Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πετσέτα - μπομπονιέρα


rozoullita

Recommended Posts

Καλημέρα! Θέλω να φτιάξω για τη βάφτιση της μπεμπούλας μου μπομπονιέρες - πετσέτες με κεντημένο το όνομά της, ιδέα που πήρα από άλλο post! Ήθελα να ρωτήσω όσες κάνατε κάτι ανάλογο, από πού πήρατε πετσετούλες? Βρήκα στα jumbo με 0,70, αλλά ήταν πολύ ψεύτικες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υποθετω πως ψαχενις για πολλές αρα σε οποιο κατάστημα μπεις θα σου δωσουν αλλη τιμή.

Παντως εγω στην λαική εχω βρει τις πιο καλες πετσέτες, χωρις πλάκα

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ψαξε και σε καταστηματα με ειδη ιματισμου που εχουν πχ για ξενοδοχεια εχουν ωραιες κ αφρατες πετσετες και εχουν συνηθως και τμημα που σου κανουν και το κεντημα!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Θα μπορέσετε να μου στείλετε και σε εμένα πληροφορίες για τις πετσετούλες?

Μου αρέσει πολύ η ιδέα αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ, μένω επαρχία!!!:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τελικά εγώ την εγκατέλειψα την ιδέα! Έστειλα μήνυμα σε κάποιες βιοτεχνίες και καταστήματα με είδη ξενοδοχείων στην Αθήνα και μου απάντησαν 2,5 ευρώ η φθηνότερη πετσέτα κεντημένη (χωρίς φπα) + 50 ευρώ για την πλακέτα + έξοδα αποστολής γιατί μένω επαρχία... Οπότε δε με συνέφερε οικονομικά, γιατί έψαχνα κάτι πιο οικονομικό! Αν μπορέσετε να βρείτε κάποια μοδίστρα που να έχει μηχανή που να κεντάει όνομα και να πάρετε χωριστά τις πετσέτες, ίσως σας βγει πιο οικονομικά! Εγώ στην πόλη μου δεν μπόρεσα να βρω! Η μηχανή αυτή είναι της singer και συνδέεται με υπολογιστή! Για να την αγοράσετε, δε συμφέρει, κάνει πάνω από 2000 ευρώ, αν θυμάμαι καλά! Αν ενδιαφέρεται κάποια να της στείλω σε ποιες βιοτεχνίες στην Αθήνα ρώτησα, πολύ ευχαρίστως να σας δώσω τα στοιχεία!

Link to comment
Share on other sites

bea, για το πως μετατρέπεται σε μπομπονιέρα δες εδώ πώς την έκανε η lial σαν καραμέλα

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=26412&page=2

μπορείς επίσης να τη βάλεις σε διάφανο κουτάκι από σκληρή ζελατίνα!

 

Αν κάποια ενδιαφέρεται να αγοράσει σκέτες πετσέτες και να τις δώσει κάπου για κέντημα, πριν περίπου 15 μέρες είχα δει στο makro Θεσσαλονίκης τέτοιες πετσετούλες 1+1 δώρο! Ήταν αρκετά καλές ποιοτικώς και έβγαιναν 0,70? η μία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Επειδή έκανα πετσέτα-μπομπονιερα, οποια κοπέλα θέλει, μπορεί να μου στέιλει μήνυμα να της πω πληροφορίες σχετικά με το τι έκανα(Κρητη).Μου βγήκε περίπου 2,30 η μπομπονιέρα μέσα σε διάφανο κουτάκι ζελατίνας.Με σκέτη ζελατίνα βγάινει πιο οικονομικο!

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 5 months later...
Τελικά εγώ την εγκατέλειψα την ιδέα! Έστειλα μήνυμα σε κάποιες βιοτεχνίες και καταστήματα με είδη ξενοδοχείων στην Αθήνα και μου απάντησαν 2,5 ευρώ η φθηνότερη πετσέτα κεντημένη (χωρίς φπα) + 50 ευρώ για την πλακέτα + έξοδα αποστολής γιατί μένω επαρχία... Οπότε δε με συνέφερε οικονομικά, γιατί έψαχνα κάτι πιο οικονομικό! Αν μπορέσετε να βρείτε κάποια μοδίστρα που να έχει μηχανή που να κεντάει όνομα και να πάρετε χωριστά τις πετσέτες, ίσως σας βγει πιο οικονομικά! Εγώ στην πόλη μου δεν μπόρεσα να βρω! Η μηχανή αυτή είναι της singer και συνδέεται με υπολογιστή! Για να την αγοράσετε, δε συμφέρει, κάνει πάνω από 2000 ευρώ, αν θυμάμαι καλά! Αν ενδιαφέρεται κάποια να της στείλω σε ποιες βιοτεχνίες στην Αθήνα ρώτησα, πολύ ευχαρίστως να σας δώσω τα στοιχεία!

 

Τι λες 2.5 ευρω πανε καλα και μετα λενε γιατι δεν εχουν δουλεια???? εμενα η ραπτομηχανη μου ειναι αυτη που αναφερεις και κενταει ελληνικα αν καποια κοπελα θελει βοηθεια ευχαριστος να βοηθησω στο κεντημα ομως μονο, δυστυχως δεν ξερω που πουλανε πετσετες εκτος απο τα τζαμπο οπου η τιμη ειναι πολυ καλη παντως...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 months later...

Και γω εψαχνα για πετσετα με θεμα κεντημενο και μου στειλανε ενα σιτε στο οποιο υπαρχουν καποια θεματα και νομιζω μπορεις να δωσεις το δικο σου! Δες εδω http://www.vaptisi-shop.gr/gr/products/favors/bonbonniere-towel-30x30-with-embroidery/

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...