Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Νεραιδομωρά!!!!

vivista20

Recommended Posts

Ιδέες ιδέες και πάλι ιδέες για νεραιδομωρά!!!!

Στέρεψα το σκέφτομαι δω το σκέφτομαι από εκεί, τα βάζω κάτω και δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι θέλω ιδέες για τα πάντα!!!

Μπομπονιέρες θέλω κάτι χρήσιμο και να μην πεταχτεί, σκέφτηκα για τους άντρες μπεγλέρια για τις γυναίκες όμως τι???

πόσο καιρό πριν πριν πρέπει να ξεκινήσω να τα φτιάχνω???

Επίσης θέλω ένα σαιτ με τα φτηνότερα υλικά της Ελλάδας γιατί καλές οι ιδέες αλλά όσο οικονομικά γίνεται!!!

Μόνο έναν βρήκα από ψάξιμο στο φόρουμ αλλά δεν λέω το όνομά του πάλι γιατι θα το περάσουν για διαφήμιση.

Για τις κλασικές νεράιδες βρήκα πραγματάκια για νεραιδομωρά όμως όχι!!!

HELP!!!

Διαφημίσεις

• Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Εμενα δε θα μου αρεσαν τα μπεγλερια για βαφτιση με νεραιδομωρα, θα προτιμουσα ιδια για ολους τους μεγαλους κ διαφορετικη μονο για τα παιδακια! Θα σκεφτω κ εγω και θα σου πω. Εχεις δυο μωρα κοριτσακια;

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift

εγω που θα κανω την βαφτιση της μικρουλας μου και θα εχω ως θεμα τι αλλο;;...νεραιδες θα φτιαξω μπομπο για τους μεγαλους φαναρακια ρεσω στα χρωματα της βαφτισης και για τα παιδακια σκεφτομαι κατι ή σε ξυλινους κουμπαραδες που να εχει πανω μια νεραιδα ή κορνιζες!

γιατι δεν σκεφτεσαι και εσυ κατι τετοιο; πιστευω οτι τα φαναρακια δεν θα τα πεταξει κανεις! (φανταζομαι δηλαδη :roll:)

as1cJTh0g410000MTA3MzUzZHwwMDczMDVkfHRvIG5lcmFpZGFraSBtb3UgZWluYWk.gif

Καταρχάς με το καλό εύχομαι η βάπτιση!Μου αρέσει η ιδέα με τα φαναράκια, εγώ τουλάχιστον δεν θα το πετούσα.Επίσης είδα αυτό και πολύ μου άρεσε

http://www.fairynanaland.com/blog/wp-content/uploads/2010/08/f-fairydust2.jpg

Βέβαια εσύ επειδή απευθύνεσαι σε μεγάλους θα μπορούσες να το κάνεις με κάποιο λικέρ, πχ. κεράσι, φράουλα κ.λ.π. και να γράψεις κάτι του στυλ "νεραιδολικέρ" ή κάποια ετικετούλα με ποιηματάκι ή ευχαριστήριο κ.λ.π.

Αν βρω κάτι άλλο θα επανέλθω:)

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Διαφημίσεις

ευχαριστώ πολύ!!!!! Είστε τα κορίτσια εξπέρ!!!! Τόσο γρήγορη ανταπόκριση δεν την περίμενα!!!

manoula23 είσαι φοβερή Μου άρεσε πολύ το μπουκαλάκι με το λικέρ έτσι ξεμπερδεύουμε με μια μπομπονιέρα για τους μεγάλους το φαναράκι το έχω δει πολλές φορές και πιστεύω ότι θα στοιχίσει πιο ακριβά εγώ σκέφτομαι το αντικείμενο που θα φτιάξω για μπομπονιέρα να μην ξεπερνάει τα 0,50 λεπτά (για τόσο οικονομία μιλάμε)!!!:mrgreen:

για τα μικρά θα έχω σαπουνόφουσκες από τα τζάμπο με 0,50 και θα τα χρησιμοποιήσουν και αμέσως!

Τα μπεγλέρια δεν μου πολυάρεσαν αλλά πιστεύω ότι είναι κάτι που δεν θα το πετάξει κάποιος και είναι και εύκολη η κατασκευή του και φτηνή.Για τις γυναίκες κάτι σε μπρελόκ προσπαθώ να σκεφτώ κάτι που να πιάσει όλες τις ηλικίες αλλά το λικέρ μου άρεσε πιο πολύ.

v & a ένα μωρό έχω κοριτσάκι και πάμε στους 5 μήνες!

riki έχεις πολύ ωραίες ιδέες αλλά μήπως σου κοστίσει λίγο ακριβά? εκτός αν δεν έχεις πρόβλημα ή το έχεις ψάξει! Πάντως το σκέφτηκες ωραία!

mousmoulitsa που στο καλό τα βρήκες αυτά??????

Να σου ζησει η μικρουλα!!!

Λοιπον δες και αυτο το θεμα

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24757 μηπως δεις καμια ιδεα!!!

Παντως 0,50 μου φαινεται δυσκολο και τα μπεγλερια πιο πολυ θα σου ρθουν μαζι με κουφετα! για 1 ευρω η μια το βλεπω πιο πιθανο! \

πατα ΕΔΩ να παρεις ιδεες επισης

εμενα παντως για νεραιδα γενικα θα μου αρεσε κατι τετοιο. http://www.x-raympomponieres.gr/p.Mpomponiera-vaptisis-Ravdaki-Neraidas.249131.html

επισης με 0,80 υπαρχει αυτη http://latelierskg.blogspot.com/2010/05/blog-post_2974.html η πρωτη πρωτη που θα επελεγα εγω γιατι νεραϊδα σε παραπεμπει σε τουλια κορδελλες και τετοια... οποτε ταιριαζει.

ευχαριστώ πολύ!!!!! Είστε τα κορίτσια εξπέρ!!!! Τόσο γρήγορη ανταπόκριση δεν την περίμενα!!!

manoula23 είσαι φοβερή Μου άρεσε πολύ το μπουκαλάκι με το λικέρ έτσι ξεμπερδεύουμε με μια μπομπονιέρα για τους μεγάλους το φαναράκι το έχω δει πολλές φορές και πιστεύω ότι θα στοιχίσει πιο ακριβά εγώ σκέφτομαι το αντικείμενο που θα φτιάξω για μπομπονιέρα να μην ξεπερνάει τα 0,50 λεπτά (για τόσο οικονομία μιλάμε)!!!:mrgreen:

για τα μικρά θα έχω σαπουνόφουσκες από τα τζάμπο με 0,50 και θα τα χρησιμοποιήσουν και αμέσως!

Τα μπεγλέρια δεν μου πολυάρεσαν αλλά πιστεύω ότι είναι κάτι που δεν θα το πετάξει κάποιος και είναι και εύκολη η κατασκευή του και φτηνή.Για τις γυναίκες κάτι σε μπρελόκ προσπαθώ να σκεφτώ κάτι που να πιάσει όλες τις ηλικίες αλλά το λικέρ μου άρεσε πιο πολύ.

riki έχεις πολύ ωραίες ιδέες αλλά μήπως σου κοστίσει λίγο ακριβά? εκτός αν δεν έχεις πρόβλημα ή το έχεις ψάξει! Πάντως το σκέφτηκες ωραία!

Θα σου στείλω το site me pm μην θεωρηθει διαφημιση . Αυτα παντως που κρατανε τα ραβδακια (καρδουλα , αστερακι δεν θυμαμαι τι αλλο ) πανω γραφουν μηνυματακια . Και οι μπιζιουτερες ειναι ομορφες τα πρωτα που εβαλα δεν με ενθουσιαζουν να σου πω την αληθεια.

Κανω εντιτ για να εμφανιζεται σωστα.

Αν παλι θες να την κανεις εσυ αυτη με το 0,80 παιρνεις κορδελες απο τζαμπο και m n m κουφετακια απο το σουπερ μαρκετ και ξεκινας. τουλια μικρα δε ξερω μονο που θα βρεις αλλα μπορεις να παρεις απο το τζαμπο αυτα που εχει και να τα κοψεις στα 4. Τελος μπορεις να παρεις και τετοιο διακοσμητικο με τη πιπιλα που εχει εδω http://www.paper-pack.net/paperpack/gr/ProductsList.action?pcat=52 η καποια αλλη χαντρα. ( οι χαντρες αν βρεις χοντρικη εχουν ελαχιστα χρηματα εγω ειχα παρει ματακια σα το μικρο μου νυχι μεγεθος, τα 50 δυομισι ευρω)

ακομη δες αυτο http://www.paper-pack.net/paperpack/gr/ProductDetails.action?pid=597&pcat=70 μπρελοκ για νεραιδομωρο πατα να μεγαλωσει εκει που λεει zoom

και αυτο το μπρελοκ

http://www.paper-pack.net/paperpack/gr/ProductDetails.action?pid=725&pcat=70

(βαζω απο το συγκεκριμενο σαιτ γιατι εχω παει στο καταστημα τους προπερσι που εψαχνα κ εγω και ξερω πως πουλαει και λιανικη σιγουρα υπαρχουν και αλλου)

Διαφημίσεις

Καλησπερα! Τα φαναρακια τα εχω βρει στα jumbo με 0.99 λεπτα το ενα και με συμφερει γιατι δεν θα φτιαξω παρα πολλες γυρω στα 80 κομματια. Οσο για τις παιδικες επειδη επισης δεν θα εχω πολλες (θα εχω μονο γυρω στα 12 παιδακια) επομενως θα ειναι το πολυ 20 τις εχω βρει με 1.30 ευρω!

Παντως και το μπουκαλακι με το λικερακι ειναι παρα πολυ ωραιο αλλα μωρε με 0.50 που ψαχνεις θα βρεις;; Μακαριιιι:D

Καλησπερα! Τα φαναρακια τα εχω βρει στα jumbo με 0.99 λεπτα το ενα και με συμφερει γιατι δεν θα φτιαξω παρα πολλες γυρω στα 80 κομματια. Οσο για τις παιδικες επειδη επισης δεν θα εχω πολλες (θα εχω μονο γυρω στα 12 παιδακια) επομενως θα ειναι το πολυ 20 τις εχω βρει με 1.30 ευρω!

Παντως και το μπουκαλακι με το λικερακι ειναι παρα πολυ ωραιο αλλα μωρε με 0.50 που ψαχνεις θα βρεις;; Μακαριιιι:D

Ααααα επισης αν αποφασισεις να φτιαξεις κατι με το μπουκαλακι θα ηταν ωραιο αντι για λικερ να ειχε μεσα αλατα μπανιου...σαν νεραιδοσκονη ενα πραγμα!!:wink:

Ααααα επισης αν αποφασισεις να φτιαξεις κατι με το μπουκαλακι θα ηταν ωραιο αντι για λικερ να ειχε μεσα αλατα μπανιου...σαν νεραιδοσκονη ενα πραγμα!!:wink:

Αυτό μου ήρθε και εμένα χτες το βράδυ..Βέβαια με 0,50 δύσκολο να τα βρεις.Για μπουκαλάκια αν αποφασίσεις κοίταξε στον Χαλκιαδάκη (να'ναι καλά το φόρουμ), εγώ από εκεί είχα πάρει βαζάκια αλλά να ξέρεις ότι θέλει επαγγελματικό αφμ.Πάρε κανά τηλ και ρώτα τιμές γενικώς για να δεις αν σε συμφέρει ή αν είναι μέσα στον προυπολογισμό σου.Από προσκλητήρια-στολισμό κ.λ.π. έχεις βρει τι θα κάνεις?

Επίσης στις σαπουνόφουσκες των παιδιών να τυπώσεις κάτι ωραίο και σχετικό με το θέμα και να το κολλήσεις γύρω τους.Έχουν φτιάξει κάποια κορίτσια εδώ μέσα πολύ ωραία πράγματα!

γεια σας κορίτσια μπαίνω μέσα μετά από τόσες μέρες χάλασε το ίντερνετ και μου την έχει δώσει!!!!:evil: Τέλος πάντων, μελέτησα όλες τις ιδέες σας σήμερα που μου στείλατε και σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά!

Λοιπόν......το θέμα μου αρέσει αλλά δεν θέλω να το έχω παντού το χρώμα μου αρέσει να είναι παντού το νεραιδομωρό θα μου άρεσε στην λαμπάδα στο βιβλίο ευχών και μικρές λεπτομέρειες πχ στα λαδόπανα.

Επίσης οι μπομπονιέρες θα ήθελα να είναι κάτι χρηστικό που να χρησιμοποιηθεί από όλες τις ηλικίες γιαυτό μου άρεσε η ιδέα του λικέρ δεν θα πάει χαμένο έτσι και είχα σκεφτεί το μπεγλέρι ή κάποιο μπρελόκ.Τα άλατα ωραία ιδέα είναι αλλά πιστεύω να τα κρατήσουν λίγοι.

όσο για τα χρήματα δεν βάζω όριο τα 0,50 λεπτά αλλά εκεί γύρω. Αν πάρω τα μπουκαλάκια του λικέρ και πάρω ξεχωριστά το ποτό (δεν ξέρω ακόμα που θα βρω βέβαια λικέρ χύμα)δεν θα μου κοστίσει παραπάνω από 0,80 λεπτά (θέλω να πιστεύω)!

Για διακόσμηση σκέφτομαι γάζα φούξια και λαχανί και βασιλικούς τους οποίους θα έχω φυτέψει εγώ πιο πριν. Επίσης στα τραπέζια βασιλικούς και θα βάλω ξυλάκια με αστέρι μέσα ή πεταλούδα και χρυσόσκονη. πως σας φαίνεται?

θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο που θα βρω αυτοκόλλητα για να βάλω στα μπουκάλια? Σε τυπογραφείο?

Διαφημίσεις

λικερ χυμα θα βρεις σε καβα ποτων. αν θελεις κατι πιο ψαγμενο ψαξε σε αγροτικο συνεταιρισμο γυναικων που φτιαχνουν "περιεργα" λικερ:λιμοντσελο, κλπ. ετικετες κοιτα μηπως βρεις σε βιβλιοπωλειο, τζαμπο, μαξ. ειναι αυτοκολλητες σε ρολο. τωρα μπεγλερι σε κοριτσιστικη βαπτιση εμενα προσωπικα με χαλαει. εχω δει μονο σε αγορακια και πιστεψε με 15 χρονια συζυγος παπα εχω δει πααααρα πολλες βαπτισεις.

lRR9p3.png

misspigi έχεις δίκαιο για το μπεγλέρι τώρα που το σκέφτομαι κ εγώ!!!!

συμφωνούν όλοι για το λικεράκι???????

αυτοκόλλητα ετικέτες εννοώ με τα στοιχεία ή και την φώτο της μπέμπας λογικά σε τυπογραφείο θα πρέπει να ρωτήσω ε?????

ΡΩΤΗΣΕ σε μαγαζι που κανει ψηφιακες εκτυπωσεις. τυπογραφειο= μεγαλη μοναδα εκτυπωσης, που και να κανουν τετοια δε σε συμφερει σιγουρα οικονομικα

Θα ρωτήσω αν και δεν θα συμφέρει δεν έχω τίποτα να χάσω!!!

Μετά σκέφτηκα και το πιο απλό να πάρω τις ετικετούλες από τα τζάμπο και να τα γράψω με ένα στυλό που να έχει γκλίτερ τι πιο απλό!

οικονομία είπαμε!!!!!:lol:

Εγώ εκτυπώνω μόνη μου, δηλαδή στον πρώτο στη βάπτιση που είχα βαζάκια με γλυκό και τους έβαλα αυτοκόλλητα τέτοια, τα έφτιαξα στον υπολογιστή.Αγόρασα χαρτί αυτοκόλλητο, τα εκτύπωσα, τα έκοψα και τα κόλλησα.Και μιλάμε για 400 μπομπονιέρες, αλλά αν τα έκανα έξω δεν θα είχαμε να φάμε μετά :lol::lol::lol:

Δες αυτό για λικέρ.Δεν ξέρω βέβαια τιμές

http://www.potoemporikikipselis.gr/details2.php?wh=1〈=1&the1id=8&open1=8&page=1&theid=27&thepid=251

manoula 23 συμφωνω μαζι σου για την εκτυπωση στο σπιτι. εκανα μονη μου τα προσκλητηρια της βαπτισης και μου ηρθαν παμφθηνα. τωρα φωτογραφιες των μωρων σε προσκλητηρια, μπομπονιερες, αναμνηστικα εγω ψηφιζω δαγκωτα ΟΧΙ. με χαλαει η σκεψη οτι θα πεταξουν το παιδι μου στα σκουπιδια μολις γινει η βαπτιση αν προκειται γαι προσκλητηριο ή μολις τελειωσει η συσκευασια του λικερ. ειχα παει σε γαμο και ειχαν στο τραπεζι εμφιαλωμενο κρασι με τη φωτο του ζευγαριου. ωραιο το κρασι αλλα μολις τελειωσε το μπουκαλι πηγε στην ανακυκλωση.

lRR9p3.png

επίσης μου ήρθε στο μυαλό και η ιδέα της πετσετούλας με το όνομα και την ημερομηνία της βάπτισης! το είδα κάπου στο φόρουμ και μου άρεσε πολύ!Βέβαια πρέπει να ξέρεις να γαζώνεις απλά το είπα σαν ιδέα και ένα πετσετάκι με πλεχτό είναι ωραίο όχι σεμεδάκι κάτι παρόμοιο.

ΑΧ μάθε τέχνη και άστην μου έλεγε η γιαγιά μου και εγώ το θεωρούσα χαζό τότε να μάθω!!!!!!

Λέτε να τα καταφέρω βρε κορίτσια αρχίζει και μου φαίνεται βουνό όλο αυτό...:cry:

manoula 23 συμφωνω μαζι σου για την εκτυπωση στο σπιτι. εκανα μονη μου τα προσκλητηρια της βαπτισης και μου ηρθαν παμφθηνα. τωρα φωτογραφιες των μωρων σε προσκλητηρια, μπομπονιερες, αναμνηστικα εγω ψηφιζω δαγκωτα ΟΧΙ. με χαλαει η σκεψη οτι θα πεταξουν το παιδι μου στα σκουπιδια μολις γινει η βαπτιση αν προκειται γαι προσκλητηριο ή μολις τελειωσει η συσκευασια του λικερ. ειχα παει σε γαμο και ειχαν στο τραπεζι εμφιαλωμενο κρασι με τη φωτο του ζευγαριου. ωραιο το κρασι αλλα μολις τελειωσε το μπουκαλι πηγε στην ανακυκλωση.

Θα συμφωνήσω μαζί σου, ούτε εμένα μου αρέσει η φωτό σε προσκλητήρια και τέτοια για τον ίδιο ακριβώς λόγο.Για το ότι πιθανότατα θα πάει στα σκουπίδια.Το μόνο προσκλητήριο με φωτό που έχω κρατήσει ήταν ενός πολύ αγαπημένου μου ξαδέρφου, όπου το προσκλητήριο ήταν μια φωτό από τις οικογενειακές καλοκαιρινές τους διακοπές με τον μπέμπη σε στυλ καρτ ποστάλ.Δεν θα το κρατούσα όμως αν δεν ήταν εκείνου.