Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

6ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΤΣΜΕΔΕ


chrissaxak

Recommended Posts

Καλησπέρα,

είμαι στο 6μηνο του ΟΑΕΔ απο τις 26/5/11. Τώρα, τέλος Νοεμβρίου, τελειώνω. Εγώ όμως ακόμη περιμένω να πληρωθώ τον Οκτώβριο κ τον Νοέμβριο. Έχω πάει τη βεβαίωση για το επικουρικό από τις 10 Οκτωβρίου αλλά λεφτά στο λογαριασμό μου ΔΕΝ υπάρχουν.

Η τελευταία ενημέρωση που είχα απο τον ΟΑΕΔ Αμαρουσίου, την προηγούμενη εβδομάδα, είναι ότι από τα ταμεία ΤΣΜΕΔΕ (όπου είμαι εγώ), ΤΣΑΥ και ΤΑΞΥ περιμένουν από τις διοικήσεις τους κάτι κωδικούς (δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς) ώστε να περάσουν τη βεβαίωση αυτή κ να ξεπαγώσουν οι πληρωμές μας.

Είναι καμια μαμά ασφαλισμένη σε αυτά τα ταμεία (κυρίως ΤΣΜΕΔΕ) να μου πει αν γνωρίζει κατι περισσότερο, αν έχει πληρωθεί ή κάτι καινούριο τελος πάντων....????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οχι, δυστυχως για το θεμα σου δε ξερω κατι. αυτο που ξερω ειναι οτι το συνταγολογιο του τσμεδε δεν το δεχονταν τα φαρμακεια πριν απο κανα 20ημερο για τι το τσμεδε ΔΕΝ ΕΙΧΕ πληρωσει!!

τελικα μιλησα με το φαρμακοποιο μου την προηγ εβδομαδα και μου ειπε οτι το τσμεδε πληρωσε ενα ποσο και ετσι ξανααρχισαν να δεχονται τις συνταγες.

αυτα, sorry για το λιγο εκτος θεματος, αλλα ισως εχει καποια σχεση

WEW9p3.png

 

 

gZ5Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι εγω στο ΤΣΜΕΔΕ και στο 6μηνο του ΟΑΕΔ - δλδ έληξε 7/10 το 6μηνο. Τελευταία φορά είχα πληρωθεί 2/9 και μετα ήμουν απλήρωτη για 2 μήνες +.

Αλλα την προηγούμενη Παρασκευή μου είπε η φίλη μου ( που κι αυτη είναι ακριβώς ίδια φάση ) ότι μας πλήρωσαν όλα τα χρεωστουμενα. Να σου πω την αλήθεια δεν πήγα να δω το λογαριασμό μου. Σε ποιον ΟΑΕΔ είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω στον ΟΑΕΔ Αμαρουσίου και ναι είμαι μισθωτή.

Διαφορετικά δε θα μπορούσα να έχω ούτε τις άδειες του ΙΚΑ ούτε του ΟΑΕΔ ούτε κ τα επιδόματα φυσικα.

 

Χριστίνα εσένα δε σου ζητησαν τη βεβαίωση με τις κρατήσεις του επικουρικού φαντάζομαι, έτσι δεν είναι? Πρόλαβες κ έκλεισες πάνω στην ωρα μάλλον γιατί από τότε κ μετά άρχισαν να μας το ζητάνε....

 

Πάντως προς το παρόν, από την τελευταία μου πληρωμή, αρχές Σπετεμβρίου, δεν έχω δει ούτε σεντ! :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω μισθωτη ειμαι, ειμαι στον οαεδ Αγιας Παρασκευής. ΄Τον Οκτωβριο δεν εμπαιναν τα λεφτα και πηγα και ρωτησα και μου ειπαν για τη βεβαιωση του επικουρικού. αρχες Οκτωβρίου θα επρεπε να μου πληρωσουν το Σεπτεμβριο, που ακομη ημουν κανονικα στο 6μηνο. Πηγα τη βεβαιωση, περιμενα, περιμενα.....Ήρθε ο Νοεμβριος. πάλι δεν με πληρωσαν, ούτε τον Σεπτεμβριο ουτε τη μια εβδομαδα του Οκτωβριου που υπολειπονταν (1-7 Οκτ). Τελικά πρέπει να με πληρωσαν 11/11 ολα αυτα αλλα δεν το εχω τσεκαρει, γιατι δεν προλαβαινω να παω στην Εθνική! Το Σ/Κ ειχα βαφτιση και έχω επιστρεψει στη δουλεια, οποτε τρεχω! μολις μπορεσω θα παω να το επιβεβαιωσω και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λογικά έχεις πληρωθεί για 6-31 Οκτωβρίου και όλον το Νοέμβριο .

Αρχές του μήνα πληρωνεσαι για αυτόν που πέρασε , δηλαδή αρχές Ιανουαρίου θα πληρωθείς για τον Δεκέμβριο.

Αλλα κάπου διάβασα ότι στις 21/12 θα μπει και δωρο Χριστουγέννων , οπότε check

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...