Recommended Posts

Καλησπερα! Θα ηθελα τη γνωμη σας για το τεστ εγκυμοσύνης illa test! Γνωρίζετε αν είναι αξιόπιστο? ΣΤις 10 Αυγουστου είχαμε ένα ατύχημα με το αγόρι μου με το προφυλακτικό.Δε πηρα το χαπι της επόμενης μέρας γιατι οι πιθανότητες σύλληψης ήταν πολύ μικρές. Η περιόδος μου δεν είναι σταθερή,χωρίς να υπάρχει κάποιο ορμονικό πρόβλημα. Έτσι δε μπορώ να γνωρίζω αν έχω καθυστέρηση ή οχι. Έκανα το τεστ 19 μέρες μετά το ατύχημα και βγήκε αρνητικό. Πιστευετε ότι είναι νωρίς ακόμα για να δείξει το τεστ ενα ασφαλες αποτέλεσμα?

Ευχαριστώ εκ των προταιρων για το χρόνο σας!:D

Διαφημίσεις

γενικως ποτε κανενα τεστ δεν ειναι 100%σιγουρο.και το εκανες και λιγουλακι νωρις....γνωμη μου ειναι να περιμενεις καμια εβδομαδα ακομη και αν δεν σου ερθει να πας αμεσως για εξεταση αιματος(χοριακη) η οποια θα σου δειξει 100%αν εισαι εγκυος η οχι.ευχομαι το καλυτερο αποτελεσμα για σενα!

Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Το τεστ αναφέρει ότι ανιχνεύει πιθανή εγκυμοσύνη 10 μέρες μετα τη σ'υλληψη! Σίγουρα το αποτέλεσμα δεν ειναι 100% ασφαλές! Η περιόδος μου είναι τέτοια που είναι ικανή να μου έρθει μετά από ενα μήνα!:P:p και γι΄αυτο προσπαθώ να ηρεμήσω με τα τεστ για να μη καταφευγω συνεχεια σε εξετάσεις!!

Τι κυκλο εχεις και ποια μερα του κυκλου εγινε το ατυχημα?

Ευχομαι ολα να ειναι καλα.

Λογω μιας ορμονικής διαταραχής που είχα δε μπορώ να ξέρω τι μέρα του κύκλου ήταν! Η προηγούμενη περιοδός μου μου είχε κρατήσει ένα μηνα σχεδόν.!! Το ατύχημα έγινε 20 μερες μετα το τέλος της περιόδου.

Κανε μια χωριακη σε ενα δημοσιο νοσοκομειο ! Δν θελει ραντεβου απλως ειναι νωρις απο τις 8 το πρωι στα ορμολογικο εργαστηριο κ πληρωνεις χωρις ασφαλεια κ 7 κ κατι ευρω! κ μην αγχωνεσε ! Να εισαι καλα :D

Καλησπερα! Θα ηθελα τη γνωμη σας για το τεστ εγκυμοσύνης illa test! Γνωρίζετε αν είναι αξιόπιστο? ΣΤις 10 Αυγουστου είχαμε ένα ατύχημα με το αγόρι μου με το προφυλακτικό.Δε πηρα το χαπι της επόμενης μέρας γιατι οι πιθανότητες σύλληψης ήταν πολύ μικρές. Η περιόδος μου δεν είναι σταθερή,χωρίς να υπάρχει κάποιο ορμονικό πρόβλημα. Έτσι δε μπορώ να γνωρίζω αν έχω καθυστέρηση ή οχι. Έκανα το τεστ 19 μέρες μετά το ατύχημα και βγήκε αρνητικό. Πιστευετε ότι είναι νωρίς ακόμα για να δείξει το τεστ ενα ασφαλες αποτέλεσμα?

Ευχαριστώ εκ των προταιρων για το χρόνο σας!:D

δεν 3ερω για αυτο το τεστ που λες...μην παρεις ποτε το πρεντικτορ! μια μερα μου ειχε βγει ψιλο-θετικο(δηλαδη ουτε θετικο ουτε αρνητικο) και το θεμα ηταν οτι η3ερα οτι στραβη δεν ειχε γινει-παρολα αυτα μας τρελανε!:P

το καλυτερο ειναι το κλιαρμπλου κατα την γνωμη μου...

και ετσι οπως μας τα λες...νομιζω αν ησουν εγκυος 19μερες μετα θα φαινοταν..και θα ειχες και περιεργα συμπτωματα! οποτε μην αγχωνεσαι και θα σου ερ9ει!:D

ομως καλο ειναι να παιρνετε προφυλα3εις και να ειστε προσεκτικοι...γιατι παλι πριν λιγο καιρο ειχες ενα παρομοιο προβλημα και φοβοσουν για εγκυμοσυνη απο οτι διαβασα(=

♥Ολα στη ζωη γινονται για καποιο λογο

Dealuna s eyxaristw poly gia tin apantisi sou!!Tha paw to sydomotero dynato!! Linamp einai to idio atyxima pou eixa anaferei prin kapoio kairo kai eixa agxothei!! Alla logo oikogeneiakon provlimaton to amelisa (lathos mou...) kai de mporesa na kleisw kapoio radevou me gynaikologo!! Eyxaristw wstoso gia tis symvoules sou...:D

Dealuna s eyxaristw poly gia tin apantisi sou!!Tha paw to sydomotero dynato!! Linamp einai to idio atyxima pou eixa anaferei prin kapoio kairo kai eixa agxothei!! Alla logo oikogeneiakon provlimaton to amelisa (lathos mou...) kai de mporesa na kleisw kapoio radevou me gynaikologo!! Eyxaristw wstoso gia tis symvoules sou...:D

ante koritsaki! euxomai na pane ola kalaa!:)

Διαφημίσεις

ante koritsaki! euxomai na pane ola kalaa!:)

S eyxaristw poly!!! Simera ekana to test gia b-xoriaki k meta ti giatro adiathetisa!!Opote mporw na pw oti iremisa!! Perimenw wstoso ayrio ta apotelesmata gia na eimai apolytws sigouri!!!:D:D:D

Mπραβο! Να εισαι καλα κ κοριτσι μου απολαυσε την ζωη σου! Να εισαι καλα κ να σου πανε ολα τα πραγματα οπος τα θελεις Φιλια!

Δεν ξερω πως να δημιουργησω καινουριο θεμα για αυτο σας παρακαλω πολυ αν μπορειτε να μου απαντησετε εδω:)

Θα επαναλαβω χιλιοειπωμενα θεματα αλλα δεν μπορω να βρω μια απαντηση που να με ικανοποιει τοσο απο τα διαφορα φορουμ και τις ιστοσελιδες,οσο και απο τις σεξουαλικες διαπαιδαγωγησεις που γινονται.

Στο antisillipsi.gr λεει οτι πρεπει να φοραμε προφυλακτικο απο την αρχη της συνουσιας,ομως αν δεν υπαρχει συνουσια,(ολοκληρωση) γιατι να φορας προφυλακτικο αν δεν ερχονται τα γεννητικα οργανα σε επαφη γυμνα?

Επισης σε διαφορα "ιατρικα"(δεν γνωριζω την εγκυροτητα τους,πλεον ολοι συστηνονται ως σεξολογοι-γυναικολογοι κ.ο.κ) φορουμ λεει οτι τα προσπερματικα υγρα(προ-σπερμα) δεν περιεχουν σπερμα ή περιεχουν μια αμελητεα ποσοτητα η οποια δεν ειναι δυνατον να σε καταστησει εγκυο. Τελικα τι ισχυει?

Ευχαριστω:)

+ Εχω παρομοιο προβλημα με την περιοδο μου.Πολυκυστικες,θυροειδη εχεις τσεκαρει ετσι?

We are who we choose to be.

Δεν ξερω πως να δημιουργησω καινουριο θεμα για αυτο σας παρακαλω πολυ αν μπορειτε να μου απαντησετε εδω:)

Θα επαναλαβω χιλιοειπωμενα θεματα αλλα δεν μπορω να βρω μια απαντηση που να με ικανοποιει τοσο απο τα διαφορα φορουμ και τις ιστοσελιδες,οσο και απο τις σεξουαλικες διαπαιδαγωγησεις που γινονται.

Στο antisillipsi.gr λεει οτι πρεπει να φοραμε προφυλακτικο απο την αρχη της συνουσιας,ομως αν δεν υπαρχει συνουσια,(ολοκληρωση) γιατι να φορας προφυλακτικο αν δεν ερχονται τα γεννητικα οργανα σε επαφη γυμνα?

Επισης σε διαφορα "ιατρικα"(δεν γνωριζω την εγκυροτητα τους,πλεον ολοι συστηνονται ως σεξολογοι-γυναικολογοι κ.ο.κ) φορουμ λεει οτι τα προσπερματικα υγρα(προ-σπερμα) δεν περιεχουν σπερμα ή περιεχουν μια αμελητεα ποσοτητα η οποια δεν ειναι δυνατον να σε καταστησει εγκυο. Τελικα τι ισχυει?

Ευχαριστω:)

εγω ξερω οτι και με τα προσπερματικα υγρα μενεις εγκυος!

καλυτερα ομως να ενημερωνεσαι απο εναν γυναικολογο και να μην διαβαζεις στο ιντερνετ.γιατι ο κα9ενας γραφει οτι 9ελει:D

Σαφως και δεν βασιζομαι μονο στην ενημερωση απο το ιντερνετ!Αν και προσωπικα δεν με απασχολει αυτο το θεμα:Ρ τουλαχιστον για αυτο το διαστημα! Αλλα η γνωση ειναι δυναμη και δεν θελω να βρεθω προ τετελεσμενων γεγονοτων!:)

Διαφημίσεις

Εμένα πάντως μου έχει πει ένας καθηγητής ουρολόγος στο πανεπιστήμιο ότι ο όρος ''προσπερματικά υγρά'' κατ'αρχάς δεν είναι ιατρικός όρος.το πέος πριν την επαφή λιπαίνεται με ένα υγρό που εκκρίνεται(όχι σπέρμα).αν έχει προηγηθεί κι άλλη επαφή ή εκσπερμάτιση απλά τότε μπορεί σε αυτό το υγρό να βρεθεί και σπέρμα από την προηγούμενη φορά.το ζουμί θεωρώ πως είναι το εξής:απαραίτητο το προφυλακτικό εννοείται με τη διείσδυση αλλά και με το απλό παιχνίδι των γεννητικών οργάνων(έτσι μας είχε πει τουλάχιστον μια σεξολόγος που είχε έρθει στο σχολείο).αυτά!

Μα αν δεν ερχονται σε επαφη γυμνα οποτε δεν θα κολλησεις καποια δερματικη ασθενεια και δεν υπαρχει ουτε εκσπερματωση ποιος ο λογος για να φορας προφυλακτικο?

Σε εμας οι σεξολογοι που ειχαν ερθει στο σχολειο εστιασαν στον ελευθερο ερωτα και δεν αναφερθηκαν καθολου σε προκαταρκτικα(Ο ενας δε τεντωνε το προφυλακτικο για να δειξει οτι φτανει σε μεγααααααααααλα μεγεθη!).Μονο μια φωτισμενη που ηρθε για 10 λεπτα μας ειπε οτι και με εκσπερματωση κοντα στην περιοχη του κολπου κρυβει κινδυνους και μπορεις να μεινεις εγκυος ακομα και αν εισαι παρθενα!Αυταα,ευχαριστω παντως:)

τι εννοείς να μην έρχονται σε επαφή γυμνά; δηλαδή με τα εσώρουχα; ε,ναι,τότε δεν θεωρώ πως χρειάζεται προφυλακτικό...έτσι ακριβώς μας είχε πει και εμάς η σεξολόγος,ότι δηλαδή μια παρθένα μπορεί να μείνει έγκυος με αυτόν τον τρόπο,μέσω της διόδου από την οποία κατεβαίνει το αίμα της περιόδου,με απλή εκσπερμάτιση χωρίς διείσδυση..αλλά τώρα αν δεν υπάρχει καθόλου εκσπερμάτιση,ή αν ακόμα καλύτερα δεν υπάρχει απευθείας επαφή των γυμνών οργάνων,το προφυλακτικό μάλλον είναι άχρηστο.καλά κάνεις και ενημερώνεσαι πάντως!;)

Ευχαριστω merie:)

Ναι,κυριως οταν εχεις γνωστες που εχουν κανει 2-3 εκτρωσεις,και αν δεν εχουν κανει ανησυχουν καθε μηνα μηπως και συμβει το ανεπιθυμητο,η ενημερωση ειναι ο μονος τροπος για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!:)

Για να μην αγχωνόμαστε: Προφυλακτικό παντα , για ενα πολυ απλο λογο. οταν ξεκιναει ενα παιχνιδι δε μπορεις να εισαι ποτε 100% σιγουρη πως ακριβως θα καταληξει.

Σαφως και δεν βασιζομαι μονο στην ενημερωση απο το ιντερνετ!Αν και προσωπικα δεν με απασχολει αυτο το θεμα:Ρ τουλαχιστον για αυτο το διαστημα! Αλλα η γνωση ειναι δυναμη και δεν θελω να βρεθω προ τετελεσμενων γεγονοτων!:)

και πολύ καλά κανεις και ενημερωνεσαι...είναι μεγαλος λαθος στην εποχη μας να μην εχουμε ιδεα για τετοια θεματα...και δυστυχως οσοι δεν θελουν να μαθουν η δεν δινουν σημασια απλα...τρεχουν κατοπιν εορτης να μαθουν τι και πως.... :roll: μπράβο !!!!! πάντα ομως να ρωτας γυναικολογο η καποια φιλη σου που να της τα εχει πει γυναικολογος....:wink:

zTq9p2.png

OC8Op2.png

Σε γυναικολογο δυστυχως δεν εχω τη δυνατοτητα να παω γιατι στην περιοχη που ζω υπαρχουν μονο 2 ιδιωτικοι και μαλιστα ανδρες και οσο για το νοσοκομειο ειναι και αυτοι ανδρες και δεν εχουν ακουστει τα καλυτερα λογια,τοσο για τη συμπεριφορα,οσο και για την υγιεινη.

Τωρα οι φιλες δεν ειναι και τα καλυτερα παραδειγματα σε αυτον τον τομεα.Οι περισσοτερες κανουν ελευθερο ερωτα και πιστευουν οτι με τη διακεκκομενη συνουσια δεν εχουν καμια πιθανοτητα εγκυμοσυνης.

Οποτε προς το παρον ενημερωνομαι απο ιντερνετ,ιατρικα περιοδικα,βιολογους και καποιες σεξουαλικες διαπαιδαγωγησεις.:)

Σε γυναικολογο δυστυχως δεν εχω τη δυνατοτητα να παω γιατι στην περιοχη που ζω υπαρχουν μονο 2 ιδιωτικοι και μαλιστα ανδρες και οσο για το νοσοκομειο ειναι και αυτοι ανδρες και δεν εχουν ακουστει τα καλυτερα λογια,τοσο για τη συμπεριφορα,οσο και για την υγιεινη.

Τωρα οι φιλες δεν ειναι και τα καλυτερα παραδειγματα σε αυτον τον τομεα.Οι περισσοτερες κανουν ελευθερο ερωτα και πιστευουν οτι με τη διακεκκομενη συνουσια δεν εχουν καμια πιθανοτητα εγκυμοσυνης.

Οποτε προς το παρον ενημερωνομαι απο ιντερνετ,ιατρικα περιοδικα,βιολογους και καποιες σεξουαλικες διαπαιδαγωγησεις.:)

πιο το προβλημα που ειναι αντρες..ντρεπεσαι ε ; κι εγω ντρεπομουνα αλλα πρεπει να το παρεις αποφαση..δεν ειναι τιποτα ! και παλι μπραβο σου με οποιο τροπο κ αν ενημερωνεσαι..κακο δεν κανει..ισα ισα..

zTq9p2.png

OC8Op2.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα