rena95

Μικρες σταγονες ευτυχιας...

Recommended Posts

Ποιες ειναι για σας?

- Ενα γλυκο χαμογελο και μια χαρουμενη καλημερα απο το μικρο μου αντρακι καθε πρωι...

- Η στιγμη που στεκομαι στη πορτα και χαρετω τον γιο μου που φευγει για το σχολειο...Γεια σου μανουλα μου καλη...Σημερα θα ειναι μια τελεια μερα στο σχολειο!!!...

- Ενας ελληνικος καφες στο ησυχο μπαλκονι μου, οταν φυγει ο αντρας μου για τη δουλεια και ο μικρος για τον Παιδικο σταθμο...

-Οι ελευθερες 3-4 ωρες του πρωινου, που επισκεπτομαι το forum μας με καφε και τσιγαρο...

-Στις 2,30 το μεσημερι οταν χτυπησει το κουδουνι και επιστρεψουν οι αντρες μου..Το πρωτο φιλι μετα το σχολειο..

-Τα μεσημερια που κοιμομαστε ολοι μαζι...Απολυτη ολοκληρωση..Σε ενα κρεβατι πανω, ολη μου η ζωη...

-Τα απογευματα που περνω με τον γιο μου και τον αντρα μου εξω απο το σπιτι..Πολυ γελιο!

-Τα απογευματα που περναμε μαζι μεσα στο σπιτι... Ευκαιρια να γινουμε ξανα παιδια..

-Το τηλεφωνο που θα με παρει ο αντρας μου οταν δουλευει και ειμαι μονη με το παιδι. Ενα απλο..γεια σου.. πηρα να δω αν ολα ειναι καλα, μου φτιαχνει τη διαθεση...

-Τα βραδια, τον κοιμιζω εγω..καθομαι διπλα του μεχρι να κοιμηθει...Εκεινη η στιγμη που βλεπω τα βλεφαρα του τοσο βαρια, να προσπαθουν να κλεισουν κι εκεινος να προσπαθει να τα κρατησει ανοιχτα ειναι νομιζω η μεγαλυτερη σταγονα ευτυχιας απο ολες....

-Κουβεντες μεσα στη μερα απο τον γιο μου...Μαμα, εισαι η καλυτερη μαμα του κοσμου...Μαμα εισαι πολυ ομορφη..θελω να σε βλεπω...μαμα θα σε αγαπαω για ολη μου τη ζωη..εσενα και τη Νικολετα..(ειμαστε κι ερωτευμενοι...) Μαμα σε λατρευω μεχρι εκει που δε φανταζεσαι...

-Το βλεμα στα ματακια του.. αυτη η λαμψη οταν χαιρεται με κατι που ομοια της δεν εχω συναντησει ποτε και πουθενα...

-Η περηφανια που νιωθω οταν καποιος μου πει κατι για τον γιο μου...

-τα λογια του αντρα μου κατα τη διαρκεια της ημερας..Ενα Σ αγαπω.. ενα βλεμμα που τα λεει ολα... οταν μου κρατα το χερι...

-Και η νυχτα στο σπιτι μας, οταν ολα ειναι ησυχα..οταν ολα ειναι μονο δικα μας...

-Μια βολτα με τον αντρα μου μονο... Λιγη αισθηση ελευθεριας...

Ωρες θα μπορουσα να γραφω...

και μετα μου λεν, πως εισαι τοσο χαρουμενη συνεχεια οταν γυρω μας συμβαινουν ολα αυτα τα ασχημα πραγματα???

Μα δειτε τι εχω... δε χρειαζομαι τιποτα αλλο. Για ενα πραγμα μονο προσευχομαι..Να συνεχισει ο Θεος να μας δινει υγεια, για να απολαμβανουμε αυτες τις μικρες σταγονες ευτυχιας...που ωρες ωρες γινονται καταιγιδα!

Διαφημίσεις

Είσαι πολύ γλυκιά κι έχεις απόλυτο δίκιο!!!!!!!!

Η ευτυχία είναι μικρές μικρές στιγμές της καθημερινότητας, που γεμίζουν την ψυχή μας και μας βοηθούν να πάμε παρακάτω....

Χθες βράδυ φτιάξαμε τοστ, κάτσταμε και οι 3 στον καναπέ, είχαμε τα πόσια μας ο ένας πάνω στον άλλο και βλέπαμε ποδόσφαιρο....Ο μικρός φώναζε "μπάλα μπάλα" και χειροκροτούσε και περίμενε πότε ο μπαμπάς του θα έλεγε "γκολ!!!" για να τον πετάξει στον αέρα!!!!!!Ήταν υπέροχα, μου έρχονταν δάκρυα στα μάτια κι έλεγα μέσα πως είμαι τόσο τυχερή που ζω τέτοιες στιγμές....

Είμαι τόσο ευγνώμων......

an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG91ciBwcmVjaW91cyBzb24gaXM.gif

να ειστε καλα κοριτσια..

Ενας λογος που ανοιξα το θεμα αυτο ειναι για να καταλαβουμε ολοι μας οτι οσα προβληματα κι αν εχουμε, ολοι μας εχουμε αυτες τις μικρες στιγμες ευτυχιας. Και καθε μερα πρεπει να ευχαριστουμε τον Θεο γι αυτες...

Μπορει καποιες φορες να νιωθουμε τοσο απελπισμενοι, που ξεχναμε να δουμε αυτες τις στιγμες. Η μαλλον τις βλεπουμε, αλλα ξεχναμε να τις ζουμε!

Ας το εχουμε λοιπον παντα στο μυαλο μας. Και πολυ περισσοτερο σημερα που ειναι δυσκολες οι μερες ολων μας. Ας αντλησουμε δυναμη απο οπου μπορουμε για να μη χασουμε τελικα το νοημα της ζωης..

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα