένη συσκευή οικιακής χρήσης?

βαρέθηκα να πληρώνω 100σταρια στην αισθητικό... κ αυτό μονο για το πρόσωπο... ενω με αυτη τη συσκευη λεει (δεν ξερω κατα ποσο ισχύει...) ξεμπερδευεις σε ολο το σωμα με ~10 φορές....

Την φλερταρω την ιδεα γιατι εκανα στο μπικινι πριν απο χρονια με αριστα αποτελεσματα. Ο μονος ενδιασμος μου ειναι τα ανταλακτικα (κοστος και διαθεσιμοτητα). Στο ινστιτουτουτο που πηγαιναν εκαναν μηνες να τα αντικαταστησουν..

Με 10 φορες ξεμπερδευεις αλλα ποσες φορες πρεπει να "χτυπησεις" καθε φορα?

ανάλογα την περιοχη/ες που θες να αποτριχωσεις ειναι και τα χτυπήματα.... το ανταλλακτικό εχει περίπου 40ευρω νομίζω κ αυτο το μηχανημα στα 350 ευρω... αλλα εγω ρε κοριτσια μονο για προσωπο δινω 100 τη φορά.... το καθε ανταλλακτικο ειναι για 700 χτυπήματα... νομίζω συμφερει κ μαλιστα πολυ....

δηλαδή εσυ λες οτι το ιδιο χρησιμοποιουν κ στα ινστιτουτα...?

pszKp2.png

JHmvp2.png

Αυτο που θυμαμαι εγω (αλλα μιλαω για 5-6 χρονια πριν) ηταν μεγαλο μηχανημα. Αν εισαι σιγουρη για τα ανταλλακτικα μαλλον αξιζει τον κοπο..

• 5 months later...

ria τελικα πηρες αυτη τη συσκευη για αποτριχωση?σκεφτομαι και γω να παρω κατι αντιστοιχο αλλα με προβληματιζει που πρεπει να ξυριζεις την περιοχη πριν την εφαρμογη.αν ξυρισεις ομως την περιοχη το χνουδι που ειναι αναμεσα στις τριχες θα γινει και αυτο τριχα με αποτελεσμα να αυξηθει η τριχοφυια.εγω καπως ετσι το σκεφτομαι.αν την πηρες τελικα περιμενω τις εντυπωσεις σου.

Διαφημίσεις

• 1 month later...
ria τελικα πηρες αυτη τη συσκευη για αποτριχωση?σκεφτομαι και γω να παρω κατι αντιστοιχο αλλα με προβληματιζει που πρεπει να ξυριζεις την περιοχη πριν την εφαρμογη.αν ξυρισεις ομως την περιοχη το χνουδι που ειναι αναμεσα στις τριχες θα γινει και αυτο τριχα με αποτελεσμα να αυξηθει η τριχοφυια.εγω καπως ετσι το σκεφτομαι.αν την πηρες τελικα περιμενω τις εντυπωσεις σου.

Καλησπερα,πριν μηνες πριν που μπηκα στο forum σας ειχα πει οτι παιδακι δεν εχω.Τωρα που σας γραφω διανυω την 7η βδομαδα εγκυμοσυνης και οι αναγουλες,οι καουρες και οι πονοκεφαλοι με εχουν διαλυσει χωρις να κανω εμετους.Σας ειχα πει σε παλιοτερο θεμα οτι θα σας εδινα καποιες πληροφοριες για την αποτριχωση καθοτι δουλευω χρονια(πλεον εχω δικο μου μαγαζι)για να σας λυσω καποιες αποριες.Θα σου πω οτι ενα μηχανημα καλο παλμικου φωτος κοστιζει 30000 ευρω,ενα λειζερ γυρω στα 50000 ευρω και οτι εχουν και μια ακριβη συντηρηση(μπορει η κεφαλη του παλμικου να περασει και του λειζερ γιατι το τελευταιο εχει 1000000 βολες)εξαλλου δουλευουν απο 50-100 joule ανα τετραγωνικο εκατοστο και οχι στα 20-30 που νομιζω ειναι το μεγιστο για οικιακη χρηση.Και ενα καλο μηχανημα διαθετει παραμετρους αναλογα την τριχα,την πυκνοτητα της και το χρωμα δερματος.Σιγουρα μια μικρη αραιωση μπορει να γινει αλλα δεν νομιζω οτι η ισχυς του ειναι αρκετη για να καταστρεψει θυλακα.Οσο για το ξυρισμα αυτο θα ισχυε αν καποιος ξυριζεται διαρκως χωρις ενδιαμεσες θεραπειες.Τοτε το χνουδι μεταλλασσεται σε τελογενη τριχα και να ξερεις οτι το ανοικτο χνουδι επειδη δεν εχει μελανινη δεν μπορει να διαβαστει απο το μηχανημα,μονο το καστανο χνουδι εχει καποιο αποτελεσμα.Τελος υπαρχει και ενα 2% ατομων που δεν αντιδρουν στην μεθοδο της φωτοαποτριχωσης επαρκως(εχουν ενα ελαχιστο αποτελεσμα) ασχετα με το ποσο καλο ειναι το μηχανημα η ο χειριστης αυτου.Και συνηθως το αποτελεσμα δινεται μεσα στους πρωτους 18 μηνες.Απο εκει και περα γινεται συνηθως συντηρηση.Αυτα.Πιστευω να βοηθησα και να μην σας κουρασα