Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χαμηλη χοριακη


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα..ειμαι καινουργια εδω και θελω την γνωμη σας..τελευταια περιοδο ειχα στις 17/10 με κυκλο 30 ημερες στις 23/11 εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης τα οποια βγηκαν θετικα, στις 24/11 εκανα την χοριακη 1599 μοναδες...ο γιατρος μου ειπε οτι θα επρεπε να ειναι μεγαλυτερη..μηπως πρεπει να ανησυχω??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειμαι ασχετη απο χοριακες μιας και δεν εχω κανει ποτε και δεν ξερω ποσο θα επρεπε να ειναι απλα μπορει επειδη εχεις πιο μεγαλο κυκλο η συλληψη να εγινε πιο αργα γι'αυτο να ειναι χαμηλη ακομα και σε μενα ετσι ειναι.Μιλα με τον γιατρο σου και ξανακανε μετα απο μερικες μερες ξανα να δειτε αν ανεβαινει.Ολα καλα ευχομαι να σου πανε!

aRjHp3.pngiD6Np3.png
Link to comment
Share on other sites

euxaristw polu gia tis apantiseis sas koritsia!! pantws xthes pou piga ston giatro mou eipe oti einai sxetika xamili alla kaname kolpiko uperixo kai eida to 'fasolaki' mou!!!!!! twra tha ksana paw tin deutera to apogeuma gia na dw an ola pigainoun kala...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναταλακι ευχομαι ολα να πανε καλα! ολα!

εγω ρε κοριτσια δε θυμαμαι ,να εκανα χοριακη! εκανα τεστ, πηγα με ειδε...εξετασεις και αυτο ηταν!

Ολα καλα κοριτσι μου!

Link to comment
Share on other sites

Natalaki μην αγχώνεσαι τόσο με το νούμερο γιατί δεν είναι σίγουρο πότε ακριβώς έγινε η σύλληψη, δηλ 13-14-15-16 πριν την ημέρα που έκανες τη χοριακή. Δες αυτό http://www.123baby.me/hCG.html. Αφού ο υπέρηχος είναι καλός μην ανησυχείς και εχε πίστη στο φασολάκι σου που δυναμώνει μέρα με τη μέρα. Για την ιστορία εγώ ξεκίνησα με 4,6 χοριακή και όταν έκανα τον πρώτο υπέρηχο (20 μέρες μετά) η χοριακή είχε πάει.... στα ύψη!!! Σου εύχομαι να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Με πίστη και αισιοδοξία!!!

GlXHp3.png

YCLEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Natalaki μην αγχώνεσαι τόσο με το νούμερο γιατί δεν είναι σίγουρο πότε ακριβώς έγινε η σύλληψη, δηλ 13-14-15-16 πριν την ημέρα που έκανες τη χοριακή. Δες αυτό http://www.123baby.me/hCG.html. Αφού ο υπέρηχος είναι καλός μην ανησυχείς και εχε πίστη στο φασολάκι σου που δυναμώνει μέρα με τη μέρα. Για την ιστορία εγώ ξεκίνησα με 4,6 χοριακή και όταν έκανα τον πρώτο υπέρηχο (20 μέρες μετά) η χοριακή είχε πάει.... στα ύψη!!! Σου εύχομαι να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Με πίστη και αισιοδοξία!!!

 

sas euxaristw re koritsia...mou dinetai tosi dunami...:eek:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalhmera koritsia.exw kai egw to idio agxos.kuklo 26 hmerwn eixa 5 meres ka8usterhsh.ekana test htan 8etiko kai thn epomenh mera xoriakh kai htan 186.m eipe h mikroviologos pws einai xamhlh,alla einai polu nwris akomh.den kserw..eseis ti lete?

 

Μπορεί να έγινε αργά η σύλληψη, ποτέ δεν ξέρεις. Κάνε άλλη μια χοριακή 2 τη Δευτέρα, και πες μας τι νούμερο είναι. Πρέπει να διπλασιάζεται κάθε δεύτερη μέρα. Ή έστω να αυξάνεται κατά 60% τουλάχιστον. Σημασία δεν έχει τόσο το αρχικό νούμερο, όσο το να αυξάνεται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera koritsia.exw kai egw to idio agxos.kuklo 26 hmerwn eixa 5 meres ka8usterhsh.ekana test htan 8etiko kai thn epomenh mera xoriakh kai htan 186.m eipe h mikroviologos pws einai xamhlh,alla einai polu nwris akomh.den kserw..eseis ti lete?

 

εμενα πλεον η χοριακη μου σχεδον διπαλσιαζεται..οποτε ο γιατρος μου ειπε να μην κανω αλλη μετρηση..την τριτη ακουσαμε και την καρδουλα του (τι υπεροχο συναισθημα)..περιμενω να ξανα ερθει η τριτη για να παω στον γιατρο!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα εξεταση προγεστερονης και επειδη μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι λιγο χαμηλη (18.3) μου εδωσε utrogestan και μου ειπε να τα παιρνω μεχρι να ακουσουμε καρδια...τον ρωτησα αν χρειαζεται να εξετασω την χωριακη αλλα μου ειπε οτι αφου κοιταξαμε την προγεστερονη δεν χρειαζεται ακομα χοριακη κλπ κλπ.....θα παω να παρω και δευτερη γνωμη αλλα αν ξερει καποια απο εσας κατι παραπανω,πειτε μου..ο γιατρος μου τα λεει καλα η οχι????

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έγινε αργά η σύλληψη, ποτέ δεν ξέρεις. Κάνε άλλη μια χοριακή 2 τη Δευτέρα, και πες μας τι νούμερο είναι. Πρέπει να διπλασιάζεται κάθε δεύτερη μέρα. Ή έστω να αυξάνεται κατά 60% τουλάχιστον. Σημασία δεν έχει τόσο το αρχικό νούμερο, όσο το να αυξάνεται κανονικά.

Efxaristw polu.8a thn epanalavw thn trith kai 8a sas enhmerwsw.elpizw na einai ena megalo noumero...:-)

Link to comment
Share on other sites

εμενα πλεον η χοριακη μου σχεδον διπαλσιαζεται..οποτε ο γιατρος μου ειπε να μην κανω αλλη μετρηση..την τριτη ακουσαμε και την καρδουλα του (τι υπεροχο συναισθημα)..περιμενω να ξανα ερθει η τριτη για να παω στον γιατρο!!!

ax teleia,makari k mena na afksanetai kai na pane ola kala!efxomai kai se sena na einai ola omala mexri telous!!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κ απο μενα..εγω ειχα τελευταια περιοδο 23/10 κ κυκλο 30 ημερων ..εκανα χοριακη στις 23/11 κ βγηκε 522 μοναδες..ο γιατρος μου ειπε να με δει σε 2 εβδομαδες..δεν μου ειπε κατι για την χοριακη αλλα ουτε να την επαναλαβω..θελει να μου κανει κατευθειαν υπερηχο αλλα εγω εχω αχγος αν ολα πανε καλα κ ανεβαινει η χοριακη..μηπως να κανω απο μονη μου?:roll:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα..εγω ειχα τελευταια περιοδο 23/10 κ κυκλο 30 ημερων ..εκανα χοριακη στις 23/11 κ βγηκε 522 μοναδες..ο γιατρος μου ειπε να με δει σε 2 εβδομαδες..δεν μου ειπε κατι για την χοριακη αλλα ουτε να την επαναλαβω..θελει να μου κανει κατευθειαν υπερηχο αλλα εγω εχω αχγος αν ολα πανε καλα κ ανεβαινει η χοριακη..μηπως να κανω απο μονη μου?:roll:

 

η αποψη μου ειναι πως η χοριακη σου ειναι πολυ καλη...αν φανταστεις οτι εγω ειχα 7 μερες καθυστερηση και η χοριακη μου ηταν 1599...επαναλαβε σε 48 ωρες για να δεις αν ολα πηγαινουν καλα!!!

evri θα πανε ολα καλα,ειμαι σιγουρη...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα..εγω ειχα τελευταια περιοδο 23/10 κ κυκλο 30 ημερων ..εκανα χοριακη στις 23/11 κ βγηκε 522 μοναδες..ο γιατρος μου ειπε να με δει σε 2 εβδομαδες..δεν μου ειπε κατι για την χοριακη αλλα ουτε να την επαναλαβω..θελει να μου κανει κατευθειαν υπερηχο αλλα εγω εχω αχγος αν ολα πανε καλα κ ανεβαινει η χοριακη..μηπως να κανω απο μονη μου?:roll:

Να ξεαγχωθείς και να πας για τον υπέρηχο όπως είπε ο γιατρός σου, αν χρειαζόταν χοριακή θα στο είχε πεί ;) Συγχαρητήρια! :D:D

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Να ξεαγχωθείς και να πας για τον υπέρηχο όπως είπε ο γιατρός σου, αν χρειαζόταν χοριακή θα στο είχε πεί ;) Συγχαρητήρια! :D:D

 

 

σε ευχαριστω πολυ!!ειχα μια αποβολη στην 8η εβδομαδα κ φοβαμαι πολυ..συγκεκριμενα ειχα παθει ολικη αποκοληση του σακου..κ τωρα αγχωνομαι με το παραμικρο..μεχρι να περασω την εβδομαδα που επαθα το δυσαρεστο γεγονος θα ειμαι στην τσιτα δυστυχως..ευτυχως εχω κ ενα παιδακι κ ξεχνιεμαι λιγο αλλα οσο κ να ειναι οταν παθαινεις κατι τετοιο τρεμεις στην ιδεα μην ξανασυμβει..:(

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι αν βοηθησα :)

να εισαι καλά και καλά αποτελέσματα :)

 

υ.γ. εγω να δουμε ποτε θα το παρω αποφαση να παω να την κανω ......

 

βοηθησες πολυ..γιατι τωρα θα εχω μια ιδεα...εγω αυριο θα παω και μετα την τεταρτη παλι για να δω τι γινεται...αν και ο γιατρος δεν μου ειπε να κανω...μου ειπε οτι η εξεταση προγεστερονης αρκει και μου εδωσε utrogestan...αλλα καλου κακου θα παω να κοιταξω και την χοριακη...

αντε παρτο αποφαση..δεν ειναι τιποτα!!!

σου ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έγινε αργά η σύλληψη, ποτέ δεν ξέρεις. Κάνε άλλη μια χοριακή 2 τη Δευτέρα, και πες μας τι νούμερο είναι. Πρέπει να διπλασιάζεται κάθε δεύτερη μέρα. Ή έστω να αυξάνεται κατά 60% τουλάχιστον. Σημασία δεν έχει τόσο το αρχικό νούμερο, όσο το να αυξάνεται κανονικά.

Thn ekana kai eftyxws einai 1609 afksh8hke arketa etsi den einai?mallon prepei na paw sto giatro twra etsi den einai?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...